Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 174

Tema: 4.r. sadnja graha - tips&tricks

  1. #51
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Di da nabavim zemlju (ako se već peršin i grah "ne ljube")? Jel valja iz cvjećare? Ili da kopam po vrtovima?
    U skoro pa svakom dućanu imaš zemlju za cvijeće. Ima ti i Konzum i Bauhaus, Baumax, Pevec,... bilo koja poljoapoteka,...

  2. #52
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Hm, a jel grah mogu "tretirati" jakim svjetlom? Nemam UV lampu, al imam jednu lampicu od 1600 lumena..

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pa probaj, najgore što se može dogoditi je da ne uspije. Iako nisam sigurna da je svako umjetno svjetlo dobro za biljke, lampa će davati i toplinu što je svakako plus. I nemoj posaditi preduboko, nek zemlja (friška, sterilna, ne od druge biljke) samo lagano prekrije sjemenku da je svjetlost "povuče" van.

  4. #54
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, a jel grah mogu "tretirati" jakim svjetlom? Nemam UV lampu, al imam jednu lampicu od 1600 lumena..
    Samo pazi da ti ne posuši zemlju, ona mora biti stalno pomalo vlažna.

  5. #55
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ne moj se igrati sa svjetlosti, jer i ona moze izazvati stres pa da krene naglo rast i onda se samo biljka osusi za cas.

  6. #56
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Dobro, plan je stvoren - posadit ću više posudica, jedna će biti pod svjetlo-terapijom, druge ne, pa će valjda
    nešto bit od svega toga. Hvala cure, zlatne ste.

    (al svejedno, ako netko ima gotovi grah, nek se javi, please!)

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo još malo - ovdje je brzina klijavosti leće: http://www.insonnetskitchen.com/sprouted-lentils/

    Ovdje je mungo grah (isto vrijedi i za soju): http://www.youtube.com/watch?v=pB4ASdELBbQ

    Ovdje ne piše je li obični ili isto mungo, ali nema velikih razlika: http://www.youtube.com/watch?v=TJQyL-7KRmw

    A ovdje je slika gdje se vidi kako to ide, po fazama (isto su klinci radili): http://www.znanje.org/knjige/animaci...iv0807anim.htm

    Ako grah ne uspije kako si mislila, a želiš da dijete dobije dobru ocjenu iz zalaganja, nek napravi power point prezentaciju o klijanju i donese printano i na usb-u, pa da vidiš! Najlakše je zagurati sjemenku u zemlju, a ako ti dijete ne dobije peticu za ovako nešto nek učiteljica ide v... cenzura.

  8. #58
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    nek učiteljica ide v rit!

  9. #59
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    (al svejedno, ako netko ima gotovi grah, nek se javi, please!)

    ajme nasmija me ovaj topik dobro, sori dijana.

    brzo ti taj grah raste, i mi smo svojevremeno kasnili, al je narastao. i isto je dobio 4 (ocjene su bile 5 - mahuna, 4- samo stabljika, 1- ništa) jer nije bilo mahune ni cvijeta. poslije je i to naraslo. al prekasno.

  10. #60
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Eh, ja vam garantiram da učiteljicu poput naše niste još sreli..još ovu godinu ćemo izdržat (nekako). Kak mi je samo hladno
    priopćila kako će dijete dobit lošiju ocjenu ak donese manji grah..nema popravka, jok, ..ma.

  11. #61
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ti fino reci da ste posadili grah vulgaris, a ne caroban.

  12. #62
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    aaa cvijeto, znači i vama je trebala mahuna i cvijet, a nikakve pčele niste dovozili?
    spajalice?
    cvijeta, znam ja da se blamiram, al briga me- sve za dijete- a i ja sam kriva što nisam na vrijeme posadila.
    Posljednje uređivanje od Dijana : 31.10.2013. at 15:14

  13. #63
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    u kom razredu to treba?
    posto sam i ja ko dijana, da posadim odmah.

  14. #64
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    leonisa

    do četvrtog razreda uzgojiš nekoliko tisuća generacija graha valjda

  15. #65
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    za cvijet ne treba pcela, ali za mahunu treba se oprasiti nekako, e sad nije pcela jedini insekt leteci.
    nisam ti ja tako strucna u vrtlarenju, pa valjda si citala drugu temu kako to meni ide, ja ti to sve znanstveno gledam LOL

    leonisa, jos ces i OPG otovoriti do tada :D

  16. #66
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nama je bilo na balkonu, bilo mi žao baciti i lijepe mahunice su došle, ne znam ko je oprašivao.
    al džaba, škola već bila gotova

    leo
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 31.10.2013. at 15:25

  17. #67
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    jel imaju u supermarketima kupit klice graha za jest, one su već nekoliko cm dugačke pa će brže narast

  18. #68
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Jako korisna tema, puna dobrih savjeta
    Treba je preimenovati radi lakšeg pretraživanja, da se ne izgubi u internetskom bespuću dok se ne izredaju svi četvrtaši

  19. #69
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    viš tangerina, dobra ideja, mogla bih se zaletit do bio-bio po klice mungo graha, to bi mi ušparalo par dana, što mislite?

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo mog doprinosa - grah ne stignem uzgojiti, ali ppt sam napravila. Dijete ga može doraditi, mijenjati ili prilagoditi svojim željama (i udžbeniku):


    http://www.sendspace.com/file/jbvb77

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    viš tangerina, dobra ideja, mogla bih se zaletit do bio-bio po klice mungo graha, to bi mi ušparalo par dana, što mislite?
    Kupi si Fantaziju (mješavinu mahunarki) u svakom dućanu - ima nutra i soje i mungo graha i svega. To ti klija isto relativno brzo, kao i leća, uz uvjet da nije jako dugo stajalo na suhom. Namoči prek noći SVAKAKO! I dobru zabavu!

  22. #72
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    super, hvala peterlin, ne mogu sad pogledati, doma ću.

  23. #73
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ako ima već proklijalih klica, to uštedi sigurno 3-4 dana.
    Ja sam uzgajala klice leće, iako su najbrže, treba im toliko da proklijaju do malih zelenih listića, grah nisam uzgajala, ali slanutak jesam, i njemu je trebalo dosta duže.
    samo ne znam koliko je osjetljivo u tom stanju ih presađivati, dosta su zapetljane, neke će se polomiti..ali valjda bi nešto uspjelo.

    da dođeš do cvijeta, možda bi mogla kistom oprašiti ali to već do srijede ne stigne

  24. #74
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, moja je držala posijani grah na prozoru u sobi i izrasle su joj tri mahune u kojima je sveukupno bilo dva zrna graha koje i dan danas čuva.
    Tko li je to oprašio!?

  25. #75
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Grah je samooplodna biljka. Tucak i prasnici su u istom cvijetu. Kao paradajz i paprika.

  26. #76
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Grah nam raste kao blesav, zapravo tri graha.

    Izniknuli su još u petak iz zemlje posuđene od peršina, pa sam ih onda
    po vašim savjetima plitko presadila u zemlju za cvijeće, zalila i cijeli dan su bili pod foto-terapijom.
    Rasli su gotovo naočigled...

    Do srijede će biti zbilja lijepe stabljikice i listovi, valjda neće dobit dvojku...

  27. #77
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    uh, sta volim te zadace za djecu koje u biti roditelji moraju raditi

  28. #78
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ne znam šta bi ti rekla meda, ima toga podosta u nižim razredima oš..ne vrijedi se oko toga živcirati...

  29. #79
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    uh, sta volim te zadace za djecu koje u biti roditelji moraju raditi
    Moram biti iskrena, ne vidim ni jedan razlog zašto bi ovu zadaću radili roditelji.

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    nisam čitala kad je bila postavljena zadaća o bažulju, ali imate na umu da treba dosta vremena dok se pojavi mahuna

    i da ni ja ne vidim zakaj bi to morali raditi roditelji

  31. #81
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ni ja ne vidim zasto bi to morali raditi roditelji, ali evo rade, pa ocito negdje nesto ne stima

  32. #82
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    ni ja ne vidim zasto bi to morali raditi roditelji, ali evo rade, pa ocito negdje nesto ne stima
    a zašto ne bi radili zajedno?
    šta, ionako tako malo stvari radimo zajedno da je sadnja fažola baš super. ma i vidimo se malo, malo i pričamo preko tjedna. on većinom sve oko škole sam obavlja, od prvog razreda, tako da sam ja sva sretna kad mi kaže ispitaj me povijest ili ajmo zajedno posaditi fažol ili evo sad, napraviti herbarij

  33. #83
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    ni ja ne vidim zasto bi to morali raditi roditelji, ali evo rade, pa ocito negdje nesto ne stima
    Ne mora biti da ne štima. To je faza, kao i kod beba.

    Taj grah je slučajno jedna od zadaća koje dolaze u trenutku kad bi djeca već mogla sama, a mi toga još nismo svjesni, često ni oni. I ja sam nasjela, a i danas se često moram podsjećati da njihova zadaća nije moj posao. Na sreću, djeca (bar neki od njih) često preuzmu inicijativu.

    Ali dok se ne osamostale, u prijelaznom periodu to izgleda ovako (neki dana pokus iz kemije za 7. razred - nešto ovakvo ali bez sredstava za odštopavanje: http://eskola.chem.pmf.hr/pokusi1.php3?sif=33) -
    Zove me sin na telefon i pita:

    On: Da li imamo doma crveno zelje?
    Ja: Imamo na balkonu.
    On: Da li doma imamo sodu bikarbonu?
    Ja: Da, stoji među potrepštinama za kolače, piše na vrećici Sodium Bicarbonate
    On: Da li doma imamo alkoholni ocat?
    Ja: Da, stoji u zadnjem redu iza jabučnog octa i ulja jer to koristim samo za zimnicu
    On: Znam gdje stoji voda za peglu, imam običnu vodu, znam gdje stoji sol... a gdje su plastične čaše?
    Ja: U ladici gdje su folije i salvete.
    On: Ok, imam sve, slikat ću mobitelom, moram napraviti ne samo pokus nego i prezentaciju. A smijem uključiti laptop iako je radni dan?



    Razina samostalnosti nije još potpuna, ali kreće se na bolje. Djeca nam se bolje snalaze s mobitelima i laptopima nego grahom i zeljem, he he he.... ali polako preuzimaju (preotimaju?) svoje zadaće. Mom mlađem je klasična rečenica MOGU SAM! Joj, kad se samo sjetim kako sam je dugo čekala..... godinama.... a sad se teško privikavam na to da je taj trenutak napokon došao.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.12.2013. at 11:30

  34. #84
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ma sve to stoji, i povezivanje i osamostaljivanje

    al onda nek bude jasno, jer meni nije jasno cemu sluzi zadatak, ovome gore ili je vazno zadovoljiti formu (dobiti ocjenu)

    evo primjer, mi sad trebamo doniejti nekakvu kutijicu za ukrasavanje, pa ce oni ukrasavat u skoli za bozic. mi svake godine sami izradujemo ukrase tako da povezivanje i kreativnost nisu upitni, ali evo, ja cu morat nac tocno takvu kutijicu kakvu je uciteljica rekla i tocno takve ukrase kakve je uciteljica spomenula jer ce mi inace dijete zivce pojest, da nije to ono sto treba i da nije uciteljica to rekla. a di cu ja iskopat to sto je ona rekla koga briga, nema veze sto doma imam hrpe toga za ukrasavanje, al nije to to

    Posljednje uređivanje od meda : 04.12.2013. at 12:35

  35. #85
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Eh, poznato.... Učiteljica je zakon, a ono što ona kaže i spomene mora se izvršiti u potpunosti i bez propitivanja! Nama je to prošlo sa završetkom četvrtog razreda. Odahnula sam.

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    je učiteljica je uvijek u pravu, moš misliti!

    tak moja radi rodoslovno stablo, imamo sve sličke i imena, pitam je sal treba stavit i strine i bratiće, ona pita učiteljicu i ona odgovori može strine, ali drugu decu ne ( što meni nije nimalo logično) kao objašnjenje učiteljice da dece ima više od ostale rodbine ( nije valjda učiteljica znala kolko ima moja mala rodbine).
    Na kraju jedino moja mala nije stavila drugu decu, nego samo svojtu.

    znači ipak Peterlin klinci u tjednu ne smiju na laptop!
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.12.2013. at 13:17

  37. #87
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    je učiteljica je uvijek u pravu, moš misliti!

    tak moja radi rodoslovno stablo, imamo sve sličke i imena, pitam je sal treba stavit i strine i bratiće, ona pita učiteljicu i ona odgovori može strine, ali drugu decu ne ( što meni nije nimalo logično) kao objašnjenje učiteljice da dece ima više od ostale rodbine ( nije valjda učiteljica znala kolko ima moja mala rodbine).
    Na kraju jedino moja mala nije stavila drugu decu, nego samo svojtu.

    znači ipak Peterlin klinci u tjednu ne smiju na laptop!
    Pa ne kažem ja da ja mislim da je učiteljica u pravu - to KLINCI misle i mene su tlačili kao i medino dijete nju.

    Računalo - Smiju ga koristiti navečer kad odrade sve obveze i kad sam ja doma. U principu ne idu ako zadaća nije napisana. Zato je sin i pitao - trebalo mu je računalo da napravi zadaću.

    U principu ne radim drame oko računala ni u tjednu ako nema ni jedne ocjene manje od 4, ali kroz više godina uvježbavanja neke su se navike dobro ucijepile.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.12.2013. at 13:23

  38. #88
    goga123 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    42

    Početno

    Ah, mi nemamo nekih problema s tim, pošto ide popodne u školu, uvijek navečer, kad se vrati kući, napiše zadaću.

  39. #89
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    evo i mene sa mukama po grahu, sad kad sam našla temu idem je detaljno čitati

  40. #90
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mene sa mukama po grahu, sad kad sam našla temu idem je detaljno čitati
    Eh, da je meni samo grah... super bi bilo.... Meni se potrefio skok u razvoju - onaj trenutak kad shvatiš da slabo možeš pomoći djetetu.

    Doma mi je stariji sin s virozom+bronhitisom, izostao je iz škole par dana, propustio je novu lekciju iz kemije, a ja se našla u nebranom grožđu kad je trebalo djetetu objasniti kako se rješavaju zadaci iz radne bilježnice. Problem je u tome što je on do sada to dosta dobro znao, pa nije bilo potrebe da zavirujem u knjigu. Sad ću se ja morati podsjetiti, a on prepisati prošlotjedno gradivo. Nešto sam znala, ali bome je bilo i stvari oko kojih sam se morala češati iza uha. To me čeka danas popodne. Sad se s nostalgijom sjećam vremena kad smo sadili grah, leću, soju i azuki (sve sjeme iz maneštra mješavine, he he he...). To je bilo lako i meni i klincima.

  41. #91
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Došla sam samo označiti temu o grahu.
    :četvrtirazred:

  42. #92
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    mene upravo znoj oblio, nije valjda u trecem, dakle jos godinu imam fore

  43. #93
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    kak to da je to na početku godine, moj je to radio u 5. negdje predsezonu i pravog sađenja

  44. #94

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    :cetvrtirazred: i slutim da ce uskoro.
    profilov udzbenik, pa mi se tako cini
    probalasam proklijati mladi grah prije mjesec dana i nakon x dana stajanja u vodi nije se dogodilo nista. nije niti nabubrio, niti klicu bacio. inace imam zeleni prst za ukrasno bilje pa sam se nadala da ce biti ona 'sto ludji seljak - to bolji krumpiri/grah' ali BRUS.

    tips&tricks dobrodosli

  45. #95
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Pa dajte odmah počnite sadnju, svaka dva tjedna novi.

    Ako četvrtašu ne uspije njegov grah moći ćete izvaditi asa iz rukava

  46. #96
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    savjet koji sada možete jaako iskoristit

    kupiti na placu očišćeni ( friški) ili grah u ljusci,ostaviti par dana u vrečici i bacit će klice,tak je meni ostalo par komada i već skoro pa će plodovi.

  47. #97
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nakon koliko se pokušaja konstatira grašasta neplodnost? Već se vidim kako mjerim bazalnu temperaturu vatice, bilježim ovulaciju i slažem protokole...

  48. #98
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    :cetvrtirazred: i slutim da ce uskoro.
    profilov udzbenik, pa mi se tako cini
    probalasam proklijati mladi grah prije mjesec dana i nakon x dana stajanja u vodi nije se dogodilo nista. nije niti nabubrio, niti klicu bacio. inace imam zeleni prst za ukrasno bilje pa sam se nadala da ce biti ona 'sto ludji seljak - to bolji krumpiri/grah' ali BRUS.

    tips&tricks dobrodosli
    Siješ STARI grah. Mladi je ubran dok još nije potpuno dozreo - nema šanse da to proklija. Daklem, stari grah namočiš u vodi i to bi trebalo funkcionirati.

  49. #99
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Još malo na temu graha - jučer dođe mm od svoje mame i nosi jogurt čašicu, a u njoj dvije mladice graha visoke oko 20 cm! Ima ju po dva para listova.

    Pitam kaj je to, a on kaže da je baka za dečke posadila grah iz fore. Prije desetak dana (možda bliže 2 tjedna) kuhala je stari grah, pa kad je namočila, slučajno su joj ostala dva zrna i onda ih je gurnula u zemlju. Zalijevala kad i ostalo bilje na balkonu (ne prečesto). Lijepo je niknulo.

    Imat ćemo berbu graha ili barem mahuna negdje oko Božića, he he he...

  50. #100
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    The time has come!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •