Stranica 15 od 18 PrviPrvi ... 51314151617 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 890

Tema: Što čitaju?

  1. #701
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Svojedobno je u 6. razredu za lektiru bio roman H. Sienkiewicza "Kroz pustinju i prašumu".
    Moj sin ga je pročitao još davno ranije, oduševljen je bio, i nekako ga je očekivao i u lektiri, a kad tamo - nema ga. Pa je pitao profesoricu zašto to nije u lektiri, a ona mu je odgovorila da su "djeca loše reagirala na taj roman, da im je bio predugačak"
    No zato umjesto svjetskog klasika i nobelovca imaju za lektiru "Tajni leksikon" i slične gluparije. Inače, on se više muči s takvim knjigama nego sa "strašnima debelima" jer su mu dosadne i ne sviđaju mu se. Trenutno se muči s "Malim ratnim dnevnikom", nakon prvih par stranica ustanovio je da je "knjiga prosta" (jer se opisuje seksualno uzbuđenje 12-godišnje djevojčice - bolje da ne komentiram sredovječnog autora koji je to opisivao ).
    I moj ima Mali ratni dnevnik za lektiru i rekao je da mu se jako ne sviđa. A sad vidim da opet guta
    Ima taj dug put do razvijenog ukusa.

    Ali nezahvalno je išta prigovarati - ovako znam da nijedna lektira neće biti problem.

  2. #702

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja je sad imala za lektiru Galeba od Jonathana Livingstona i baš joj se svidio, a ja dobila usmeni osvrt na djelo

  3. #703
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Moj je pročitao Koka u Parizu, sad su mu na redu Junaci Pavlove ulice. Prije neke dvije godine sam im ja čitala Junake pred spavanje, i moj se 11-ogodišnjak toga uopće ne sjeća

  4. #704
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Zavrsili su Kafku, sad im je na redu Verga, Obitelj Malavoglia za lektiru, a za literaturu obradjenu na satu citaju Manzonijeve Zarucnike (koji su, inace, ponovo na popisu obvezne literature u 2. srednje).
    Da se nadovezem, navodno ce u sklopu projekta naprednog engleskog ici u London na cca tjedan dana i prije toga ce imati dodatne satove (povijest-zemljopis-literatura Londona + naravno engleski; cekamo da skola potvrdi projekt). U sklopu toga moraju obraditi viktorijanske pisce. E. je odabrala Dickensa Little Dorrit, pocela je citati i dosta joj se svidja, a kao drugu knjigu E. Bronte, Wuthering Heights (Orkanski visovi).
    Bas me zanima reakcija na ovo drugo, meni su Heathcliff i Cathy isli jako na zivce, uopce mi nisu bili romanticni (a procitala sam knjigu otprilike u istoj dobi).

  5. #705
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Moj je procitao leteci razred,tak iz gusta. Svidja mu se.
    Za lektiru ima"onog nekog dececa i detektivi".. citiram izjavu doslovno. Odoh se upucat od muke.

  6. #706
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je procitao leteci razred,tak iz gusta. Svidja mu se.
    Za lektiru ima"onog nekog dececa i detektivi".. citiram izjavu doslovno. Odoh se upucat od muke.
    Da je išao u razred s mojim mlađim sinom, ne bi imao tih problema. Za njim su u školi uvijek vikali "A gdje su ti detektivi?"

    Leteći razred je knjiga mog djetinjstva.

  7. #707
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Znaci samo je preko ljetnih praznika procitala preko 50 knjiga...svaka dva tjedna smo u knjiznici po novih desetak naslova..vise joj nemam kaj posudit...i onda se "madam" zakaci na stripove Lucky Luck imaju tvrdi uvez...guta ih...9.5g

    Inace knjiznicarka mi je rekala kad sam nadobudno preporucila knjige iz moje mladosti i lektire da je neralno ocekivati da se djeci danas takve stvari svidjaju i da ih shvacaju.

  8. #708

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Inace knjiznicarka mi je rekala kad sam nadobudno preporucila knjige iz moje mladosti i lektire da je neralno ocekivati da se djeci danas takve stvari svidjaju i da ih shvacaju.
    Ovo sam i sama primijetila, ali primijetila sam još nešto. Klasici ostaju klasici, bez obzira o vremenu čitanja. Stvarno vrhunska književna djela sviđat će se djeci svih generacija (tako je moj više puta prolazio kroz "Šegrta Hlapića", pa i "Vlak u snijegu" i "Družbu Pere Kvržice" je čitao više puta i s užitkom, iako su ti likovi iz skroz drugog svijeta).

    Žao mi je što ove godine još nije imao lektiru koja mu se sviđa - čitanje lektire se počelo svoditi na odrađivanje, a to mi nije drago. Dijete koje inače voli čitati i puno čita sad stiže (uz školske obaveze) pročitati samo ono što mora, a što zapravo ne voli. Recept za ubijanje čitateljske volje, ako se mene pita, ali nitko nas ne pita. Na stranu priča o "nacionalnoj strategiji za poticanje čitanja" o kojoj se pričalo još prije 4-5 godina, a koja je do danas ostala mrtvo slovo na papiru

  9. #709
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam i sama primijetila, ali primijetila sam još nešto. Klasici ostaju klasici, bez obzira o vremenu čitanja. Stvarno vrhunska književna djela sviđat će se djeci svih generacija (tako je moj više puta prolazio kroz "Šegrta Hlapića", pa i "Vlak u snijegu" i "Družbu Pere Kvržice" je čitao više puta i s užitkom, iako su ti likovi iz skroz drugog svijeta).
    Slažem se s ovim i još bih dodala opažanje kako likovi iz takvih djela "ožive", njihove se zgode spominju još dugo vremena u raznim životnim prilikama...

    Mom se iz ovogodišnje lektire svidio "Sretni kraljević", iako ga je jako rastužila smrt vrapčića (čak sam primjetila bljesak suza u očima kad mi je prepričavao događaje ).

  10. #710
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je što ove godine još nije imao lektiru koja mu se sviđa - čitanje lektire se počelo svoditi na odrađivanje, a to mi nije drago. Dijete koje inače voli čitati i puno čita sad stiže (uz školske obaveze) pročitati samo ono što mora, a što zapravo ne voli.
    Veliki potpis na ovo.

  11. #711
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Joj, moja Grofica mrzi čitati. Rekla MM-u da sam ja kriva jer ju naganjam da pročita lektiru. Mislila sam da bu problem s Princem. Sve se preokrenulo.
    Sad je za ročkas dobila knjigu i mantrala je: Samo da nije knjiga, samo da nije knjiga, samo da nije knjiga... Ipak je knjiga! Ajme, gle kak je dobra, muffini! Fala Bogu da je knjiga! Eh, pubertetlijke!

  12. #712

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Sljedeća lektira im je izborna, pa si je izabrao "Kroz pustinju i prašumu", knjigu koja je nekad bila u lektiri za 6. razred, ali izgleda da je sad izbjegavaju (bar u njegovoj školi) jer da je "predebela".
    Ponovo uživa u čitanju i odlazi s knjigom u krevet čitao je on to još davno, ali je u međuvremenu zaboravio, pa mu je dobro došlo da obnovi.
    Ali i ta školska izdanja lektire su sve više šlampava. Listam knjigu neki dan, tamo se na više mjesta spominju "riječi koje lete po bakrenoj žici" (misli se na telegraf, tako je bilo u starijim izdanjima koja sam nekad sama čitala). A na margini izdanja ŠK stoji objašnjenje da to znači "razgovarati telefonom". Kako da ne, telefon 80-tih godina 19. stoljeća u Egiptu???

  13. #713
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Sljedeća lektira im je izborna, pa si je izabrao "Kroz pustinju i prašumu", knjigu koja je nekad bila u lektiri za 6. razred, ali izgleda da je sad izbjegavaju (bar u njegovoj školi) jer da je "predebela".
    Ponovo uživa u čitanju i odlazi s knjigom u krevet čitao je on to još davno, ali je u međuvremenu zaboravio, pa mu je dobro došlo da obnovi.
    Ali i ta školska izdanja lektire su sve više šlampava. Listam knjigu neki dan, tamo se na više mjesta spominju "riječi koje lete po bakrenoj žici" (misli se na telegraf, tako je bilo u starijim izdanjima koja sam nekad sama čitala). A na margini izdanja ŠK stoji objašnjenje da to znači "razgovarati telefonom". Kako da ne, telefon 80-tih godina 19. stoljeća u Egiptu???
    Dobro si me podsjetila, imam negdje staro izdanje ove knjige... bila mi je draga u mladosti. MOram potražiti. Nije bila na popisu lektire mojoj djeci.

  14. #714
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Moj čita svog prvo Rushdieja Luka i vatra života

  15. #715

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja sudjeluje u projektu školskih knjižničara Čitanjem do zvijezda ( kviz znanja i kreativnosti ). Tema je ljepota različitosti. Dobila je tri knjige za pročitati Zaboravljeni sin, Bijeli klaun i Gumi Gumi. Ovu zadnju je već čitala no rekla je da ju mora ponoviti jer se ne sjeća svih detalja.

  16. #716
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Moj čita svog prvo Rushdieja Luka i vatra života
    Iako je prošlo mnogo vremena, samo da napišem da je poslije ove pročitao i Harun i more priča.

    Javljam se na temu jer sam u knjizi Some of My Best Friends are Books pročitala nešto o čemu smo i ovdje raspravljali: o preokupaciji mladih čitatelja fantastičnom književnošću i tome bi li bilo bolje da čitaju realističnu književnost. U knjizi pišu da je kod strastvenih čitača uobičajena ova faza, a da je i korisna: potiče maštu, a u vrijeme kad se njihovo znanje jako povećava, dobro je da ne zapuštaju sposobnost maštanja jer je kreativnost plod integracije znanja i mašte, odnosno mašta omogućava produktivniju uporabu znanja.

  17. #717
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja čita već spomenutu Kroz pustinju i prašumu, i super se poklopilo da iz zemljopisa sad uči Afriku, pa se povremeno sjeti da se nešto što mora učiti za školu spominje i u knjizi.
    (tako da mora priznati da ipak ima neke koristi od mrskog učenja)

  18. #718
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    N. je procitala Sadako hoce zivjeti, za lektiru
    odlicna joj je

    a izvanlektirni naslovi - sve nesto contemporary, pa young adult, nemampojma kako se sve zovu ti zanrovi
    jucer je procitala Charlijev svijet, kaze da joj je super

  19. #719

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Čita trenutno ratni roman Bježi, mali, bježi i oduševljen je, kaže, "vratila mi se ljubav za književnost". Sad bi htio još slične literature, a meni je mozak malo zahrđao, pa se ne mogu sjetiti knjiga slične (ratne) tematike primjerene uzrastu cca 12-14 godina?
    Osim Dnevnika Anne Frank, što sam mu već i spomenula kao preporuku.

  20. #720
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pirgo?

  21. #721

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    To je davno pročitao

    Edit: mislim da ga sad počinje zanimati problematika progona Židova u 2. svj. ratu, jer me cijeli dan ispituje o tome.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 02.05.2017. at 20:58

  22. #722
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    o ne

  23. #723
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Magareće godine?

    što nije Kradljivica knjiga na tu temu?
    nisam čitala, možda lupetam

  24. #724
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Edit: mislim da ga sad počinje zanimati problematika progona Židova u 2. svj. ratu, jer me cijeli dan ispituje o tome.
    Mojoj su se jako, jako dopale Kradljivica knjiga, pa onda Djecak u prugastoj pidjami, Kako je Hitler ukrao ruzicastog zeca i Republika leptira.

    Meni takodjer sve navedeno (osim "ruzicastog zeca", to nisam citala). Republika leptira mi je bila bas .

    Ona je sad to ucila, gledali su i neke filmove (medjutim prvo je citala knjigu), a na popisu onoga sto mora pogledati je i Schindlerova lista.
    Bez naglasene zidovske tematike, no odlican film mi je i "Pad", o posljednjim Hitlerovim danima. Jako zanimljiv i u skladu s onim sto je ucila (rekla bih gotovo dokumentaran).


    A70v, ja jako volim Magarece godine, a nestala mi je cijela trilogija i ne mogu nigdje naci knjige, voljela bih ih imati. Jos uvijek se sjecam kako je Branko pisao diktat iz francuskog na cirilici, a De-De-Ha od njega prepisivao.

  25. #725
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To je davno pročitao

    Edit: mislim da ga sad počinje zanimati problematika progona Židova u 2. svj. ratu, jer me cijeli dan ispituje o tome.
    Meni je Dora Bruder prekrasna knjiga.

  26. #726

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    I moju curku oduševila Kradljivica knjiga (i mene)
    I Dnevnik Anne Frank

  27. #727

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    "Kradljivicu knjiga" sam mu mislila ponuditi ovo ljeto, tim više jer su mu par godina starije prijateljice nareklamirale tu knjigu. I Annu Frank.
    "Dječaka u prugastoj pidžami" mu ne bih dala, nije mi to baš za taj uzrast (iako je glavni lik dijete).
    Ovu knjigu koju Elly spominje, "Kako je Hitler ukrao ružičastog zeca", čitala sam nekad davno, valjda još u nižim razredima OŠ, sjećam se da je bilo izdanje sarajevske biblioteke "Lastavica". Ne znam ni može li se ta knjiga negdje danas nabaviti? Sjećam se da mi je bila odlična, nekad davno, ali ne sjećam se detalja.
    Dora Bruder mi je odlična (i imam je doma), ali nije mi za 12-godišnjaka... bar za ovog mojeg još nije.

  28. #728
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    i mojoj N. se jako svidjela Kradljivica knjjiga (meni je isto ok), odmah je procitala i Glasnika, istog autora

    Dnevnik Ane Frank voli, Sadako hoce zivjeti isto
    tematika ww2 ju jako zanima, tko, sto, zasto, kako ... pa voli i romane s radnjom u to doba

    stalno nesto cita, ali meni je to sve jako slicno, young adult, distopija - sve nesto na isti kalup, pa nikad ne zapamtim naslove (a voli dijeliti dojmove samnom)

    sad cita Ulicu predaka, za lektiru
    i komentirala je da je ugodno iznenadjena, jer je ocekivala neku dosadu

  29. #729
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    Djecaka u prugastoj pidzami je procitala mislim prosle godine (kad je imala 13), bila je pod dojmom
    ne mislim da joj je bilo previse

  30. #730

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Spomenuli ste "Magareće godine", priznajem da ih ni ja nisam čitala, pa ne znam ni o čemu se radi
    Ali kad je riječ o Branku Ćopiću, prije par godina sam mu dala da čita "Orlovi rano lete" - nama je to bila kultna knjiga u osnovnoj, i to u nižim razredima. Nije daleko stigao s tom knjigom i ubrzo je odustao od čitanja. Razlog - dobar dio riječi nije razumio što znače Tek tada sam shvatila koliko je ograničavanje na isključivo hrvatski književni jezik kroz zadnjih 25 godina osiromašilo rječnik današnje djece. Našoj generaciji bilo je najnormalnije čitati knjige sarajevskih, beogradskih, novosadskih izdavača. Njegovoj generaciji je to doslovno strani jezik

  31. #731
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Magareće godine su urnebesno duhovita knjiga o djetinjstvu Branka Ćopića, ali nemaju veze s ratnom tematikom koliko se sjećam.

    Prije bih mu preporučila Sin brkate čete

    Što se tiče jezika, živa istina. Ja sam jednom kćeri čitala neku priču Danila Kiša, pa sam shvatila da kad joj pročitam da je Andi Sam opisao osmeh hleba u majčinoj korpi ona nema pojma što sam joj pročitala.

  32. #732
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Spomenuli ste "Magareće godine", priznajem da ih ni ja nisam čitala, pa ne znam ni o čemu se radi
    Ali kad je riječ o Branku Ćopiću, prije par godina sam mu dala da čita "Orlovi rano lete" - nama je to bila kultna knjiga u osnovnoj, i to u nižim razredima. Nije daleko stigao s tom knjigom i ubrzo je odustao od čitanja. Razlog - dobar dio riječi nije razumio što znače Tek tada sam shvatila koliko je ograničavanje na isključivo hrvatski književni jezik kroz zadnjih 25 godina osiromašilo rječnik današnje djece. Našoj generaciji bilo je najnormalnije čitati knjige sarajevskih, beogradskih, novosadskih izdavača. Njegovoj generaciji je to doslovno strani jezik
    Ovo sam i ja otkrila i jučer ponovila gradivo.

    Gledali smo jučer Eru s onoga svijeta u HNK, a moj stariji sin ne zna značenje jako jaaako puno riječi koje se pojavljuju u operi jer su arhaične, turske i kojekakve, a ja sam ponovno u situaciji da to otkrijem. I sa Ćopićem je bilo isto, samo sam ja svojima naturala Baštu sljezove boje jer je to meni bila kultna knjiga, iako sam voljela i Orlove i druge Ćopićeve knjige. Imam kolegu koji je rodom iz Ćopićevog kraja (podnožje Grmeča), pa me neki njegovi izrazi podsjete na tu literaturu. Ali naša djeca su djeca 21. stoljeća - nemaju oni pojma što znači riječ PARIP i slično...a toga je bilo i u Bašti sljezove boje (izrazi tipa "češkati tabane dokonoj paripini" - niti znaju što je parip ni kakav je ako je dokon...eh...

    Mlađi sin je nešto bolji jer ima najboljeg prijatelja čiji su roditelji "Izbosne" pa se njemu ne može dogoditi da ne zna što je "ćenifa" i slično, hehehe... Ali iz literature baš i nisu nešto naučili.

  33. #733
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Djecaka u prugastoj pidzami je procitala mislim prosle godine (kad je imala 13), bila je pod dojmom
    ne mislim da joj je bilo previse
    Citala ju je mislim u 5. razredu, bila je pod dojmom ali ni njoj nije bilo previse.

  34. #734
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Magareće godine su urnebesno duhovita knjiga o djetinjstvu Branka Ćopića, ali nemaju veze s ratnom tematikom koliko se sjećam.
    Da, ratna tematika je u Pionirskoj trilogiji (Orlovi rano lete, Slavno vojevanje i Bitka u zlatnoj dolini).
    Posljednje uređivanje od Elly : 03.05.2017. at 13:15

  35. #735
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    strip o holokaustu, art spiegelman: maus, moja (12) ga je procitala nedavno, možda nije baš sve razumjela jer to je ipak postmodernističko djelo, ali za one koje zanima ta tema, možda uz razgovor nakon čitanja, preporuka

  36. #736
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nije da sam čitala tog Dječaka u prugastoj pidžami, ali po onome što znam o toj knjizi, nisam baš sigurna da je poželjno da djeca čitaju takve romantične priče o Holokaustu.

  37. #737

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nije da sam čitala tog Dječaka u prugastoj pidžami, ali po onome što znam o toj knjizi, nisam baš sigurna da je poželjno da djeca čitaju takve romantične priče o Holokaustu.
    Hm, ne znam, meni ta knjiga nije djelovala romantično, nego stravično, a opet nekako neuvjerljivo, i baš zato mi nije za djecu.
    Ali generalno mi je dojam o knjizi bio dosta loš, pa je i zato ne bih preporučivala dalje.

  38. #738
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne znam je li stravična jer ju nisam čitala, ali koliko sam vidjela o čemu se radi, priča nije niti malo uvjerljiva.

  39. #739
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Nama se Djecak u prugastoj bas usjekao u pamcenje.

  40. #740
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To je davno pročitao

    Edit: mislim da ga sad počinje zanimati problematika progona Židova u 2. svj. ratu, jer me cijeli dan ispituje o tome.
    Možeš možda pitati mailom u židovskom vrtiću. Znam da to nije taj uzrast, ali mislim da će netko iz njihovog vrtića rado odgovoriti na takva pitanja (za razliku od "šefova").
    Evo adresa, ako odlučiš:
    vrtic.mirjamw@gmail.com

  41. #741

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Hvala na preporuci, ipak, mislim da nam to nije top-tema do te mjere da tražim dodatne izvore informacija. Dovoljno će biti uputiti ga malo u književnost s tim temama (uz knjige o povijesti 20. stoljeća koje ionako imamo doma).

    Ali drago mi je da mu se sviđaju i knjige s temama težim i ozbiljnijim od pubertetskog zaljubljivanja i žicanja novog mobitela (da, cijelu godinu sam u šoku od onog glupog "Tajnog leksikona" kojeg su imali za lektiru )

  42. #742
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na preporuci, ipak, mislim da nam to nije top-tema do te mjere da tražim dodatne izvore informacija. Dovoljno će biti uputiti ga malo u književnost s tim temama (uz knjige o povijesti 20. stoljeća koje ionako imamo doma).
    Evo ove o kojoj sam ti pricala: K. Levine: "Hana's Suitcase" - po istinitoj prici o japanskoj djeci iz udruge Mala Krila koja istrazuju dogadjaje iz Terezina i Auschwitza.
    Pola knjige je dokumentarno, druga polovica je kazalisna drama (i ona odlicna).

  43. #743
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Žene, u kojem razredu su vaši čitali Harry Pottera?

  44. #744
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Moj je procitao cijelog prije skole. I od tada do dana danasnjeg ga cita, svako malo. Inace sad je posudio Adriana Molea u knjiznici. Prvo erotsko stivo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #745
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    moj je poceo u 2. osnovne. ali je bas zagrizao u 3.

  46. #746

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    Žene, u kojem razredu su vaši čitali Harry Pottera?
    U 3., svih 7 knjiga u 1. polugodištu, jednu za drugom
    Inače, tek sad postajem svjesna da još manje od 2 mjeseca i selimo i iz ove dobne skupine

  47. #747
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je procitao cijelog prije skole. I od tada do dana danasnjeg ga cita, svako malo. Inace sad je posudio Adriana Molea u knjiznici. Prvo erotsko stivo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja sam mojoj uvalila Adriana na engleskom, na godisnjem je i sad mi salje poruku da joj se svidja

  48. #748
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ponovo je procitala Harry Potter and the Order of the Phoenix, pa onda prvog Adriana Mole-a na engleskom (toplo preporucuje, rezervirala si je i drugi dio).
    Upravo cita (a ja preporucujem dalje, takodjer i za poklon), Favilli-Cavallo: "Good Night Stories for Rebel Girls".

  49. #749
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Adrian mi je malo rano za 9god, vaši su malo stariji?
    Nego, šta joj ponudit posli hp? Završava zadnju, nisam mislila da ce tolko zagrist da ih u 3 tjedna sve satare

  50. #750

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, šta joj ponudit posli hp? Završava zadnju, nisam mislila da ce tolko zagrist da ih u 3 tjedna sve satare
    Da proba s Tolkienom? Moj ga je čitao nekako u toj dobi, a nakon HP.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •