Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 161

Tema: sa djecom u avion-savjeti

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    64

    Početno sa djecom u avion-savjeti

    Tko je od vas sa djecom (ili dvoje ) putovao 10 sati preko Bare??

    svi savjeti su dobrodošli....što uzeti u avion, zanimacije, igre...!!??

  2. #2
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    S dvoje djece, jednim od 1,5 i drugim od 6,5, let od 22 sata, najduži dio u komadu 12. Nije bilo problema za zanimacijom: veći se ubio gledajući crtiće i igrajući igrice, mlađi je spavao ili smo listali slikovnice, ili se penjao u prvu klasu i žicao čokoladu Ne znam koliko su ti stara djeca, ali ako su do 2 god., treba rezervirati karte rano i po mogućnosti se izboriti za prvi red do pregrade, jer imaš više mjesta. Čak se manje dijete može igrati na podu ispred tebe.
    Pitaj što te još zanima, ali bilo je već nekoliko sličnih tema na forumu pa možeš malo pročeprkati po starim temama.

    Uzeti svakako rezervnu odjeću i(li) pidžamu. Ja uvijek imam i neku paracetamol za svaki slučaj. Neke grickalice ili kekse.
    Posljednje uređivanje od Freja : 15.11.2011. at 21:07 Razlog: dodavanje informacija

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    prvi put (ista ruta ko frejina ) u dobi od 7mj. i 3.5god., drugi put su bili 10mj, 3god, 5god i 8.5god. zadnji put (sama sam bila s njima) su bili 2god, 4.5god, 7god i 10god.

    pripremit se na to da se moze dogodit nervoza i nemir (preumorni, prevruce, premalo tjelesnih aktivnosti...)... ostalo potpis pod freju...

    od zanimacija ja sam znala spakirat neke sitne male igrackice (velicine onih iz k.jaja) koje sam vadila po potrebi (bile su iznenadjenje i novost), za malene nam je pomoglo naci igrackicu koja svijetli (ne kao reflektor ) da se mogu poigrati ako ne spavaju kad je u avionu "noc"...

  4. #4
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    litala, Sama s četvero!

    Ja jedva izdržim sama. Zapravo kad bolje razmislim, kad sam s klincima nemam vremena misliti na to koliko mi je grozan taj dugački put Jedino nema ni spavanja ni filmova za mene.

    Ima još jedan važan detalj: pazi da imaš dovoljno vremena pri transferu (dakle, ako presjedaš negdje). Neki aerodromi znaju biti kaotični i u slučaju kašnjenja osoblje nije od pomoći (zna još i odmoći!). Dva sata za većinu europskih zračnih luka, kad putuješ s djecom, je dobra mjera.

  5. #5
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    tocno tako - ne stignes nis, pa ni plakat jer ti je tesko

    salim se


    prije ukrcaja pustit djecu da skacu i trce (naravno, uz zrno soli), nac na aerodromu igraonicu (cesto ih bude), hodat vamo-tamo, bilo kakvu tjelesnu aktivnost im priustit... ja sam ovaj zadnji put imala dekicu po kojoj su se valjali, lezali, cak i spavali na podu...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja stalno putujem na kraće rute s mojom dvogodišnjakinjom a jednom smo išle za NY, znači otprilike 2+8 sati. Obavezno ponesem pun ruksakić zanimacija, po mogućnosti nešto novo što još nije izguštala: najbolje su mi se pokazale knjigice, bojice i papir, dok s malim figuricama recimo imam previše posla jer se gube. Računaj da djeca i u avionu dobiju paketić s nekim sitnicama, moja se uvijek razveseli.
    Na duže rute nosim i prijenosni DVD player s crtićima. Igrice na mobitelu su spas kad ništa drugo ne pomaže.
    Obavezno na dugoj ruti (više od 2-3 sata) imam sa sobom nešto za presvući (moja cura je još u pelenama pa za slučaj da nekaj iscuri), grickalice tipa štapići, neku čokoladicu, voćku, njezinu vodu. Svako toliko s njom prošetam po avionu, u većim avionima je moguće napraviti lijepi krug. Cipelice joj skinem i navučem onakve debele čarapice s gumom dolje, da joj je udobnije.
    Ako letite za USA, letovi tamo su obično dnevni pa smo mi putem odradili samo jedno kraće spavanje, dok su povratni letovi navečer i cura je cijeli put prespavala.
    Ako je dijete mlađe od 2 g imate pravo na prvi red do pregrade i čak na montiranu košaru za spavanje, iako to u praksi daju samo djeci do 9kg. Za dijete od 2 g ne treba posebna karta sa vlastitim sjedalom ali ja za duge letove ipak preporučam da se djetetu uzme sjedalo jer je nemoguće da sjedi u krilu 8, 9 sati...
    Sretan put

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    64

    Početno

    imaju 4 i 6. obojica aktivni i živahni i grozim se pomisli tih 2 + 9,30 sati . pripremili smo kompjuterić sa igricama, vježbenice i radne listove za predškolca. kupiti ćemo im na aerodromu novu igračku (po mogućnosti nešto svjetleće i vozeće).

    litala, imaš pravo, pustiti ću ih na aerodromu da skaču da ispucaju svu moguću energiju )

    da li se na avion može uzeti voća, grickalica i čokoladica ili samo ono što se prije na free-shop-u kupi???

    Freja, mislim da je baš 2 sata razlike između Londona i aviona za USA, tako da nije loše (barem mislim)

  8. #8
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    u toj dobi mislim da ce se sasvim dovoljno vremena zabavljati onom malom televizijicom moji su i gledali crtice i igrali igrice i nista im ekstra nisam nosila (dodatne plejere ili filmove ili igrice)... kad bi im "dosadilo" onda bih im predlozila da si malo odspavaju da im brze prodje vrijeme nisu me nikad poslusali

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Grickalice i cokoladice bez problema poneses, voce (narezano i oguljeno) je meni takodjer prolazilo kao i mlijeko u bocici ali mozda su mi tolerirali jer je cura bila mala. Ali ovo "suho" nije problem. Kompjuteric je super zabava, jps ce si neki crtic pogledat i proci ce vrijeme...

  10. #10
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    jos mi nesto palo na pamet - nudit vode cesto. u avionu zna biti jako suh zrak i sad se mojoj najmladjoj (putovala prije par mjeseci u dobi od 4god. amo tamo s tatom) dogodilo da je uslijed suhog zraka, te neke cudne temperature u prekooceanskim letovima i stajaznam cega jos, "zaradila" suho i bolno grlo, cureci nos... iduci put bih se potrudila ponijeti nesto u stilu septoleta. ovdje znam naci "lizaljke" pravljene s medom i propolisom, dusu dale za bolno grlo... takvo nesto...

  11. #11
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ima i kod nas sad sličnih lizalica u ljekarnama (dvije vrste - za grlo i kašalj te multivitaminske), a vodu tražiš od stjuardese. Dobiješ koliko ti treba. U nekim avionima možeš i sam točiti vodu. Pretpostavljam da su sad i svi avioni za SAD opremljeni monitorima pa ti stvarno neće trebati računalo, ali ajde, zlu ne trebalo (kad sam ja išla na tu stranu još su bili oni veliki ekrani na kojima se prikazivao isti film za cijeli avion). Hrana u nosi kakvu hoćeš skoro, ali sve što nije originalno zapakirano (tvornički), dakle sve ostatke, možda ćeš morati baciti prije ulaska u SAD. Tako je u Australiji i tu su jako rigorozni. Ne sjećam se više točno za SAD, ali mislim da je isto.

    Promjeri jelovnike u kompaniji kojom letiš. Možda da im naručiš dječji obrok (to se obično radi pri kupnji karte, ali mislim da možeš i naknadno). Tad je to neki junk, ali junk koji djeca jedu.

    Budu li ti imali te monitore ispred sebe, let će im biti prekratak, vjeruj mi. Samo dok isprobaju sve gumbiće, pa isprobaju svaku igricu... Pogledaj malo što piše na stranicama kompanije o opremljenosti aviona. Nekad ti na stranicama čak piše koji se filmovi prikazuju na kojem letu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    64

    Početno

    vratili se mi i nije bilo uopće strašno. za tamo su kako vi kažete gledali crtiće na ekraniću ispred sebe i bilo im je full zanimljivo, tek su pred kraj bili malo nervozni jer nisu ništa odspavali. a za nazad su prespavali gotovo cijeli put )

  13. #13
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uvijek imam i neku paracetamol za svaki slučaj. Neke grickalice ili kekse.
    Pretpostavljam da to moraju biti tablete, ako tekucine ne smiju u avion?

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ok nije baš beba

    ali imam pitanje
    smije li se kaciga za bicikl voziti u avionu, ako da na kaj treba paziti , kak i kud spakirati?

  15. #15
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Smije se voziti u avionu. Mozes je spakirati u kofer koji ide u cargo, a mozes i u carry on. Spakiras kako god, ako je kofer mek, onda je zamotaj u robu da se ne razbije. U slucaju tvrdog kofera, svejedno. Koferi koji idu u kargo se najcesce bacaju s visine drugog kata (no to ne znaci da se dobro zapakirano staklo (boce), monitori za kompjutere i raznorazne lomljive stvari nuzno i raspadaju, ako su dobro zapakirane).

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ima li ogranićenja na carry on?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.06.2017. at 18:40

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Postoje ogranicenja za sve, procitaj za svakog prijevoznika koji ti treba. Koferi moraju biti odredjenih gabarita, postoji limit na tezinu, kao i limit na stvari koje, uz carry on, smijes unijeti u avion. Isto tako postoje pravila i limiti za cargo prtljagu i sve se razlikuje od prijevoznika do prijevoznika, a ima veze i s udaljenosti.

  18. #18
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ako stavis kacigu u ruksak i nosis sa sobom u avion, nece biti problema. Imaju ogranicenja za dimenzije kofera, ali ruksaci idu. Naravno, ne neki ogromni. Oni obicni.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    skoro moramo pakirati.

    vrijeme leta je sat vremena, pa stanka od 3 sata pa let opet sat vremena+ još dolazak do kampa cca 2 sata busom ili kombijem (to još ne znam), kaj od klope smije ići u Carry on , a kaj u kofer, stavila bi bar flašu vode, da si popije bar nekaj dok se vozi s cestovnim prevozom.

    smije li u kofer staviti se https://www.google.hr/search?biw=168...QdP2txwH7gAFM: u koji bi stavila lijekove da budu skupa, jedna stvar mora biti stalno ispod 25 stupnjeva, pa bi i tam mogo u tome držati sve na kupu)

    ide Lufthansom

    da za kacigu još nisam sigurna jel ide ili ne
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.08.2017. at 14:01

  20. #20
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    U rucnu prtljagu mozes tekucine u amabalazi 1dcl ili manje (ukupno do 1l). Ako hoce imati vode u avionu ili dok ceka drugi let, moras kupiti, jer 1 dcl nije ni za dva gutljaja. Moze ponijeti praznu bocu za vodu u rucnu prtljagu, pa ako je voda iz pipe pitka tamo gdje ceka, moze napuniti i piti. Isprazniti prije sljedeceg leta. Ponoviti kad opet sleti.

    Hrana smije u rucnu prtljagu, samo da nije tipa pekmezi i takve stvari koje se smatraju tekucinom. U kofer moze sve, pa cak i ovakva torba... mozda se jedino trebati otvoriti jer ne zna kako rentgen reagira na ovu foliju u rashladnoj torbi.

    Ako ima neke baterije (za bilo sto) - to MORA u rucnu prtljagu. Ne u kofer.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ajmo onda o vodi


    kolko je voda pitka u njemačkoj, frankfurt i okolica hanovera, naravno i navedeni aerodromi?
    ima li za kupiti vode na aerodromu?, jel to onda smije uzeti sa sobom?

    znači klopa može biti bilo koja? mora li bit originalno zapakirana?ili može bit i nekaj od kuće tipa sendvič ili kolač?

    za baterije znam

  22. #22
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Lijekovi (ako ima neku bolest i bez njih ne može) idu uvijek s njim!
    Nikada u prtljagu! Jer ona se uvijek može zagubiti, a kaj će onda?
    Ja svoje lijekove i pribor nosim UVIJEK sa sobom u ručnoj prtljazi

  23. #23
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Vode ima naravno za kupiti na svakom čošku i ta voda može s njim u avion

  24. #24
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Vodu mora kupiti nakon checkpointa, tj, nakon što pregledaju njega i ručnu prtljagu, tek kad uđe u bescarinsku zonu. Ako ima bočicu od prije, morat će ju baciti.
    Voda u špini je pitka oko Frankfurta (lani sam bila), ali većina ljudi tamo kupuje vodu za piće.

    Možeš normalno doma napraviti sendvič, zamotati i staviti u ručnu prtljagu. Redovno to radimo.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    smije li i u presjedanje ta voda?

    rekla mi sestra da ima neko ograničenje u lijekovima, da se u ručnoj smije samo određena mala količina lijekova ponijeti, on ima claritine tablete, ventolin +flixotide, i jednu kremu.

  26. #26
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

  27. #27

  28. #28
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Voda smije u presjedanje ako nece opet prolaziti kroz provjeru. Kod nas se prolazi ta provjera kod presjedanja, na nekim aerodromima ne. A nekad ovisi i o destinaciji leta.
    Sto se lijekova tice, ja uredno nosim bocice s tabletama (c vitamin, magnezij), nitko nikad nije pitao. Krema i sprejevi se toleriraju kao voda (znaci samo ambalaza do 1 dcl), ostalo mora u kofer.

    Sva tekucina mora se posebno pokazati na kontroli.

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Kak ja mogu znati jel prolazi kroz novu provjeru ili ne?

  30. #30
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Na većini njemačkih aerodroma (Frankfurt, Munchen, Sttutgart) se prolazi kroz novi provjeru, koliko se sjećam. Možda je najbolje nazvati neki info broj aerodroma i pitati ili otići na web određenog aerodroma. Tamo se obično mogu naći sve informacije. Sve lijekove i tekućine do 100 ml može imati u zip-lock vrećici od 1 L, a vodu uvijek može kupiti.

  31. #31
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Jelena vodu uvijek moze dobiti u avionu za piti. A na aerodromu je kupiti. Tu kupljenu vodu vrlo brzo ce shaviti da li moze ili ne dalje prenjeti.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ajde držite fige da se prvo snađemo tu u zg kaj sve napraviti, i da on uspije složiti prekrcaj, istina ide ih devet klinaca, valjda bu sve ok. Na zadnjoj stanici aviona ih čekaju ljudi koji ih voze dalje do kampa

  33. #33
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kak ja mogu znati jel prolazi kroz novu provjeru ili ne?
    Jelena, uglavnom prolaze kroz novu provjeru.
    Najjednostavnije ti je da ne nosi vodu, ali da mu das sitnis - jednom kad prodje prvu - i kasnije drugu - provjeru na terminalu uvijek ima automata iz koji moze kupiti vodu i tu vodu smije unijeti u avion.

    Klopa moze ako se radi o suhoj hrani.

    Tekuce lijekove (sirupi, flakoni i slicno) moras staviti u prozirnu vrecicu koja se pokazuje na kontroli (znaci u "kadicu" koja prolazi pregled stavlja tu vrecicu, rucni sat, ponekad ti kazu da skines i kais, ak ima kakvu silt-kapu i slicno).
    I ti lijekovi moraj uu prozirnoj bocici do 100 ml; flakoni su obicno manji pa nema problema, a sve skupa u toj vrecici moze imati 1 l tekucine (kad zbrojis pojedicne predmete). Tu spadaju i kreme, kreme za brijanje, paste za zube, itd.

    Sretan mu put i dobar provod.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ajde bar kremu za brijanje ne nosi, jer je trenutno na trotjednom brijanju

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    A kaj s remenom u koferu, on je ok?

  36. #36
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Jelena jel ti ozbiljno?
    Elly je mislila na remen od hlaca koji osoba trenutno ima na sebi. Znam da je vruce al vjeruj djetetu. Dobio je tu skolu na svoju pamet.

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sretan mu put Jelena! Dobru zabavu zelim!!!

  38. #38
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja bi kacigu samo zakopcala na onu omcu od ruksaka i unijela u avion u sklopu rucne prtljage. U avion idem bez remena, nakita, visokih cipela i svega metalnog sto pisti osim sata koji skidam na kontroli. Sve sto ima bateriju (mobitel tablet laptop i sl) obavezno u rucnu prtljagu inace postoji velika sansa da ga zovu i raskapaju kofer zbog provjere prtljage koja ne ide u kabinu.

    Ontopic vode ja bi nosila praznu bocu sa sobom. Na zg aerodromu je bocica vode kad sam zadnje htjela kupiti bila 20kn (ne nisam dala nego sam popila u wc-u iz principa) a u avionu su mi jednom naplatili bocu vode 3€ jer besplatnu vodu ne posluzuju i tako... Prenese praznu bocu, napuni je u wc i po mogucnosti unese u avion. Prije slijetanja isprazni bocu u wc-u ili popije i opet ima praznu bocu s kojom moze bez problema proci security check.

  39. #39
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    svaki avio prijevoznik ima svoje uoute dostupne na internetima. Dakle, google!!!
    inace, upravo sam dosla iz frankfurta, aerodrom ko aerodrom, kontrola ko kontrola. skidas remen, praznis zepove, skidas sat. bocicu mozes nosit praznu, a voda u njemackoj je normalno pitka. nisi li nedavno dramila i oko vode u italiji?
    ne znam kakve ti vijesti citas, ali u europi je voda pitka, osim u javnim wcima, ali to pretpostavljam ni u zg ne pijes :D

  40. #40
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj s remenom u koferu, on je ok?
    U kofer može sve. Kozmetika i lijekovi.
    Za ručnu prtljagu su ti cure već sve napisale.
    CA u avionu poslužuje vodu. Besplatno.
    Moja kći uvijek nosi duple ljekove; jedan komplet u kofer, drugi u ruksak koji unosi u avion. I to sve zlu ne trebalo, ako se slučajno izgubi kofer.
    I da, sin ti je dovoljno star da se sam snađe. Bez brige, ne paničari. Bit će on ok.

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Magriz, s kime si išla iz Frankfurta, kaj si dobila od ića i pića?

  42. #42
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    CA. Pice sto zelis, hrana vrecica taralina

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Smije li više pojedinačnih stvari do 100ml u jednu zip vrećicu ili za svaku stvar ide nova vrećica?

  44. #44
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Smije, sve skupa 1 l. Za bebe i malu djecu se moze nosit i bocica s vodom ili cime vise. Bar su nama svaki put dali. Samo su nam jednom na nekom aerodromu testirali s nekim aparatom jel to stvarno voda.

  45. #45
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Nisam našla odgovor pa ipak molim točni odgovor
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.08.2017. at 12:29

  47. #47

  48. #48
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Nazovi croatia airlines. To ti je najsigurnije

  49. #49
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Tu ti sve pise

  50. #50
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Smije li više pojedinačnih stvari do 100ml u jednu zip vrećicu ili za svaku stvar ide nova vrećica?
    zip-lock vrecica = ukupno 1 l, ali svaka bocica ne smije biti veca od 100 ml.
    I jedna takva vrecica po putniku, u rucnoj prtljazi.

    Za kreme i slicno imas za kupiti prazne prozirne posudice i bocice u razlicitim zapremninama, ali najlakse ti je u dm-u ili u Muelleru kupiti travel size sampon, gel za tusiranje, deodorans, stogod mu treba. dm je po tom pitanju malo jeftiniji od Muellera (bas sam prije par dana htjela kupiti u Muelleru, pa sam ustanovila da mi je dm jeftiniji).

    Npr. Erin u dm-u kupi ono sto i inace koristi (Head &Shoulders sampon, gel za tusiranje, balzam za tijelo, Colgate pastu za zube, itd), a ako bas hoce neku svoju kozmetiku (npr. Balein melem od kalendule ili Alverde ulje od arnike za sportsku masazu) onda to pretoci u te posudice i bocice koje su po 100 ml.
    I onda zbroji sve kolicine, da vidi da li prelazi 1l.

    I da, nema veze do kuda ces ti napuniti bocicu, npr ako stavis do pola bocice sampona (50 ml), a bocica ti do 100 ml, oni to racunaju 100 ml, znaci ukupnu zapremninu bocice, bez obzira na to stavila li ju ti punu ili polupunu.

    Samo mirno, ako sam ja prezivjela njen samostalni London u travnju (samo 10-ak dana nakon teroristickog napada na Westminster mostu), prezivjet ces i ti ovo.
    Znam da nama (mamama) nije isto idu li s nama ili idu li sami, ali kad smo ju na polasku vidjeli kako mirno skida stvari, stavlja tu vrecicu na kontrolu, sprema ju natrag, prica sa osobljem (na polaznom aerodromu je staklo kod check-pointa, roditelji su se nabili ), onda postanes svjestan da su to vec prave mlade odgovorne osobe.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •