Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: što ako je otac ratni vojni invalid

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    mjesto u okolici Karlovca
    Postovi
    12

    Početno što ako je otac ratni vojni invalid

    Supruga je koristila pravo na pola radnog vremena radi brige o djetetu s posebnim potrebama,i dok je to bilo preko Centra za socijalnu skrb sve je bilo u redu,sada kada je to prešlo u drugu nadležnost,liječničko povjerenstvo pri Hzzo odlučuje kako ja kao hrvi,koji se nalazi u mirovini, mogu se brinuti o djetetu koje boluje od jednog oblika cerebralne paralize i ima poteškoća u kretanju,kako i ja imam ozljede donjeg ekstremiteta i grudnog koša a samim tim i velikih problema s kretanjem,supruga se žalila na ukidanje njenog prava,međutim i prvostupanjsko i drugostupanjsko rješenje Hzzo,je negativno,ostaje nam mogućnost upravnog postupka,rado bih da nitko više u ovoj našoj državi nema ovakav problem,ali ako ipak ima netko nekakvog saznanja o ovoj ili sličnoj problematici rado bih da sa mnom podijeli svoja mišljenja i moguća rješenja,žalosno je koliko se priča na svim razinama državne vlasti o pravima djece,a u stvari se ta prava krše gdje god se stigne,što je s konvencijama o pravima djece s posebnim potrebama,te o pravima osoba s invaliditetom,smatram kako ovo rješenje diskriminira i dijete i moju invalidnost

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    mjesto u okolici Karlovca
    Postovi
    12

    Početno

    Pa zar baš nitko nema nikakav savjet po ovom pitanju,ne vjerujem da sam jedinstven slučaj

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ehej

    ja sam mama djeteta sa autizmom i mali ima poteskoce sa senzorskom integracijom i kasni motoricki

    zivimo u nizozemskoj i tu ne postoji opcija da se roditelj brine od drzave i da je za to placen kao njegovatelj. u to ime ja sjedim kod kuce i ne radim i prezivljavamo od jedne place

    (ako jos nisi skuzio sad ces sigurno, ja stvarno nemam milosti kako cu nekome sasuti u facu sto i kako....)

    izvoli se trgnuti i boriti za svoje dijete. niko na svijetu ne moze se bolje brinuti o djetetu kao sto to mogu roditelji (pri tom ne mislim iskljucivo na bioloske roditelje nego na ljude koji o tom djetetu brinu). vidim oko sebe ekipu u kolicima kako voda ista kao i ja svoje klince po terapijama i na sve strane. koliko kod da si u problemima tvoja motivacija, tvoja inspiracija i tvoja borba za tog klinca dolaze iskljucivo i jedino iz tvoje glave. ako hoces (a hoces, cim se pocinejs raspitivati sto i kako) mozes napraviti cuda

    postoji hrpa literature i edukacija ti je prvi korak.

    dokle ce tvoje dijete sa rehabilitacijom dogurati uglavnom lezi na tome sto cete vas dvoje napraviti

    ako si imao srca (da ne velim muda) otici u rat i staviti glavu u torbu da bi nase guzice bile sigurne uopce ne sumnjam da mozes odraditi jos jedan malo drugaciji rat i postati najaktivniji moguci tata rehabilitator, sofer, kuhar, fizioteeraput, citac prica, kuhar i sto miliona drugih stvari koje tvoje dijete treba

    covjece, pa CP je apsolutno pobjediva, rana intervencija i uporost roditelja cini cuda

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    mjesto u okolici Karlovca
    Postovi
    12

    Početno

    Prihvaćam svaki odgovor,no kada ja zbog svojih bolova ne mogu se pokrenuti iz kreveta,a djete traži brigu i skrb,koja će motivacija ublažiti bol od 30-40 gelera u nozi i grudnom košu,ni ti ni itko drugi ne može reći da se ja ne brinem o svom djetetu,ali ne mogu stalno,vjeruješ li da bih kao otac trebao mijenjati uloške zbog menstruacije svoje kćeri,da bih u trenutku kad mi zbog bolova zablokira desnu ruku trebao prevesti dijete preko ceste,pa daj molim te,i kakve veze ima sigurnost tvoje guzice u Nizozemskoj,ja ne tražim status njegovatelja,već samo mogućnost da majka djeteta dobije pravo na rad u pola radnog vremena,tj.dijete je u školi do podne a kasnije da majka bude s njim koja mu može pružiti daleko bolju i sigurniju skrb od mene,pa smatram kako tvoja opaska ne stoji,jer uz moju skrb tom djetetu su narušena prava po konvenciji o djeci s posebnim potrebama,kao i moja prava po konvenciji o osobama s invaliditetom,kakva je situacija u nizozemskoj mene uopće ne zanima,ja sam tražio mišljenje ljudi sa istim ili sličnim problemom iz naše Domovine,nikako od onih koji su otišli iz nje

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    20

    Početno

    Kontaktirajte Ministarstvo branitelja, upravu za obitelj, budući da ste HRVI vjerujem da je zaista problem briga o djetetu sa posebnim potrebama s obzirom na vaše zdravstveno stanje. Vjerujem da ste zahtjevu za njegom priložili i vaše rješenje o invalidnosti, tim me više čudi HZZO. Trebalo bi malo proučiti njihove pravilnike, mutno se sjećam nekog članka da se invalid ne može brinuti o invalidu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Nac prvotno napisa Vidi poruku
    Prihvaćam svaki odgovor,no kada ja zbog svojih bolova ne mogu se pokrenuti iz kreveta,a djete traži brigu i skrb,koja će motivacija ublažiti bol od 30-40 gelera u nozi i grudnom košu,ni ti ni itko drugi ne može reći da se ja ne brinem o svom djetetu,ali ne mogu stalno,vjeruješ li da bih kao otac trebao mijenjati uloške zbog menstruacije svoje kćeri,da bih u trenutku kad mi zbog bolova zablokira desnu ruku trebao prevesti dijete preko ceste,pa daj molim te,i kakve veze ima sigurnost tvoje guzice u Nizozemskoj,ja ne tražim status njegovatelja,već samo mogućnost da majka djeteta dobije pravo na rad u pola radnog vremena,tj.dijete je u školi do podne a kasnije da majka bude s njim koja mu može pružiti daleko bolju i sigurniju skrb od mene,pa smatram kako tvoja opaska ne stoji,jer uz moju skrb tom djetetu su narušena prava po konvenciji o djeci s posebnim potrebama,kao i moja prava po konvenciji o osobama s invaliditetom,kakva je situacija u nizozemskoj mene uopće ne zanima,ja sam tražio mišljenje ljudi sa istim ili sličnim problemom iz naše Domovine,nikako od onih koji su otišli iz nje
    niko ti ne veli da se ne brines o djetetu i niko ti ne veli da nemas prava na adekvatnu podrsku, i ti i dijete

    veselo je znati da te ne zanima kako se drugi nose sa svojim problemima, u principu sto sam radis to dobijes natrag

    sretno vam bilo

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    mjesto u okolici Karlovca
    Postovi
    12

    Početno

    Hvala na odgovoru,kontaktirao sam i Ministarstvo branitelja,oni nemaju konkretnog odgovora ili po mom upitu predmet prosleđuju nekom drugom,mirovinskom ili slično,samo prebacuju lopticu,a HZZO nas više ne mora čuditi,jer kada nisam bio u mogućnosti dobiti mišljenje o svojoj bolesti od fizijatra koji je tada bio na bolovanju,ljudi iz HZZO su mi predložili pregled kod drugog fizijatra i drugom gradu po čijem su mi nalazu kasnije i presudili o ovoj brizi,kada je supruga predavala žalbu na prvostupanjsko rješenje na jedvite jade su joj dali potvrdu o preuzimanju žalbe uz opasku kako nije u redu da ih se sa takvim zahtjevom uznemirava,i drugi roditelji koji imaju slične probleme nailazili su na prepreke u ovom područnom uredu Karlovac,i govorili kako su ove godine posebno besćutni i bezobrazni,vjerojatno hvatajući pozicije za slijedeće razdoblje,pokušati ću još jednom sa Ministarstvom branitelja ali više nisam ni u što siguran,jer stvarno neznam što nam svima iz te populacije dalje slijedi

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ne znam puno o problematici, ali možda bi se moglo dobiti informacija od drugih ljudi u sličnoj ili istoj situaciji - preko neke od braniteljskih udruga. Sretno!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    mjesto u okolici Karlovca
    Postovi
    12

    Početno

    Nisam rekao da me ne zanima kako se drugi nose s tim problemom,upravo me to i zanima i želim njihovo mišljenje,međutim opaske koje sam dobio s tvoje strane ne pomažu mom slučaju,te živim u Nizozemskoj,te ta država ne brine o skrbi,meni te činjenice ne mogu pomoći,suosjećam sa svima koji u obitelji imaju nekog s posebnim potrebama jer znam kako je to,međutim ti nisi pružila ni jedan pravi savjet,već samo neku vrstu optuživanja i ne znam što sve ne,a kako će mi biti to znam samo ja i moja obitelj,želiš li nekome nanositi još dodatne soli na ranu mislim da si na krivom forumu

  10. #10
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    javi se novinama,,,brzo ce prestati prebacivati loptice,,dapace zbog izbora ti je sada najbolje vrijeme,,svi gledaju kako prikupiti koji glas vise.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    e sad ja ne znam kolko je ta tvoja priča stara jer kažeš sad kad je prešlo na Hzzo,a to je prešlo pred skoro 3 godine.

    inače prema navedenom člankuovo kaj je boldano:
    6. Prijenos prava na jednog roditelja
    Članak 18.

    (1) Ako jedan od zaposlenih ili samozaposlenih roditelja umre ili ako je iz bilo kojeg drugog opravdanog razloga spriječen započeti ili koristiti pripadajuće pravo, pravo korištenja po osnovi ovoga Zakona prenosi se na drugog roditelja.

    (2) Pod opravdanim razlozima iz stavka 1. ovoga članka podrazumijeva se:

    – kad je jedan roditelj lišen roditeljske skrbi; kad je jednom roditelju oduzeto pravo života sa svojim djetetom; kad je jedan roditelj potpuno lišen poslovne sposobnosti, djelomice lišen poslovne sposobnosti u odnosu na roditeljsku skrb, proglašen nestalim, nepoznat, nepoznatog prebivališta ili boravka ili je prema nalazu nadležnog centra za socijalnu skrb grubo zanemario skrb o djetetu napuštanjem djeteta,

    – kad su radi zaštite dobrobiti djeteta susreti i druženje djeteta s jednim od roditelja zabranjeni ili ograničeni ili je jednom od roditelja, prema posebnim propisima, izrečena mjera za zaštitu prava i dobrobiti djeteta, zabrana približavanja djetetu ili udaljenja iz stana, kuće ili nekog drugog stambenog prostora u kojem dijete živi,

    kad je jedan od roditelja teško bolestan ili je ovisan o pomoći druge osobe radi čega je na duže vrijeme spriječen ili u znatnoj mjeri ograničen u obavljanju svoje roditeljske skrbi prema ocjeni nadležnog tijela vještačenja Zavoda,
    – kad je jedan od roditelja kao djelatna vojna osoba u vojnoj misiji izvan Republike Hrvatske ili na izdržavanju kazne zatvora u trajanju dužem od jedne godine neprekidno, a sve pod uvjetom da se taj roditelj, pisanom izjavom, odrekao prava na korištenje roditeljskog dopusta u korist drugog roditelja.
    (3) Korištenje prava od strane jednog roditelja u smislu stavka 1. i 2. ovoga članka primijenit će se i na sve ostale korisnike prava iz ovoga Zakona, bez obzira na njihov međusobni radnopravni status, pod uvjetom da roditelj, odnosno korisnik na kojeg se prenosi pravo korištenja tog prava, ispunjava uvjete prema ovom Zakonu.

    (4) Za slučaj iz stavka 3. ovoga članka, roditelj, odnosno korisnik na kojeg je preneseno pravo korištenja pripadajućeg prava drugog roditelja, odnosno korisnika ostvaruje sva prava propisana ovim Zakonom, ovisno o svom radnopravnom statusu.

    žena bi imala prava na Skraćeno radno vrijeme ako mali ima dijagnozu koja omogućava polovićno radno vrijeme. Ako trebaš cijeli tekst zakona pošalji mi e-mail na moj pp, pa ti pošaljem.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.11.2011. at 17:47

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    mjesto u okolici Karlovca
    Postovi
    12

    Početno

    Hvala Jelena,moja je priča vrlo svježa,naime do polovice 9 mjeseca,vrijedilo je rješenje izdano od strane Centra za socijalnu skrb,a sve ovo nam se događa od trenutka novog vještačenja u Hzzo po zakonu koji je stupio na snagu mislim 2009,proučio sam mnoge zakone,pravilnike i konvencije,smeta me što kod Centra za socijalnu skrb isto tako je bila komisija koja je ustvrdila kako sa svojim ozljedama nisam u stanju pružiti adekvatnu skrb svom djetetu,znači prije 4 godine,sada po ovom vještačenju bih trebao biti sposoban,što smatram da nema veze s zdravom pameću,nadalje me smeta što je to Liječničko povjerenstvo donijelo tu odluku u prvostupanjskom očitovanju na temelju nalaza fizijatra,koji uzgred budi rečeno nije fizijatar koji je moje liječenje pratio sve ove godine jer je on zbog bolovanja bio u nemogućnosti donijeti svoj nalaz,a kod ovog fizijatra su me upravo uputile djelatnice Hzzo područne službe Karlovac,i to u drugi grad,zanemarujući nalaz ortopeda kojeg su isto tako tražile,no od svega me najviše smeta što su ovakve odluke atak i na domovinski rat,i na Hrvatske branitelje i ratne vojne invalide,što krše prava djece s posebnim potrebama i diskriminiraju invalidnost kao takvu,niti sam u mogućnosti sebi pružiti adekvatnu zaštitu i pomoć,a kako onda pružiti je djetetu s posebnim potrebama,svejedno Jelena hvala na savjetima i vremenu potrošenom da bi sve ono napisala,međutim živimo u vremenu i prostoru kada je sve moguće i kada ono što je najsvetije u ljudskom postojanju a to su briga,poštenje,skrb i ljudsko dostojanstvo polako umire

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    ehej

    covjece, pa CP je apsolutno pobjediva, rana intervencija i uporost roditelja cini cuda
    mislim da uopćavanje ne vodi ničemu. niti znamo u kakvom je stanju dijete od Naca niti znamo u kakvom je stanju on. znamo ono što on piše, a to je da on nije sposoban brinuti o djetetu i ja mu vjerujem.
    CP nije apsolutno pobjediva jer sve ovisi o tome kakvo je oštećenje. moja sestra je 100% invalid (upravo cerebralna paraliza kao posljedica oštećenja nastalog pri porodu) i nemože se sama niti okrenuti u krevetu, niti jesti, niti obaviti osobnu higijenu, niti otići na WC, ali je zato sposobna naučiti jezike, baviti se pisanjem pjesama, komunicirati sa cijelim svijetom, jahati (terapijsko jahanje), voziti električna kolica. ali draga moja, ona nemože sebi uzeti niti čašu vode, a u tretmanu rehabilitacijskom je od rođenja. tako da CP nije aposlutno pobjediva i onaj koji se brine o takvoj osobi nema svoj život, živi život te osobe

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ali zašto ne pokušati ponovo i pozvati se na taj član

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Kolu prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da uopćavanje ne vodi ničemu. niti znamo u kakvom je stanju dijete od Naca niti znamo u kakvom je stanju on. znamo ono što on piše, a to je da on nije sposoban brinuti o djetetu i ja mu vjerujem.
    CP nije apsolutno pobjediva jer sve ovisi o tome kakvo je oštećenje. moja sestra je 100% invalid (upravo cerebralna paraliza kao posljedica oštećenja nastalog pri porodu) i nemože se sama niti okrenuti u krevetu, niti jesti, niti obaviti osobnu higijenu, niti otići na WC, ali je zato sposobna naučiti jezike, baviti se pisanjem pjesama, komunicirati sa cijelim svijetom, jahati (terapijsko jahanje), voziti električna kolica. ali draga moja, ona nemože sebi uzeti niti čašu vode, a u tretmanu rehabilitacijskom je od rođenja. tako da CP nije aposlutno pobjediva i onaj koji se brine o takvoj osobi nema svoj život, živi život te osobe
    prouci malo sto radi gentle revolution ili neki intenzivni terapijski centri

    http://www.about-cerebral-palsy.org/treatment-therapy/index.html

    http://www.cpconnection.com/Therapies/Other.htm

    http://www.youtube.com/watch?v=new_r23Y22c

    u
    z intenzivan rad moguce je napraviti cuda

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    mjesto u okolici Karlovca
    Postovi
    12

    Početno

    Kontaktirali smo i odvjetnika po pitanju upravnog postupka,nakon što nas je saslušao rekao nam je kako se na riješenje čeka 3 i više godina,kako je to gubljenje vremena i novca,već da bih trebao ponovno sakupiti nove nalaze i ponoviti postupak,tako da će i Jelenini naputci dobro doći,sad nakon svega posebno sam frustriran činjenicom da je Područna služba Hzzo Karlovac od svoje direkcije iz Zagreba dobila obavijest o smjenjivanju ravnateljice i nezadovoljstvo radom te podružnice,a upravo mi je ta smijenjena ravnateljica sugerirala kojim liječnicima da idem na pregled da bi me u konačnici po tim nalazima i proglasili sposobnim za brigu,naravno kako taj razgovor nisam mogao snimiti nemam ni dokaza,ali da nisu radili po propisima u to sam posve siguran

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    i jesi li kaj poduzel?

  18. #18
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    Stray,
    CP nije pobjediv u smislu kako ljudi koji nisu u toj priči misle, tj da je "izlječiva", nego s dobrom i pravovremenom terapijom dobiješ ovo iz citiranog članka
    But it is generally agreed that children who receive good treatment not only have fewer movement limitations, but also have better postures, better muscle development, and better abilities in toileting, feeding, and dressing themselves. Furthermore, therapy programs enrich the lives of children with cerebral palsy by enabling them to explore and experience activities that they might not otherwise be able to do independently.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    mjesto u okolici Karlovca
    Postovi
    12

    Početno

    [QUOTE=jelena.O;2007224]i jesi li kaj poduzel? Krećem u nabavu novih nalaza i sve otpočetka,kako je u međuvremenu Područni ured koji je vršio vještačenje od svoje direkcije dobio po prstima i zbog nesavjesnog i lošeg poslovanja promijenio čak i ravnateljicu mišljenja sam kako njihov rad unatrag nekoliko mjeseci je i pridonio ovakvom rješenju,nadalje pravobraniteljica za osobe s invaliditetom nam je nakon naše dostave rješenja u njen ured objasnila u kom su pravcu prilikom vještačenja pogriješili i što su propustili napraviti,također je Mobms kome sam također dostavio ova rješenja poslao dopis na ruke ravnatelja Hzzo-a i zatražio da oni još jednom preispitaju donošenje svoje odluke,Upravni postupak je dugotrajan i na koncu rijetko donosi pozitivno rješenje,smatram kako sam sada mnogo bolje upućen u mnoge zakone i članke zakona,naravno i uz pomoć svih Vas koji ste me savjetovali i vjerujem da u ponovnom postupku mogu bolje braniti svoja prava i prava svog djeteta,sada ne dozvoljavam da vještačenje nada mnom traje samo 3 minute(uračunato svlačenje i oblačenje),sada me ne mogu oni upućivati k liječniku za pregled koji vjerojatno njima odgovara,sada sam spreman puno više nego prije a na njima je da pokažu svoju stručnost i čist obraz

  20. #20
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj Nac prvotno napisa Vidi poruku
    Supruga je koristila pravo na pola radnog vremena radi brige o djetetu s posebnim potrebama,i dok je to bilo preko Centra za socijalnu skrb sve je bilo u redu,sada kada je to prešlo u drugu nadležnost,liječničko povjerenstvo pri Hzzo odlučuje kako ja kao hrvi,koji se nalazi u mirovini, mogu se brinuti o djetetu koje boluje od jednog oblika cerebralne paralize i ima poteškoća u kretanju,kako i ja imam ozljede donjeg ekstremiteta i grudnog koša a samim tim i velikih problema s kretanjem,supruga se žalila na ukidanje njenog prava,međutim i prvostupanjsko i drugostupanjsko rješenje Hzzo,je negativno,ostaje nam mogućnost upravnog postupka,rado bih da nitko više u ovoj našoj državi nema ovakav problem,ali ako ipak ima netko nekakvog saznanja o ovoj ili sličnoj problematici rado bih da sa mnom podijeli svoja mišljenja i moguća rješenja,žalosno je koliko se priča na svim razinama državne vlasti o pravima djece,a u stvari se ta prava krše gdje god se stigne,što je s konvencijama o pravima djece s posebnim potrebama,te o pravima osoba s invaliditetom,smatram kako ovo rješenje diskriminira i dijete i moju invalidnost
    Poanta svega je vjerojatno rješenje po kojem si upućen u mirovinu - jel invalidska ili vojna ?
    Posljednje uređivanje od andrij : 12.01.2012. at 03:01

  21. #21
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Nac u kojoj ste fazi? Možda imam neki as u rukavu

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj nadica_b prvotno napisa Vidi poruku
    Stray,
    CP nije pobjediv u smislu kako ljudi koji nisu u toj priči misle, tj da je "izlječiva", nego s dobrom i pravovremenom terapijom dobiješ ovo iz citiranog članka
    tek sam sad ovo vidila, nisam te ignorirala

    znam da nije "izljecivo" ali je moguce napraviti velike pomake

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    i jel si kaj ponovo složil?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    1

    Početno Poruka na Neca

    Zanima me u kojoj ste fazi sada jer imamo isti problem. I moj je suprug invalid Domovinskog rata a djete je 80% invalid (moždani udar u petoj godini života, sad ima 11) Dobili smo odbijenicu od drugostupanjskog i sad nam ostaje Upravni sud. Ne znam koliko se isplati jer se dugo čeka i zanima me da li ima nade da idemo na obnovu postupka. Iako ne znam koliko će nam to pomoći jer su nas iz HZZO-a odbili bez obzira što je suprug imao nalaz psihijatra i fizijatra da nije u mogućnosti da se brine o djetetu a također imamo i nalaz Centra za socijalnu skrb iz 2006. godine da je suprugu potrebna stalna pomoć i da nije u mogućnosti da se brine o djetetu. Djetetu je potrebna stalna pomoć pri odjevanju, hranjenju, spremanju i svim ostalim dnevnim aktivnostima jer se lijevom rukom uopće nemože služiti. Drugostupanjski nas je odbio iz razloga što su napisali da je djetetu potrebna pomoć samo pri odlasku i dolasku iz škole da bi mu se nosila torba što je daleko od istine i vidljivo iz svih nalaza koje posjedujemo. Molila bih za daljnje upute ako mi netko može pomoći, hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •