Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 84

Tema: Jogurt - kada i koji?

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno Jogurt - kada i koji?

    Zanima me kada ste počeli davati jogurt (ili koji drugi mljiječni proizvod) bebicama i koji, zašto taj? (znam kad piše u tablici , ali me znima u praksi) ?

  2. #2
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ako se dobro sjećam s oko 9 mj., po tablici kojoj sam tad imala. Obični čvrsti jogurt.

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    prvom djetetu bioaktiv sa 10 mjeseci
    drugom isto bioaktiv, sa godinu dana

  4. #4
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    I bioaktiv smo nekako u to vrijeme. Samo ne voćne ili light jogurte.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Po tablici, ali se ne sjećam više kad je to bilo.
    Običan tekući jogurt (vindijin)

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    demi je evo dobio acidofilno mlijeko sa 7 mjeseci.
    zato što ga svi volimo i imam ga u frižideru, pa smo zajedno klopali on i ja, nemam neki super važan i pametan razlog LOL

    a prvo dvoje su s mliječnim krenuli nakon godine dana.

  7. #7
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Moji su klopali najcesce acidofil ili bilo koji cisti jogurt s barem 2.8% mm, po mogucnosti onaj od 3.2%.
    Dukat izbjegavamo odavno, vise se ni ne sjecam zasto imam averziju prema njemu.
    Krenuli smo s oboje s nekih 10-11 mj.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 12.11.2011. at 10:20

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Sa 11 meseci, običan tečni jogurt, sa 3.2% masnoće.
    Dala sam joj kašičicu umočenu u jogurt i kad je olizala počele su da joj izlaze crvene flekice oko usta. Posle pola sata fleke su se povukle, a sledeći put je jogurt probala sa dve godine i sve je bilo OK. Od tad ga rado pije, koziji najradije.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    S 9 mjeseci bioaktiv po tablici naše stare pedijatrice i svo troje bez problema.

  10. #10
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    mi ga danas probali, a za par dana cemo 9. mj. - i super mu.
    isto tako i sa prvo dvoje i obozavaju sve vrste jogurta.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    126

    Početno

    I mene ovo interesuje. Ja malcu već dala običan jogurt 3,2%mm, malu količinu. Ima 7 mj. Inače mu dajem svašta pošto ne sisa. Formulu još uvijek teže svari nego bilo kakvu hranu. Curica mi je dugo sisala pa njoj nisam ništa rano uvodila.
    Voćni jogurt i slične proizvode neću uvoditi još dugo. Čekaću bar do 1 god.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    126

    Početno

    Jedino zbog čega sam oprezna jesu gljivice. Curica mi je odmah dobila gljivice čim je počela da pije jogurt. Doduše, brzo je i izliječila. Ili je to bilo zato što je postala aktivnija pa je trpala prljave predmete u usta.
    Njenu se još ništa nije pojavilo, jeste imao soor kao novorođenče.

  13. #13
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj kaca80 prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino zbog čega sam oprezna jesu gljivice. Curica mi je odmah dobila gljivice čim je počela da pije jogurt. Doduše, brzo je i izliječila. Ili je to bilo zato što je postala aktivnija pa je trpala prljave predmete u usta.
    Njenu se još ništa nije pojavilo, jeste imao soor kao novorođenče.
    i meni je ovo cudno i prvi put cujem da se moze dobiti od jogurta....bilo djeca ili odrasli.

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    čudno, budući da se jogurt inače preporuča protiv gljivica.

  15. #15
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Mi smo isto prije par dana probali Čvrsti jogurt ( sa 9 mj ) i nije baš išlo! Za par dana ćemo probati opet...

  16. #16
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    da sada ne otvaram topic zasebno postavit cu pitanje ovdje...

    koliko dugo smije jogurt biti otvoren?

    X puta sam do sada otvorili jogurt a klinci pojeli po par zlica a ostatak siknula u otpad...(jer mm i ja nevolimo jogurte)

    evo npr.danas sam otvorila jedan vocan a malecka ga nije nii probala i kaj sada s njime?...dal ga mogu staviti u frizider i ponuditi ujutro ili..?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    da, možeš ga jesti sigurno i taj dan i slijedeći. dulje mi nikad nije ostao pa ne znam.
    ali recimo kad otvorim veliko pakiranje jogurta u boci, to stoji u frižideru sigurno par dana poslije otvaranja (i duže) i nije mu ništa.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    da, možeš ga jesti sigurno i taj dan i slijedeći. dulje mi nikad nije ostao pa ne znam.
    ali recimo kad otvorim veliko pakiranje jogurta u boci, to stoji u frižideru sigurno par dana poslije otvaranja (i duže) i nije mu ništa.
    ovo je bilo za lidać2

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    možeš prebacit u flašicu s ćepom i kasnije dat. Inače je bolje dat naravni pa u njega smućkat voćku.

  20. #20
    Anais avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb / Croatia
    Postovi
    63

    Početno

    mi počeli s jogurtom oko prve godien. Samo mi nije nikako jasno zašto jogurt i vrhnje može puno ranije jesti nego kravlje mlijeko?
    pa kaj jogurt nije od kravljeg mlijeka?
    Ja joj sada kupujem jogurt od veronike ili zbregov. A mlijeko kozje. Iako niej alergična na kravlje.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    @anais vjerovatno jer su fermentirani proizvodi lakši za probaviti.
    Posljednje uređivanje od gita75 : 17.11.2011. at 13:19

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    industrijski jogurt ti je ziva kemija plus sto je pakiran u ambalazu koja dodatno otpusta smece u "jogurt"

    pogledaj sastav i zapitaj se odakle gluten u jogurtu i procitaj sto je sve unutra

    ako zelis djetetu po svaku cijenu davati jogurt bolje ga radi sama, sa obaveznim fermentiranjem bar 24 sata (bla bla bla). sirovo mlijeko mozes naci na mljekomatima po zagrebu, za ostala mjesta nemam pojma

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nema više mljekomata po zagrebu
    čovjeku se nije isplatilo

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    jedini je u Jastrebarskom, ostale je čovjek maknuo, ne vjerujem da će dugo i taj poživjeti, šteta

  25. #25
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    koliko jogurta smije pojest jednogodisnje dijete? doji navecer i ujutro, jogurt mu je super, zasad ga jedemo svaki dan s dodanim vocem i zitaricama za dorucak, a biobimi zgodan nekad i za popodne, jel smije2 dnevno? jos jede i svjezi sir odmlijecnih proizvoda, ali ne svaki dan.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    naravno da smije, samo nek jede

  27. #27
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nije problem koliko jogurta smije pojesti (smije koliko hoće), nego da se općenito djetetu ne daju velike količine bilo čega

    želudac je veličine stisnute šake
    znači, zapremina želuca jednogodišnjeg djeteta je manja od čaše jogurta
    i, u tom smislu, ja ne bih djetetu "razvaljivala" želudac
    bolje ta dva jogurta rasporediti u više manjih obroka

    tako da ja mislim kako su dva jogurta - previše
    jer ne valja ni cijeli dan jesti po malo: 5 obroka i to je to

  28. #28
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Postoji li neki voćni jogurt, a da nema nikakvih komadića voća u sebi, ni u tragovima, nego da je sav potpuno kremast?

    Mali obožava jogurt, a budući da muku mučimo s voćem (hoće jesti samo u obliku kupovnih kašica, a vjerujte mi da sam sve pokušala), probala sam mu uzeti Dukatov voćni jogurt, no čim smo s drugom žlicom došli do minijaturnog komadića voća više nije htio ni primirisat

  29. #29
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    dukatino i danone ti nemaju komadića

  30. #30
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    A Dukatino?
    http://www.dukat.hr/hr/proizvodi/duk.../vocni-jogurti

    Inače Pik rijeka ima jogurte bez komadića. Ovo je čašica običnog jogurta, ali su isti i voćni, samo boja je roza. Samo Tonka nemaju komadiće, Frutonka imaju. Ima ih u Konzumu i Plodinama.

    http://www.google.hr/imgres?q=jogurt...1t:429,r:0,s:0

  31. #31
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    Ja se ne bi previše brinula oko voćnih jogurta, štoviše "čisti" jogurt je zdraviji od voćnih jer upravo zbog voća jogurt postaje kvarljiviji pa zahtjeva više "kemije". Jesi mu probal dati obični jogurt? Mi jedemo obični s žlicom pekmeza.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Sto sada kad nema tablica? Jogurt, mlijecni proizvodi? Isto od kad god?

  33. #33
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Deedee11 prvotno napisa Vidi poruku
    Sto sada kad nema tablica? Jogurt, mlijecni proizvodi? Isto od kad god?
    Moze od pocetka dohrane, uz napomenu da se daje prednost fermentiranim proizvodima.
    i jasno ne konzumiraju se slani sirevi i oni sa plemenitom plijesni.
    Ali se mlijecni proizvodi koriste kao dohrana, a ne zamjena za majcino mlijeko ili formulu.

  34. #34
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moze od pocetka dohrane, uz napomenu da se daje prednost fermentiranim proizvodima.
    i jasno ne konzumiraju se slani sirevi i oni sa plemenitom plijesni.
    Ali se mlijecni proizvodi koriste kao dohrana, a ne zamjena za majcino mlijeko ili formulu.
    X
    I imati na pameti da se sve, a posebno potencijalni alergeni, daje prvo u malim količinama, pa onda po više.

  35. #35
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Negdje sam čitala da dojena djeca ne bi trebala kravlje mlijeko do prve godine.

  36. #36
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Ajme, ja se ne mogu pomiriti sa izmjenom tablice.

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Zašto?
    Meni baš odgovara.

  38. #38
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Zutaminuta, Mjesecima sam "studirala" i proucavala dohranu i sad BUM! Uvjerena sam da je to bilo jedino ispravno.
    Posljednje uređivanje od tigrical : 07.03.2016. at 21:08

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,730

    Početno

    Pitat cu ovdje:
    Mame jednogodisnjaka i starijih, jeste li vec probali kravlje mlijeko?
    B. ima 13. Mj. i doji. Probao jogurt, sir... Nismo jos uveli KM. Vi?

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Moja nema jednu godinu, ali kuham joj griz na kravljem mlijeku. Pedijatrica je rekla da mogu davati kravlje mlijeko, i dok je ona pretpostavljam mislila na to da joj dajem ovako za piće, ja ću se zadržati samo na upotrebi u kuhanju. Tipa za saft od tikvica, bešamel, i griz kao što rekoh.

    Sir jede ko velika. Sa žgancima. Jogurt joj nisam davala jer je tečan, pa ono, ako to popije ne bude imala apetit za moje mlijeko.

  41. #41
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja sam starijem dala km kad već nije dojio par mjeseci, vidio da mi pijemo i sam zatražio. Dojio je do 14 mjeseci.
    Mlađi ima 13 mjeseci, doji i dam mu da proba kakao koji mu brat trenutno pije (isto sam traži) . Nije baš oduševljen. Guc dva i dosta.
    Više voli kisele krastavce

    U kuhano dodajem bez zadrške. (gris, pire i sl)

  42. #42
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Dala sam KM u palacinkama, cisto zbog reakcije, da budrm mirna da nije alergican. Inace ga ne konzumira, niti nece... Ima 2. god.

  43. #43
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Mislim, i ne treba. Ko što je netko danas na drugoj temi pitao: a čemu? Drugi sisavci ne sisaju druge sisavce nakon što prestanu sisati majke (ok, nisu oportunisti kao ljudi, ali ipak). Osim što je praktično u kulinarstvu, daje jelima šmek, te je kaloričnije od samo vode, a i većina sladoleda je rađena s njim. Ali preko svega se tog nekako pređe ako dijete ne smije ili ne želi piti. Meni je ko klinki ono bilo bljak, doduše davali su mi direkt podojeno, skuhano, a ono ima jak, intenzivan miris i gore se stvori ono što ja zovem "kožica", ali punl deblja no kod kupovnog, i kapljice masti golim okom mogu se vidjeti kako plutaju.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 07.03.2016. at 21:22

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    je velika razlika je između dućanskog i domaćeg mlijeka
    Ja recimo nikad nisam dodavala mlijeko ni vrhnje u hranu, eventualno pored hrane, mlijeko se kod nas pije direktno ili s žgancima, bar kod onih koji to kod mene jedu

  45. #45
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Pije vodu. Vjerojatno ce i sok probati. Mlijeko mi nema smisla da pije (kupovno), cemu? Na mljekomatu kupim mlijeko kad mi treba za nesto drugo i radim mu kefir.

  46. #46
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim, i ne treba. Ko što je netko danas na drugoj temi pitao: a čemu? Drugi sisavci ne sisaju druge sisavce nakon što prestanu sisati majke (ok, nisu oportunisti kao ljudi, ali ipak).
    Meni je ovo skroz bez veze razmisljanje. Drugi sisavci ne kuhaju hranu nego jedu sirovu, drugi sisavci spavaju pod vedrim nebom usred zime, drugi sisavci se ne cijepe, ne uzimaju lijekove, ne popravljaju zube.... zar trebamo nesto ne raditi samo zato sto to zivotinje ne rade?
    Mislim ako cemo samo o hrani, sisavci ne jedu jaja (rijetkost), zitarice, rijetki imaju mogucnost jesti ribu... ne piju sokove...

    Svojoj djeci nudim i mlijeko i jogurt i sirutku i sve mlijecno. Ako hoce, hoce. Ako ne, ne. Za sad uzivaju u svem mlijecnom.

  47. #47
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Ne trebamo, u pravu si. Samo sam htjela reći da nije kraj svijeta ako netko ne pije mlijeko. Mene su moji tjerali, kalcij, kalcij.

    Zapravo jedu, kune (na selu sve te noćne glodavce zovemo "torec", haha) jedu. Provale u kokošinjac i ako nema kokoši dobra budu i jaja. Glad ne pita. Žitaricama se opet hrane glodavci, a ribom isto ne manjka sisavaca, vidra, medvjed, kako koji razviju vještinu.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 08.03.2016. at 09:06

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,730

    Početno

    Sto se tice razloga za pijenje mlijeka - znam da ima kalcija i u drugim namirnicama, znam i to da tvorničko mlijeko koje kupujemo nije ono što bi trebalo bit, ali mi smo praktična obitelj
    Djeca konzumiraju mlijeko zato jer tako najradije pojedu doručak/večeru (nikad ne miju mlijeko iz bočice, to nisu naučili, makar mi nekad bude žao...)
    Koliko puta sami sad kad su veći naprave obrok sa mlijekom - musle u mlijeku, cornflakes u mlijeku... Ja im skuham žgance na mlijeko, griz... Sta bi sa svim tim da ne koristimo mlijeko? Mislim, mogla bi trazit zamjene ali iskreno ne da mi se, niti imam vremena eksperimentirat.
    Oduvijek ga pijemo svi i hvala Bogu nitko nije alergičan.
    Kad mozemo nabavimo kozje domaće, a ostalo ovo tvorničko i to je to.
    Btw, i kad krenu u kolektiv - ko ih pita, mlijeko je na dnevnoj bazi u obrocima u vrtiću.

  49. #49
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Sa kojim jogurtom ste počeli? Koji da dam djetetu od 8,5 mjeseci, mogu obični, vindijev, dukatov? Nisam baš za voćne, ne volim ih ni ja, nego obični, al ne znam koji za početak?
    Dr. preporučila od Nestla za djecu, al ja taj ne mogu nigdje pronaći po dućanima, a htjela bi mu uvesti jogurt.

  50. #50
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Sa kojim jogurtom ste počeli? Koji da dam djetetu od 8,5 mjeseci, mogu obični, vindijev, dukatov? Nisam baš za voćne, ne volim ih ni ja, nego obični, al ne znam koji za početak?
    Dr. preporučila od Nestla za djecu, al ja taj ne mogu nigdje pronaći po dućanima, a htjela bi mu uvesti jogurt.
    To sto ti je doktorica preporucila, to nemoj kupiti. Nemoj, zapravo, kupiti ama bas nista od tog proizvodjaca. Preporucila ti je zato sto je placaju da to kaze.

    Uzmi obican punomasni jogurt. Ne vocni; vocni jogurt je drek na sibici - proizvod s malo, ako ista, mlijecne masti i dodanim secerom, a cesto i bojama.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •