Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Otvaranje obrta, HZZ naknada, roditeljski dopust i naknada

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno Otvaranje obrta, HZZ naknada, roditeljski dopust i naknada

    Dakle...hrpa pitanja...

    1. MM bi se prijavio na burzu (valjda će uspjet dobit otkaz, pa da ima pravo na naknadu...)
    Koliko sam uspjela skužit, ukoliko ima veću plaću od 5.343 kn - dobija 3 mjeseca 70 % od prethodnog iznosa...a ostatak vremena 50 %.


    2. Razmišlja o otvaranju obrta...i ukoliko bude najmanje šest mjeseci prijavljen na Zavodu ima pravo na financiranje samozapošljavanja (ne kužim točan iznos...cca godinu dana plaćanja vlastitih doprinosa). Da li netko ima konkretnih iskustava u svezi ovoga?


    3. Imamo neiskorišteni roditeljski dopust za drugo dijete...pretpostavljam da nema šanse dobijati još i te novce dok je prijavljen na burzu...To ne ide, jel? I da li inače ja mogu biti na rodiljnom dopustu za 3. dijete u isto vrijeme kad i tata na roditeljskom za drugo dijete...?

    4. Ukoliko bi odmah išao na otvaranje obrta....nema šanse da obrt radi, a on na roditeljskom? Kužite kaj mislim....Znam da sam malo zakomplicirala... Naravno, financije su u pitanju i kredit za stan...a on ako kreće u vlastiti obrt, bit će panika dok sve ne krene...računamo oko godinu dana... Ukoliko je vlasnik i jedini radnik u obrtu...ne može biti istovremeno na roditeljskom? čak i ako radi od doma?



    Baš me zanima hoće li netko uspjet iz ovih mojih trabunjanja šta razaznat i pametno odgovorit...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Evo, da ja ubacim odgovor na pitanje br. 3. Na stranicama HZZ-a piše da se obustavlja naknada za nezaposlene tijekom roditeljskog dopusta - što je i logično...

  3. #3
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, da ja ubacim odgovor na pitanje br. 3. Na stranicama HZZ-a piše da se obustavlja naknada za nezaposlene tijekom roditeljskog dopusta - što je i logično...
    ovo koliko sam ja upućena vrijedi za nezaposlene mame koje otvaraju rodiljni, a prethodno su primale naknadu za nezaposlene...

    osim toga, koliko sam shvatila na drugom topiću ti si zaposlena...vas dvoje morate biti u isto-pravnom položaju po pitanju zaposlenja da bi on mogao koristiti roditeljski što znači da mora biti zaposlen

    isto tako što se tiče tvojega 4. pitanja, neke cure ovdje su pisale da su morale staviti obrt u mirovanje kad su koristile rodiljni/roditeljski

  4. #4
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle...hrpa pitanja...

    4. Ukoliko bi odmah išao na otvaranje obrta....nema šanse da obrt radi, a on na roditeljskom? Kužite kaj mislim....Znam da sam malo zakomplicirala... Naravno, financije su u pitanju i kredit za stan...a on ako kreće u vlastiti obrt, bit će panika dok sve ne krene...računamo oko godinu dana... Ukoliko je vlasnik i jedini radnik u obrtu...ne može biti istovremeno na roditeljskom? čak i ako radi od doma?

    Baš me zanima hoće li netko uspjet iz ovih mojih trabunjanja šta razaznat i pametno odgovorit...
    ja ću ti odgovoriti na ovo 4., ako je jedini u svome obrtu i nema zaposlenih obrt ne može raditi dok je on na roditeljskom, nego ga mora staviti u mirovanje ili zaposliti nekoga, onda on može na roditeljski a obrt može

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    pitanje tvoje je možda trebalo bit i drugačije,ako on prije otkaza otiđe na porodiljni za 2 malca, pa posle dobije otkaz kolko para dobiva prvih 3 mjeseca 70% od njegove cifre ili 70% od 2663 kn.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Istovremeno možete bit na porodiljnom ti ta 3,on za 2,čak i kombinacija nakon 6 mjeseci, da budete istovremeno na porodiljnom za 3 skupa.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Hvala na odgovorima. Ma, samo smo htjeli i ovce i novce....ali ne ide Od roditeljskog smo za sad odustali... A i otkaz neće još davati...odgađamo cijelu priču... AL ne kužim zašto nezaposleni tata ne bi mogao koristiti roditeljski dopust, a mama raditi? To mi nije logično ?!? zbunj

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    jer piše da moraju bit ravnopravni tj. oboje zaposleni,tata ak je nezaposlen može se badava brinut o bembaču, tolko o zakonu.


    I ako si ti nezaposlena, i on isto opet ne može on koristit porodiljni

  9. #9
    Anais avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb / Croatia
    Postovi
    63

    Početno

    Da li netko zna da li otac koji je na roditeljskom može odmah pri povratku na posao dobiti otkaz ili postoji neko vrijeme do kada je "zaštićen".

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    jer piše da moraju bit ravnopravni tj. oboje zaposleni,tata ak je nezaposlen može se badava brinut o bembaču, tolko o zakonu.


    I ako si ti nezaposlena, i on isto opet ne može on koristit porodiljni

    ma kužim to o dopustu...ali pitam za roditeljsku naknadu...naravno da mu ne treba dopust, ak je već doma...ali mi je glupo da ne može koristit tu naknadu...



    Anais..znam da je majka zaštićena mjesec dana. Pretpostavljam da je isto i za oca.

  11. #11
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    ma kužim to o dopustu...ali pitam za roditeljsku naknadu...naravno da mu ne treba dopust, ak je već doma...ali mi je glupo da ne može koristit tu naknadu...
    .

    to dvoje je povezano (naknada i dopust, ne ide jedno bez drugoga)

    a žena je nakon povratka zaštićena samo 15 dana...neznam za oca, ali pretpostavljam da je isto

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •