Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: adaptacija bebe na promjenu ljetno/zimsko vrijeme

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    3

    Početno adaptacija bebe na promjenu ljetno/zimsko vrijeme

    nadam se da nisam jedina koju muci ova tema.. moja cura ima 7,5 mjeseci. navecer ide spavati izmedu 19.30 i 20h. ujutro se budi u 7.30. sada kad se okrene sat to ce biti 18.30 odnosno 6.30 ujutro, sto mi nikako ne odgovara. kako "prilagoditi" dijete da ide kasnije spavati???? molim vas dajte kakav pametan savjet.. pokusala sam se igrati s njom kako bi ostala dulje budna, medutim ne ide! preko dana ima 2 spavanja, ujutro oko 10 ili 11 po pola sata i popodne 14-16

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    pokušaj pomicati spavanje po 10-15 min i kad pomakneš za ukupno pola sata, drži taj ritam nekoliko dana. Pa onda novih 10ak min

    nemam pametniji prijedlog.

    ne volim micanje sata

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Prema mom iskustvu djeca su se uvijek lakše prilagodila nego mi... Isto smo radili micanje po 10-15 minuta dnevno dok ne bi uhvatili ritam.

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ne znam odgovor na tvoje pitanje
    samo se mogu diviti i ljubomorno izjaviti: blago tebi kad ti dijete spava 12h

  5. #5
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno


    zaboravila na detaljčić da će mi se natko po novom buditi oko 6h

  6. #6
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam odgovor na tvoje pitanje
    samo se mogu diviti i ljubomorno izjaviti: blago tebi kad ti dijete spava 12h

    X
    Ja sam u to vrijeme molila Boga da se adaptira na jednoznamenkasti broj buđenja.... :D

    Be happy!!!!!

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Prema mom iskustvu djeca su se uvijek lakše prilagodila nego mi... Isto smo radili micanje po 10-15 minuta dnevno dok ne bi uhvatili ritam.
    Potpisujem....mi smo s Elom (toga se jedino sjećam jer je bilo ne tako davno) čak i to pomicanje po 10-15 minuta izbjegli...Jedino je prvi dan spavala po starom, već idući dan je legla u isto vrijeme (recimo da je išla spavati u 20h)

  8. #8
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    kod nas odrasli nemaju problema, a ni djeca, sto su starija... kad su bili mali trebalo bi im po tjedan dana da se presaltaju...

    a prezivjela sam i preko deset godina budjenja izmedju 6 i 7 (blize sestici, a pocesto i prije nje...)...

  9. #9
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Evo mi se odmah prilagodili...Prvo se probusila u 7, znači sat vremena ranije nego inače i već je oko pola 10 tražila 1. spavanje, odspavala je pola sata i kad je tražila ciku malo sam ju razbudila do pola 12 kad je inače išla na 1. nananje i onda sam je stavila spavati, lupila je sat vremena i do 4 se igrala kao i inače i opet spavanac od 45 min-1sat i do 9 će biti na nogama kao i inače. Jedino smo ubacili to pol satno spavanje ujutro kad inače ne spava i došli smo na svoj ritam...eto,

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Moj kad god da zaspi uvijek se budi u isto vrijeme, u 8.30.

  11. #11
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne znam za djecu, ali ja mrzim ovo zimsko pomicanje vremena.

  12. #12
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Meni teze padne ono ljetno pomicanje, kad se izgubi sat vremena.

    Djeca nemaju problema s presaltavanjem. Nekoliko dana se budimo oko 6, ali meni to uopce ne smeta, volim jutra. Postepeno se naviknu, nakon par dana i onda opet po starom - budjenje izmedju 7 i 7.30.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    3

    Početno

    svjesna sam da je super sto spava po 12h u komadu! i jos tako spava vec par mjeseci!
    ali sad je 6h a ona vec spava!!!! problem je sto ona uglavnom ide spavati s bocom, sad je bila toliko gladna da je nisam mogla muciti jos pola sata! nista, pokusat cemo tu taktiku s 10 minuta, mozda upali. hvala!

  14. #14
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    moji oboje su jutros bez problema duže odspavali taj sat vremena i nastavili smo dalje normalno po novom vremenu

  15. #15
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    moji oboje su jutros bez problema duže odspavali taj sat vremena i nastavili smo dalje normalno po novom vremenu
    Blago tebi! Moji su se probudili sat vremena ranije s tim da se malac cesto budio nocas pa sam bas posteno slomljena cijeli dan. Navecer je bio cendrav vec u 7, posto je navikao da idemo spavat u 8. Malo sam odugovlacila pa smo na kupanje isli u 7 i 20. I sutra cu jos malo pomaknut pa dok se ne naviknemo.

    Uopce se ne sjecam da sam sa Svenom imala ikakvih problema kod te promjene sata...

  16. #16
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj excess prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da nisam jedina koju muci ova tema.. moja cura ima 7,5 mjeseci. navecer ide spavati izmedu 19.30 i 20h. ujutro se budi u 7.30. sada kad se okrene sat to ce biti 18.30 odnosno 6.30 ujutro, sto mi nikako ne odgovara. kako "prilagoditi" dijete da ide kasnije spavati???? molim vas dajte kakav pametan savjet.. pokusala sam se igrati s njom kako bi ostala dulje budna, medutim ne ide! preko dana ima 2 spavanja, ujutro oko 10 ili 11 po pola sata i popodne 14-16
    i ja imam problem.moj ima 6mjeseci i tjedan dana i ide spavati oko 8ipo,9 sati.a buđenje u 7i45.međutim, od kad se sat promjenio njemu se poremetilo i hranjenje i budi se u 6i45 svako jutro. tijekom dana ima 2 spavanja po 45 minuta, a ostalo se igra,smije,leži...

  17. #17
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Zašto ja nemam dijete/djecu koja idu kao urice na spavanje? Cura (4 g.) ne bi išla spavati valjda nikad (kad legne, smiri se i opusti - zaspi za tren) a mali, kao ni sestra mu, nema posebnog ritma (8,5 mj.), može ići spavati svakih sat i pol (ok, rijetko ali desilo se par puta), može biti budan i po pet sati...noć neću niti spominjati. Kad mu se ne spava - ne spava mu se, mogu ja izvoditi ne znam šta ali on zaspati neće.

    Uglavnom, nisu niti osjetili pomicanje vremena, kao niti MM i ja, niš to nama ne smeta.
    Posljednje uređivanje od enchi : 03.11.2011. at 11:46

  18. #18
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    i ja imam problem.moj ima 6mjeseci i tjedan dana i ide spavati oko 8ipo,9 sati.a buđenje u 7i45.međutim, od kad se sat promjenio njemu se poremetilo i hranjenje i budi se u 6i45 svako jutro. tijekom dana ima 2 spavanja po 45 minuta, a ostalo se igra,smije,leži...
    Čekaj, a gdje je problem? Jesi zaboravila napisati ili.....?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •