Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 65

Tema: trudnoća i otvaranje,mirovanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno trudnoća i otvaranje,mirovanje

    Hej imam jedno pitanje za sve trudnice koje imaju iskustva s prijevremenim ''otvaranjem''.
    Jeste li to prije vaginalnih pregleda osjetile,
    ili ste saznale tek kad vam je doktor rekao?
    U kojem periodu trudnoće vam se to desilo, i jeste li morale piti kakve tablete i jeste li strogo mirovale?
    puuunnoo hvala...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Evo iz mog iskustva u zadnje 2 trudnoće u koje sam se otvorila, isto nisam osjetila. Nije bilo nikakvih simptoma (bolovi, krvarenje niti išta slično), saznala sam na pregledu i u 2 trudnoći ostala šokirana u 20 tjednu i završila na serklaži. U prošloj trudnoći sam se od 16 tjedna polako otvarala i u 24 tjednu otvorila sam se 2 prsta i završila na čuvanju trudnoće na mjesec dana dok nisam dobila dexametazone za jačanje pluća bebice. Nakon povratka doma sam dosta mirovala da je baš bilo strogo - bez ikakvih radnji nije, znala sam koji put u tjednu otići po klince u vrtić i skuhati ručak, ostalo ležanje, bez pospremanja i fizičkih dodatnih napora, sve je ovisilo kako sam se osjećala koji dan. Mislim da ostalo imaš na topiku koji sam i otvorila Serklaza i nova trudnoca

  3. #3
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam u drugoj t s 32 tj hospitalizirana nakon pregleda redovnog.. Situacija je bila tolko loša da sam odmah dobila dexamtazon i 24/7 Intravenoznu terapiju partusistena + normabel, i ostala u bolnici do poroda...
    Dizala sam se iz kreveta sam do wc-a i eventualno tusira je prije pregleda...

    U trećoj t sam osjetila nekakva probadanja u rodnici s nekih 18 tj, otišla na pregled, cerviks spusten, počela se otvarati i odmah dobila terapiju partusistena i normabela... S 31tj dobila dexametazon....

    Ps l&l čestitke na potpisu....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 10.11.2011. at 14:22

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    pa mene je doktor zbunio.Baš sam jučer bila na pregledu i rekao mi je da neće vaginalno pregledavati ovaj put jer me pregledavao prošli put.Pitala sam ga kako onda može biti siguran da se nisam počela otvarati?On mi je rekao da bih (da sam se počela otvarati) imala pritisak,bolove,u donjem dijelu kako nebi mogla sjediti 8 sati na poslu itd....I da...
    naručio me za sljedeći pregled za 4 tjedna .Tek sad ne znam ništa....
    Posljednje uređivanje od petra1807 : 10.11.2011. at 14:43

  5. #5
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Koja ti je trudnoca po redu i kolko si trudna?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Koja ti je trudnoca po redu i kolko si trudna?
    30tjed.+2dana, druga trudnoća

  7. #7
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ako je dosad sve bilo ok i trud oca bila uredna nema razloga za brigu... Vjerujem da bi dr obavio vag pregled da je potrebno...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    nadam se....

  9. #9
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Otvaranje u 1. i u 2. trudnoći uopće nisam osjetila (oba otvaranja bila oko 20. tjedna). Nisam imala nikakav poseban pritisak, jedino me je u 1. t. jednom pošteno presjeklo dan prije pregleda i osjetila samo nekoliko bezbolnih stezanja. Vjerojatno je kod svake trudnice drugačije.
    Ako je sve na prošlom pregledu bilo u redu, nemoj brinuti. Ako je trudnoća normalna, bolje je što manje čačkati po rodnici. Uživaj u trudnoći.

  10. #10
    M@rtin@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    126

    Početno

    ja ležim u bolnici već 1o dana jer sam otvorena 2-3 prsta. bila sam 3 dana na tokolizi pa sad pijem Partusisten svaka 4 sata i nalaz je sad ok, tj. nisam se poslije otvarala. trudna sam 33+4 i ovo mi je druga trudnoća.

    simptomi su mi bili pritisak dolje i imala sam lagane trudove. inače, na zadnjem pregledu koji je bio 3 tjedna prije bila sam zatvorena

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    U obje trudnoće negdje na polovici 19. tjedan, nalaz na cerviksu koji je do tada bio uredan se promijenio. Ja nisam tipičan primjer jer sam imala prije tih trudnoća konizaciju pa je moj cerviks na neki način predisponiran (premda se to ne mora nužno dogoditi). Nisam osjetila ništa, apsolutno, s tim da sam u prvoj trudnoći bila na mirovanju od prvog dana zbog hematoma i krvarenja, dakle cerviks se skratio iako nisam ni radila, ni pospremala niti išta drugo, no do kraja trudnoće sam bila zatvorena uz strogo mirovanje. U ovoj trudnoći sam radila i na sam dan pregleda, putovala naokolo, sjedila i više od osam sati i isto nisam osjetila ništa. Išla sam na ultrazvuk i tražila cervikometriju premda sam dva tjedan prije bila na vaginalnom pregledu na kojem je sve bilo u redu. Cerviks se skratio, smekšao, ukratko hitna serklaža i evo me opet strogo mirujem. Sve je to individualno. Po rodnici ne treba puno čačkati, ali recimo po mom mišljenju pregled vaginalnom sondom je čisto ok ako se baš ne želi ići prstima. U mom slučaju sam vaginalni pregled imala svaki put (osim u skroz ranoj trudnoći), ali iz gore navedenih razloga.

  12. #12
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    ja sam se također počela otvarati u 33. tt tj tad mi je bilo to ustanovljeno na pregledu, al sama nisam ništa osjetila da bi bila otvorena,
    tada sam bila otvorena tek za prst i tako sve ostalo do kraja trudnoće a bebu prenosila 3 dana.... a od lijekova koristila samo magnezi

  13. #13
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    ja sam se počela otvarat valjda u 32 tt, ujutro me nešto boluckalo, ali ništa strašno i nije trajalo duže od pol sata. kad sam došla u 33 tt na pregledu je ispalo da je cerviks skraćen i omekšan, 21 mm, sutradan u bolnici 3 prsta otvorena s trudnovima. spojili su me tokolizu, ležala sam, strogo mirovanje i sve se smirilo.

  14. #14
    M@rtin@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    126

    Početno

    Nevenera, kad si rodila na kraju? vidim da nam je identična situacija

  15. #15
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    U prvoj trudnoci sam stalno imala neko probadanje u rodnici i bas sam se zato brinula a pocela sam se otvarati negdje sa 35tj. ono po principu uloziva, sve ostalo okej i rodila sa 39.tj.
    Ovaj puta me isto malo probadalo u pocetku, cak je bilo nekog mrljanja bez vidljivog uzroka sa 14tj. Od pocetka sam recimo mirovala jer sam imala dosta jake mucnine a kad se to sastavi sa ljetnom sparinom i niskim tlakom...sa 18tj.nalaz uredan i vaginalno i cervikometrija...malo jesam vise radila po doma i isla naokolo ali nista tipa dizala tesko ili preduge setnje (a s prvim djetetom sam stvarno bila ekstra aktivna trudnica do zadnjeg casa), dosla na pregled i ostala kao pegla - 22.tj. a ja uloziva, unutarnje usce se smanjilo nesto u odnosu na proslu cervikometriju ali nisam bila za serklazu. Da sam ocekivala takav nalaz, stvarno nisam, kontrakcije nisam nikakve osjecala ni neku jacu bol pa da bi posumnjala da nesto nije u redu. Isto tako nikakvog sumnjivog iscjetka, brisevi uredni.
    Receno mi je da mirujem i tako guram vec 5 tjedana, na zadnjoj kontroli me dr samo vaginalno pogledala, kaze da sam i dalje uloziva i to je to. Nikakva terapija, nikakav pregled u bolnici, hospitalizacija i slicno. Na svoju ruku uzimam magnezij (ajd bar probava sad radi) i dala mi je spazmex cisto da me smiri jer me povremeno boli kao da cu dobiti mengu.
    Da bas uzivam sto moram mirovati i ne - jer sam po prirodi dosta aktivna osoba i mrzim biti stalno kod kuce, plus imam trogodisnjaka koji ima viska energije i ne zna za mirne igre ali sta cu, birati ne mogu nego polako. Izgurat cu valjda jos tih preostalih mjesec i pol na kaucu a onda pomalo se vracati u normalu.

  16. #16
    M@rtin@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    126

    Početno

    ja danas došla doma iz bolnice i trebam piti partusisten do 36 tj. + normabel i naravno strogo mirovanje.

  17. #17
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    rodila sam 34+5. pukao mi je vodenjak 26.6. čekalo se što duže, plodna voda je bila ok. rodila sam 29.9.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj nevenera prvotno napisa Vidi poruku
    rodila sam 34+5. pukao mi je vodenjak 26.6. čekalo se što duže, plodna voda je bila ok. rodila sam 29.9.
    Jesam li ja dobro razumjela Nevenera,
    da si rodila u 34 tjednu?Je li s bebicom bilo sve ok?

  19. #19
    M@rtin@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj nevenera prvotno napisa Vidi poruku
    rodila sam 34+5. pukao mi je vodenjak 26.6. čekalo se što duže, plodna voda je bila ok. rodila sam 29.9.
    uh, nadam se i ja da je s bebicom bilo u redu sve. malo me sad strah da ne bi i ja ovako...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Bila danas na pregledu, 28+4 tt, beba 1600 g!! )
    Pocela sam se otvarati... I iznutra i izvana!*
    Cerviks mi je 17mm, uloziv.*
    Th: Strogo mirovanje + Cordipin retard *
    Da li netko ima slicna iskustva s obzirom na tjedan trudnoce i propisanu terapiju?
    Naravno da sam prestrasila...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    kod mene obrnuta situacija, stalno neki lagani pritisci, neka probadanja i sl a zatvorena skroz. I ginica na svakom pregledu obavi vaginalni pregled da li se otvaram

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Nemoguća svak bi se prestrašio, to je noramalno. Cordipin ti je lijek koji sprečava kontrakcije da se ne otvaraš dalje. Mirovanje shvati ozbiljno, dakle strogo mirovanje podrazumijeva ustajanje iz kreveta do wc, kratko tuširanje i opet nazad u krevet. Nemoj se bojati, događa se i češće nego što ljudi misle, uz disciplinu i malo strpljenja sve će biti ok. Izbjegavaj bilo kakvo nerviranje. Sad ćeš imati malo češće kontrole, ali vrijeme će brzo proći, vidjet ćeš. Beba je velika i to je super!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Kate76, hvala ti na utjesi.
    Naime, isti dan se vratila u bolnicu. Trudovi na 10min. Otvorila se za prst.
    Daju mi kroz infuziju nesto od cega su mi se kontrakcije skroz prorijedile i oslabile. Antibiotik preventivno u slucaju da je on uzrok tome svemu.
    Tjedan dana cu tu biti sigurno, ako ne i do 34. tjedna.
    Strogo mirovanje, naravno.
    Strpljen, spasen! )

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    nemoguća žao mi je što si završila u bolnici, ali bitno da si stigla na vrijeme i da su uspjeli zaustaviti kontrakcije. Pretpostavljam da si u Petrovoj? Antibiotik daju ukoliko je neka infekcija uzrokovala otvaranje da unište uzročnika. Desetak dana terapije sigurno, ali ako se kontrakcije smire i ne budeš se dalje otvarala, vjerovatno će te pustiti kući na strogo mirovanje. Tu si potpuno sigurna i zato nek te ne uzrujava činjenica da si u bolnici, brzo i to prođe. Znam da ti je teško, ali nastoj se smiriti, što si ti mirnija to je i bebi i tvom cerviksu isto bolje.

  25. #25
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj petra1807 prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam li ja dobro razumjela Nevenera,
    da si rodila u 34 tjednu?Je li s bebicom bilo sve ok?
    je sve ok apgar 10/10, kasnije je imao produženu žuticu do 3 mj i morali smo na vježbice zbog motorike ali stvarno nije bilo nikakvih većih problema

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj nevenera prvotno napisa Vidi poruku
    je sve ok apgar 10/10, kasnije je imao produženu žuticu do 3 mj i morali smo na vježbice zbog motorike ali stvarno nije bilo nikakvih većih problema
    Ovo mi je najljepša vijest za dobro jutro,jer mi je puno ljudi reklo da je najvažnije ući u 9.mj.a po tvome slučaju Nevenera vidim da nije.Ne znači da će tako biti u mome slučaju ali svejedno me tvoj odgovor jako ohrabrio.Hvala puno

  27. #27
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    vidim da je tema zamrla, a ne vjerujem da sam jedina koju je stavilo na mirovanje. cure ako vas jos ima javite se da se zajedno bodrimo.
    ja sam 31+4 i od jucer na mirovanju. zatvorena sam, cerviks jucer 30 mm ali je dr zabrinulo sto mi se u 8 dana skratio za cijelih 12 mm. smatra da je to rapidno, pa naredio mirovanje i lijevi bok da se barem dokopamo 36 tt.
    od terapije normabel po potrebi i cordipin 2x1. da li jos tko pije ovaj cordipin?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    65

    Početno

    hej, evo i ja na lijevom boku + magnezij
    uglavnom, 32+1, uloživa sam za jagodicu, povećalo se od zadnjeg pregleda, pa se dr. zabrinula. druga trudnoća. kaže da ti se to događau 35., 36., tjednu to bi bilo ok, ovako se malo pripazi, bolje ti je u tvome krevetu. urin mi je pokazao proteine, pa mi je uzela bris i dala atb i vaginalete.
    sad čitam, neki na tu uloživost uopće ne doživljavaju.
    ja sam se uglavnom uplašila, jer me još dosta čeka i ne želim u bolnicu i naravno ne želim ranije roditi. bila na uzv beba je stalno za cijeli tjedan veća i ima 2060 gr. pa me to malo tješi.

  29. #29
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    Barbie super je da je beba vec preko 2 kg to stvarno daje malo olaksanja, ali naravno da je bolje da se drzis lijevog boka, vidim da smo samo koju dan razlike al prerano je jos da se nase bebe rode.
    Neka njih jos u tobolcu, pa da se mi sto vise priblizimo terminu.
    Moj je na rasporedu 25.2. Kada je tvoj termin?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    venddy ja pijem cordipin i normabele i isto mirujem.

  31. #31
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jel se taj cordipin placa kao partusisten? Skupljajte racune na ime, mozete dobit novac nazad (osim ako se nesto promjenilo pa je besplatno).

    Evo jedna tema di smo pisale o ovoj temi forum.roda.hr/archive/index.php/t-53061.html

    Drzite se... Ja sam isto bila na strogom mirovanju, otvorenog unutarnjeg usca od 27.tj. Lezala, pila partusisten do 37.tj i rodila u 41.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Barbie* prvotno napisa Vidi poruku
    hej, evo i ja na lijevom boku + magnezij
    uglavnom, 32+1, uloživa sam za jagodicu, povećalo se od zadnjeg pregleda, pa se dr. zabrinula. druga trudnoća. kaže da ti se to događau 35., 36., tjednu to bi bilo ok, ovako se malo pripazi, bolje ti je u tvome krevetu. urin mi je pokazao proteine, pa mi je uzela bris i dala atb i vaginalete.
    sad čitam, neki na tu uloživost uopće ne doživljavaju.
    ja sam se uglavnom uplašila, jer me još dosta čeka i ne želim u bolnicu i naravno ne želim ranije roditi. bila na uzv beba je stalno za cijeli tjedan veća i ima 2060 gr. pa me to malo tješi.
    Ja bih se tu prije zabrinula zbog proteinurije (pripazila bih na tlak i eventualno oticanje, ako tlak dođe do 140/90 svakako se javiti liječniku). Uloživost u 33 tt u drugoj trudnoći nije za paniku (samo za lagano mirovanje 3-4 tjedna).

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj venddy prvotno napisa Vidi poruku
    Barbie super je da je beba vec preko 2 kg to stvarno daje malo olaksanja, ali naravno da je bolje da se drzis lijevog boka, vidim da smo samo koju dan razlike al prerano je jos da se nase bebe rode.
    Neka njih jos u tobolcu, pa da se mi sto vise priblizimo terminu.
    Moj je na rasporedu 25.2. Kada je tvoj termin?
    hej, moja curka je na rasporedu 26.02. baš me zanima hoću li ranije. u prvoj trudnoći curka je bila stalno 2 tjedna starija (menstrualni ciklus mi je skraćen 26 dan, pa kao to tako bude), pa su mi stalno govorili cure vole ranije, a ono 3 dana prije termina, tako daa.... baš me zanima. ma samo nek je u terminu.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    65

    Početno

    @martinaP
    ti kao da znaš kako je moja prva trudnoća završila! isto tako na jednom pregledu pojavili se proteini, nakon vaginaleta i tableta se smirilo i kada sam otišla na prvi ctg tlak ooogroman, ALI hvala Bogu dragom to je bilo tjedan dana prije porođaja, pa je to značilo da je posteljica odradila svoje i da ću uskoro roditi (tako su mi objasnili), ali sam bila u bolnici tjedan prije poroda i pila terapiju. tako da sada pazim na tlak, i za sada je sve ok.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    ...Jel se taj cordipin placa kao partusisten?...
    ne plaća se ide normalno na recept. samo što ima ginekologa i farmaceuta koji nikad nisu čuli da se on daje trudnicama, pa se može imati problema da ti ga prepišu ili daju u apoteci pošto se ne preporučuje u trudnoći.
    moje vlastito iskustvo.

  36. #36
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    Ayan da li cordipin pijes isto 2x1 ili manje? uglavnom sam nailazila da su trudnice pile po 1 tabletu i izgleda mi kao da sam ja jedina kojoj su prepisane 2 tab dnevno.

    Barbie moja cura iz prve trudnoce presisala termin za 12 dana. ona se onda ne uklapa u statistiku da cure pozure.
    Ova trudnoca sada mi je iz ivf-a pa cemo vidjet kako ce bit u odnosu na termin.

  37. #37
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    zaboravih pitat muce li vas BH kontrakcije? mene su danas dotukle, tek sad kad sam popila normabel su malo prorijedile

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj venddy prvotno napisa Vidi poruku
    ...Ayan da li cordipin pijes isto 2x1 ili manje? uglavnom sam nailazila da su trudnice pile po 1 tabletu i izgleda mi kao da sam ja jedina kojoj su prepisane 2 tab dnevno...
    pijem 2x1/2 cordipina i 3x1 normabel. s tim da je na zadnjoj kontroli bilo sve u redu, nisam otvorena, cervix je u redu, ali sam imala zatezanje trbuha, kontrakcije i jako napet i tvrd trbuh, pa su mi ovo prepisali, i na terapiji sam od 27 tt. vjerojatno to ovisi o stanju trudnice.
    ne znam koji si tt, ali ja unazad par dana imam kontrakcije u donjem dijelu trbuha usprkos terapiji, mislim da je to normanlo jer ulazim u 36 tt, i tijelo mi se priprema za porod.

  39. #39
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    ja sam danas 32+1. ja isto nisam otvorena i do ovog tjedna je sve bilo ok, a onda se u 8 dana cerviks skratio 12 mm. uz to mi se pojavilo malo sukrvice u iscjetku, napetost u trbuhu a kontrakcije sve ucestalije. terapija mirovanje i isti lijekovi kao kod tebe

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Barbie* prvotno napisa Vidi poruku
    @martinaP
    ti kao da znaš kako je moja prva trudnoća završila! isto tako na jednom pregledu pojavili se proteini, nakon vaginaleta i tableta se smirilo i kada sam otišla na prvi ctg tlak ooogroman, ALI hvala Bogu dragom to je bilo tjedan dana prije porođaja, pa je to značilo da je posteljica odradila svoje i da ću uskoro roditi (tako su mi objasnili), ali sam bila u bolnici tjedan prije poroda i pila terapiju. tako da sada pazim na tlak, i za sada je sve ok.
    Pročitaj malo tu, ne da te plašim, ali dobro je znati:

    http://www.roda.hr/article/read/preeklampsija

  41. #41
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    venddy, samo ti miruj i odmaraj. lijevi bok se preporuča, jer je tako najbolja prokrvljanost maternice.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    65

    Početno

    Evo da i ja javim stanje.
    bila jučer na pregledu, nisam se dalje otvarala, cervikalni brisevi ok. tlak ok, u 2 tjedna dobila 0,5 kg. danas sam 34+. još desetak dana na laganini i vraćam se u lajs!
    nisam ništa, ali ništa pripremila za bebicu..... (druga trudnoća, tako je to)....
    nekad mi se trbuh stvrdne i bude par sati tvrd. to mi je za poluditi. i opet imam lupanje srca (tahikardiju) to sam imala u prvoj trudnoći, visoko nosim pa se tu nešto oko ošita-srca sve poremeti i krene lupati za poluditi!
    eto, to je to drage moje! uglavnom pozitiva, još kad mi starija ne bi imala bronhitis i temperaturu.... bilo bi laganini, ovako nervoza i dani brzo prolaze u brizi!
    ah te mame....

  43. #43
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    Kod mene je 10-tak dana sve bilo ok, a zadnja 2 dana opet onaj minimalni iscjedak. Mislila sam se da odem danas mozda u bolnicu na pregled ali u ponedjeljak imam redovnu kontrolu pa mozda ipak pricekam.

  44. #44
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ja sam u 1. t osjetila probadanje u križima i kad me dr pregledala vidjela da sam otvorena za tri prsta (bila sam dva tj do ulaska u 7. mj t-ne znam točno koliko tj)Dobila Normabele i strogo mirovanje do ulaska u 7. mj, dr. rekla da se samo molim da uđemo u 7. mj t. Nakon toga na pregledu sve ostalo isto..mirovala sam do ulaska u 9. mj t i onda je dr rekla sad možeš i roditi-rodila s 41+5 tj uz pomoć gela jer bebi je baš bilo dobro unutra

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    65

    Početno

    ma joj, ja kad za 2 tjedna krenem sve na brzaka pripremati.....! baš me zanima koliko dugo će izdržati!

  46. #46
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    Barbie tako i kod mene, pripremila naravno do sada nisam ništa, čeka me još sigurno 3 tjedna mirovanja, a onda sve navrat na nos. Tako da i mene zanima koliko se budemo držali 2u1

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    65

    Početno

    ajd vidjet ćemo venddy kako će to sve naše proći. mislim izdržat ćemo do kraja, to je sigurno (treba biti pozitivan), a onda kada krenem... a žao mi je, nekako je bebica zapostavljena totalno!

  48. #48
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    evo ja sa kontrole, iako sam zadnjih nekoliko dana opet imala po mrvicu smeđkastog iscjetka cerviks se nije dodatno smanjio i držimo se na 30mm, T oblika.
    Kako su brisevi u redu dr. nije siguran uslijed čega opet taj iscjedak, eventualno možda zbog jako nisko spuštene bebice, glavica mu je toliko nisko da ja pri hodanju baš osjećam pritisak a i dr kaže da bi je mogao slobodno rukom dotaknuti koliko je nisko.
    Mirovanje i sva terapija nastavlja se i dalje, nova kontrola nam je za 2 tjedna

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    65

    Početno

    venddy - to su dobre vijesti! idemo tjedan, po tjedan!

  50. #50
    Nata_Lija avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Pozdrav, cure!
    Ležim na KBC Merkur od 21+1 (danas mi je točno 22 tt) zbog kontrakcija koje su trajale skoro 3 dana prije nego sam došla na hitnu. Mislila sam da su to BH kontrakcije, i da se maternica širi, zajedno s ligamentima, trbuh tvrd cijelo vrijeme, ali u subotu su kontrakcije bile svakih 3-5 minuta, i prilično bolne. Počeli su terapiju Spazmexom koji gotovo ništa nije pomogao, dodali Normabel nakon 3 dana, a na kraju i Cordipin jer je učinak bio minimalan. Tek nakon Cordipina su prestale bolne kontrakcije, ali trbuh je i dalje tvrd većinu dana, mada ima razdoblja kad mi se čini da popušta napetost. Još mi se pojavila i sluz pomiješana krvlju, 3 dana za redom, bila sam uvjerena da mi ispada čep, na kraju sam molila liječnika da me pregleda da li sam otvorena. Srećom, još sam zatvorena, ali mi je povećao dozu Normabela. :-}
    Neka sam paranoična trudnica, samo da s bebom bude sve u redu.
    Bojim se i učinka Cordipina, na netu pronalazim samo informacije da je teratogen i kontraindiciran u trudnoći,te da je imao neželjene učinke na testovima na malim životinjama.
    Znam da se moram smiriti i misliti pozitivno, spremna sam ležati i mirovati do poroda, samo da što manje naškodim bebi lijekovima. Spominjali su i intravenoznu tokolizu, to bih pod svaku cijenu željela izbjeći.

    Što se tiče shoppinga za bebu - i ja sam poprilično nespremna - no to mi je sad u drugom planu, ako treba, spavat će sa mnom na krevetu dok ne nabavim potrebne rekvizite, a vjerujem da će mi i prijateljice uskočiti.

    Pozdrav svima i nadam se da ćemo sve izgurati bar do 37. tjedna.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •