Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 161

Tema: sa djecom u avion-savjeti

  1. #101
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Da li postoje ogranićenja samo za ručnu prtljagu ili i za onu koja ide u prtljažni prostor? Ovo za lijekove, šampone i tak to. I da okvirno koliko je badava prtljage?

  2. #102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nama je pisalo u ugovoru 20kg,moram pitat klinca jeli jedna cura platila višak imala je više od 23kg prekjučer. Nema ograničenja u koferu za bilo šta osim oružja bilo koje vrste, kao i imitacije u vidu igračaka, baterija i slično. Šampon i lijekove može imati u koferu. Ručna prtljaga do 8kg,opet se malo tolerira, tekućine max. Do jedne litre. Sve baterije, aparate obavezno u ručnoj prljazi. Postoji za određene kompanije i limit u dimenzijama, ali vidim da je svako nosio svoju veličinu, moj je imao ruksak školski Explorer. Imao je i aparat kod sebe i malu torbicu s dokumentima, na povratku je imao još i jednu platnenu torbu s papirima, koje je realno mogao staviti u kofer, ali je ipak u kofer stavio višak stvari jedne druge cure.
    Neke kompanije imaju propisane max. dimenzije kofera za njegovu kompaniju to je bilo 115,zbroj svih dimenzija, ali sam na polasku vidla da neki službenici ne obraćaju pažnju ni na to.

  3. #103
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Avion u polasku im je kasnio u frankfurt punih pol sata, i jedva su se uspjeli ubaciti u drugi avion, na povratku mi je reko da isto moraju boardirati se jako rano za avion za zagreb, jel da su velike gužve. Kasnili su u zg isto pol sata, dok je većina aviona došla na vrijeme ili čak i do 20min ranije.

  4. #104
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je pisalo u ugovoru 20kg,moram pitat klinca jeli jedna cura platila višak imala je više od 23kg prekjučer. Nema ograničenja u koferu za bilo šta osim oružja bilo koje vrste, kao i imitacije u vidu igračaka, baterija i slično. Šampon i lijekove može imati u koferu. Ručna prtljaga do 8kg,opet se malo tolerira, tekućine max. Do jedne litre. Sve baterije, aparate obavezno u ručnoj prljazi. Postoji za određene kompanije i limit u dimenzijama, ali vidim da je svako nosio svoju veličinu, moj je imao ruksak školski Explorer. Imao je i aparat kod sebe i malu torbicu s dokumentima, na povratku je imao još i jednu platnenu torbu s papirima, koje je realno mogao staviti u kofer, ali je ipak u kofer stavio višak stvari jedne druge cure.
    Neke kompanije imaju propisane max. dimenzije kofera za njegovu kompaniju to je bilo 115,zbroj svih dimenzija, ali sam na polasku vidla da neki službenici ne obraćaju pažnju ni na to.
    Hvala, budem onda vidjela kada dobijemo detalje puta.

  5. #105
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kam se ide i koja?

  6. #106
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kam se ide i koja?
    Pa maturalac, ove godine, pa se pripremam.

  7. #107
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Jelena. O, imam nalijepnica za Samsonite pa da djetetu kupim kofer, a onda moram znati okvirno dopuštene kilaže.

  8. #108
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kod mene su morale max. dimenzije biti zbroj 115cm kofer. Hajde potrči kroz Croatia Airlines i lufthansa pa vidi koji su max. Moj je iso s lufthansom. I kak si sigurna da će ići s avionom možda ipak dečki odluče svratiti do praga na pivu

  9. #109
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ovisi i o vrsti karte.
    Jeftinije karte uključuju manje prtljage od skupljih.
    Sve je to jako relativno.

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ak misliš na bisnis i ekonomik karte, kolko sam gledala bisnis smije uvesti višak kofera ali ga tako i plaća. 20ili 23 kg za nekog ko ide na koji dan nije nimalo malo robe. I onda čujem kak frendica priča o šogorici koja na simpozij na par dana ide samo s ručnom prtljagom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.08.2017. at 16:17

  11. #111
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    I Croatia Airlines odnedavno ima karte uz koje ide samo rucna prtljaga.

  12. #112
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ak misliš na bisnis i ekonomik karte, kolko sam gledala bisnis smije uvesti višak kofera ali ga tako i plaća. 20ili 23 kg za nekog ko ide na koji dan nije nimalo malo robe. I onda čujem kak frendica priča o šogorici koja na simpozij na par dana ide samo s ručnom prtljagom
    Sa kojom kompanijom su tvoji išli? Kod CA je 158cm i 23 kg.

  13. #113
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    lutfhansa napisala sam gore, ali oni su dobili ugovor od organizacije prek koje su išli gdi su se ograničili da sve do 20 kg plačaju.

  14. #114
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Croatia 23 kg a ručna 8 kg, easy fly ili kak se već zove opcija sa ručnom prtljagom samo isto do 8 kg, ne znam napamet dimenzije ali okvirno veličina normalnog ruksaka

  15. #115
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    iskreno, uopće ne kužim ovo pisanje. Kompanije imaju različite tipove karata i kod kupnje karte biraš koju vrstu želiš, i ovisno koju kartu imaš piše ti kakvu prtljagu uključuje. najbolje je sad izvaditi pravilnike raznih kompanija i prepisati ovdje njihova pravila

  16. #116
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj vida prvotno napisa Vidi poruku
    Croatia 23 kg a ručna 8 kg, easy fly ili kak se već zove opcija sa ručnom prtljagom samo isto do 8 kg, ne znam napamet dimenzije ali okvirno veličina normalnog ruksaka
    Hvala.
    Išla sam gledati cijene overwaight-a i brutalne su. Ajde sada bar znam na kaj paziti. Nije mi palo na pamet da se zbrajaju dimenzije kofera.
    Još jedno pitanje, jel kotačići prežive bacanje radnika na aerodromima? Ili je bolje imati torbe bez?
    Ono kaj sam ja imala bili su sakriveni kotači a ovi novi koferi imaju baš izbočene kotače.

  17. #117
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni je za tjedan dana puta cabin kofer vise nego dovoljan (imamo jedan maxi dimenzija samsonite koji ide u cabin). A tezinu dozvoljene prtljage nismo premasili nikad ukljucujuci interkontinentalne letove. Ne kuzim sto bi covjek nosio preko 20kg ako nije sator, pancerice i sl.
    Imam i par trikova - npr jakne uvijek nosimo na sebi a sa sobom imam sklopivu vrecicu u koju ih kasnije potrpamo, na noge obavezno najvece cipele, dokumenti, novcanik i dodatna batetija za mob s kablovima u malu torbicu koja se ne broji extra itd. Ako ide na dulji put ili s presjedanjem obavezno u cabin kofer set donjeg rublja i osnovne odjece i kozmetike za 2-3 dana dok ne nadju izgubljeni kofer ak si pehist. I tako... SVI koferi nam imaju kotace, bez toga ne dolazi u obzir da ih teglim i od tkanine su da lakse uguram stvari u povratku. Ja obavezno zakljucavam cifere da mi netko ne bi nesto ubacio u kofer.

  18. #118
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Evo, mi smo uspjeli prek 20 kg a sve zato jer mi se nije dalo nosit vise od jednog kofera za cijelu familiju. Znaci nas 4 smo mogli nosit 80 kg u 4 kofera al sam uzela jedan veliki.
    E da, i na povratku iz Turske isto. Al valjda sam imala 5 kg baklava u njemu i jos svakakvih nekakvih suvenira . Nisu bili strogi , nismo nista nadoplatili. Mislim da je najveca frka ak letis niskobudzetnim kompanijama

  19. #119
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja ih znam sto su placali svaku od par ekstra kila, i to kad su letili Air France-om. Tako da nije bas da se to ne gleda. Al stvarno je tesko premasit tih 20 kg. Ovi moji se nakupovali knjiga.

  20. #120
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi se isto spakiramo u zajednicki kofer ali u njega za povratak ubacim i jednu praznu torbu na rame koja je na povratku puna A sto ces uvijek se vracas s vise nego si otiso...

  21. #121
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nisu nam nikad polomili kotace, ali razne druge dijelove kofera jesu. Za tjedan dana, a da nije zima, nije lako ostati unutar zadanih gabarita kofera. Za duza putovanja, nije problem preci limit. Mogu bez razmisljanja, a nikad nisam spakirala ni pancerice ni sator.

  22. #122
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    na Zagrebačkom aerodromu smo jednom vadili stvari iz kufera, naletjeli na strogu službenicu. U Istanbulu su pak samo nakeljili traku Extra heavy- kak bi ljudi koji hendlaju kufere bili upozoreni.
    S te strane se ipak najbolje držati onoga što piše na karti

  23. #123
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    moj je u polasku imal oko 17kg , realno više ni ne stane unutra, ali je imal i dvoje tenke ( jedne polu palcerice, druge tanje i lakše za dvoranu), komentiralk je na kraju da je imal i previše stvari, ubuduće ak bude išal kak to ćemo smanjiti. jednom je prao stvari u vešmašini, poneku majcu i čarape na ruke ( svako par dana) moral je imati i dugih rukava i jaknu ( sve mu je trebalo)

  24. #124
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    s time da smo mi pakirali puno manje stvari od popisa koji je bio predložen

  25. #125
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kotačiće nam nikad nisu potrgali, kao ni oštetili kofere pa ni izgubili.
    Ovo s kilažom ni meni nije jasno, ali ok. Viđala sam ja i najveće moguće kofere za samo vikend putovanja.

  26. #126
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Kaj ti nije jasno s kilažom? Možeš u kufer trpati samo odjeću. A možeš imati npr dva tinejđera čije jedne cipele npr br 45 teže kilu dve. Npr timbice, visoke tenisice. Možeš imati ženu, curu koja se puno šminka. Pa njena toaletna torbica teži isto koju kilu. Možeš, ko npr ja, nositi puno baklava i džezvi, jer su ti se eto baš svidjele, pa ih želiš pokloniti.

    Možeš ko student putovati s ruksakom na leđima, pa bome i jako paziti kaj ćeš staviti na ta leđa.

    Imam dosta iskustva r razumnim pakiranjem, tako da meni to stvarno nije problem- ali evo, nekad se malo opustiš. No svakako je za obiteljska putovanja bolje nositi više kufera

  27. #127
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a kaj sam ja tek vidla ljudi jedva utrpali neku torbu-vreću na ona kolica za guranje

  28. #128
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Kaže mi kćer da se prije vaganja može torba omotati sa nekom folijom kod nas na aerodromu. Da li to koristi za mekše torbe?

  29. #129
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kaže mi kćer da se prije vaganja može torba omotati sa nekom folijom kod nas na aerodromu. Da li to koristi za mekše torbe?
    možeš omatati kaj god želiš, tak sam vidla da i one tvrde kofere omataju, ja imam sve meke kofere i torbe, nikad omatala nisam

  30. #130
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kaže mi kćer da se prije vaganja može torba omotati sa nekom folijom kod nas na aerodromu. Da li to koristi za mekše torbe?
    Moze naravno. Obicno to umatanje ti naprave zajedno s dodatnim osiguranjem prtljage, tj. platis nesto ekstra. Mi smo za dulja putovanja omatali za svaki slucaj. Teoretski mozes i ti doma omotati u onu najobicniju prozirnu foliju kao za hranu ali trebas imati dosta te folije. I biti 100% sigurna da nemas nesto u koferu zbog cega bi te mogli pozvati na security check vec predane prtljage

  31. #131
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako zakljucavate kofere, za prekooceanske letove u SAD, sigurno vrijedi pravilo da lokot mora biti TSA-approved (pisat ce na njemu), ako nije, a torba zavrsi na rutinskom pregledu, ako je ne uspiju otvoriti milom, rezat ce gdje stignu, pa zalijepiti kako im dodje.

    Folija se koristi i za kofere za koje ne zelis da ti se vrate prljavi i izgrebani. Nismo nikad zamatali; kosta, a koferi su prilicno potrosna roba, ionako. Mislim, od zamatanja nece biti nista manje funkcionalno ostecen (npr. bacanjem s drugog kata), sto je normalna pojava prilikom istovara i utovara, a ogrebotine i prljavstina, sta's, ionako ne spavam s koferom.

  32. #132
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ako zakljucavate kofere, za prekooceanske letove u SAD, sigurno vrijedi pravilo da lokot mora biti TSA-approved (pisat ce na njemu), ako nije, a torba zavrsi na rutinskom pregledu, ako je ne uspiju otvoriti milom, rezat ce gdje stignu, pa zalijepiti kako im dodje.

    Folija se koristi i za kofere za koje ne zelis da ti se vrate prljavi i izgrebani. Nismo nikad zamatali; kosta, a koferi su prilicno potrosna roba, ionako. Mislim, od zamatanja nece biti nista manje funkcionalno ostecen (npr. bacanjem s drugog kata), sto je normalna pojava prilikom istovara i utovara, a ogrebotine i prljavstina, sta's, ionako ne spavam s koferom.
    Meni je to interesantno za sportske torbe, one nisu izdržljive a kod bacanja mogu ispasti predmeti van. Nisam znala da se plaća. I da, moji će se držati EU.

  33. #133
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    To je kao remen koji staviš oko kofera, moj to nije imao, navodno ima za kupiti za cca deset eura na aerodromu, ali je to dobio u kampu za poklon

  34. #134
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ima o na njuškalu taj remen

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Meni je se kofer UVIJEK ostetio..kojom god linijom sam vozila..koliko god dugo letila..uvijek sam ga mogla nakon toga baciti..bas imam peh! Ali nema veze..nedaj boze veceg zla-naprimjer da se pogubi.. moj najveci strah haha

  36. #136
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ima o na njuškalu taj remen
    To funkcionira za plastične kofere, ali mislim da platnena sportska torba ne bi profitirala od remena.

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Mojem se nije ništ desilo putovao je četiri puta

  38. #138
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mojem se nije ništ desilo putovao je četiri puta
    Nama je pri zadnjem povratku jedan od dva kofera puknuo. Plastični. Srećom ništa nije ispali.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Jednom sam gledala kako ubacuvaju kofere..nije ni cudo da se pokvare..ne pazi se tu vele..kroz prozor sam gledala imali negdje moj..da nebih slucajno odkolutao a oni ljeni da odu po njega hahaha

  40. #140
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne zelim se ureknuti ali koferi mi traju godinama. Prosle godine sam letila 10-ak puta, pretezno lokalni letovi ali i jedan prekooceanski (tad smo ih umotali u najlon) i svi su prezivjeli bez problema a i sve stvari unutra (npr staklene boce i sl ) Platimo ih malo skuplje al traju.

    Imam jednu samsonite putnu torbu, sportska, nepromociva, ima bar 20g i kao nova je (osim malo izguljenih plasticnih cepova na dnu), ne mogu vjerovati da apsolutno svi savovi i ciferi i sva plastika i najlon izgledaju kao prvi dan. Na drugom njihovom koferu - nakon 15g smo ga bacili jer se neka guma na kotacima pocela raspadati ostalo je sve funkcioniralo. Nadam se samo da se nisu pokvarili - to je jedna od rijetkih stvari gdje vjerujem u brand i spremna sam platiti vise.

  41. #141
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Imamo doma stari koznati bakinu kofer, noviji tekstilni veći kofer s puno pretinaca i neki plastični bratićev. Najluksuzniji je bakin, pa tekstilni pa plastični, s time da je plastični neki mini dječji. Nisam se dvoumila koji da dam klincu na put, iso je tekstilni na kotace

  42. #142
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Da li postoje ogranićenja samo za ručnu prtljagu ili i za onu koja ide u prtljažni prostor? Ovo za lijekove, šampone i tak to. I da okvirno koliko je badava prtljage?
    Ako ces tekucine staviti u kofer koji ide u prtljazni prostor, nemas ogranicenja.
    Ako ces ih staviti u rucnu prtljagu, onda u prozirnu vrecicu sa zip-lockom ukupne zapremnine 1 l idu bocice do 100 ml.

    Koliko je badava prtljage ovisi o avio-kompaniji i vrsti karte koju odaberes.

  43. #143
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Re: koferi, preferiram kofere koji idu kao rucna prtljaga od onog kvalitetnog tekstila, jer mnoge low cost kompanije (cesto letimo Ryanairom) koriste one njihove "kontrolne kosare" (ne znam kako bih to nazvala - uglavnom kofer se gurne unutra da bi se provjerilo da li stane), i ti tekstilni koferi u odgovarajucoj velicini stanu i kad ih malo vise nakrcas.

    Frendica je kupila plasticni za rucnu prtljagu i nije stao, iako je bio dobrih dimenzija. Tekstilni se prilagodi, pogotovo ako onako malo energicnije gurnes (u povratku pogotovo).

  44. #144
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moj je u polasku imal oko 17kg , realno više ni ne stane unutra, ali je imal i dvoje tenke ( jedne polu palcerice, druge tanje i lakše za dvoranu), komentiralk je na kraju da je imal i previše stvari, ubuduće ak bude išal kak to ćemo smanjiti. jednom je prao stvari u vešmašini, poneku majcu i čarape na ruke ( svako par dana) moral je imati i dugih rukava i jaknu ( sve mu je trebalo)
    Moja je imala ogranicenje rucne prtljage 10 kg, isla je sa nesto manje od 9 kg, vratila se sa skoro pa tocno 10 kg-koferom.
    Ona se pakira tako da teze stvari uvijek stavi na sebe, slojevito se obuce, ako ide sa 2 para patika onda visoke na sebe a niske u kofer, i tako - onda joj u koferu ostane mjesta za shopping.

  45. #145
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni je obavezno za avion jedan topliji gornji dio trenirke bila zima ili ljeto jer kad upale ventilaciju na najjace smrznes se u roku keks. A na kracim letovima ne dobijes dekicu. Zgpdno je putovati u trapericama jer je to jedan malo veci komad odjece manje u koferu. Kozmetika imam set bocica od 50ml za 2-3 dnevna pitovanja a za dulja one od 100ml pa se i tu ustedi na prostoru i sl...

  46. #146
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Iskoristit cu ovu temu...imate prijedlog gdje s djecom 4,5 dana, a da se ode avionom, unutar Europe?

    Da se mogu posjetiti neka zanimljiva child-friendly mjesta i znamenitosti?

    Hvala

  47. #147
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Nisam dodala djeca su 6 i 9 g.

  48. #148
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Svaki veći grad ti ima nesto zgodno za djecu. Ja bih birala po cijeni karte a i zemlje, ono kaj na znam, Skandinavija je skupa. Pa kaj vas zanima? I onda tamo nadjes nekaj za djecu

  49. #149
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Svugdje po Evropi putuju obitelji s djecom i skoro svaki grad ima primjerenih i zanimljivih stvari.
    U principu roditelji biraju jer znaju više pa onda putovanje prilagode djeci.

    Može se i djecu pitati imaju li želja: moj stariji želi Pariz jer mu zvuči grandiozno, a mlađi Prag ner ne obožavatelj Pata i Mata.

    Vidiš kakvih zgodnih i jeftinih letova ima u vrijeme kad vam odgovara. Mi trenutno imamo veliku sreću s ponudom splitskog aerodroma, može se na mnoooogo mjesta po Evropi direktno letjeti

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    I ja bih se složila. Prema količini novca, birate destinaciju.
    Svaki novi grad djeci te dobi je zanimljiv.
    Novo im je poticaj za hodanje.
    Velegradi imaju muzeje, parkove, vrtuljke, razne aktivnosti za djecu, tako da nećete pogriješiti niti s Parizom, Londonom, Amsterdamom, Barcelonom, Splitom, Dubrovnikom ...

    Ugodno biranje i sretan put!
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 26.03.2019. at 11:24

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •