Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: trudnoća i otvaranje,mirovanje

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    65

    Početno

    uf draga, drž se!
    nemam iskustva sa lijekovima. nadam se da će ti netko iskusniji dati pozitivna razmišljanja!
    ja sam poslušan tip, pa ti mogu reći samo lezi i slušaj dr.!

  2. #52
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    Pozdrav... Ja ti od srca želim da se sve to lijepo smiri i da ideš kući na mirovanje. Misli pozitivno, to je bitno. Naravno da se brineš, ali iz svega toga izvuci neku pozitivnu misao. A ono što nisi spremna sa opremom za bebicu, stići ćeš ti sve to lijepo kad dođeš kući, pa uz mirovanje polako pripremati. Pozdrav i puno sreće....

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Nata_Lija bolje biti paranoična i otići na hitnu nego da se bebi nešto desi. imala sam sličan problem kao i ti, samo što sam odmirovala doma. isto pod normabelima, cordipinom, mg, ustvari od početka mi je ova trudnoća katastrofa. hoćeš od krvarenja, urinarnih infekcija, kontrakcija, sumnje da mi cura plodna voda, tvrdog trbuha, gest. dijabetesa, pa kad me pokočio živac i nisam mogla iz kreveta par dana...što da ti velim. ludnica.
    znam da ti nije lako, ali isto tako znam da će ti doktori pomoći i napraviti što je najbolje za bebu, nemoj brinuti zbog cordipina, moja beba je dobro, a pila sam ga, ne bi ti dali ništa što ti može nanjeti više štete nego koristi.
    sad je važno da miruješ i slušaš što ti se veli, uzimaj terapiju, i brzo će doći vrijeme kad ćeš se grliti sa svojom bebicom.

  4. #54
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    1 trudnoca- hospitalizirali me sa 28 tj. Zbog otvorenosti 2 cm. Nisam imala trudove. Nisu me pregledavali 5 tjedan jer je moj doktor zagovarac sto manje cackanja. Ne znam sta mu je bilo, pa me sa 33 tj. isao pregledati. Odmah nakon pregleda prokrvarila i pukao mi je vodenjak. Rodila dva dana kasnije sa 34 nepuna tjedna.
    2 trudnoca- nasla sam doktora koji me pregledavao iskljcivo samo vag. Uzv bez vag pregleda. Sa 29 tj. otkrio da se cerviks poceo skracivati, i s obzirom na anamnezu iz prethodne trudnoce, strpao me u bolnicu. Nisam pila nikakvu terapiju, samo strogo morovanje i nadzor. Napominjem da me niti 1 x nije vag. pregledao i na kraju sam rodila u 40 tj.
    Procitala sam par postova gdje su cure zabrinute jer ih doktor nije vaginalno pregledao. S obzirom na ishod prve i druge trudnoce, mislim da ne treba inzistirati na vag. pregledima uslijed otvorenosti, jer taj nalaz ionako nista ne moze promjeniti, ali moze stetiti. Bila slucajnost ili ne, smatram da je za moj prijevremeni 1. Porod zasluzan upravo grub pregled prilikom kojeg mi je napukao videnjak.
    Svim curama na mirovanju zelim sto vise strpljenja i da su sto duze 2 u 1

  5. #55
    Nata_Lija avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Drage cure, hvala vam puno na lijepim riječima, dobrim vibrama i podršci, baš to sad treba nama dvima. Liječnici valjda rade najbolje za bebu, a ja se isto trudim da budem maksimalno pozitivna. Super je što imam dobru cimericu pa se puno smijemo i zezamo. Još kad bebica "protrči" po trbuhu, sve bude ljepše i lakše.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    65

    Početno

    hej, evo moj prijavak!
    ja od danas u 9. mjesecu !
    bila jučer kod dr. kaže vanjsko ušće - još se povećala uloživost, unutarnje još drži, malo se bila uplašila, ali prošlo ok, sada možeš nastaviti svojim tempom!
    jooj već mi je bilo grozno u kući! živim na 4. katu i u 4 tjedna sišla sam 3-4 puta! katastrofa i još jedna 3-godišnjakinja koja je već 2 tjedna u nekoj virozi!
    sada mogu pripremati za bebicu, čeka me hrpa veša za peglati
    Ali, ću to odraditi opuštena i sretna iščekujući svoju drugu princezu

  7. #57
    Nata_Lija avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Barbie* super vijesti!
    Da ti je netko rekao da ćeš se veseliti peglanju!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Nata_Lija prvotno napisa Vidi poruku
    Barbie* super vijesti!
    Da ti je netko rekao da ćeš se veseliti peglanju!
    ej to si dobro rekla! da je netko rekao da ću se veseliti peglanju!? ajme... uglavnom jutros odmah otvorila stol za peglanje i krenula. ma milina su te male sitne stvari. ovih mj. dana muž je peglao najnužnije. ima sreće što nije ljeto, a meni samo trebaju trenerke i neke bezveze majice!

  9. #59
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Ni meni nije svejedno. Sada u 2.trudnoći se desilo isto kao i u prvoj - u cca 20. tt se smekšalo ušće metarnice. Moram lagano mirovati (ono, malo smanjiti tempo i niš više) Sva sreća da u ovoj trudnoći, za razliku od prve, nije bilo krvarenja u 1. tromjesečju, ali me strah da bih se mogla početi ranije otvarati. U 1. trudnoći sam hospitalizirana u 36.tt na 3 dana jer sam prokrvarila i otvorila se 2 cm, ali beba je na kraju u 42.tt morala "na silu" van. I sve 5 da bolje nije moglo biti

    Samo da dočekamo termin, to mi se stalno po glavi mota...

  10. #60
    aries avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    93

    Početno

    hello,cure,
    evo da se i ja uključim u razgovor.Meni je negdje u 20.tjednu gin rekao da postoji opasnost od otvaranja i kao mogućnost da me pošalje na serklažu jer mi je cerviks bio dosta smekšan i uloživ do ušća (ni danas nisam sigurna jel do vanjskog ili unutarnjeg). Ali neka mirujem pa ćemo vidjeti. Sad sam u 31.tjednu i nije se ništa promijenilo na gore, tako da sam serklažu izbjegla, čak mi nije davao ni nikakve terapije, samo upute nek mirujem. Jučer na pregledu manje više ista dijagnoza, cerviks uloživ 2 članka do ušća,nek mirujem da izdržim bar još 5 tjedana. E sad,kad me uhvati neka paranoja onda si mislim, pa ako je tako zašto mi ne da neku terapiju, ako već postoji rizik? Onda opet,znam slučajeve gdje su se žene i otvorile pa pregurale i termin, tako da tko zna u kojoj ću skupini ja biti...
    Što je najgore, u zadnjih par dana me uhvatila i neka viroza, moja 4 godišnjakinja je bila bolesna, pa valjda i na mene prešlo, šmrcam i pušem nos non stop, baš se nekako loše osjećam, kao da me pere pretporođajna depresija ako tako nešto postoji...

  11. #61
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Na više mjesta sam pročitala da je kod mirovanja zabranjeno penjanje po stepenicama, a spuštanje? Je li to manje zlo ili isto?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    mirovanje znaci mirovanje.. sto manje kretanja, a samim time i sto manje penjanja i spustanja po stepenicama.

  13. #63
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Cure,ajde mi recite svoje mišljenje na nalaz mog cerviksa:

    Dakle, trudna sam 21 T (23 od zadnje menge). UU ima oblik T, ali je duljina 34mm. E sad,medijan je 40mm do 22 TT (čak neki kažu i do 28, 32T) Pa sad mene zanima što da radim...doktorica je rekla da nema mjesta panici dok mi je drugi doktor rekao da bi on ipak da je bliže 40mm. Napominjem i da sam u prošloj trdunoći bila diletirana jer sam bila skroz zatvorena pa jel ima to ikakve veze sa sadašnjim stanjem ( miss.ab. u 11+3,beba umrla u 8tt)?

    Doktorica smatra da nema potrebe da radim briseve ( što mi je glupo) ali kaže da je PAPA uredan ( čitam i da to može i ne mora imati nikakve veze jedo s drugim), jer kao na PAPA testu se mogu vidjeti neke promjene u smislu upale itd.

    Hvala vam unaprijed!

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz svima
    Trudna sam 25 tj. Prije 2 tj na redovnom pregledu je ustanovljeno da sam otvorena 3-4 cm i da mi curi voda. Visoko pranuce vodenjaka. Sad sam u bolnici, dok izdrzim, kazu doktori. Kazu nema terapije nego cisto dok ne krene porod. Ima li ko iskustva oko ovoga? Dali je netko uspio dogurat do kraja?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Dea 123... Meni ne curi pl voda...bar tako kažu,al je imam na donjoj granici. Ležala sam tj dana u bolnici,sada sam doma,strogo mirovanje.U kojoj si bolnici,jel primaš kakvu terapiju?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •