Citiraj sanja12 prvotno napisa Vidi poruku
nova sam na forumu i imam jednu molbu. svekrva je dosad imala šivaću mašinu mirnu i bila je jako zadovoljna s njom, nažalost pokvarila se pa razmišljamo da ju zamijenimo novom, a pošto nemamo baš neko znanje o novijim modelima trebala bi preporuke za neku mašinu i model koja bi šivala sve i svašta naročito traper jer uz dvoje djece uvijek nešto kratimo, sužavamo i sl., pa ako tko ima kakve preporuke dobrodošle su gledale smo berinu i brother
Ima negdje na početku ovog topica post koji je vještičica napisala - ima berninu i zadovoljna je. Link ne radi, ali mislim da je ovako nešto u pitanju: http://www.siva-prom.hr/sivaci-stroj...rnina-330.html

Ja ne šivam ni blizu kao ona, ali sam prije par godina kupila Toyotu (dovoljno dobra za krpanje dječjih hlača, šivanje zavjesa i jastučnica i prepravke, vrlo jednostavna + u Zagrebu imaju ovlašteni servis kod Bagatik d.o.o.).

Od drugih sam čula da je pametno izbjegavati nove Singer mašine jer su podložne kvarenju. Kolegica s posla ima Pfaf i zadovoljna je.

Sve ovisi za što je mašina namijenjena. Ja je ne koristim puno, ali mora mi biti u kući pa je Toyota dobar kompromis jednostavnosti i bitnih funkcija. vještičica koristi sve funkcije uključujući i vez (što meni nikad nije palo na pamet) pa je njezin izbor bio drugačiji.