Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Ryanair s djecom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno Ryanair s djecom

    Je l netko putovao s Ryanairom?
    Kako to izgleda? Malo me strah tog online rezerviranja... Kako to izgleda pri ukrcavanju? Moraš li se boriti za mjesto? Smije li se unositi hrana?

    Mi razmišljamo o Edinburghu (polazak iz Zadra); let traje 3 sata, kasno navečer ...

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Problema su tri:
    1. Trebas doci medju prvima na ukrcaj da bi se normalnije smjestili. A to znaci biti jos bar pol sata dulje u avionu s klincima. Ja sam putovala s Wizzair-om i stjuardesa mi je rekla (kad sam dosla zadnja na ukrcaj), da sam trebala doci prije pa bi mi nasli bolje mjesto (bila sam s Vidom koji je tad imao godinu dana). Tebi ipak preporucam da dodjete ranije, jer cete se inace razdvojiti.

    2. Problem s rezervacijama lezi u njihovom pravu da ti otkazu let ili ga pomaknu dan dva kasnije i o tome svemu te obavijeste u stilu "ako hoces - mozes, ako neces - nemoras, ali pare ne vracamo". Tako je meni povratni let otkazan, al sam ostala 2 dana dulje u Londonu. Nasrecu, obaijestili su me na vrijeme, kojih tjedan dva prije.

    3. Ako ti prtljaga prelazi onu njihovu granicu, onda masno naplacuju visak.

    Ako mozes to sve izbalansirat - go for it. Isplati se.

  3. #3
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno Re: Ryanair s djecom

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Je l netko putovao s Ryanairom?
    Kako to izgleda? Malo me strah tog online rezerviranja... Kako to izgleda pri ukrcavanju? Moraš li se boriti za mjesto? Smije li se unositi hrana?

    Mi razmišljamo o Edinburghu (polazak iz Zadra); let traje 3 sata, kasno navečer ...
    Ja sam dosta letila sa Ryanairom i uvijek sam bila zadovoljna.
    Karte rezerviraš online i na aerodromu prije leta samo čekiraš na šalteru.
    Ukrcavanje je normalno kao i za sve druge letove.
    Što se hrane tiče, zaista ne znam, u avionu nit jedem nit pijem, uvijek mi lagano knedla u grlu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    jede se, kako da ne

    treba samo biti prvi na boardingu ili poslati ćaću da utrči prvi u avion i pobaca torbe na sjedala

    wizzair inače kasni ili odgađa letove, ryanair je dosta pouzdan po tom pitanju

    mi uvijek bukiramo jednu torbu, a onda s vrećicama idemo u avion gdje utrpamo dodatne stvari..nismo baš nešto dostojanstveni

    inače, i mi nešto mislili do škotske, al se kasno slijeće pa nam ne odgovara s malom

    zato idemo u toskanu u šestom mjesecu, zadar-pisa

    nemaj nikakvog straha, sve je regularno

  5. #5
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Marta, ne znam kako ste vi bili pola sata ranije u avionu, jer Ryanair ima neki ugovor da plaćaju zaustavljanje na pisti po minutama, tako da uvijek slijeću pet do deset minuta prije sljedećeg leta, odmah ukrcavaju i uzlijeću.
    Što se tiče prtljage, mi u zadnje vrijeme ne plaćamo ništa, jer nosimo svaki svoj trolley, a on može pod ručnu prtljagu.
    Problem je jedino u tome što su aerodromi na koje Ryanair slijeće uglavnom dosta dislocirani od gradova, pa mi nekada transfer platimo više od leta, naročito u noćnim satima...

  6. #6
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    nama je propao cijeli put jer su otkazali let kod ukrcaja - nema druge karte, nema love (samo dio)

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Marta, ne znam kako ste vi bili pola sata ranije u avionu, jer Ryanair ima neki ugovor da plaćaju zaustavljanje na pisti po minutama, tako da uvijek slijeću pet do deset minuta prije sljedećeg leta, odmah ukrcavaju i uzlijeću.
    Pa nismo bili. Nego mi je stjuardesa rekla da sam trebala doci prva na ukrcaj jer sam s djetetom, a to bi znacilo cca. pola sata dulje u avionu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Draga Vrijeska,

    pokušaj sve skupa staviti na papir, ovisi na koliko dana idete, koliko placate smjestaj, prijevoz i sve skupa.
    Ryanair, kao i više manje sve low-cost kompanije imaju princip najosnovnije "gole" usluge, a sve drugo se naplaćuje. Kod nekih cak i koristenje toaleta za vrijeme leta. :shock:
    Također nema rebookinga, mijenjanja karte, ne osiguravaju ništa u slučaju kašnjenja, otkazivanja leta, nema rerutiranja u izvanrednim situacijama tipa vremenski uvjeti, tehnički ili operativni razlozi i dr.

    Na kraju, tri sata leta su za neku djecu (a i za veeelike ) jako duga, dok neki provedu po 12 sati u avionu da ni ne osjete - tako da i to treba uzeti u obzir.
    Ali u svakom slučaju, kakvih low-cost kompanija ima, Ryanair je jedna od stabilnijih.

  9. #9
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj piplica prvotno napisa
    Marta, ne znam kako ste vi bili pola sata ranije u avionu, jer Ryanair ima neki ugovor da plaćaju zaustavljanje na pisti po minutama, tako da uvijek slijeću pet do deset minuta prije sljedećeg leta, odmah ukrcavaju i uzlijeću.
    Pa nismo bili. Nego mi je stjuardesa rekla da sam trebala doci prva na ukrcaj jer sam s djetetom, a to bi znacilo cca. pola sata dulje u avionu.

    O tome ja i govorim, ne možeš ući u avion pola sata ranije, kada on tek slijeće deset minuta prije leta.
    Ali moraš biti na check-inu dva sata ranije po njihovim pravilima, što isto nije malo za klince...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    ne moraš, uveden je on-line check in

  11. #11
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    i mi smo već nekoliko puta letjeli sa ryanom, i zaključili prednosti:
    1. jeftini su - gotovo besplatni
    2. sada ih ima i bliže Rijeci (Pula, Zadar pr.), jer smo znali i do Trevisa (IT)
    3. unosiš ručne prtljage ekvivalentno broju kupljenih karata (dakle, za nas troje=tri torbe - po dimenzijama koje su zadane - ali to su sigurno ruksaci ili manji troliji), ali od prošle godine su ograničili težinu na 10 kg/komad prtljage ručne i 15 kg za ostalu koju predaješ (barem mislim... )
    4. normalno jedeš i piješ sve što si ponio (tekućinu samo kupljenu u onoj zoni nakon carine gdje mala bočica vode košta 20 kn)

    a sad nedostaci:
    1. ukrcavamo se uvijek po principu netko ide prvi pa nam zauzme mjesta ili doslovno trčimo po pisti i gledamo na kojim vratima ima manje ljudi (prvi puta smo naivno pustili sve ljude da uđu prije nas, kao mi smo sa djetetom pa se nećemo gurati, jer ionako na kartama pišu brojevi sjedala 433,434,435 - a kad tamo, u avionu je bilo ukupno 200 sjedala!!! ali zamolili smo neke ljude da se pomaknu i uspjeli sjediti svi zajedno
    2. neljubaznost stjuardesa (naravno, ne uvijek i ne svih)
    3. nepotpunost opreme za slučaj nezgode (jednom prilikom ispod naših sjedala uopće nije bilo onih pojaseva za spašavanje, i kada smo to rekli stjuartu, samo je komentirao- hvala što ste nas obavijestili i nadamo se da će let proći u redu!)
    4. redovito jako loše slijetanje! imaš osjećaj da smo sletjeli kilometar prije piste, ali možda nam se zaista potrefilo...
    5. malo mjesta za noge!

    savjet:
    1. pripremiti djecu nakon 2 godine, da će morati sjediti sami i staviti pojas
    2. uzeti im nešto za zabavu - kao i na bilo kojem putovanju (slikovnice, blok za crtanje, igračkice...)
    3. provjeriti gdje slijeće, prije potražiti mogućnost prijevoza, cijene i sl..., kao i kupovinu povratnih karata za shutlle-bus, koje su občno puno jeftinije - ovo je bitno i za povratak, jer treba izračunati vrijeme polaska iz hotela, i raniji dolazak na aerodrom zbog chekiranja i sl. (mi smo jednom morali ustati u 3:30 u noći, da bismo stigli...)
    4. uzeti jastučić (onaj na napuhavanje pr.) i neku tanju dekicu (ja nosim maramu/šal oko vrata većih dimenzija, pa to koristimo kao pokrivač) - zna biti hladno u avionu
    5. provjerite temperature grada u koji slijećete jer se mogu bitno razlikovati od mjesta polijetanja!!! pr. Rijeka-London u ljeti, razlika od 14 stupnjeva!!! - to uglavnom rješavamo debelim majicama sa kapuljačom, kišobrani i sl...

  12. #12
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    O tome ja i govorim, ne možeš ući u avion pola sata ranije, kada on tek slijeće deset minuta prije leta.
    Ali moraš biti na check-inu dva sata ranije po njihovim pravilima, što isto nije malo za klince...
    i ovo treba provjeriti, jer se nama razlikovalo od grada do grada! jednom smo čekirali 45 minuta prije polaska!!! ali to radije ne bih ponavljala... :shock:

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Hvala na komentarima ...

    Ja sam ipak preveliki "sigurnjak" da bih se upuštala u takvu avanturu ... barem neću za sada dok su mi djeca mala ...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    nije ti to nikakav avantura. ja sam isla nebrojeno puta ryanairom i slicnim "no frills" kompanijama i s malim djetetom, pa cak i trudna do nosa. jedini problem s njima su dugi redovi za check-in ali s razocaranjem prijavljujem da je slicna stvar postala i sa svim ostalim kompanijama. nedavno sam na letu za london sa croatia airalinesom cekala skoro satima.

  15. #15
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ne razumijem ovo s trčanjem i zazimanjem mjesta u avionu. :?

    Mi smo prošle godine letjeli Ryan Airom iz Bratislave u Bremen i prilikom online kupovine karata za par eura smo uzeli nekakvo "pravo prvenstva". To u prijevodu znači da oni koji plate tih par eura (ne sjećam se točno koliko, ali znam da nije bilo puno) ulaze u prvi autobus do aviona, prvi se smještaju u avion i tek kad su oni smješteni ulaze oni koji to nisu platili.

    Ono što me je iznerviralo jest činjenica da nismo mogli uzeti jedan teži kofer za nas četvero, nego smo morali imati kofer po osobi (po kilaži bi došlo na isto, tj. jedan veliki kofer na nas četvero bi bio laganiji od varijante nekoliko laganijih kofera). Mislim , dvoje odraslih, dvoje djece i hrpa kofera i ruksaka fakat nije moje viđenje praktičnog putovanja.

    Recimo, normalni avioprijevoznici toleriraju veliki i teški kofer ako njegova kilaža ne prelazi ukupno dozvoljenu. Ali u Ryan Air naplaćuju po komadu i naravno da inzistiraju na tome da svatko nosi svoj.

    I da, definitivno treba paziti na skrivene troškove. Mi smo jedne godine htjeli letjeti nekim low-cost prijevoznikom iz Beča u London. Gola karta je koštala nekih 20 eura po osobi, a kad su se dodale takse, prtljaga i ostalo, karte su ispale skuplje nego one od British Airwaysa. :shock: Da ne pričam da low-cost prijevoznici obično koriste udaljene aerodrome, pa i prijevoz do grada zna biti skuplji, to također treba imati na umu. Uglavnom, low-cost let ne ispada uvijek povoljan.

  16. #16
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    a ima tko informaciju o germainwings? uplatili smo let za Koln za 6.mjesec... let traje sat i pol, i ne znam kako će moje dijete podnijeti tako dugo mirovanje. da li klinci moraju sjediti čitav let?
    nikad još nisam putovala avionom pa mi je sve nepoznanica...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    germanwings je je isto "no frills". ali vrlo pristojno, ja sam isla dva put. da li ce morati sjediti cijelo vrijeme ovisi o letu, u svakom slucaju nemas se kuda puno micati jer su njihovi avioni mali. kupi koliko god mozes vise sitnih igracaka. ne moraju cak biti igracke, bilo kakvi predmeti koje prvi put vidi. sa svakim ce se zabavljati 5 minuta i prodje ti vrijeme. vazno je da mu das piti tj. gutati kad polijeces i slijeces da mu se ne zacepe usi. to maloj djeci moze biti jako neugodno.

  18. #18
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    vazno je da mu das piti tj. gutati kad polijeces i slijeces da mu se ne zacepe usi. to maloj djeci moze biti jako neugodno.
    veliki x na ovo. ja sam ljetos letjela za du i u avionu je bio maleni dječak s mamom, toliko je plakao pri polijetanju i onda zadnjih 15ak min, a mama mu je cijelo vrijeme brojala - kako te nije sram tako plakati, svi te gledaju, svima smetaš, sram te bilo, baš si zločest. i na izlazu iz aviona vidim da beba nema ni godinu dana

  19. #19
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    hvala na savjetima...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Smije li u prtljagu (ručnu) dječji sirup za snizavanje temperature od 100 ml?

  21. #21
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Smije sve do 100 ml. Stavi u ziplock vrecicu od 1l iako ti i bez toga prolazi.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Hvala!
    Samo da provjerim: u takvu vrecicu stavljam i sve ostale tekucine do 100 ml (šampon, gel za tusiranje, dezic...)?

  23. #23
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Da. Po p.s.-u bi sve to trebalo ici u ziplock od 1 l, ali svasta vidjam po aerodromima

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    da, ja stavim u ikeine vrećice (iako su djelomično obojane)
    mislim da ima i DM/Muller neke sendvič vrećice

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    da, da... tako sam i ja do sada
    ali sada prvi put putujemo Ryanairom, nisam sigurna da li su i kod njih ista pravila

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    jesu
    podijeli po ruksacima tako da svatko ima po jednu vrećicu (ne prigovaraju ako netko ima i dvije vrećice, glavno je da su tako pakirane)

  27. #27
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kad smo isli doma sa Stansteada bogme su bili strogi s tim jedna vrecica po osobi. Puno toga su ljudi morali bacati i micati

  28. #28
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    da, da... tako sam i ja do sada
    ali sada prvi put putujemo Ryanairom, nisam sigurna da li su i kod njih ista pravila
    Nema veze s kojom kompanijom putujes nego sa security checkom na aerodromu.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Meni je brže kad sve te vrećice potrpam u jedan ruksak, s tim da ih ukupno ima koliko i nas. Ionako idemo svi zajedno, da mi prigovore zbog toga razdijelila bi ih svakome svoju. I obavezno nosimo prazne boce koje onda nakon provjere nadopunimo.

  30. #30
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Čisto da se netko ne provali kao ja, ja sam mislila da se smije nositi 100 ml neke tekućine, a ne da spremnik mora biti do 100 ml. Tako sam ponijela 1/3 šampona u boci od 250 ml i bacili mi u Zagrebu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •