Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: ovisni o nošenju?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno ovisni o nošenju?

    Željela bih uz kolica, korisititi i maramu. Zanima me odbijaju li vaše nošene bebe vožnju u kolicima? Čula sam neka iskustva u smislu da se bebama toliko svidjelo nošenje da su ih morali nositi i po kući, i da su odbijale druge načine "transporta". Budući da mi isključivo nošenje nije opcija, pomalo me strah navedenog scenarija. Živim uz zeleni pojas i marama bi bila idealna za šetnje po prirodi po terenu za koje kolica nisu primjerena, ali ne bih se odrekla ni dugih šetnji uz guranje kolica. Ima li, dakle, ovisnika o nošenju?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    kod mene to nije bio slučaj, a imam dva koja smo nosali

    no ne po kući, samo vani

    naravno da im se više sviđa nošenje, ali mi smo dugo kombinirali i išlo je, možda smo samo imali sreće da smo mogli uživati i hodajući i gurajući

  3. #3
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Kada se rodila koristili smo sleepy wrap i kolica, a sada MT i kolica. Mogu reći da super funkcionira!

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    I kod nas je oboje zanimljivo. Doduse starijeg nisam nosila u marami nego na rukama ali je volio i kolica. Maleni isto voli oboje, po kuci ga nosim u marami ili slingu kad je nervozan, tako ga nosim i dok sam na ulici sa starijim a za setnje i ducan koristimo kolica bez problema.

  5. #5
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Oko nas je sve puno stepenica pa su nam nosiljke super!

  6. #6
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Podjednako voli i kolica i maramu, pa kombiniram zavisno gdje idem. Od prvog dana je u marami i ne mogu reći da je ovisan, ali da se voli nositi voli. Ali se obožava i voziti.

  7. #7
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Samo da se mice i sve ok!

  8. #8
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da se mice i sve ok!
    X

  9. #9
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    moja se nikad nije voljela voziti u kolicima. NIKAD. ni u autosjedalici, ni u bilo čemu što se miče. mrzila je to od prvog dana. doma je znala ležati na podu/kauču/krevetu, bez problema, samo da je se pusti na miru
    u nosiljkama je isto znala biti nemirna, tj. nije mogla biti dugo u istom položaju, ali bar nije plakala i vrištala ko kad bih je stavila u nešto što se miče

    mislim, znalo se dogoditi da se vozi u kolicima i pola sata bez problema, ali to je bilo stvarno rijetko

    više mi sreće drugi put

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Puno hvala na iskustvima, ohrabruju ovi primjeri mogućeg kombiniranja. S prvo dvoje nisam imala nosačkog iskustva (ako zanemarim situacije u kojima u jednoj ruci nosim bebu, a drugom guram kolica).

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    Čula sam neka iskustva u smislu da se bebama toliko svidjelo nošenje da su ih morali nositi i po kući, i da su odbijale druge načine "transporta". Budući da mi isključivo nošenje nije opcija, pomalo me strah navedenog scenarija.
    Kod mog djeteta je bilo obrnuto (a vjerujem i kod druge "ovisne" djece)
    dijete se naime rodilo ovisno
    i deralo se kad god nije bilo na rukama
    a kolica kad bi ih ponijela u grad morala sam obično gurati drugom rukom, onom u kojoj nije bilo dijete koje urla, sve dok mi nije pala na pamet briljantna ideja da ih ostavim doma
    trebalo mi je oko 3 mj da uspijem nekako zavezati tu maramu i otad mi je bilo dosta lakše (ne mogu baš reći da mi je bilo lako)

    ali kad je narasla dovoljno velika da može samostalno sjediti najednom joj je bilo super voziti se u kolicima, usprkos tome što sam je do tada puno nosila, i po kući i vani, i postala je skroz mirno dijete.

  12. #12
    mamma2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    287

    Početno

    moj slično kao kod pomikaki...nosila sam ga u marami od svega 2-3tjedna i to mu je bilo super, a i meni je bilo lakše. i tako je bilo na početku (živim na trećem katu, pa mi se nije dalo izvlačiti non stop kolica)
    maramu je doslovno obožavao, čim bi g a stavila unutra zaspao bi. često sam i ručak radila s maramom. kad sam krenula van s kolicima, nije htio unutra i odmah bi počeo plakati, tako da bi kolica onda gurala jednom rukom, a njega nosila drugom. kad bi išli u dućan uzela bi kolica jer bi mi bilo lakše dole trpati.
    dakle, kod mene samo marama opcija.
    ali interesantno je kad je bio malo veći i ostavila bih ga kod mame, bez problema se vozio u kolicima...pa ti sad vidi

  13. #13
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    sa šmizlom me sling spasio, jer sam kao i mnoge ovdje, kolica gurala jednom, a dijete nosala u drugoj ruci, jer je jedina alternativa bio visoki C iz kolica u pokretu :čupa kose:
    u slingu je bila mirna, smijala se svima redom, kasnije smo pričale
    sve sam obavljala tako - kućne poslove, kupovinu, banku, plaćanje računa, posjete, i obične šetnje, nju u sling, ruksak na leđa i obe ruke slobodne
    nosala se dok nije njoj samoj zasmetalo, jer je već bila velika i teška i sling je žuljao
    kolica je prihvatila sa skoro dvije godine, i to zato jer ih je donijela kuma (a kuma, jelte, donosi sve same najkul igračke, pa mora da su i kolica kul ) a dotle smo ih isprobali bar četvoro (jedne baka kupila, pa vratila :uh: )
    mislim, meni nije više bilo toliko bitno, ali je bilo bitno baki koja je čuvala, jer ona nije mogla da je nosa u šetnju i u park

    malom čupi je svejedno, nosali-vozali, nije bitno, bitno je da smo tu
    mada, meni je jednostavnije da ga strpam u sling, jer sam tako navikla :guilty as charged:

  14. #14
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    moj mačić samo moje ruke želi,ak se igra s mm i mene vidi odmah počne pružat ruke da ga nosim,a ima 6 mjeseci već zna da ga ja stalno nosim. Ruke me bole užasno jer mi je dosta težak

  15. #15
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da se mice i sve ok!
    X

    kombiniramo jedno i drugo, u kolicima mi je uvijek sling, ako ju uhvati nervoza da ju imam u cemu nosit i lakse gurat kolica, sa zhapcem je isto tako bilo.

  16. #16
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mog djeteta je bilo obrnuto (a vjerujem i kod druge "ovisne" djece)
    dijete se naime rodilo ovisno
    Slažem se.. rađaju se "ovisna" (jer jelte nosimo ih 24h dnevno 9 mjeseci)... može ih se samo odviknuti od toga.

  17. #17
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se.. rađaju se "ovisna" (jer jelte nosimo ih 24h dnevno 9 mjeseci)... može ih se samo odviknuti od toga.
    Slažem se, moj od trenutka kada se rodio samo je htio biti na meni. Druga djeca u bolnici bez problema spavala u svojim krevetićima, a moj nije htio bez mene. I onda mi dođe patronažna i kaže kako sam ga tako naučila??? Da sam dijete od 5 dana već naučila na ruke?!

  18. #18
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Isto i kod mene. Vec je od prvog dana vristao ako nije sa mnom u krevetu... I isto sam vec u rodilistu morala setati s njim u rukama, ne bi smjela, a ni mogla sjesti
    Jednostavno se rodio naucen na blizinu, njihanje... I to mi se cini normalno. On je to trebao, a meni je majcinski nagon govorio da ga uzmem kad zatrazi.
    S 3 mj je postalo lakse, a sa 6mj i pocetkom puzanja jos lakse...
    Sad molim boga da hoce da ga nosim, jer mi ga je lakse nositi nego trcati za njim

  19. #19
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    S velikim nisam znala za maramu i sling, pa sam često šetnje završavala jednom rukom gurajući kolica a drugom noseći njega. Nije bilo drugačije ni kad bi ga netko drugi šetao, volio se nosit. Kolica je zavolio tek s dvije godine, valjda radi mlađeg.

    S malim sam se opametila i kupila sling; po kući je stalno bio u njemu, vani isto do 6-7 mjeseci, a tad je zavolio kolica (počeo je sjediti pa mu je izgleda bilo interesantno). Ali i dalje se sling vozio s nama, tu i tamo znao bi zatrebati.

    S trećim planiram moooožda blago inzistirati na kolicima, ali nije bad i ako bude "naučen na ruke"

  20. #20
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Jednostavno se rodio naucen na blizinu, njihanje... I to mi se cini normalno. On je to trebao, a meni je majcinski nagon govorio da ga uzmem kad zatrazi.
    Pa da, naravno da se rodio naučen. 9 mjeseci smo ih njihale, nosile i grlile (stisnuti su bili i obgrljeni nama), da ih nakon rođenja nosimo i 12h dnevno (!!!!!) to bi za njih bilo 50% manje nego prije. Treba to sagledati i iz njihove perspektive

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •