Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 468 od 468

Tema: mašina za suđe

  1. #451
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    možda ti je prilikom punjenja spremnika soli sol iscurila u bubanj, pa od toga fleke na čašama.....
    Takve se fleke čiste običnim octom, barem ja tak radim....

  2. #452
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    @ Ibili - te fleke koje opisuješ vjerovatno nastaju jer je voda pretvrda
    potraži u suđerici regulator tvrdoće vode (kod mene je to u vratima) i podesi na tvrdu/najtvrđu (jer je obično takva)
    ako imaš set za testiranje tvrdoće vode koji stigne uz mašinu, tim bolje - moći ćeš tačno utvrditi stepen tvrdoće vode i podesiti mašinu (ja sam ga onomad imala, bio je skupa sa uputstvom za upotrebu)

  3. #453
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    [QUOTE=Ibili;2033669]evo i nas u klub, ponosni vlasnici Beko suđerice od 45 cm.

    1,5 kg soli iz Lidla sam stavila prvi put kao i litru vode, jer tako piše. mislim da poslije ne treba dodavati vodu, da je to samo za prvi put.

    isprobala sam već somat tablete, finish i sada najobičniji prašak iz DM ali sve mi se čini da mi se čaše ne peru dobro zbog sjajila. na njima mi ostaje onakav bijeli "curak" od vode,
    osim kaj sam smanjila sjajilo, imate li kakvu drugu ideju? mada meni u uputama piše da u tu kućicu ide sredstvo za ispiranje, ja sam stavila sjajilo...to je to, jel tak? sjajilo=sredstvo za ispiranje?[/QUOTE


    Imam također Beko suđericu i nemam ovakvih problema, ali mi se je dogodilo jednom dok sam još koristila Candy mašinu isto ovo s čašama.
    Stvar je bila u tome da nisam bila dobro zatvorila onaj čep spremnika za sol pa mi je puno soli "pobjeglo" u stroj i tako zamutilo stakleno posuđe. To bi bilo na tragu ovoga što ti je i Cheerilee rekla.
    Ako nije do toga poslušaj vještičicu.
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 29.12.2011. at 18:30

  4. #454
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Curke, hvala na savjetima.

    istina da sam ja, da što prije upogonim stroj, preskočila onaj dio sa ispitivanjem tvrdoće vode a dobila sam onu trakicu...

    a i onaj šaraf na otvoru za sol moram provjeriti.

    hvala

  5. #455
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    cure gdje kupiti prašak za sudjericu?gdje god gledam samo tablete i gelovi !

  6. #456
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    cure gdje kupiti prašak za sudjericu?gdje god gledam samo tablete i gelovi !
    Sjećam se da je dm imao baš prašak za suđerice.

    E sad, kako ja koristim isključivo tablete, nisam u zadnje vrijeme obraćala pažnju na to, ali prilično sam sigurna da bi još uvijek trebali imati taj prašak u ponudi.

  7. #457
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i mueller.

  8. #458
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ajde neka netko od "starih korisnika suđerice" pojasni meni kao potpuno friškoj.....te tablete 7 u 1 Somat (kupili danas) šta imaju u sebi? Jel onda treba sol i sjajilo? Danas smo prvi puta isprobali, imamo Bekovu i stavila sam Finish sol, Denk mit sjajilo i te Somat tablete, ali ne kužim da li treba sjajilo i sol ako ova tableta to već sadrži......
    Nemam vremena sad guglati detalje, pa molim nekoga samo kratko objašnjenje.

  9. #459
    Nivi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Uz tablete mi koristimo i sol i sjajilo jer je naša voda pretvrda pa je iz tog razloga preporucljivo stavljati i spomenuto.

  10. #460
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Bolji je rezultat pranja ako staviš i sol i sjajilo. Ja stavljam uvijek, jer ako nema soli svijetli mi jedna žaruljica upozorenja. Iako sada koristim neke finish tablete sa svime...

  11. #461
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    To sam i pretpostavljala da bi svjetlio indikator za sol, ako nema soli (iako je valjda ima u tim tabletama).
    A jel netko zna šta je to sve 7 u 1, čak sam negdje vidjela i 10 u 1......
    Svekrva koja ima suđericu već dugo koristi sol, sjajilo i prašak, šta je 3 u 3.... :D
    Pretpostavljam da je rezultat pranja bolji sa svim tim, ali me baš zanima jel netko odgonetnuo šta je unutra?

  12. #462

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Bolje mi operu najjeftinije tbl iz DM-a ili Muellera + sjajilo + sol, nego 10u1 tbl. bez soli i sjajila.

  13. #463
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja cak ne koristim ni tablete vec praskasti detergent, naravno sa sjajliom i solju.

  14. #464
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    iako nisam to bas puno proucavala, bas mi se tak i cinilo. Dakle, sol i sjajilo svakako, pa te tablete i nisu prevazne ni koliko u koliko vec jesu....

  15. #465
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Probao sam praškaste i nisu se pokazali. Pretvore se u blato koje ne želi izaći iz dozirke

  16. #466
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja cak ne koristim ni tablete vec praskasti detergent, naravno sa sjajliom i solju.
    spajalice, koji je dobar? meni je majstor rekao da su praškovi bolji od tableta pa se mislim prebaciti na njih

  17. #467
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Najbolji su gelovi, al i najkuplji. Pa onda perem s najjeftinijim tabletama. S obzirom na starost sudjerice super se opere.

  18. #468
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Ja koristim ovaj tekući Čarli: http://www.labud.hr/proizvod_detaljn...gid=1&status=E , može se kupiti povremeno za cca 40kn, a ima ga (bar) za 40 pranja pa mi se to čini dobra cijena. Jako mi dobro opere i nema slučajeva da se nešto ne rastopi ili ne ispere dobro. Uz njega dodajem i sol.

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •