Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 187

Tema: Šivaća mašina

  1. #51
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    ja imam neku jeftinu i ništa nemogu sa njom.definitivno moram uložit kune u neku bolju.

  2. #52
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    vještičice, radovi su ti sjajni
    eh, mogu samo sanjariti da ću i ja jednom tako
    makar unucima

  3. #53
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ana.m žersej se šije endlericom, jedino tako rubovi su ravni i sav komad odjeće izgleda kako valja i nosivo

    aplikacije na majice se šiju i običnom mašinom i vezilicom, "kvaka 22" je da moraš imati stabiliizator ispod, a nekad i iznad aplikacije, da se sve skupa u toku rada ne rastegne kud mu je volja; uguglaj "embroidery stabilizer" da vidiš o čemu se radi

  4. #54
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Napravila sam svega par aplikacija (not my cup of tea) ali kao stabilizator sam koristila celulozne papirice za platnene pelene. Bez problema se ukloni.

  5. #55
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    sjecam se da je moja mama nekad jako davno (tridesetak godina) koristila obican papir. nije, doduse, sila zersej ni rastezljive materijale ali se sjecam da je stavljala papir ispod platna kad je sila npr. sav na plahti ukrasnim bodom. visak sa strane se uklanjao lako (izboden iglom, samo se povuce i otkine), a ono papira unutar konca bi vremenom i pranjem samo otislo...

  6. #56
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A za rastezljive tkanine se moze upotijebiti papirnati flizelin.

  7. #57
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Običan papir može za nerastegljive tkanine. Papirnati flizelin (u zavisnosti od debljine i da li ima niti u sebi ili ne) je više-manje dobar stabilizator.
    Jedina nevolja je što, da bi stabilizovao žersej van rama za vez, mora da se zalijepi za njega.
    To odjevni predmet na mjestu aplikacije učini krutim. Dobra stvar je da se većinom lako odlijepe i/ili otpadnu u pranju.

  8. #58
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    TEmu možemo preimenovati u pitajte Vještičicu
    Super mi je ovo, ja pojma nemam o tim tips &tricks

  9. #59
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    e, vjesticice, taj ram za vez, to je u stvari onaj obican drveni dupli kolut, right?

  10. #60
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ram za vez, u ovom (mom) slučaju, bi značio ram za mašinu vezilicu
    Možda postoji kakav pametan (čitaj - tanak) ram za ručni vez koji bi mogao ući pod stopicu regularne mašine.
    Ovaj koji ja imam je drveni, pravi vintage i ivice su mu debele, pa ne može pod stopicu (probala).
    Maglovito se sjećam da je u maminom uputstvu za Bagat Super Slavicu postojala slika sa platnom zategnutim u ram, koji teta stavlja pod mašinu, ali mi se čini da je to i tamo moguće tek kad se odvrne komplet stopica :zaboravna: Nikakav ram nije došao sa njom kao dio pribora.

    Ako neko ima navedenu starinsku mašinu neka zaviri u knjižicu uputstava, pa nek' nam javne ovdje

  11. #61
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    etogana! ni ram ne moze bit obican

    ma ja kontam ovako - stopicu skinem jako lako, i kad dignem gore nosac stopice, valjda bi trebao proci ispod...

    cek, idem bas vidjet koliko je to mjesta...

    evo rezultata

    u gornjem polozaju ima ispod nosaca stopice 7mm, no mogu jos gurnut ruckicu vise (u tom najvisem polozaju stoji samo dok drzim ruckicu) i onda ima 13-14mm...

    e sad, da imam makar i onaj drveni vintage ram, provjerila bih koliko je on sirok/debel/dubok...


    al, svejedno, nije bas da cu se rastrcat vesti enivej

  12. #62
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Trebam pomoć! Prvo činjenice: imam ružu step - ne znam šivati ali se nadam uz pomoć uputstava naučiti toliko da mogu maloj "šivati" "odjeću" za barbike iz restlova. Pomoć trebam u smislu koji konac koristiti i ako imate tip za što jednostavnije rubljenje. (dakle ništa komplicirano - porubiti, uvesti lastiku i zašiti i to bi bila suknja/haljina za barbie)....hvala!

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj ivano2 prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam pomoć! Prvo činjenice: imam ružu step - ne znam šivati ali se nadam uz pomoć uputstava naučiti toliko da mogu maloj "šivati" "odjeću" za barbike iz restlova. Pomoć trebam u smislu koji konac koristiti i ako imate tip za što jednostavnije rubljenje. (dakle ništa komplicirano - porubiti, uvesti lastiku i zašiti i to bi bila suknja/haljina za barbie)....hvala!
    Ako znaš kako bi to sašila "na ruke", znat ćeš i na mašinu. Nemoj se zavarati, sitne male stvari kojiput je teže napraviti nego velike.

    Za početak ti je najbolje odabrati neku tkaninu koja nije skliska, pa će ti ići lakše. Moraš naučiti šiti ravno, naprijed-natrag, cikcak i obični bod i tek onda kreni dalje. Možda da uzmeš neku krpicu od kariranog stolnjaka ili slično, da imaš "raster" po kojem ti je lakše krojiti i kasnije proštepati. Ako ti bude bježalo, za početak pričvrsti koncem ili špenadlima.

    vještičica će sigurno imati puno dobrih savjeta, ali za sam početak možda će ti biti lakše napraviti posteljinu (jastuk, poplun) da savladaš mašinu, a tek onda možeš polako na odjeću.

    Što se mašine tiče, sigurno imaš knjižicu uputa u kojoj ti piše koja papučica je najbolja, ali ja bih uzela osnovnu (onu koja može i cik cak i drugo). Ako želiš napraviti tu suknju s gumicom, sašiješ običan valjak, zavrneš oba ruba, jedan ostaviš širi i ne prošiješ do kraja (tu ćeš uvući gumicu) i suknja je gotova.

    Ako želiš jednostavnu haljinu, napravi običnu "vreću" i dodaj neki zanimljivi pojas. Tako se napravi i bluza za uz suknju s gumicom.

    Ali da ja tu ne pametujem, ima tih krojeva i uputa na internetu: http://www.tipjunkie.com/barbie-dress-up/

  14. #64
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Thanks!
    ovaj link je odličan taman što mi treba

  15. #65
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    nemam šta dodati Peterlin je sve rekla

    slažem se da je jednostavnije prvo da napraviš posteljinu i/ili kakvu pelerinu, pa onda dalje na komplikovanije stvari
    odjeća za lutke zna biti zeznuta za uvuć pod mašinu
    znam jer sam po porudžbini mile šćeri morala šiti haljinice za Kelly (malu seku od Barbike) :horor:
    pola je moralo na ruke, al šta ću, kupi me osmijehom

  16. #66
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    vjesticica, znas li mozda kakav je berninin iberdek? jesi imala priliku isprobati?

  17. #67
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    hvala!
    čini mi se da ću za vikend probat sa plaštem za princezu...nego ja stvarno nemam pojma - kakav konac trebam?

  18. #68
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    a72 - ne znam, iberdek baš i nije mašina koju bi kupila, previše je usko specijalizovana
    kombinaciju overlok/iberdek već bi, to je praktično, jer možeš istom mašinom i sašiti i porubiti, pa izgleda baš "industrijski" i profesionalno napravljeno
    Bernina pravi i kombinaciju, ali tad kad sam kupovala endlericu, kombinovana mašina je bila iznad mojih platnih mogućnosti

    ivano2 - treba ti običan konac za šivenje, pitaj u radnji da ti pokažu koji su mašinski; uzmi poliesterski konac, pamučni se sada rijetko koriste i dosta su skupi

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj ivano2 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala!
    čini mi se da ću za vikend probat sa plaštem za princezu...nego ja stvarno nemam pojma - kakav konac trebam?
    Igle i konci imaju brojeve. Za tanku tkaninu tanki konac i tanka igla. Npr. uzmeš iglu 80 (meni uglavnom ta stalno stoji na mašini) i uzmeš pripadajući konac - ako je tkanina pamučna, i konac bi trebao biti pamučni. Imaš u uputama od mašine tablicu s tim. Uzmi pa čitaj. Ako nemaš, ugug

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj ivano2 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala!<br>
    čini mi se da ću za vikend probat sa plaštem za princezu...nego ja stvarno nemam pojma - kakav konac trebam?
    <br><br>Igle i konci imaju brojeve. Za tanku tkaninu tanki konac i tanka igla. Npr. uzmeš iglu 80 (meni uglavnom ta stalno stoji na mašini) i uzmeš pripadajući konac - ako je tkanina pamučna, i konac bi trebao biti pamučni. Imaš u uputama od mašine tablicu s tim. Uzmi pa čitaj. Ako nemaš, ugug

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Sorry, dvaput sam ispala... Valjda ću sad uspjeti. Ako ti se ne da tražiti, probaj s bilo čime tj. s onim što imaš doma, ne šiješ vjenčanicu da bi to bilo toliko bitno... Najgore što se može dogoditi je da se spetlja konac i da moraš potražiti neki drugi. Slobodno probaj.

    Daklem, čitaj upute od mašine, unutra piše o odabiru igle i konca. Ako nemaš, napiši na tražilicu "Ruža step upute".

    Zapravo, mogu ti poslužiti bilo koje. Evo ove sam prve našla, v. stranica 29: http://www.home-sewing.com/WebRoot/S...l/SP200_HR.pdf

  22. #72
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    vjesticica,to mi je poznato, mislila sam na to da li si je imala priliku probati...mada u berninu stvarno ne treba sumnjati.

  23. #73
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitan jce za recimo vještičicu. Kaj bi mi preporučila za šivanje rastezljivog pamuka, onaj materijal od kojeg se prave majce.
    Kad se recimo rašije rub, čime ga sašiti a da ne izgleda onao ružno i rastegnuto.
    I čime šivati aplikacije na takav materijal? Također da ne ispadne rastegnuto.
    Ana, totalno nemam vremena ni za forum ni za ništa, ali da ti nabrzaka odgovorim.
    Aplikacije radim s flizelinom, ispadaju jako dobro.
    Što se tiče porubljivanja, može se dosta dobro napraviti s dvostrukom iglom, vidi ovdje link i tutorijal. Stvarno super ispada. http://www.makeit-loveit.com/2011/05...us-double.html

  24. #74
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    nisam uspjela kupiti onu Singericu, žena ju poklonila nećakinji (tako bar kaže), no, kuma mi preksinoć donijela - posudila svoju dok ne kupim, i to Brother LS2720... već jer rasturena, a ova ju nikada nije podmazivala, kaže, ne zna gdje bi ju otvorila
    zna li tko, MM bi ju mogao podmazati

    večeras sam sašila vrećicu za kruh - od kuhinjske krpe... sve se konac nešto navorao i tek kad sam sašila 2/3 krpe skužim da nisam spustila stopicu i tak...
    napravila sam par popravaka na majicama i jednim hlačama i čist sam zadovoljna budući da nikada nisam sjedila za mašinom
    sad sam u potrazi za materijalima, krojevima

    ajd nabacite koji link za neke jednostavne stvari - torbe, dječje suknjice, kakve ukrase za Božić i sl.

  25. #75
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

  26. #76
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    nisam uspjela kupiti onu Singericu, žena ju poklonila nećakinji (tako bar kaže), no, kuma mi preksinoć donijela - posudila svoju dok ne kupim, i to Brother LS2720... već jer rasturena, a ova ju nikada nije podmazivala, kaže, ne zna gdje bi ju otvorila
    zna li tko, MM bi ju mogao podmazati

    večeras sam sašila vrećicu za kruh - od kuhinjske krpe... sve se konac nešto navorao i tek kad sam sašila 2/3 krpe skužim da nisam spustila stopicu i tak...
    napravila sam par popravaka na majicama i jednim hlačama i čist sam zadovoljna budući da nikada nisam sjedila za mašinom
    sad sam u potrazi za materijalima, krojevima

    ajd nabacite koji link za neke jednostavne stvari - torbe, dječje suknjice, kakve ukrase za Božić i sl.
    Litala je riješila link za upute, a ja ću probati za krojeve (iako sama to ne koristim, ja sam baba i jednostavne stvari radim iz glave i iz knjiga, a komplicirane mi uopće ne padaju na pamet):

    http://www.krojacica.net/index.php?m...t=3&model=5996

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Evo još nešto prigodno, a jednostavno (iako ja pojma nemam zašto bi za ovo nekom trebao uzorak, to si sama napraviš u 3 sekunde ili napišeš "christmas stocking patterns" i dobiješ cijelu hrpu ideja): http://www.craftandfabriclinks.com/x...g_pattern.html

  28. #78
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    ja bi se htjela pohvaliti svojom rukotvorinom: http://public.fotki.com/Roza-rode/po...112011036.html
    ponovo sam počela šivati i uživam u tome!

  29. #79
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    cure , evo pomoci za totalne pocetnice Knjiga o sivenju za download, i jos svasta nesto zanimljivo...
    Posljednje uređivanje od a72 : 23.11.2011. at 16:21

  30. #80
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    cure , radila bih prekrivac sa aplikacijama za bebu, treba mi pomoc: ako polijepim flizelin na motiv za aplikaciju, kako da sve skupa zalijepim na osnovnu tkaninu da bi ispalo lijepo? nemam nikakve stabilizatore itd, u knjizari sam vidjela neko ljepilo koje moze i za tekstil (pored ostalog) ali nisam sigurna smije li to pod masinu...

  31. #81
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    a72, ne znam jesi lu u Zg. Ako jesi, ima u "Leo klupko" trgovini u Vrapču ljepilo za tekstil. Imaju dvije vrste. jedno izgleda baš kao ljepilo, drugo je nekakav prah i treba se zapeglati. Uglavnom, oboje se može prati u mašini.

  32. #82
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    nisam u zg, ali mogu potraziti u slicnim radnjama, to je neka prodavnica tekstila ili? hvala u svakom slucaju

  33. #83
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    zašij rukom prije stavljanja "pod mašinu", pa poslije povadi taj konac, ili zalijepi dvostrano ljepljivim flizelinom, ako već nisi dovoljno hrabra da sve skupa pokačiš pribadačama i šiješ tako

  34. #84
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    ok, hvala, javim ako uspijem...ne volem polovicno , ili kako treba ili nista

  35. #85
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    jesi uspjela?
    ja sam pronašla polovično privremeno rješenje, jednu obiteljsku staru Bagaticu.. Ali još nisam krenula u akciju (sramimse), ni na forum ne stignem

  36. #86
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    miniminia, ne znam na sta mislis da li sam uspjela? ako mislis na aplikaciju, jesam, polovicno rjesenje=polovican rezultat. a ako mislis na masinu, ja imam daleko od polovicne- berninu Aurora

  37. #87
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    svašta, tek sam sada skužila Litalin i Peterlinin post koji se odnosnio na moje pitanje, baš blesavo
    cure, hvala
    kuma mi je neki dan pokupila svoju mašinu i idući tjedan idem kupiti svoju
    s njezinom nisam imala neke posebne akcije, tek sam poštopala MM hlače i Maši sašila halijinicu za maskembal
    čekam svoju novu pa ću se baciti na neke malo veće pothvate
    idem sad istraživati gdje nabaviti nešto pošteno do 1.000 kuna
    ako čujete negdje za kakvu akciju (kao što je ono bila u Lidlu, Pfapf mašina za 700 kuna), javite

  38. #88
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    SikaPika, mozda da probas za te novce kod servisera uzeti neku dobru polovnu, jer novije su uglavnom skuplje ako ista vrijede , npr http://www.siva-prom.hr/content/8-cjenik

  39. #89
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    baš ti hvala na cjeniku
    gledala sam kasnije i na stranicama Emmezzete, znam da je Peterlin spominjala Toyotu, tamo je 1.300 kuna
    a ne znam, vidjet ću s mužem što on kaže (pretpostavljam da će me nagovoriti na novu, pa što košta da košta)
    bojim se kod tih polovnih da neću znati isprobati (jer još ipak nisam toliko vična šivanju) i da će me možda netko zeznuti
    a opet, ako radi radi, ako ne radi...
    na što trebam paziti kod tih polovnih?

  40. #90
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Polovnu po mogucnosti trebas kupit kod servisera šivaćih mašina za kojeg prvo trebas dobiti preporuku.

  41. #91
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    SikaPika,ovo sto marta kaze, zatim da ti ipak da neku garanciju i pod obavezno upute sa masinom, ne uzimaj bez uputa jer mnoge stavri ce ti to olaksati. Ne bi lose bilo povasti nekoga ko se razumije u stroj pa sa tobom na licu mjesta i da je isproba, to ti vazi i za nove masine .

  42. #92
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da, obavezno garancija bar godinu dana.

  43. #93
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    hvala cure, valjda ću se idući tjedan uspjeti pohvaliti novom mašinom

  44. #94
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    upute za sve ove naše stare dobre Bagatice imaš po Internetu, pa ako se odlučiš za to uguglaj samo model mašine...

  45. #95
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    ja imam i staru bagaticu Danica, e bas za nju ne mogu naci upute / za ostale ima, pa ako neko zna link ila bih zahvalna. (godinama imam uz nju neke dijelove za koje ne znam cemu sluze pa bi mi to pomoglo)

  46. #96
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

  47. #97
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    miniminia, ne mogu vjerovati, pa znas li koliko sam ja trazila ove upute! hvala ti puno

  48. #98
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    nemaš na čemu

  49. #99
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    danas mi sveki upilila teoriju da ako kupim polovnu mašinu da neću moći naći dijelove za nju
    poslije si mislim, pa dobro, neće vlajda doći do toga da ću morati tražiti dijelove, ono, ako ju dobro održavaš, što će ti dijelovi
    naravno, ne mislim tu na igle, stopice, vretenca i to jer ej to manje više univerzalno, ne?

  50. #100
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    sikapika, odi kod nekog servisera i dobro popricaj s njim. napravi si spisak stvari koje zelis da masina ima, koliki ti je budzet, sto bi voljela da ima ali nije nuzno, sto te brine (garancija, dijelovi, odrzavanje, servisiranje), koliko sto od toga kosta... odi na razgovor i u ducane gdje ima sivacih masina i onda doma lijepo sjedni i sve prouci i odluci.


    recimo, nove masine, ako su kompjutorske ne mozes maltene sama ni podmazivat. za moju kazu da je svakih cca godinu dana moram odnijet u servis na odrzavanje (kako bi garancija vrijedila pet godina). a svaki servis kosta. pa tako pet godina za redom.

    a moja mama ima masinu vec 40 godina, nije majstora vidjela. ona je sama rastavi, usisa prasinu, podmaze i voila'...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •