Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 468

Tema: mašina za suđe

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno mašina za suđe

    U fazi smo donošenja odluke o kupnji nove suđerice (ugradbena, 60 cm). Razmišljali smo i o kupnji Miele, koja je kao zakon za sve. E, sad, ako možemo proći jeftinije s nekom drugom markom, bilo bi super. Mi sada imamo gorenje i u biti nisam zadovoljna s njom jer mi je suđe vječno mokro, i to ne samo plastično nego i beštek, rubovi čaša. Uvijek ostane vode na preokrenutim šalicama i slično. Isto tako idu mi na živce i fiksne košare, koje ne mogu prilagoditi konkretnim potrebama.

    S kojim mašinama ste zadovoljni? S kojima nema gore navedenih problema?

  2. #2
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ja ću ti reći da moja candy ima isti problem kao i tvoja
    jedino nema fiksne košare, bar nešto
    al doskočila sam ja i problemu vode na stvarima 8)

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Daaa, kako?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj klmama prvotno napisa
    al doskočila sam ja i problemu vode na stvarima 8)
    Pereš bez vode?
    Ne stavljaš stvari?

  5. #5
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ne, nego u fazi sušenja ugasim, otvorim vrata, histerično zdrmama košare da voda iscuri sa svega, i nastavim sušiti
    pali samo ako sam blizu u zadnjoj fazi

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja sam skroz prestala sušiti, pustim samo vruće ispiranje, jer bez veze troši struju (isto uvijek ima neke vode). Ako sušiš bitno je da odmah dobro proluftaš mašinu kad završi, inače se voda nazad kondenzira čim se suđe ohladi. Ali meni je isti efekt ako nakon vrućeg ispiranja otvorim i pustim do drugog dana (perem obično navečer).

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Ja sam se uvijek pitala tko kupuje Miele. Mislim, njihove cijene su stvarno pretjerane.
    Ja imam Elektrolux, najjeftiniju koja se mogla naći na tržištu. Energetski razred B. Uglavnom sam zadovoljna. Voda se zadržava samo ako nešto ima jako visok rub. Neugodnom mirisu sam doskočila s osvježivaćem. Košare jesu fiksne, ali meni to ne smeta. Računali smo i da li da doplatimo za energetski razred A, ali ispalo je da bi 10 godina trebali svaki dan prati suđe da bi nam se to isplatilo.

  8. #8
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Mi imamo Whirlpoopl, ja sam prezaovoljna. Doslovce vadim suđe i stavljem u ormariće, krpu ne koristim!
    Miele je skup ali će nadživjeti sve druge aparate. Nažalost, ne mogu si ga priuštiit ali se dugoročnije gledano isplati!

  9. #9
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Mi imamo BEKO.
    Ponekad ostane vode na plasticnim posudama ali sve ostalo savrseno stima.

  10. #10
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi imamo AEG i super smo zadovoljni,a moji roditelji sa Miele sudjericom bas i nisu!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Mi smo čuli sve super o Miele, kao nema šanse da ostane neposušeno suđe. Pa, smo razmišljali da radije platimo to malo skuplje, pa se kao isplati s godinama. Bucka, sad si me baš pokolebala. Zakaj nisu zadovoljni tvoji s Miele? AEG dobro suši? Naravno, podrazumijeva se da sve dobro peru...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Mi imamo BEKO.
    Ponekad ostane vode na plasticnim posudama ali sve ostalo savrseno stima.
    i moja je beko i super sam zadovoljna,a skužila sam da moram brisati samo posude od jeftine plastike.

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Ja sam se uvijek pitala tko kupuje Miele. Mislim, njihove cijene su stvarno pretjerane.
    Evo, mi kupujemo Miele!
    Kada uhvatiš pravi trenutak i kupiš prošlogodišnji model... ne ispadne puno skuplje od neke druge marke.
    Zašto Miele? Nemam pojma. Muž rekao da je to najbolje, čovjek u dućanu rekao da je Miele prvi, pa dugo dugo nitko, pa...
    Suđe je stvarno predivno oprano, ali ako se unutra stavi bilo što plastično, i ovdje ostaje problem vode :/

    Mislim da nećeš pogriješiti ako kupiš bilo koju marku tipa Elektrolux, AEG, Gorenje... Sve ti je to isti vrag sa drugačijim detaljima. (Kod Mielea je zgodno što beštek ima posebnu ladicu, nema košaru... i taj "patent" je zaštićen još nekoliko godina).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Elektrolux

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    a zanussi ? mi razmišljamo ubost jedan zanussi pa dajte komentare dok nije kasno

  16. #16
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Evo ja imam zanusi i za sada sve 5. Jedini problem s njom zapravo nije problem sa samom suđericom, nego s bedasto izvedenim dovodom vode na zidu - češće moram čistiti pijesak s dovodnog filtra jer jednostavno uopće ne ide voda. Najtoplije preporučam postavljanje bilo čega za odvajanje pijeska PRIJE dovodnog crijeva.
    Para na kraju mi je zapravo OK, jer je kondenzirana para zapravo najmekša voda što postoji i nastojim stroj ostaviti zatvoren barem petnaestak minuta nakon pranja - čišće je

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zanussi, elektrolux i AEG su iz iste grupe.
    davore, nama suđe stoji u perilici (oprano) barem 8 sati. To je, znači, dobro?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    ja imam bosch i mislim da je fantasticna.
    skuplje su ali ne znam, posle nje, da li bi se usudila uzeti neku drugu.

  19. #19
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    zanussi, elektrolux i AEG su iz iste grupe.
    davore, nama suđe stoji u perilici (oprano) barem 8 sati. To je, znači, dobro?
    Pa... valjda je, samo ne vjerujem da ima ikakvog efekta kada se stroj ohladi.

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kad je ujutro otvorim, još uvijek je mlačna.
    ma super je to!

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Apricot, nisam skužila, već imate Miele ili ćete tek kupiti? Ako već imate, kaj ipak ostaje problem s vodom i na drugom posuđu ako se pere plastika u mašini?

  22. #22
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Imamo. Tri godine.
    Problem s plastikom rješavam tako da je uvijek stavljam na donju policu. Pa nek curi koliko hoće. Ostalo posuđe je suho.
    Jedino se na šalicama koje imaju upušteno dno zadržava voda, ali mislim da nema stroja koji bi posušio nekoliko milimetara vode. Osim usisavača

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Šalice stavi malo u koso, izlit će se većina vode.

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    odoh se samoubiti

  25. #25
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    ne mogu odoliti:



  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Ja sam se uvijek pitala tko kupuje Miele. Mislim, njihove cijene su stvarno pretjerane.
    Evo, mi kupujemo Miele!
    Kada uhvatiš pravi trenutak i kupiš prošlogodišnji model... ne ispadne puno skuplje od neke druge marke.
    Miele perilica za veš koju sam ja gledala koštala je 12000 kuna (nisam pogriješila broj nula!), pa sam zbog toga procijenila Miele kao nešto nedostižno u mom životu. Ali ako postoji mogućnost takvih nekih super akcija...nikad ne reci nikad

  27. #27
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Moja je BOSCH Exclusiv, kupljena prije par tjedana, super pere i super susi, ako lijepo poslazem sudje. Salice ako dobro nakrivim budu skroz suhe, sa jeftinom plastikom problem je kao i kod drugih.

  28. #28
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Najtoplije preporučam postavljanje bilo čega za odvajanje pijeska PRIJE dovodnog crijeva.
    MM će te zamrziti zbog ovoga i sličnih savjeta.


    Mi imao Whirpool, savršena stvarčica osim što pere i suši suđe, čuva brak

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    62

    Početno

    Mi kupili i to nedavno Ariston LL64.Odlicna za sada.Nadams e da ce tako i ostati. BTW, komp mi se vise cuje nego ona :D

  30. #30
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Ja sam vrijedna. Rucno perem sudje. Nova perilica, nikad koristena. MM veli da sam luda. Nekako nikad da imam dovoljno sudja, a i cini mi se da trosi dosta vise vode nego ja.

  31. #31
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Ono što meni smeta kod ama baš SVIH perilica, je što nijednu čašu ne mogu posli uzeti u ruke a da se ne naješm do kosti. Imam osjećaj da se svo suže previše isušuje u tim perilicama.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno



    Ja nemam perilicu. A da i imam - kamo da je stavim?
    Kuhinja mi je u kutu, u potkrovlju - sve skupa imam par elemenata uključujući štednjak i frižider. Ladičar je jedini slobodni element, ali bez njega ne bih mogla.

    A dok se sjetim da ima dana da sat i pol samo perem to damn suđe...

    Ma, smjestit ću je ja nekud, makar u hodnik.

  33. #33
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Amalthea ista stvar i kod mene.
    Nemam pojma gdje da ju smjestim kuhinja mi je tak mala a jedino što bi bilo dobro je ugradbena no za to bih morala renovirati kuhinju.

    No u zadnje vrijeme mi je koma prati sudje, umi me kitcmatrans, perem ga na pet puta i proklinjem što nemam sudjericu.

    Na frižidru stoji post it, kupiti sudjericu!!!

    Definitivno ću ju negdje ugurati.

    A jel se može odvod napraviti samo da se gurne šlauf u sudoper?

  34. #34
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    candy ima model trio - staklokeramička ploča, pećnica i suđerica u jednom. naravno da su pećnica i suđerica manje jer je sve skupa veličine normalnog špareta - dakle pećnica s jednim nivoom, suđerica s jednom policom.

    vjerojatno i drugi proizvođači imaju nešto slično.

    a sjećam se da sam u candyju vidjela i uske suđerice, 45 cm.

  35. #35
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Mejra's mommy prvotno napisa
    Ja sam vrijedna. Rucno perem sudje. Nova perilica, nikad koristena. MM veli da sam luda. Nekako nikad da imam dovoljno sudja, a i cini mi se da trosi dosta vise vode nego ja.
    Kad nisam imala perilicu stalno sam peruckala suđe. Ruke - koma, nije mi se dalo svakih pol sata navlačiti rukavice. Sad samo potrpam u perilicu i palim navečer. Jedino treba imati dovoljno šalica i čaša. A što se tiče vode - jesi li sigurna? Mislim da perilica ipak troši manje. A u Zg je voda postala skupa ko u pustinji :? .

  36. #36
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Ono što meni smeta kod ama baš SVIH perilica, je što nijednu čašu ne mogu posli uzeti u ruke a da se ne naješm do kosti. Imam osjećaj da se svo suže previše isušuje u tim perilicama.
    Niš' ne brini, to ti je od čistoće. Pogodi od čega su ručno prane čaše masne

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    odoh se samoubiti
    :?
    Pa samo staviš uz rub gornje ladice, gdje je ono za tanjure. Kod mene je to koso.
    Ah, kad će moja perilica dobiti svoj rezervni dio, čekam ga već tjednima... i perem na ruke
    Što se tiče odvoda, postoje sifoni koji imaju odvod za perilicu - izbušiš rupu u kuhinjskom elementu gdje ti je sudoper, staviš taj sifon (to su oni plastični, koštaju cca 20-50 kn) i prikopčaš perilicu. Samo pazi da izbiješ šrafncigerom čep sa tog priključka, meni su to majstori zaboravili napraviti, pa je bilo "zašto suđe pliva u deterđentu kad je program gotov?" Dobro da nam nije krepala na prvom pranju.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Mi imamo SMEG perilicu, i stvarno je odlična!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Imamo. Tri godine.
    Problem s plastikom rješavam tako da je uvijek stavljam na donju policu. Pa nek curi koliko hoće. Ostalo posuđe je suho.
    Jedino se na šalicama koje imaju upušteno dno zadržava voda, ali mislim da nema stroja koji bi posušio nekoliko milimetara vode. Osim usisavača
    E ovako i kod mene sa salicama ali to je to.

    Mile je meni zakon. Je skuplji ali fakat nadzivi sve drugo.

    Imam i masinu za ves i za susenje od Mile i presretna sam.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    odoh se samoubiti
    I ja

  41. #41
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mamazika, pa meni bilo neugodno što se sama nisam tome dosjetila!

    a što se SMEG-a tiče... ja pukla na one njihove frižidere iz šezdesetih. al su fakat bili preskupi za kubaturu koju nude!

  42. #42

    Početno

    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Mile je meni zakon. Je skuplji ali fakat nadzivi sve drugo.
    :D

  43. #43
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ja sam se zbog perilice suđa odrekla elementa sa sudoperom. što će mi kad imam perilicu i dobila sam još jednu radnu plohu na perilici.

    a zbog sušilice sam se odrekla ormarića u kupaonici.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    112

    Početno

    Mi smo kupili perilicu zanussi i još ju nismo priključili. Da li se priključuje na hladnu ili toplu vodu?
    Imamo informacije da je bolje na toplu, drugi kažu da mora na hladnu...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Citiraj yvet prvotno napisa
    Mi smo kupili perilicu zanussi i još ju nismo priključili. Da li se priključuje na hladnu ili toplu vodu?
    Imamo informacije da je bolje na toplu, drugi kažu da mora na hladnu...
    U uputstvima za moju piše da je bolje na hladnu.

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Ono što meni smeta kod ama baš SVIH perilica, je što nijednu čašu ne mogu posli uzeti u ruke a da se ne naješm do kosti. Imam osjećaj da se svo suže previše isušuje u tim perilicama.
    Probaj smanjiti ili povečati količinu soli, i meni se to prije dešavalo, ali nakon eksperimentiranja s količinom soli više nemam tih problema.

  46. #46
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Mi imamo Zanussi i zadovoljni smo tak-tak. Što se tiče pranja nije loša, ali je prilično bučna što mi smeta jer je nama kuhinja spojena s blagavaonicom i dnevnom sobom.
    Nisam mislila da će mi to smetati, ali smeta. I da sada biram dala bi tih 500kn više koliko je koštao bolji model tj. onaj s tišim radom.

  47. #47
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mi imamo Electrolux, zadovoljni smo, dobro pere i suši, voda ne ostaje nigdje unatoč rubu kada stavimo nakoso (da, mi smo se sami toga dosjetili ), jedino što me pomalo nervira zadnje vrijeme je što škripe vrata perilice kad ih otvaram ili zatvaram.
    Ima netko pojma zašto?

  48. #48
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a da ih podmažete?
    (vidiš, ja bih se TOMU dosjetila)

  49. #49
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ne znam čime bi podmazala ni gdje, nisam nikad u životu ništa podmazivala, a očito ni mm.

  50. #50
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa, s obzirom da se vrata otvaraju odozgo prema dolje, pante su dolje, pri rubu. sagni se i zaviri u mehanizam i vidjet ćeš gdje treba podmazati.

Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •