Stranica 3 od 10 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 468

Tema: mašina za suđe

  1. #101
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    ne znam da li se spominjalo da li se perilica priključuje na toplu ili hladnu vodu tj. što je bolje?

  2. #102
    Zorica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Svejedno mi je nejasno da se posuda od sjajila sama otvara tijekom pranja :?
    Ne otvara se vec ima na sebi mali uzduzni otvor kroz koji se sjajilo samo dozira, ni meni nije bas najjasniji opis gore navedene perilice :? .

  3. #103
    Zorica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    ne znam da li se spominjalo da li se perilica priključuje na toplu ili hladnu vodu tj. što je bolje?
    Perilica se prikljucuje na hladnu vodu, u sebi ima grejace pa sama odredjuje tempraturu pranja.

  4. #104
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    e sad mi je sve jasno, sorry Davor ja nemam pojma s tim, ali sam prokuzila, Zorica mi je pojasnila. Ma to se otvara odjeljak za prašak, a on pak ima 2 odjeljka. Sad mi je bed...

  5. #105
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mašnice :D tako već može.
    Moja nova Quadro isto ima pregradu u posudi za prašak pa mi je bio problem s tabletama jer nisu htjele van. Onda sam skužio da se tableta s lakoćom pukne na pola i strpa u te pretince i sve 5 8)

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    58

    Početno

    Jedno pitanje: suđerica odnosno njen odvod je prikopčan na odvod sudopera i često se zna osjetiti smrad iz sudopera - djelomično to riješim nekim od sredstava za odštopavanje odvoda - zanima me ima li netko slično iskustvo i bolje riješenje za ovaj problem.

  7. #107
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    :? U normalnim uvjetima se odvod izvodi preko sifona i tu nema što smrditi. Suđerice u principu održavaju takve odvode u tip-top stanju jer deterđenti koji se koriste otapaju skoro sve.
    Jedini eventualni izvor smrada bila bi skeptična jama bez ventilacijskog odvoda (tipičan slučaj) ili općenito odvod bez ventilacije (stara gradnja) i to nema veze sa suđericom.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb- Dubrava, Špansko
    Postovi
    188

    Početno

    Kupujem suđericu, pa nemogu odlučiti 60 cm ili 45.Za sad nas je troje, pa nemamo puno suđa!
    Isplati li se uzimati ovu od 45 cm?

  9. #109
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Pingu prvotno napisa
    Kupujem suđericu, pa nemogu odlučiti 60 cm ili 45.Za sad nas je troje, pa nemamo puno suđa!
    Isplati li se uzimati ovu od 45 cm?

    ne, ne, ne :shock:

    nas je dvoje i treći na putu
    i ovako je znam palit dva puta dnevno. s vremenom ćeš se uz perilicu ulijenit pa ćeš i žličicu od kave trpat u perilicu i tako je punit rekordnom brzinom.

    bog blagoslovio slučajnu prolaznicu koja se zatekla u dućanu kad smo se MM i ja dvoumili oko veličine perilice i ispričala nam gore navedeno iz vlastitog iskustva :D

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb- Dubrava, Špansko
    Postovi
    188

    Početno

    Mayaa !

  11. #111
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nama je 45 OK.

  12. #112
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Nama je 45 morala biti ok...veća nije stala,i ovu smo jedva smjestili

  13. #113
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    uzmi od 60 cm ali da može prati gornju ili donju "policu"

  14. #114
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj MIJA 32 prvotno napisa
    Nama je 45 morala biti ok...veća nije stala,i ovu smo jedva smjestili
    BINGO! A i takva je nekoliko svjetlosnih godina daleko od ručnog pranja suđa 8)

  15. #115

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ako joj ostaviš dovoljno prostora sa strane, čak ju možeš zvučno izolirati. Milina.
    NA koji način se napravi zvučna izolacija? Ostat će mi pored perilice 10 cm. Ili 5+5 cm?

  16. #116

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    I koja je razlika među perilicama u odnosu na trajanje ciklusa pranja?

  17. #117
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    uzmi od 60 cm ali da može prati gornju ili donju "policu"
    Možeš li preporučiti neku konkretnu marku?

  18. #118

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Zašto perilice za suđe nemaju kao veš mašine proziran dio da možemo vidjeti što se unutra događa? Zar ne bi to bilo lijepo?

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    103

    Početno

    Citiraj filipova mama prvotno napisa
    Zašto perilice za suđe nemaju kao veš mašine proziran dio da možemo vidjeti što se unutra događa? Zar ne bi to bilo lijepo?
    Pa ima i takva mašina , ja ju vidjela u Merkatoru ... msilim da je Gorenje ili Elektrolux
    Baš su jednu radi demonstracije priključili .... ima svjetlo unutra pa se vidi kako voda šprica iz onih mlaznica na sve strane .
    Super napraljeno , samo cijena

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Đurđevac
    Postovi
    174

    Početno

    I koja je razlika među perilicama u odnosu na trajanje ciklusa pranja?
    I mene ovo zanima.
    Primjetila sam da perilice dosta brzo operu, ali duuuugoooo suše.

  21. #121

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Naša Electrolux: predpranje traje oko 15 min., pranje oko 1 sat, sušenje 15 min.

  22. #122
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj marinna prvotno napisa
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ako joj ostaviš dovoljno prostora sa strane, čak ju možeš zvučno izolirati. Milina.
    NA koji način se napravi zvučna izolacija? Ostat će mi pored perilice 10 cm. Ili 5+5 cm?
    Uzmeš doslovno bilo što, recimo stiropor ili tvrđu spužvu. Važno je postići da buka ostane pod pultom.

  23. #123

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Davore, prijedlog je odličan, probat ćemo. Još samo da pogodimo pravi uređaj..

  24. #124
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Kod izbora gledaj samo fizičke dimenzije i koliko ti se sviđa (WAF). Marka više nije ključni parametar.

  25. #125
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Ovdje se puno pisalo o Quadro perilicama i kupih i ja to čudo od tehnike. Ugradbena je za 8 setova ( 45 cm) . Odgovarala nam je takva manja a i cijena je bila pristojna. Zanima me tko ima Quadro DW-EB 4515 i da li je zadovoljan, na kakve đakonije moram biti spremna.

  26. #126
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Bosch su malo skuplje, ali su zakon!!! Moja mama je imala Bosch-icu koja joj je prala po 2xdan (bilo nas je petoro, a naša kuća prometna kao Korzo ) i to punih 18 godina. Kupila ju kad je ostala trudna sa mojim bracom i krepala kad je napunio 18 god .
    Ja sam u inozemstvu 7 godina koristila Candy i bila prezadovoljna. Sad i ja imam Boschicu i da moram, ponovno bi se na nju odlučila, a i mašina za rublje mi je Bosch.

  27. #127
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To se zove snaga brenda 8)

  28. #128
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    evo problema

    skuzim jucer da su mi case odjednom mlijecno bijele, pogledam sol - neotopljena

    a prije dva tjedna sam je stavila
    u dva tjedna jos se nije otopila

    dm sol
    prije sam koristila calgon ili somat

    sto se dogodilo?
    kako je izvadit vani?

  29. #129
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ne čini mi se da je neotopljena sol baš toliki problem, osim ako nije, ono, totalno zapekla. Koncentracija soli u rupi za sol je tolika da tek kad je fali nema kristala uopće.
    Općenito je bolja krupna sol od sitne, ali ni sa sitnom DM-ovom nisam imao problema.

  30. #130
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    to ti izgleda izgleda ovako:
    sol do prst pred vrh, onda malo vode

    dva tjedna tako, ja bila na putu pa nisam skuzila

    sto onda s onim sto opise u uputama da se svaki tjedan soljenka treba puniti?

  31. #131
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Eto, sve je jasno. Bila si na putu i sol se nije trošila. Otopina soli u spremniku je zasićena i to je OK, a dok je tako unutra ima kristala. Sve 5 i ništa ne brini - tako i treba biti

  32. #132
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ali su mi case unistene
    odjednom

  33. #133
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Vjerojatnije je da ti fali sjajilo. Zagrebačka voda je umjereno tvrda i taj efekt ti se ne bi dogodio tek tako odjednom. Normalno je da čaše nakon nekog vremena pranja u suđerici postanu mliječne, a kristalne pogotovo - kristal je mekši od običnog stakla. Zato se niti ne preporučuje pranje kristala u suđerici.

  34. #134
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ma kakav kristal, nemam ja tog
    sad se mislim da su meni one mozda postepeno postajale mlijecne ali kako sam ih gledala svaki dan, nisam to skuzila
    sad kad sam dosla s puta - mat staklo.

    sjajilo me isto muci, dolijevam ga redovito i uvijek mi curi, kao da je prepunjeno. a ne bi smjelo biti

  35. #135
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Tipično u rupi za sjajilo imaš nekakve recke do kojih se puni. Ako staviš više, ništa strašno, dok navijaš čep višak izađe van. Sjajila fali tek kada kroz stakalce pored čepa možeš vidjeti dno; u svim ostalim slučajevima je nekako tamno. Ja sjajilo držim na "2" i to mi je OK.

  36. #136
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pojacat cu ga na dva, a ovu foru sa onom rupicom pa gledanjem, to nisam jos uspjela. tesko ko maybe baby mikroskopi.

  37. #137
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    egzaktli 8)

  38. #138

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Što znači djelomični aquastop i koliko je bitno ima li perilica 2 ili 3 mlaznice? Ima li neke bitne razlike između potpuno i djelomično integriranih perilica, osim estetike?

  39. #139
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Uglavnom nepotrebna šminka. Voda ti neće nikamo curiti ako zavrneš pipu, a akvastop ne sprječava curenje vode na pipi ili njenoj brtvi. Ako ideš nekamo na duže vrijeme zatvori pipu. Ja sam to jednom propustio napraviti i dočekala me krasna lokva: popustila brtva od crijeva za vodu. Aquastop dolazi nakon te brtve pa mi ne bi pomogao. Dakle - nepotrebno.

  40. #140

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    evo problema

    skuzim jucer da su mi case odjednom mlijecno bijele
    Ovaj problem imam i ja.S tim da još imaju nekakve točkice po sebi.Imam i sjajila i soli,uvijek perem na isti način,ali u zadnjih par dana se nikako ne mogu toga riješit i JAKO me nervira to.Koristila sam calgonit i kad sam to primjetila,prešla sam na calgonit quantum.I očistila sam ju danas s onom tekučinom.Šta još mogu napravit?

  41. #141

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    meni je pomogla ta bočica tekućine za čišćenje perilice.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Meni nije niš pomoglo ,nakon četiri setova novih čaša sada ih perem na ruke

  43. #143
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    Kod mene je kvaka bila u nekoj mrežici. Valjda odatle ide voda, nešto kao sapnica. Kad sam to iščačkala, još dodala sjajilo, da viš sad čaše, ful su bleščeče. I još više metalno suđe.

  44. #144

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Kad budete kupovali bilo što nemojte nabrzinu nasjesti na popuste na gotovinska plaćanja, jer aparat u konačnici izađe približno kao i u drugim trgovinama. Meni je bilo čudno kako salon namještaja daje popust 10% na gotovinu za kupovinu aparata i kad sam pregledala cijene u drugim trgovinama ispalo je da je i sa 10% popusta skuplje nego drugdje.
    Odabrala sam ovu perilicu za koju cijena varira i do 800 kn.

  45. #145
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    a ja ovu
    http://www.corbis.hr/index.php?main_...oducts_id=5565

    nadam se da nisam fulala jer mi je to prva suđerica u životu. I imam pitanje-šta sad od tih silnih sredstava treba kupiti-tablete (koje?)sol, sjajilo, gel????jel u tim tabletama ima i sjajilo i sol ili se to uz njih ipak treba i posebno staviti???stvarno sam što se toga tiće

  46. #146

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Mamalada , a gdje stoji ta mrežica ?

  47. #147
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    davore, zasto mi je jucer sve sudje bilo puno bijelog praha, poput pudera?

  48. #148
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pojma nemam. Ako koristiš tablete moguće je da se nije pošteno otopila pa ćeš to riješiti tako da pukneš tabletu na pola i pereš na dužem programu. Ja ih prije poklapanja dozirne posude zalijem vodom pa nemam nikakvih problema. Uz pretpostavku da se javljaš iz Zagreba, ne vjerujem da je kamenac u pitanju jer ga u ovoj vodi nema toliko. Ako je taj "puder" organiziran u kapljice, sasvim je moguće da je premala količina sjajila, jer sjajilo kapljice razvuče u velike površine.
    Pretpostavljam da čistiš sito na dnu stroja pa se smeće iz njega ne reciklira.

  49. #149
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sito nisam nikad trebala cistiti jer je uvijek cisto (vizualna procjena). jel se treba skidat i cistit nekako drukcije?

    i da, prah je rasporedjen u kapljice, a sjajila sam jucer prije pranja napunila do vrha i pojacala na 2

    i zg se javljam, ja sam, ivka, halo.

  50. #150
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    odvalit ću

    ivka iz zagreba, zašto ne nazoveš servis da ti pojasne kako poštelati mašinu?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •