Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 153

Tema: težina bebe

  1. #1
    traxi

    Početno težina bebe

    koliko vam je bila teška beba u 34.-35. tjednu trudnoće? meni su rekli oko 2500 grama, što mi se čini malo puno, kad sam uspoređivala "normalne" mjere. e sad, kak mi je ogtt pokazao poremećenu apsorpciju, brinem se da bu beba bila možda preteška. koliko uopće dobije na težini zadnjih mjesec i pol?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    ja sam rodila u 36.tj i bio je težak 2930g i sve super! :D

  3. #3
    traxi

    Početno

    ajme, pa ne trebam biti zabrinuta

  4. #4
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ja sam rodila u 37 tj. i bila je teška 3790g.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    104

    Početno

    Meni je u 32. tjednu bila teška točno 2 kg, i to mi se činilo puno.

  6. #6
    Barbara1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    243

    Početno

    Moj Tomo je u 34 tjednu procijenjen na 2700g a rodila sam 40+4 i bio je težak 3950g.
    Iako mi je dr.u 38tj rekao da ima između 3000 i 3300g i da će imati oko 3500g.Nemoj se previše s tim zamarati jer često fulaju u tim procjenama težine.

  7. #7
    traxi

    Početno

    da, znam. sad ste me utješile. ma, mislila sam s obzirom na nalaz ogtt-a, iako nije strašan. ali sam surfala, pa naletila na fotke beba rođenih u trudnica sa gest. dijabetesom. mislim na pretilost.
    ali, kad čitam vas, moj bebek mi se čini lagan

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mom M-u u 36. tj. procijenili težinu na 3100g :shock: , a rodio se u 42. tj. težak 3700g.

  9. #9
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Prva trudnoća - 36tj. procijenili na 2950g, rođena u terminu 3800g.
    Druga trudnoća - 35tj. procijenili na 2500g, rođen u 41+1tj. 3700g.

  10. #10
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    U 33. tjednu 2237 grama - rođen na termin sa 4150 grama.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    MOj Bruno se rodio u 36 i imao 3360. Eto, ajme a zamisli da je rođen u terminu

  12. #12
    i.

    Početno

    Evo sa jučerašnjeg uzv: 34tj+2d, težina 2100gr.
    Inače prva trudnoća završila u 36 tj i moja cura je imala 2500. Malo je bila sitna, ali je sve nadoknadila!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    prva trudnoća - procjena s 33 tjedna 2200g - rodila s 36,5 tjedana 2670g
    druga trudnoića - procjena s 31 tjedan 1400g- rodila s 36,5 tjedana 3050g

    frendili su fulali za 1kg u drugoj trudnoći (rekli su više, a beba je bila mala i glavata)

  14. #14
    gala000

    Početno

    moja prva trudnoca i koliko god joj se veselila malo sam u strahu jel sve uredu pa kako ovo kako ono sta sve trebam......milijun pitanja...i kad odem na pregled moj gin mi potvrdi kako je sve uredu i bla bla bla i ja tako sva ushicena zaboravim upitati vazne stvari i ono sto mi nije jasno s nalaza i ultrazvuka :? ....totalna zbunjola...onda dodjem kuci i ludim od briga,lagana paranoja :shock:
    ono sto me zanima koliko vam je bila teska bebica u20. tjednu....iako mi je gin. rekao da je s bebom sve super i kako to moze biti jer smo i suprug i ja krupniji( ja 179cm i sada 74,5 kg),zabrinjava me tezina nase curice 455g,
    inace ja sam se udebljala samo 1 kg do sada...ajde netko daj podatak i otkloni mi brigu please

  15. #15
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ne razumijem što te zabrinjava, pa to je normalna kilaža za 20 tj.

  16. #16
    gala000

    Početno

    pa da budem iskrena zbunio me podatai iz par knjiga( trudnoca iz tjedna u tjedan/dr.J.Macdougall;Trudnoca i njega djeteta /A.Macokonochie;casopis bebe) i s interneta gdje se tezina u 20. tjednu krece od 260 do 360 g a moja bebica ne spada bas u taj rang pa me to malcice prepalo...izgleda da su ipak prevladali geni
    svejedno jos koji komentar utjehe i pokoji podatak o tezini nece skodit....mozda zvucim dosadno ali vjerujte zabrinuta sam majka puna strahova i pitanja
    arijana hvala

  17. #17
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ja bih prije strahovala da sam ogromna ja i MM (a jesmo), a da nam je beba mala za tjedne trudnoće
    Moj je težio 261g u 18. tjednu.
    Najvažnije je da beba raste kontinuirano, pa bila veča ili manja.
    Evo ti link za računanje težine i duljine, ako imaš mjere bpd, ac ili fl
    http://www.gravidanzaonline.it/medic...line.html#lung

  18. #18
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    nema mjesta zabrinjavanju. Ti aparati često griješe u procjeni djetetove težine. Pa što i ako beba bude veća. Prije 3 tjedna moja kolegica je rodila sina od 5300 gr, carskim rezom i sve je OK. Doduše ona je visoka oko 180 cm i na porodu je imala 125 kg. Muž joj je isto ogroman.
    Ja sam u prvoj trudnoći rodila sina od 56 cm i 3850 g, a isto sam "velika" žena. najbitnije je da je beba OK, a koliko će biti teška to je manje važno. Moj frend je bio rekorder bivše Juge kao najveća rođena beba od 6250 g! Nismo vjerovali :shock: dok nismo vidjeli slike.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    104

    Početno

    Mi smo s 36 i nešto tjedana teški 3 kg!

  20. #20
    gala000

    Početno

    link me bas i nije obradovao ,ali vjerujem komentarima i rijecima koje mi malo po malo odgone crne misli i vidim da se brinem bez potrebe. ma znam kasnije ce mi se sve to ciniti smijesno i glupo,znam kako cu s vremenom prevazic ta pitanja kojih imam na milijune,mozda ce se vecini cinit glupima...ali nema veze mogu si priustiti malo gluposti

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Ja sam rodila D čim sam ušla u 36 tjedan i imala je 3600g

  22. #22
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Baš sam jučer sa mužem raspravljala o težini bebe. Ili sam ja nešto zabrijala ili su se prije jedno 15-20 godina djeca rađala lakša :?

    Ja sam se rodila sa 2600g. u terminu. Isto tako i moj brat. MM isto je bio tu negdje. A sada je normalno da se djete rodi sa skoro 4 kg. :?

    Ja osobno mislim da ću ja također roditi manju bebicu.Ja sam sama dosta sitna, a bebina procjenjena težina u 28 tjednu je bila oko 1 kg.

    Sljedeći tjedan idem opet na UZV (sa 33 tjedna) i baš me zanima kolika će biti procjena sada

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Ja sam rođena sa 4500g! prije tridesetak godina

  24. #24
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj ifi prvotno napisa
    Ja sam rođena sa 4500g! prije tridesetak godina
    E pa gledaj... Od moga bivšeg sestra se rodila u Rijeci sa skoro 5 kg. i tada je bila najteža beba u povjesti riječkog rodilišta. (tada) :?

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    meni falabogu nitko nije procjenjivao tezinu beba pa se nisam ni imala oko cega zivcirati.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Na linkicu koji slijedi se moze vidjeti prosjecna tezina ovisno o tjednu trudnoce

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme...a/tjedan35.asp

    Moja bebica je sa skoro 30 tjedana teska 1480 g.
    Sa 24 tjedna bila je 860g.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    meni falabogu nitko nije procjenjivao tezinu beba pa se nisam ni imala oko cega zivcirati.
    Bas tako! Cini se da sve te pretrage sluze samo za zabrinjavanje.... najbolja fora da bas i saznas nesto da ne stima, samo se brines, a nista ne mozes, a mozda su pogresno i dijagonisticirali.

  28. #28
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Evo mi bili neki dan na UZV-u pa mi doktor zapisao u knjižicu da mi je malena teška 2100g.
    On misli da mi je trudnoća manja za nekih tjedan i pol do dva od termina, te da bi mogla rodit početkom 5 mjeseca, a ne 18.4 kako mi je predviđen termin :?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Irena001 prvotno napisa
    Evo mi bili neki dan na UZV-u pa mi doktor zapisao u knjižicu da mi je malena teška 2100g.
    On misli da mi je trudnoća manja za nekih tjedan i pol do dva od termina, te da bi mogla rodit početkom 5 mjeseca, a ne 18.4 kako mi je predviđen termin :?
    Ma nemoj se uopce brinuti!

    Pogledaj, ti si mogla zatrudnijeti na pocetku svog ciklusa ili pri kraju! To su ti ta 2 tjedna.
    Meni je u prvoj trudnoci bila takoder takva razlika! 20.10 po M. a 1.11. po UZV... rodila sam je 1.11!!

    Nemoj se nista brinuti. To su njihove blesave racunice, a tko ustvari zna kad je tocno beba zaceta? Samo oni koji se jako rijetko seksaju... hehe.. :D

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Evo vam rekorderke - danas napunila 35. tjedana, doktor rekao da beba ima 3400 g :shock: Sve je super, sve uredno, jednostavno velika beba (u obje familije svi su rođeni s preko 4 kg).
    Ako rodim na termin, trebao bi biti 4500...Ne usudim se pomisliti što bi bilo da prenesem (a cerviks je 3 cm, nimalo omekšan niti skraćen, pa...), već vidim naslove u novinama "Na SD-u rođena divovska beba od 6 kg".

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Evo vam rekorderke - danas napunila 35. tjedana, doktor rekao da beba ima 3400 g :shock: Sve je super, sve uredno, jednostavno velika beba (u obje familije svi su rođeni s preko 4 kg).
    Ako rodim na termin, trebao bi biti 4500...Ne usudim se pomisliti što bi bilo da prenesem (a cerviks je 3 cm, nimalo omekšan niti skraćen, pa...), već vidim naslove u novinama "Na SD-u rođena divovska beba od 6 kg".
    :D Bravo Luna! Ma tvoja ce beba sjediti sa 10 dana, a prohodat ce sa 6 mjeseci.... Naravno, da bi je nahranila dojit ce je jos i tvoja frendica.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Samo se ti šali 8) , već naričem nad robicom broj 56 ( možebitno i 62) koju sam pokupovala.

  33. #33
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Joj, cure, a ja 62-ojke kanim hitno oprati na 90 da se malo stisnu, jer beba mi je 2100g u 34. tjednu! Sitna cura, na mamu...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Evo vam rekorderke - danas napunila 35. tjedana, doktor rekao da beba ima 3400 g :shock: Sve je super, sve uredno, jednostavno velika beba (u obje familije svi su rođeni s preko 4 kg).
    Ako rodim na termin, trebao bi biti 4500...Ne usudim se pomisliti što bi bilo da prenesem (a cerviks je 3 cm, nimalo omekšan niti skraćen, pa...), već vidim naslove u novinama "Na SD-u rođena divovska beba od 6 kg".
    Ajme Luna opet me nasmeja!
    NEmoj se brinuti, meni je Tesa bila procenjena sa punih 35 nedelja na 2500g rodila se sa 39+2 sa 3100.Zato ne brini unapred i uzivaj.

  35. #35
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ma daj Luna, pa znaš kako su te uzv procjene totalno nepouzdane.
    Kolika je beba ćeš znat kad se rodi, probaj se ne opterećivat s time...a uzv nek se malo ohladi .

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    ...a uzv nek se malo ohladi .
    Ovo si dobro rekla...najbolje i najopuštenije razdoblje u trudnoći mi je bilo između 18. i 30. tjedna kad nisam bila na ultrazvucima...Ionako mi je ovaj bio zadnji, tako da sam već cool što se tiče procijenjene težine.

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Špansko
    Postovi
    15

    Početno Re: težina bebe

    Citiraj traxi prvotno napisa
    koliko vam je bila teška beba u 34.-35. tjednu trudnoće? meni su rekli oko 2500 grama, što mi se čini malo puno, kad sam uspoređivala "normalne" mjere. e sad, kak mi je ogtt pokazao poremećenu apsorpciju, brinem se da bu beba bila možda preteška. koliko uopće dobije na težini zadnjih mjesec i pol?


    Ja sam u 35.tj.trudnoće i upravo sam danas bila na ultrazvuku i bebač je težak 2605 grama.Doktor je rekao da je sasvim sve ok to.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    58

    Početno

    Mi smo 34+1 dan i procjena 2900.

  39. #39
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Nama je početkom mjeseca, točnije, kada smo bili na 33+1 procjena bila 2050 g...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Ma cure nista se ne brinite, to ce biti prave frajerice i frajeri, po meni od 3500-4000 g. Mom Ivanu je u 31. tjednu tezina procjenjena na 2300. Rodio se s 4630 i dobio cistu 10.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Procjene su samo procjene. Moja je sa 36 tjedana imala navodno 3,5kg, pa se nekim čudom do rođenja u 40.-om tjednu 'smanjila' na 3,3kg.

  42. #42
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    meni je bebac procjenjen na oko 3 500, kaže doc, mala beba...
    rođen je sa 4250, babici nije bilo jasno što neće vani ako je mala beba, hehe
    informacije radi prvi rođak mm rođen je s 5500....sad ima 24g

  43. #43
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Meni je na UZV doktor 3 tjedna prije termina procijenio težinu 3500 g, a rodila sam bebu tešku 4600 g i 54 dugačku. Jako teško je procijeniti težinu na ultrazvuku, znaju često fulati. U prvoj trudnoći sam se dosta udebljala pa su mi na početku radili OGTT i bio je u redu, ali su mi radili i u 39. tjednu pa je bio malo povišen, ali mi nisu ništa dali od lijekova i sve je bili dobro. Ne boj se, bit će sve o.k. :D

  44. #44
    sandy2006 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    185

    Početno

    Ja sam sada trudna tek 17 tjedana pa ne mogu pričati o nekim težinama ove bebice ali moja vam je Laura rođena sa 5290 g. i 56 cm duga.Doktor koji mi je u bolnici radio ultrazvuk tri dana prije poroda rekao je da će biti veća beba od 4 do 4 i pol kile ali se bome zeznuo.Inače sam jedna zbilja krupna mama i bilo me je jako strah da ću roditi malu bebu i da ću roditi ranije kad eto iznenađenja cura ogromna i rođena 6 dana poslije termina.I da, rođena je na carski a poslije 15 dana rođen je i jedan dečkić od 6 kg prirodnim putem :D :D :D

  45. #45
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    evo nasih friskih mjera: 32+1 i 1700 grama.

    a nakon danasnje vecere jos barem 100 grama

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Kao što je rekao netko, to su samo procjene i gotovo uvijek su pogrešne. Što se tiče gestacijskog dijabetesa treba samo izbaciti šećer, med, jesti više ugljikohidrata u obliku tijesta, riže i sl., voća (osim banana i grožđa), povrća i sve 5. Ja sam imala taj dijabetes i rodila sam bebu 2900gr. u 38. tjednu, dakle u terminu bi bila idealne težine. I neznam čemu zabrinutost oko težine. Bitna je glava. Beba može biti bucka, ali ako ima glavu oko 34cm isto ti dođe. Isto tako može biti "normalne" težine a glavata, pa imaš problema...

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    evo i naših friških mjera, od jučer
    32+2/7 i 2500g (slonica mamina)

    ...a ja sitna

  48. #48
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno Re: težina bebe

    Citiraj traxi prvotno napisa
    koliko vam je bila teška beba u 34.-35. tjednu trudnoće? meni su rekli oko 2500 grama, što mi se čini malo puno, kad sam uspoređivala "normalne" mjere. e sad, kak mi je ogtt pokazao poremećenu apsorpciju, brinem se da bu beba bila možda preteška. koliko uopće dobije na težini zadnjih mjesec i pol?

    Moja je s 33 tjedna bila 2200 g (cura).

  49. #49

    Početno

    Citiraj Sonnya prvotno napisa
    Meni je u 32. tjednu bila teška točno 2 kg, i to mi se činilo puno.
    I ja se jako brinem
    Meni je 31. tjedan i beba je teska 2032 grama.
    Kaj to znaci da cu roditi diva?
    Brinem se i strah me da ne mogu spavati.

    Usput jel imao netko iskustva s 3d ultrazvukom?
    Zanima me u Zagrebu gdje je preporučljivo otici i koliko to kosta?
    Netko mi je rekao da oko 600 - 700 kn. To mi se cini malo too much.

    Puno hvala

    Vesna

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    20

    Početno

    citajuci ovu temu tek sam se sad zabrinula. nosim djecaka, u 34.nedelji su mi rekli da je bebina tezina 2100 gr i da je to u redu..navodno oscilacije su 200 gr gore dole.. nekad je bolje ne opterecivati se.. kako..hm..

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •