Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 150

Tema: TSH-našla sam uzrok-2

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Tigač, ma naravno da treba pokušati ako ti TSH bude ok, vibram
    Lidali, znači skupa se napuhavamo na dexu, ajde neka nam bude debelo i plodno
    mzape10, nadam se da si se povratila, a za nalaze ne brini, samo napisi, cekaju se cca mjesec dana i meni su dolazili odvojeno iz pojedinih laboratorija, sretno i neka pokažu u čemu je kvaka

  2. #2
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    mzape10, viiiiiiiiiiiiiiiiibrrrraaam za nalaze !!!

    Lidali i navi,
    mislim da ću i ja uz euthyrox koristiti dex, baby aspirin, folic plus, normabel, selen ...

    Ima li još tko kakvu pametnu ideju ?! Ovaj put ništa ne prepuštam slučaju (he-he) ....

  3. #3
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Drage moje,
    ubuduće kad se razbolim neću otić u apoteku nego vas molim koju dozu vaše krvi , jel možda koja od vas "kemičarki" 0 negativna? Vidim da u vama kolaju eliksiri.

  4. #4
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Tigy i cure, želim vam samo zaželiti svu sreću i da vam ta kemija pomogne. Pročitala sam sve u jednom dahu, a na ovom topiku fakat nikad nisam.
    A ipak sam znal recimo za tigy ime i da je nikada nisam pročitala među trudnicama, ali sada tko zna kak se pripremaš, tu mora nešto biti.
    Puno sreće...

  5. #5
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    TIGY,

    ja sam uz nabrojano i na Omega3 (2x 600mgEPA+240mgDHA) i E vit. - bila sam dala link gdje piše da može jako povečati šanse - živi bili pa doživjeli.

    U boj svim sredstvima!

  6. #6
    dinky

    Početno

    Cure drage,
    kopkalo i mene nakon sto sam procitala topic pa sam izvadila hTSH koji iznosi 4,015.
    Kako vidim po normalnim vrijednostima 0,490 - 4,670 ja sam u normali, ali toliko pokusaja, ivf, prirodnih ciklusa, inseminacija i nista!? Sve odlicno do implatacije, nje niodkuda.

    Mozete li me prosvijetliti?
    Malo sam sad zbunjena.
    Da li se i za mene smatra da ne ulazim u postupak prije nego TSH spustim ispod 2, iako mi ni sada ne prelazi u nedopusteno?Po mome je ovo gornja granica i vrlo vjerojatno bi se s Gonalima, Klomifenima povisio, ili????
    Mozda je i moj kljuc problema ovdje!? Daj Boze

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Curke, citam vas kad stignem i ko da vidim sebe od prije godinu - dvije. Ne pretjerujte sa selelnom, pogotovo ne u trudnoci. Sad moze do 200 dnevno ali u trudnoci ne preko 50.

    Mzape, super sto si napravila sve pretrage, pogotovo proteine, sigurno su ti radili i lupus i CIK, jelda? Ja se sjecam kad sam radila imunologiju da mi je izvadilo toliko bocica da sam mislila da mora bit neka greska, uzas. Sta vise rezultata to bolje jer se tako obruc oko problema smanjuje.

    Tiggy, ja bih napravila kako ti je Duic rekao. Smiri TSH i vidi sto ce biti.

    Dinky, TSH od skoro 5 nije dobra vijest pogotovo ne ako si imala toliko transfera i ako ides na novi IVF. Porazgovaraj sa endokrinologom. Vise se nitko u svijetu (a evo i kod nas) ne slaze da je TSH preko 3 u granicama normale. Ako imas tvrde stolice, suhu kozu, oci koje peku, kosu koja pojacano opada, krace periode izmedju menzesa i duze periode krvarenja, netoleranciju na hladnocu, pad koncentracije i nervozu, laganu depresiju, oticanje ruku i nogu te blago nerazumljivo povecanje tezine (2-4kg) to sve moze biti od povisenog TSH. Ja se hiper osjetljiva na svaku promjenu TSH i tocno po mojem raspolozenju i radu metabolizma mogu reci koliki mi je (+- 0.5), nikad ne pogrijesim. Sredi taj TSH prije sljedeceg transfera, to ti je moga topla preporuka.

    Sretno svima.

  8. #8
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    rvukovi2 ... (nema frke, ali ja sam ti B + )


    Lidali, tnx na podsjetniku, na to sam skroz zaboravila, ubacit ću si u dnevni raspored ...


    samaritanka hvala na željama ...

    mzape10, na pravom si putu ... 8)


    navi, upravo istražujem jedan lab u Austriji (Grazu) u vezi NK stanica pa javim kad saznam ...


    dinky, mislim da Timmy ima pravo i da je tvoj TSH ipak malo povišen,
    a ja bih te priupitala: da li si radila antitijela (TgAT i MsAt) štitnjače, jer i to može biti problem ?! :?


    Timmy, volim kad navratiš na ovaj naš topic, uvijek imaš neki dobar savjet ...
    Naravno da ću poslušati dr. Dujića, ali ću svakako izvršiti još neke "male" pretrage na tom području ...


    P.S. A gdje su nam Deja, Sky i Dragana ?! :? Nešto mi se slabo javljaju sa mišljenjima ili samo škicaju iz prikrajka ...

  9. #9
    dinky

    Početno

    Ne nisam to radila, ali zasigurno hocu i jos mnogo toga drugoga, a sto cekam da mi Danci posalje mailom.
    Mislim na antitjela i sl.

    I sad ja stvarno nisam pametna, bojim se da cu ovdje(Dbk) opce i naici na nekoga pametnog i strucnog dr. koji ce me moc posavjetovati o mom problemu.
    Ma nije sramota da se mi ovako same educiramo, nego je sramota da oni ove stvari ne znaju , pa tako o njima niti ne vode racuna.

    Ko je za ovo nadlezan? Endokrinolog, ili??

  10. #10
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Drage moje TSH-ovke, samo sam podijelila topic i zaključala stari.
    Cure nove na forumu, svakako pročitajte prvi dio!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj TIGY prvotno napisa

    P.S. A gdje su nam Deja, Sky i Dragana ?! :? Nešto mi se slabo javljaju sa mišljenjima ili samo škicaju iz prikrajka ...
    Ma tu sam, draga, samo malo prezaposlena ovih dana. Osim toga, ponovo pratim ciklus u bolnici, ne bismo li uspjeli izvuci js u prirodnom ciklusu. Prirodni kod mog doca znaci zaista bez icega, osim Ovidrela. Vec vidim da od toga nece biti nista jer je folikul jucer bio jos mali, slijedeci UZV je sutra, a mene danas ziga i na trakici se pojavila crta. Pitala sam doca za prirodni uz malo Klomifena, ali on kaze ili cemo stimulirati kako treba ili necemo nikako. Ne znam sto mu to znaci, i zasto druge cure koriste Klomifen u "prirodnom" (ili sam krivo shvatila?).

    Sto se TSH tice, u srijedu bih trebala kod endokrinologa, no ukoliko sutra ustanovimo da je js jos tu onda cu u srijedu biti narucena na punkciju, odgodit cu endokrinologa, a folikul ce ionako do srijede puknuti... Nema tu "win-win situation"!

    Ustvari, strah me "prckanja" po stitnjaci i euthyroxa: kazu, kad se stitnjaca na njega navikne, moras ga uzimati cijeli zivot... :? Nadam se da ipak nije tako, zbog svih nas.

    Javim se ako saznam nesto novo. Saljem svima puse i drzim fige.

  12. #12
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Sky,

    u prirodnom sam i ja samo sa Ovidrelom, a sada sam na Klomifenu i na njega štukljam Menopur 2-4 dana (ili koliko procijeni dr.) i na kraju Ovidrel. Zadnji put su to bili Gonali umjesto Menopura.

    Klomifen je isto stimulacija , ali ne tako agresivna i s njim nema 10-20js.


    Pozdravić!

  13. #13
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Citiraj Gost 1 prvotno napisa
    Drage moje TSH-ovke, samo sam podijelila topic i zaključala stari.
    Cure nove na forumu, svakako pročitajte prvi dio!
    Gost, a ja tražim gdje mi je nestao topic ...
    Za sve one koje se izgube kao i ja, evo link na 1. dio: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=17369&start=0



    Sky, a ja se već zabrinula, a ti na veliko radiš na bebici ...

    Što se tiče klomifena, njega isto smatraju nekom vrstom stimulacije, no Lidali ti je već objasnila.
    Istina, bolje ne započinjati sa Euthyroxom, jer ga se najčešće doživotno mora uzimati,
    ali isto tako, važno je uspostaviti pravu dijagnozu, kako bi znali šta nam je činiti,
    želim ti puno sreće u prirodnom postupku, inače, kad nekoga ne ide stimulirani, onda najčešće prirodni upali,
    sretno, viiiiiiiibrrrraaaaam za stanicu !!!

    dinky, svakako napravi sve pretrage, a za štitnjaču se javi endokrinologu, sretno i javi kak je bilo !!!



    Cure, idući tjedan ponavljam sve nalaze, držite fige da sve bude OK i da startam sa postupkom, jupiiiiiiiii !!! :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    51

    Početno

    Tiggy, držim ti fige na sve četiri!!!
    Mora biti ok!!! Ja tebe doživljavam kao ralicu -krčiš put svima nama i mora se sav taj trud isplatiti!

  15. #15
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Citiraj mzape10 prvotno napisa
    Tiggy, držim ti fige na sve četiri!!!
    Mora biti ok!!! Ja tebe doživljavam kao ralicu -krčiš put svima nama i mora se sav taj trud isplatiti!
    mzape10, eeee jesi ga opisala, a šta ću kad nas "snijeg" samo što nije zatrpao, moraš se "koprcat" ...

  16. #16
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Tigy draga, zelim da bude sve OK i da kooooooonacno odes po svoju bebicu


    a ovo o ralici, he, he...ti bas tako nekako, krcis put, pa covjek moze zamisliti jednu gromadu od osobe, a kad te vidi, sitna i krhka, ali vesela i zilava (ovo je naravno sve pozitivno)

  17. #17
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Tigy, želim ti samo reći - SRETNO !!!!!

  18. #18
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Citiraj TIGY prvotno napisa
    P.S. A gdje su nam Deja, Sky i Dragana ?! Nešto mi se slabo javljaju sa mišljenjima ili samo škicaju iz prikrajka ...
    Ha,ha,ha, evo me, imala sam puno posla prošli tjedan, nisam stigla niš izvan toga, a za vikend sam si dala slobodno od kompjutora, izašla na zrak, kave i pročitala pol knjige od 600 stranica

    Super si to uzela u svoje ruke Tigy, tak i treba. Dakle, osim svakodnevnog euthyroxa nakon neuspješnog prošlomjesečnog pokušaja dodala sam E i C vitamin, uz to već uzimam omegu i folnu kis. Selenom šopam mužića.

    By the way, dobila M već 21.dan, što je ok jer ću u petak probat na prvu folikulom. ali možda provjerim malo taj progesteron. Najvjerojatnije je sve od stresa, bila sam u totalnom šoku.

  19. #19
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Curke, tnx ...

    Citiraj Deja2 prvotno napisa

    Ha,ha,ha, evo me, imala sam puno posla prošli tjedan, nisam stigla niš izvan toga, a za vikend sam si dala slobodno od kompjutora, izašla na zrak, kave i pročitala pol knjige od 600 stranica
    A tu si ptico ... ... samo ti odmori, pa onda punom snagom naprijed, u postupak ...


    Inače, danas stigla vještica i u srijedu vadim sve hormone (one 3. DC i naravno TSH, T4, TgAT ),
    a MM ponavlja nalaz spermiograma, nakon toga ostaje mi još samo 21. dc, tj. progesteron i onda gotovo.

    Odluka pada kad stignu nalazi i ako budu školski idemo iskušati srećicu ... :D !!!

    Inače, kupila sam OMEGA-3 kapsule od Belupa ( 100 komada = 99 kn),
    jel i vama piše na kutiji da "nakon otvaranja bočicu čuvate u hladnjaku" ... (), :?
    da li u Algi spirulini koju pijem ima dovoljno C i E vitamina ili moram svaki vitamin posebno ?! :?

    Eto, opet sam ugnjavila pitanjima, ali šta ću, tko pita, ne skita ... puse svima koliko god vas ima ...

  20. #20
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Tigy, daj pročitaj koliko u tim Belupovim omegama ima EPA i DHA, pa ću ti reći koliko ja pijem.

    Na mojim piše čuvati na suhom, hladnom mjestu, ali ne držim u frižideru, nego na polici u kuhinji.

    Držim fige za što bolji nalaz!!!!!!!

  21. #21
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Deja, evo citiram:

    Maxi Arctic Omega-3 kapsule: Jedna kapsula sadržava: 1 000 mg pročišćenog i standardiziranog koncentrata ribljeg ulja s 30% (300 mg) omega-3 masnih kiselina (EPA/DHA) i to 18% (180 mg) eikosapentaenske (EPA) i 12% (120 mg) dokosaheksaenske (DHA) kiseline

    Pomoćne tvari: želatina, glicerol, D-α –tokoferol.

    Energetska vrijednost: 100g Maxi Artic Omega-3 kapsula sadržava .... kJ (..... kcal)
    Analitičke vrijednosti podliježu odstupanjima upotrebljenih sirovina.


    DJELOVANJE I NAMJENA

    Omega-3 masne kiseline snizuju povišeni krvni tlak, povišenu razinu triglicerida te imaju i druge povoljne učinke u sprečavanju nastanaka i razvoja ateroskleroze. Zbog toga se primjena Omega-3 masnih kiselina preporučuje u prevenciji bolesti srca i krvnih žila.


    DOZIRANJE I NAČIN PRIMJENE

    1-2 kapsule na dan, kroz dulje vrijeme.


    PAKOVANJE

    100 kapsula


    A ja držim fige za tvoju folikumetriju ( da li to znači da ideš u prirodni ?! ),
    inače, nekak mi je rano tvoja M. čak 21. dan, provjeri ti taj progesteron svakako, pusa ... and no stress ... 8)

  22. #22
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Ak me prime, idem u prirodnom, biologica je rekla da odmah dođem (možda je nekaj ostalo od tih silnih hormona koje sam uzimala, pa bude više od 1).

    Toliko sadrže i moji, ja uzimam 3-4 omega na dan. Uzmi uz neku hranu, jer ćeš inače cijeli dan imati okus po ribama .

  23. #23
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Tigy - dr\im fige da sve bude kak se šika! 8) Omega 3 - preporučeno (za naše potrebe 720mg EPA + 280mgDHA) uz to obavezno E vitamin (uz toliko puno oksidansa treba puno antioksidansa) do 400IU (sve skupa iz svih dnevnih izvora).

    Deja2 - i tebi držim fige da ovaj put sve prođe pozitivno!

    navi - na koliko si dexa? Ja sam na 0,5mg već mjesec dana - sad sam već svaki čas gladna

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    51

    Početno

    Curke, ja sam zaboravila mora li za hormončiće (estradiol, testosteron, LH...) biti točno 3.d.c. ili (nešto mi se čini da je moglo) može do najkasnije 5.d.c.?
    Zadnji put sam vadila 98 , a zub vremena me nagriza, zaboravim popiti Antisklerin...i eto problema...
    Naime, to ću vaditi ovdje kod nas (na selu!) jer nisam dobila uputnice za Zg kad se radi i u Os.Menzisimo stiže za koji dan pa mi se čini da će taj 3.d.c. biti vikend.
    Kaj da delam :? ?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    mzape10.... možeš ih vaditi od 3-5 dc

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Lidali ja sam ti na 1 mg i to od 23.12. i sad sam već prilično nabubrila, i neprestano sam gladna, ali trudim se i pazim, treniram, vozim sobni bicikl i debljam se... :/ , ali nema veze, biti će više mjesta za stanara!
    Do sada sam ja pila riblje ulje, 1 žlica dnevno, a sutra kupujem ove omega 3.
    Sretno buduće mamice!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj TIGY prvotno napisa
    P.S. A gdje su nam Deja, Sky i Dragana ?! :? Nešto mi se slabo javljaju sa mišljenjima ili samo škicaju iz prikrajka ...
    Evo javlja se i treća gore navedena, isti slučaj, čitam redovno, ali nikako da se sastavim sa vremenom. Ovih dana sam čitala malo o povišenom FSH, pa sam se malo prebacila i u te vode. Naime, moja poznanica, koja ima 28 godina, ima FSH 22, a i moj je tu negdje na gornjoj granici za postupak, jednom bio 11, zadnji put bio 10. Naravno živa sam se istraumirala čitajući neke američke forume.
    Uglavnom išla sam na dogovor za april, ovaj put neću biti na stedirilu ni na cikloproginovi, nego idem odmah u stimulaciju.
    Prije toga naravno endokrinologu i sve kako spada, a i vadiću sad svaki put kad dobijem 3dc FSH da vidim kako se kreće po ciklusima.
    By the way i meni su se ciklusi skratili sa 24 na 22 dana. Evo baš bih danas mogla dobiti, jer me presjeca od jutros.

    I ja sam, moja Tigy, dobila isti odgovor već par puta kad sam pokušala nešto iščačkati o antitijelima, odgovor je bio isti "nemojte u to ulaziti to vam je neistraženo područje, vama je bitan TSH"
    Moraću i ja pokušati sa ovim preparatima sto ste spomenuli, ja od navedenog uzimam samo folnu, ACE selen+zink.

    Drage moje TSH-ovke sve vas pusam i vi ste moje najdraže!

  28. #28
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Ah, napokon smo sve na okupu ...

    Ja sam sutra u Petrovoj, ne znam kad ću moći najranije podignuti nalaze,
    danas sam kupila E vitamin, sada imam hrpu tableta za popiti i to mi je isprva izgledalo tak smiješno,
    ali kad sam malo prosurfala, tek sam onda shvatila koliko je naša prehrana siromašna i koliko toga nedostaje,
    normalno je onda da nam je i organizam u komi, meni npr. epicentar u štitnjači ( he-he ), mislim katastrofa ...

    Budući da se radi o autoimunoj bolesti pokušavam pronaći nekog u HR tko se razumije u IVF i imunologiju,
    ali jednostavno ne uspijevam, jer je svaki doktor specijalizirao samo svoje područje rada i
    jednostavno, ako imate neki drugi problem, npr. moj osobno - štitnjača, šalju vas dalje kod specijaliste
    tj. endokrinologa itd ... onda taj endokrinolog zna uglavnom samo ono vezano za svoje područje,
    tj. štitnjaču i nikako ju ne povezuje sa mojim problemom, tj. sa IVF-om i tako se vrtimo u krug ...

    No, ljudsko je tijelo sklop svega toga i teško je tu cjelinu promatrat odvojeno i u dijelovima,
    jer jedno bez drugoga ne funkcionira, pa se nažalost često postavlja kriva dijagnoza i način liječenja.
    Ja ne idem kod endokrinologa samo da bi uspostavila normalnu funkciju štitnjače,
    nego idem i iz tog razloga da mi objasni i da savjet kako će se ta moja štitnjača ponašati u IVF postupku,
    kako na nju utječu dodatni hormoni koje koristimo, kako njezina antitijela utječu na sam plod,
    no, nažalost, na svoja pitanja dobijem odgovor tipa: "to je još neistraženo područje " ili
    "terapija imunoglobulinima je još u eksperimentalnoj fazi", što mene kao osobu ne zadovoljava.

    Onda mi kažu "da manje čitam", a da sam manje čitala, ne bih nikad ni saznala i najvjerojatnije
    ponovila neuspjeh i možda na taj način protratila godine i godine svog života živeći u neznanju.

    Ponekad me taj stav liječnika jako ljuti, ja zaista cijenim njihovo mišljenje i savjete,
    znam da su učeni ljudi koji nam žele pomoći, ali zašto se onda ipak malo ne potrude u vezi nas,
    ne shvate koliko je naš slučaj zapravo kompliciran i da mi nismo samo papir u arhivi neke bolnice,
    nego pacijenti sa umom i dušom, i srcem koji boli ... :/ ... znam da je teško imati takvog pacijenta,
    ali još je teže nama samima kada ni doktori ne znaju šta bi točno sa nama, strah ih je iskušati nešto
    što se u svijetu već odavno koristi i zaista ima učinka, a kod nas imaju fobiju od neistraženog područja,
    mislim, nadala sam se da će mi dr. Duić dati neki savjet, nešto opipljivo sa čime se mogu nositi,
    a ne ovako samo kao slučajnog prolaznika u ordinaciji, poslati doma sa svojom Euthyrox-terapijom. :/

    Sorry cure, što sam odužila, zapravo sam htjela reći da ću sad opet morati na vlastitu ruku posegnuti za
    nekim lijekom ili terapijom, koja se u svijetu sigurno provodi, a kod nas još uopće nema odjeka,
    pokušat ću smanjiti aktivnost vlastitih NK stanica (koje su 18 %), pokušat ću sa Dexom,
    mada sam svjesna činjenice da za povišena antitijela jedino imunoglobulini imaju pravi efekat,
    i koliko god ta terapija bila skupa, ne može biti skuplja od svih ovih silnih godina koje su iza mene,
    jer ovu gorčinu, bol i potrošeno vrijeme, nitko mi ne može platiti ni vratiti, pa tako smatram da treba
    sve isprobati, ne samo iz tog razloga što ne valja ponavljati uvijek jedan te isti postupak,
    već ako nema efekta, treba promijeniti nešto u startu, jer očito nešto ne štima, što nažalost naši doktori ne razumiju.
    Stoga, nikako ne mogu razumijeti one koji vjeruju u "idiopatsku neplodnost", meni taj izraz više gravitira
    prema "idiotskoj neplodnosti" (sorrite ak sam grubo iskrena, ali stvarno samo idiot može u to povjerovati).

    Smatram da treba pokušati sve što je u našoj moći i dokle je današnja medicina dogurala,
    sa doktorima ili bez, sad mi je već tako svejedno, vjerujte mi da iz mojih usta nikad nećete čuti riječ: odustajem,
    jer prije bih umrla nego to izgovorila, stvarno ne znam odakle mi ta snaga, ponekad sam i sama sebi naporna,
    ali tek sad osjećam da sam na pravom putu i da ima izlaza i da me ništa više ne može zaustaviti ... 8)
    Svoju mrvicu ću dobiti, sigurna sam u to, pa makar morala putovati do Beča, Londona ili Chichaga, nije važno ...

    Ljubim vas sve odreda, suborke moje i moja poruka vam je da se borite za svoje male mrvice,
    jer samo tako možemo doći do željenog cilja, volim vas sve, budite mi hrabre i uporne, pusaaaa, vaša Tigy ...

  29. #29
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Baš si se raspisala! 8)
    Na žalost, dobro si konstatirala da te nitko od liječnika ne gleda kao cjelinu, nego samo pojedinačni organ i fokusira se isključivo na to.

    No, da nije tog, po njima, suvišnog čitanja, hrpetina stvari bi prošla pokraj nas i itekako smanjila mogućnost da dođemo do našeg bebača.

    Koliko mi je puta moja doktorica opće prakse znala reći da ona uči od mene i da joj je to korisno za buduće pacijentice.

    Ja sam uvijek za to da se prepustiš doktoru, ali da nisam uzela stvar u svoje ruke prije par godina još bih se navlačila sa CIN-om, kao to je normalno.
    Nitko nije svemoguć, ali možda i onom gore ponekad zatreba pomoć , i kako je i TIGY napisala sky is the limit!

  30. #30
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Ma, danas sam posebno literarno nadahnuta ...

    Btw. i moja je doktorica opće prakse puno toga naučila od mene, a Luči me je obećao uzeti za asistenticu.

    A da otvorimo savjetovalište za mlade bračne parove i da unovčimo koju lovu, šta misliš jel to "good idea" ?!

  31. #31
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Malo crnog humora! Moju frendicu je doktor zamolio da mu da "te papire s interneta", ginekolog samo takav, jedan od najpoznatijih u malom x gradiću koji radi i na poliklinici i privatno. Nije doduše ova naša problematika, ali svejedno je.

  32. #32
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Citiraj TIGY prvotno napisa
    A da otvorimo savjetovalište za mlade bračne parove i da unovčimo koju lovu, šta misliš jel to "good idea" ?!
    Odlično!!!!!! :D

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Nazalost, sasvim si u pravu, Tigy...

    I ja sam sutra u Petrovoj - mozda se vidimo! Dobro cu gledat da te snimim, jer sam te vidjela na fotkama. Iako ustvari sumnjam da cemo se vidjeti, jer cu ja biti na UZV vec u 7, pa ako je fol. jos tamo idem odmah na aspiraciju. A ako nije tamo, onda stignem do 9 na Rebro kod dr. Divosevic. Joj, sto su nam burni zivoti uz ova hopsanja po bolnicama! Opet kazem: nazalost.

  34. #34
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Tigy, fakat si romanopisac, skidam kapu!

    Slažem se u svemu i neki put i sama mislim da sam im naporna već kad me vide. Ali još se nedam!

    Iz tog razloga sam odlučila na Enbrel (borba protiv NK stanica i sl), ja doduše imam, kao što sam već rekla reumatoidni artritis pa sam zaključila da mi Enbrel i tako može dobro doći. Skoro sve što sam skinula sa neta u vezi toga i Omega3+Evitamin dala sam i našoj dr. u labu. Ona je bila vrlo zainteresirana i rekla mi da ona i još jedna njena kolegica pokušavaju s imunologijom IVF-a kao sferom njihovog interesa. Pa možda uz našu pomoč (napornu katkad, ali sve to ide u rok službe) se počne sve skupa i pomicati sa mrtve točke tu kod nas.
    Što se tiče međusobne koordinacije dr.a raznih profila tu mislim da ćemo se načekati ..........

    No da i ja ne dužim, lijepi pozdravi svim curama i pozitivne vibre svima koje su u razno-raznim iščekivanjima!

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    51

    Početno

    Bruni - hvala na odgovoru!
    Tiggy - svaka čast. Divno je koliko u tebi ima snage i pozitivne energije koja prkosi svemu. Još samo kad bi bio i koji malo zainteresiraniji i perspektivniji liječnik s mrvicom ovakve želje da pomogne!
    Hrabro naprijed! Želim ti svu sreću ovoga svijeta!

  36. #36
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Tigy me je tako zainterseirala za vašu problematiku tako da moram navratiti makar me ovo nikada nije mučilo.

    Možda bi Tigy pomoglo da ti ovo sve napišeš ili nacrtaš na papir poput pme MIND-MAP metode i s tim odeš kod doka. Nešto poput plana i već učinjenog. Recimo kao što postoji plan poroda. Doktori to sve kronološki vode, a to je jako nepregledno. Ako to napišete sa aspekta recimo uspješnosti ili nekog drugog i imate to jasno pred svojim, a onda i dokovim očima možda će biti spremniji ići na nekakva druga traženja uzroka. Nijansirano se problematika razlikuje i mislim da je dokovima to teško popamtit zato ste vi dobre skretničarke. Evo ja vas čitam doduše nisam previše u materiji, pa se stalno vračam na početke topika da vidim tko čega ima previše ili premalo.

    Vidim da je Tigy literarno obdarena, a i druge cure ne zaostaju pa mislim da tu ne bi trebalo biti problema.

    Još si nešto mislim uvezi promjena ovih hormona ne znam da li se vodi računa o tome da li oni variraju s obzirom na dobnu starost žene i s obzirom na godišnje doba tj. kolčinu svjetla? O količini svjetla su ovisni mozgovni realising hormoni, a direktno ili povratnom spregom svi ostali hormoni.

    Ovo za MIND MAP nekako šumu čini preglednijom, za Vas, a pogotovo za liječnika. Ušteda na vremenu je velika, što liječnici kao to znate vrlo cijene. Osim toga zadivljuje pojednostaviti sve pregledno na papiru A4.
    U centar vašeh min mapa možete staviti ono što želite naglasiti, a granama pojasniti kako ste došle do toga.
    Možete napraviti i više mind-mapova koji su zapravo sva događanja od kad se borite sa neplodnošću na jednom mjestu. Nacrtajte i koju sličicu jer to privlači pozornost, a ko ne znate crtati stavite koju grafiku ili fotku iz kompjutera.

    Želim Vam puno sreće i pratima Vas jer me zadivljujete....

  37. #37
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Curke, evo mene danas iz Petrove, malo kasnim na net, ali čim me nema znate da sam u akciji.

    Ja sam uglavnom bila u labu i sa kolegicom na kavi u podrumu Petrove (ajme, koje su to katakombe dolje ... ),
    no, nalazi će biti gotovi tek sutra, a ja sam sutra zauzeta, pa ću ih tek u petak uspjeti podignuti, uhhh ... :/

    Inače, nitko me nije potegnuo za rukav, a na sav glas sam pričala nasred hodnika,
    pa je očito da je naša draga Sky završila na aspiraciji, zato viiiiiiiiiiiiibrrrrraaaam i držim fige !!! 8)

    Lidali interesira me u koji lab ti ideš ?! ... iz tog razloga jer je danas rijetkost u HR naći nekoga
    tko bi povezao reproduktivnu imunologiju sa IVF postupcima, te mi ove tvoje laborantice perspektivno zvuče .

    mzape10, hvala ti na podršci i ja se nadam da ću uhvatiti baš takvog liječnika, držim fige za tvoje nalaze !!! :D

    samaritanka, MIND-MAP metoda je super ideja, imat ću to na umu, puno ti hvala na ideji !!!


    Uglavnom, čim uspijem izvući nalaze, javit ću vam kakvo je stanje na "bojištu" pa komentiramo, pusaaa ...

  38. #38
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    TIGY na SD. (poslala sam ti pp)
    Btw držim fige za tvoje nalaze!

    samaritankina ideja je odlična!

  39. #39
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Lidali, tnx ... zaista je lijepo znati da takvi ljudi u HR uopće postoje, sretno ...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj TIGY prvotno napisa
    očito da je naša draga Sky završila na aspiraciji,
    Da bar! Folikul je opet pukao, izgleda da od prirodnog kod mene nikad nece biti nista. Pa sam sva izbezumljena odjurila na Rebro da bar to obavim. Doktorica me otpremila s rijecima da mi je sve OK, da postoje razne teorije, da vise vjerujemo svojim doktorima i uzivamo u zivotu, a manje kopamo po internetu. Ipak, napravit cemo antitijela i UZV stitnjace.

  41. #41
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Sky ... žao mi je za stanicu. ali barem ćeš napraviti dodatne pretrage i to je super.




    Cure, napisala sam e-mail dr. Beeru i imam odgovor, evo pogledajte prvo kopiju mog maila.
    pa onda kopiju odgovora (ovo plavo mi je odgovorio dr. Beer i sve će vam biti jasno):



    Dear Dr.Beer,

    I am contacting you from Croatia, and I have a Q about TSH and IVF.

    Our medical history is:

    My housebound¨s dg. is OLIGOASTHENOZOOSPERMIA and we're trying with ICSI methodes in Zagreb (Croatia).

    After 9 negative Betas in 9 IVF-s, the decision was made to do immunologic tests, and all of the reports came back negative, except Thyroid test, that lab report level of TSH was all most 20, AMA and ATA were positive.

    My Dr. suggested therapy with Euthyrox 50 mg, and after 6 week therapy my TSH is normal for our labs, but too high for IVF/ICSI.

    This is the lab report:
    T4 125.0 nmol/l (normal referent. 70.0-165.0)
    TSH 2.6 mIJ/l (normal referent. 0.40-4.2)
    TPO-At 202 IJ/ml (normal referent. < 20 )
    TgAt 66.1 IJ/ml (normal referent. < 60.0)

    Those markings TPO-at and TgAt are Croation markings, for TSH antibodies, I think that your markings are AMA for TPO-at and ATA for TgAt.

    Because my TSH level was still too high for IVF, my Dr. suggested change of therapy to Euthyrox 75 mg, and after this therapy my TSH is normal.

    But the thing that concerns me is positive antibodies (AMA & ATA) and I¨ ve done NK cells test in Peripheral blood, the lab report was:

    NK cells CD56 = 18 % (normal range is 10 - 31) - in our labs

    But I have found out at your pages that all above 12% is positive, and can affect the result of IVF.

    Dr.-s in Croatia don't know a thing about this problem, or how to treat it successfully, but it can lead to miscarriage if it isn´t treated on time.

    The Q I would like to ask you is:


    How can positive antibodies (AMA & ATA) plus positive NK cells affect the result of IVF and wich treatment would you suggest for successfull IVF/ICSI?

    Any answer is very helpful, because I am preparing for my next IVF/ICSI, and would like to be prepared as much as possible.

    Thank you in advance for your answer.

    evo odgovor je ovaj plavi dio, on mi se ubacio u moj mail sa odgovorima:


    Dear Dr.Beer,

    I am contacting you from Croatia, and I have a Q about TSH and IVF.

    Please register with my clinic to work with me. Go to repro-med.net to do this and call 408-356-9500



    Our medical history is:

    My husbands diagnosis is OLIGOASTHENOZOOSPERMIA and we're trying with ICSI methods in Zagreb (Croatia). My colleague Professer Daniel Rukavina is Dean of the medical school there and we worked together in the US for two years.

    After 9 negative Betas in 9 IVF-s, the decision was made to do immunologic tests, and all of the reports came back negative, except Thyroid test, that lab report level of TSH was all most 20, AMA and ATA were positive.

    This tells me you have category 5 immune problems and will need the NK assay and the TH1 TH2 cytokine test to determine the correct treatment for you.



    My Dr. suggested therapy with Euthyrox 50 mg, and after 6 week therapy my TSH is normal for our labs, but too high for IVF/ICSI.

    The TSH must be in the 1.0 to 2.0 level.



    This is the lab report:
    T4 125.0 nmol/l (normal referent. 70.0-165.0)
    TSH 2.6 mIJ/l (normal referent. 0.40-4.2)
    TPO-At 202 IJ/ml (normal referent. < 20 )
    TgAt 66.1 IJ/ml (normal referent. < 60.0)

    I would recommend IVIG 25 grams cycle day 6, -2 days before transfer and again with a positive pregnancy test and every three weeks during pregnancy until we see a heart beat in the baby and your NK cells are stabilized and normal.



    Those markings TPO-at and TgAt are Croation markings, for TSH antibodies, I think that your markings are AMA for TPO-at and ATA for TgAt.

    This is true.



    Because my TSH level was still too high for IVF, my Dr. suggested change of therapy to Euthyrox 75 mg, and after this therapy my TSH is normal.

    I am happy for you.



    But the thing that concerns me is positive antibodies (AMA & ATA) and I¨ ve done NK cells test in Peripheral blood, the lab report was:

    NK cells CD56 = 18 % (normal range is 10 - 31) - in our labs

    I have not see a live born child in any women with CD 56 of 18% without LIT therapy and IVIG therapy preconception. I recommend both.



    But I have found out at your pages that all above 12% is positive, and can affect the result of IVF.

    Dr.-s in Croatia don't know a thing about this problem, or how to treat it successfully, but it can lead to miscarriage if it isn´t treated on time.

    The Q I would like to ask you is:

    How can positive antibodies (AMA & ATA) plus positive NK cells affect the result of IVF and wich treatment would you suggest for successfull IVF/ICSI?

    These factors inactivate the DNA in the embryo as soon as it is transferred to you.



    Any answer is very helpful, because I am preparing for my next IVF/ICSI, and would like to be prepared as much as possible.

    Please consider consulting with me and I will send you a written summary of my findings and recommendations and treatment plan.



    Thank you in advance for your answer.




    Warm Regards

    Alan E Beer, MD



    Svaki komentar na ovo je suvišan ... :/
    ponovit ću još nalaz na NK stanice jer sam ga radila prije Euthyrox terapije pa ću odlučiti šta ću i kako ću ... pusaaaa

  42. #42
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Bravo Tigy!
    Nadam se da ćeš ove godine, nakon što sve ovo dovedeš u red, postati trbušasta!!!!!! :D

  43. #43
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Baš žalosno da pored svih naših stručnjaka pomoć moramo tražiti na webu od američkih stručnjaka

    Tigy držim fige do neba

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Tigy

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    nevjerojatno...Tigy i sretno!!!

  46. #46
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Cure tnx ...

    odluka o terapiji pada nakon nalaza NK stanica, najvjerojatnije generalna proba sa dexom, a onda ... vidjet ćemo još

  47. #47
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Probaj sa dexom u spontanom ili ovom polu-stimuliranom ciklusu tako da, ako kojim slučajem ne prođe t.. t.. t.. (odmah sam popljuvala) , ne moraš dugo čekati za novu stimulaciju.


  48. #48
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Lidali, tako sam nekako i mislila, tnx ...

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Tigy, svaka čast na istraživanju, a posebno svaka čast doktoru koji se potrudio odgovoriti ti na postavljena pitanja.

    Nadam se da ćeš uz njegovu pomoć doći do bebice čim prije.

  50. #50
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Val, tnx i ja se nadam ...


    Btw. ovo je isto bio dio njegovog odgovora, greškom nisam označila plavom bojom, da li netko zna o kome je riječ:
    My colleague Professer Daniel Rukavina is Dean of the medical school there and we worked together in the US for two years.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •