Stranica 3 od 18 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 890

Tema: Što čitaju?

  1. #101
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Zlatni kompas?
    Zlatni kompas je zapravo Polarno svjetlo, ali na naslovnici također piše Zlatni kompas jer je tako nazvan film snimljen po knjizi.

  2. #102
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Beskrajna priča.
    Jeste li znali da je Beskrajna priča lektira za 8. razred?
    Mene je baš iznenadilo da je za taj uzrast.
    Jim Gumb i strojovođa Lucas je za 5.

  3. #103
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Znala sam da je u lektiri (ali čisto sumnjam da se čita); pa mislim da se fantasy može čitati u bilo kojoj dobi, ja sam npr. čitala Hobita sa 16-17 godina i bio mi je suuuuuper. Btw. mojoj curki je glavna fora kako će napisati sve sporedne likove ako bude imala tu knjigu za lektiru, misli da će joj trebati cijela bilježnica.

  4. #104
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Vjerojatno je u lektiri za 8.razred jer je stvarno dugačka, bez obzira na to što je lagana za čitati.
    Meni je predivna, pročitala sam je klincima (6 i 7,5 godina) prošlo ljeto, nije im bio problem pratiti.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Mojem izbirljivcu se ipak ne sviđa Beskrajna priča, odustao je od nje nekon par dana moram smisliti nešto drugo.
    Nakon HP mu više ništa nije dovoljno dobro, čini se.

  6. #106
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Kod nas se Gregov dnevnik pokazao punim pogotkom, nosi ga čak i u školu, i sad ga i njegovi prijatelji žele pročitati, već ima listu čekanja za knjigu
    Pa ću ja vidjeti s mamama da svaka kupi drugi nastavak, da se mogu klinci razmjenjivati.

  7. #107
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Mojem izbirljivcu se ipak ne sviđa Beskrajna priča, odustao je od nje nekon par dana moram smisliti nešto drugo.
    Nakon HP mu više ništa nije dovoljno dobro, čini se.
    Harry mu je upropastio književni ukus

    A Kronike iz Narnije? To je već čitao, jelda? Jeste li gledali možda film Kraljević Kaspijan u subotu? (loš je)

  8. #108
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Mom se baš svidio film pa će sad probati i knjigu (ali počet ćemo od Lava, vještice i ormara).
    Sad vidim da je sam Lewis drugačije zamislio redoslijed.

    Meni se najsličnije Potteru čini Polarno svjetlo.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 26.02.2014. at 09:35

  9. #109
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Kojim bi redom ti, Mima, čitala Kronike iz Narnije?

  10. #110

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Harry mu je upropastio književni ukus

    A Kronike iz Narnije? To je već čitao, jelda? Jeste li gledali možda film Kraljević Kaspijan u subotu? (loš je)
    Čitao je samo slikovnicu "Lav, vještica i ormar". Za integralni tekst bio je još premali u to vrijeme, čak i da mu drugi čitaju. I par puta je posudio neku od tih knjiga, ali brzo odustao.
    Ima neki čudan sistem biranja knjiga, koji ni ja do kraja ne razumijem, ali neću se previše miješati, jer znam kako je meni išlo na živce (i još uvijek mi ide ) kad mi je mama pokušavala sugerirati što da čitam. Ja mu ponudim ovo ili ono, a na njemu je da odluči hoće li čitati ili ne. Samo je bitno da nešto čita.

    Da se malo odmori od fantazije, trenutno ponovo čita "Koka u Parizu".

  11. #111
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Kojim bi redom ti, Mima, čitala Kronike iz Narnije?
    Nemam pojma Jurana, ja sam kćeri prvo čitala Lav, vještica i ormar, a onda si je ona sama pročitala prvu knjigu (po Lewisovim uputama).
    Ona planira čitati po Lewisovom redoslijedu, a ja bih čitala po redu kako su knjige pisane.

  12. #112
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ja sam svojima prvo čitala Lav, vještica i ormar, a dalje smo čitali onako kako radnja ide kronološki, tj. kako je Lewis zamislio.

  13. #113
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    tanja, probaj možda Michael Scott: Alkemičar, Čarobnjak, Čarobnica, Nekromant (mislim da idu tim redom)
    A. ih obožava, nagovarao me da čitam, ali me se, moram priznati, nije baš dojmilo. A Harryja volim :D

  14. #114
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    U vezi citanja na engleskom, i mozda kao preporuka vise za djevojcice, E. ima u skoli projekt citanja prica Beatrix Potter.
    Bez obzira na to sto su to price za malu djecu, ako se citaju na engleskom, fond rijeci je sasvim prikladan za djecu u 4. i 5. razredu, citaju se lako i brzo.

  15. #115
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Terry Deary: "The Rotten Romans" - uziva!

  16. #116
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Moj je pročitao Planinu tri pećine i Tajnu treće pećine (hvala, vertex!) i sad je krenuo s Kronikama iz Narnije.
    Prvu sam mu odnijela Lav, Vještica i ormar jer mi se činilo da je ta najbitnija i naravno da je on odmah pročitao o kronološkom redoslijedu i Lewisovoj preporuci i sad vodimo rasprave kojim će redom dalje.
    Moja argumentacija u raspravi uglavnom glasi: Ma čitaj kojim god redom hoćeš , ali ipak se nekako tema nanovo nameće. Muy complicado. E moj Lewis, što nisi mislio na vrijeme!

  17. #117
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Dosad sam knjige sinu donosila ja, češće po svom nahođenju, nego po narudžbi jer nikako nismo stizali sa svim njegovim obvezama i mojim smjenama da ga odvedem do gradske knjižnice.
    Primijetila sam otpor kod njega prema takvom načinu - jednom mi je čak rekao da nije pročitao knjigu koju sam mu donijela iako jest - što je očito da se inatio, ali nije odolio knjizi
    Nije posuđivao ništa u svojoj školskoj knjižnici jer je nova škola i u knjižnici ima samo lektirnih naslova, ali sad je ipak krenuo posuđivati tako da je u zadnje vrijeme pročitao Mrvice iz dnevnog boravka, Družbu Pere Kvržice i Winnieja Pooha

    To mi je dakle signal da mu prestanem donositi knjige. Inače nisam control freak, ali mi grijota da čita knjige koje će mu dogodine biti za lektiru.

    Uskoro će mu prestati treninzi pa ćemo se valjda i odvući do gradske knjižnice.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ni moj ne voli da mu ja nudim knjige koje će čitati, a ni ja nisam voljela kad mi je mama to radila pa ga šaljem samog u knjižnicu (naša je vrlo blizu kuće pa ga ne treba voditi i uvijek može stići). Samo, on se često tamo pogubi, ne zna što bi posudio, ili posuđuje triput zaredom istu knjigu. Nakon Harry Pottera još uvijek se "traži".

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Inače nisam control freak, ali mi grijota da čita knjige koje će mu dogodine biti za lektiru.
    Zašto, pa ne mora to biti loše? Moj je još više oduševljen kad za lektiru ima nešto što je već pročitao i što mu se svidjelo.
    Ovaj mjesec su imali slobodan izbor knjige za lektiru (s predloženog popisa), on je pročitao dvije. Doktora Dolittlea i Paukovu mrežu. Obje su mu se jako svidjele.
    Sad čita Toma Sawyera, vidim da mu malo teško ide (Twainov rječnik nije baš najbliskiji današnjoj djeci), ali kaže da mu se sviđa.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Za 12. rođendan klincu iz razreda smo poklonili http://bestseller.jutarnji.hr/nitko-kao-natko-2/. Klinac se oduševio, tako da je i moj sinko izrazio želju da pročita knjigu.

  20. #120
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E.T.A. Hoffmann: "Orasar i kralj miseva" (povodom baletne predstave u kojoj sudjeluje)
    "La bottega fantastica" (prica pripremljena prema Rossinijevim klavirskim djelima, ponovo povodom baletne predstave u kojoj sudjeluje)

    D. Pennac, "Eye of the wolf" (lektira)
    B. Pitzorno, "Parlare a vanvera" (lektira) - odlicna knjiga za sve koji uce talijanski jezik, mastovito "objasnjavanje" nekih izraza na talijanskom jeziku. Nakon te knjige, morali su napisati temu, svatko s drukcijim izrazom (E. je npr. imala temu "In bocca al lupo", super joj je ispala prica ).
    Beatrix Potter, "Price" (lektira)
    Ian McEwan, "The Daydreamer" (lektira)

    Nadia Vittori, Augusto e l'indovino di Apollonia - prica o djecaku koji postaje car Oktavijan
    G. McCaughrean: "Roman Myths"

    I za svoj gust,


    B. Masini, iz serije Ballet Academy "Che ballerina sei?" (vise kao prirucnik nego kao knjiga)
    L.M. Alcott, "Male zene" (+ upravo cita skracenu prilagodjenu verziju na engleskom)


    Ima jos par knjiga na lageru, cekamo sto ce nastavnica predloziti kao ljetnu lektiru, a onda idemo po 'ljetne' knjige, napravila je vec poprilicnu wish listu.

  21. #121
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Zapela sam u traženju knjiga za ljeto (10,5 g.) Sad u svibnju i lipnju pročitala je:
    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=64&id=104766 (ovaj put sama, davno sam joj to bila čitala)
    i
    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...ivin+ocean&q=i
    i
    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=28&id=103352

    Obožava stvarne priče iz života predtinejdžera i ranih tinejdžera (red tragedije - red komedije, malo zaljubljivanja i školskih koškanja, obiteljske razmirice, selidbe, problemi i rješenja...).
    Fantasy ne podnosi. Knjige o 16-17 godišnjacima još ne bih.
    Molim prijedloge!

  22. #122
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ovo je isto jako zgodna knjiga iz iste biblioteke - Sve zbog Winn-Dixieja http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=42&id=103348 (ima i film)

    Inače ne znam, moja voli detektivske i fantasy pa sad čita knjigu o Moominima, a na more nosi Kronike iz Narnije.

    Možda bi već mogla čitati Male žene od L.M. Alcott - to jest o starijim djevojčicama, ali je i jako staromodno.

    Ali Anne of Green Gables, isto klasično, staromodno.

  23. #123
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    čoksa, hvala za ove dvije preporuke!
    po ovoj zadnjoj knjizi, baletnim papučicama je, ako se ne varam, snimljen film? mislim da je to to- jednu od djevojčica glumi heromiona granger :D tj. emma watson.

    moja starija u zadnje vrijeme čita samo pet prijatelja i nešto jako slično tome od iste autorice, sedam tajanstvenih. čini mi se i da bi joj se ove dvije knjige jako svidjele.

    ova koju ću linkati je fantasy a meni se čini interesantna. autorica je jelena radan (nisam ni znala da se bavi pisanjem): http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjig....php?ppar=9883
    možda se nekome svidi, ja ću je pokušati potražiti.
    Posljednje uređivanje od Anci : 20.06.2014. at 14:05

  24. #124
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Super, na Anne sam zaboravila! A i ovaj peso dolazi u obzir.
    Je li netko čitao Mladena Kopjara? Trenutak s Tanjom, Čokoladne godine, Žganci od vanilije?

  25. #125
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Čokolada, vidi ovo:

    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=64&id=12662

    i ova od alice hoffman (čitala sam njezine knjige za "odrasle"): http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=64&id=112536

  26. #126
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Još jedna ideja William Saroyan - Mama, volim te

  27. #127
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    I Tata ti su lud

  28. #128
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Joj, pa tu imam doma, moram poskidati knjige s najgornjih polica .

  29. #129
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja nisam voljela Tata ti si lud kad sam bila mala, bila mi je to čudna knjiga.
    Mama volim te mi je, s druge strane, bila super, a srameći se moram priznati da mi je najupečatljivija scena bila kad je djevojčica sa mamom bila u nekom self-service restoranu.

  30. #130
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    po ovoj zadnjoj knjizi, baletnim papučicama je, ako se ne varam, snimljen film? mislim da je to to- jednu od djevojčica glumi heromiona granger :D tj. emma watson.
    "Baletne papucice" su mojoj jedna od drazih knjiga (takodjer i film :D), a dobra je i "The Circus is Coming", E. ju ima na popisu prijedloga za slobodnu lektiru ove godine.

    E. trenutno zavrsva Susie Morgernstern, "Prima media!" - prvo sam ju procitala ja da vidim da li je primjerena, no bas je za njen uzrast, 10-11 godina i prijelazak u vise razrede.

    Za ljetnu lektiru nakon toga cita Judith Kerr, "Kada je Hitler ukrao ruzicastog zeca", C. Dickens, "Oliver Twist" i E.B. White, "Charlotteina mreza". Ima ih jos na popisu, ali to je podigla za pocetak.

    Nakon toga si je podigla prvu knjigu iz Pattersonove serije Middle School, "Middle School: The Worst Years of My Life".
    Ova knjiga od S. Morgernstern na temu 'visih razreda' joj se dosta dopala, pa mislim da se s podizanjem Pattersonove knjige posluzila poveznicom, no nisam sigurna da li ce joj se svidjeti... Vidjet cemo, javit cu dojmove.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Zapela sam u traženju knjiga za ljeto (10,5 g.) Sad u svibnju i lipnju pročitala je:
    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=64&id=104766 (ovaj put sama, davno sam joj to bila čitala)
    i
    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...ivin+ocean&q=i
    i
    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=28&id=103352

    Obožava stvarne priče iz života predtinejdžera i ranih tinejdžera (red tragedije - red komedije, malo zaljubljivanja i školskih koškanja, obiteljske razmirice, selidbe, problemi i rješenja...).
    Fantasy ne podnosi. Knjige o 16-17 godišnjacima još ne bih.
    Molim prijedloge!
    Npr. ovo: http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...=423&id=116809

    Ili, od starijih, knjige Hanne Ozsogowske (Tajna zelenog pečata, mislim da ostale nećeš naći u knjižnici jer su prestara i preekavska izdanja ). To je baš idealno za ovaj uzrast.

    Navodno je i ova dobra: http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=22734 (A. ju je dobio na poklon još davno, ali iz nekog razloga je ne želi čitati, ja sam je prolistala i čini mi se zgodna)

  32. #132
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Godišnja doba je davno pročitala, super je knjiga! A baš smo jutros listali u knjižnici tu Tajnu zelenog pečata, ali uzela je ove dvije da ima prije odlaska na more.

    http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=39036

    http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=21552


    a onda ćemo nešto od gore navedenog za put...

  33. #133
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Aaaaaa
    tajna zelenog pecata , moram za sebe posuditi.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Osim Tajne zelenog pečata, od iste autorice postoji izvrstan roman "Djevojčica i dječak", o zamjeni uloga (sestra glumi brata, brat sestru na različitim ljetovanjima). Ali tu knjigu bilo je teško pronaći još prije 25 godina, ne vjerujem da još uopće postoji negdje, na žalost.

    Drugi njezin roman je "Malo sutra", također je izvrstan, ali izdavač je bio beogradski Nolit, tako da mislim da ju je u Hr nemoguće pronaći. Ali taj bi današnjoj djeci možda bio i teže razumljiv (prikazuje život u poslijeratnoj Varšavi, u zajedničkim stanovima, posljedice rata, itd., što je današnjim dvanaestogodišnjacima čisti SF).

  35. #135
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lea čita Matilda od R. Dahla, za more je uzela dvije knjige iz one serije o pet prijatelja, Momo (M. Ende), i neku knjigu gdje Erich Kastner prepričava Gulivera, baruna Munchausena itd.

  36. #136
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    "Baletne papucice" su mojoj jedna od drazih knjiga (takodjer i film :D)

    Pokazala sam Baletne papucice i jos par knjiga s ovog linka i odlucila se prvo za papucice. Vjeorjatno ce je danas dovrsiti, jako joj se svidjela!
    Sad bih je najradije ja citala jer mi se cini bas lijepa knjiga :D ali imam vec hrpicu.

  37. #137
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Sto su prevedene?

  38. #138
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Sto su prevedene?

    Ovo http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=14118

    Da.

  39. #139
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Jel ti mislis na ono sto Ellyina cura cita? To mislim da nije.

  40. #140
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ti mislis na ono sto Ellyina cura cita? To mislim da nije.
    serija Ballet Academy od Beatrice Masini (u originalu, serija Scarpette rosa) nije prevedena, osim na engleski, i nasla sam dvije knjige prevedene na srpski, "Kakav karakter!" i "Baletskim korakom".

    "Baletne papucice" od N. Streatfield su klasik, nemaju veze s ovim "novokomponiranim" baletnim serijama (u medjuvremenu smo ih otkrili jos nekoliko!), i da, prevedene su na hrvatski.

  41. #141
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Danas sam joj posudila i Balerne papucice za Annu iste autorice. I nasla sam Sanju Lovrencic! Skupljam joj knjige za kontinentalne praznike kod bake

  42. #142
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    super, hvala
    da je malo odmaknem od dječjih hororaca koje stalno guta
    sada je na Koku, opet čita duhove, a onda ide u Pariz
    htjela bih nabaviti popis lektire za 5.
    netko je napisao da mu je bzvz da dijete prek ljeta čita lektiru
    al meni je to ok, sad jednom u miru, kada bude opet čitala moći će zapaziti neke detalje koje nije u prvom čitanju

  43. #143
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja mojoj ne uvaljujem lektire prije vremena jer sam shvatila da pola detalja zaboravi, a drugo čitanje bude bezvezno pretrčavanje napreskokce.

  44. #144
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Aaaaaa
    tajna zelenog pecata , moram za sebe posuditi.

    ovo mi je bila genijalna knjiga
    sad se vise ne sjecam tocno o cemu se radi, ali znam da sam ju obozavala, i procitala vise od jednom
    mogla bih i ja posuditi ponovo


    ja sam prosle godine za vrijeme GO-a procitala ponovo Kusanove Domacu zadacu, Koka i duhove, Uzbunu na Zelenom vrhu i Zagonetnog djecaka
    koji je to fenomenalan pisac!

  45. #145
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja isto neće lektire, kaže da joj je onda nije zabavno čitati kad mora.

  46. #146
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    super, hvala
    da je malo odmaknem od dječjih hororaca koje stalno guta
    sada je na Koku, opet čita duhove, a onda ide u Pariz
    htjela bih nabaviti popis lektire za 5.
    netko je napisao da mu je bzvz da dijete prek ljeta čita lektiru
    al meni je to ok, sad jednom u miru, kada bude opet čitala moći će zapaziti neke detalje koje nije u prvom čitanju
    Pa naravno! Tak može uživati u knjigama i ne osjeća se "prisiljenom" da nešto pročita do kraja tjedna jer slijedi provjera lektire.

    Mom mlađem je to spasilo glavu prošlog ljeta - pročitao je štajaznam Sretnog princa i Kraljevića i prosjaka prek ljeta, a onda je samo ponovio gradivo kad su te knjige došle na red. Eh, da, i Smogovci su u istoj vreći. ALI to sam uglavnom ja dovlačila doma.

    Ove godine ne čitaju ništa, tj. nisam još vidjela da li išta čitaju. Čitaju, ali ono što njih zanima (Kishon, Guinessovi rekordi, zbirke viceva i slične pametne stvari). Tu je još i uobičajena Agatha Christie, ali nekako mi se čini da ih književnost baš ne privlači. Bolje prolazi popularna znanost i ovakve stvari: http://www.antikvarijatzz.hr/knjige/...acunala/12103/

  47. #147
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ovo je popis lektire u našoj školi
    5. RAZRED

    1.Kušan, I.:Uzbuna na Zelenom vrhu/Zagonetni dječak/Koko i duhovi/Lažeš, Melita/
    Koko u Parizu/ Domaća zadaća
    2.Molnar,F.:Junaci Pavlove ulice
    3. Šaljive narodne priče
    4.Matošec,M.:Strah u Ulici lipa/ Tiki traži neznanca/Suvišan u svemiru
    5.Vitez,G.Pjesme
    6.Sempe/Goscinny:Nikica
    7.Gavran,M.:Sretni dani/ Zaljubljen do ušiju/Kako je tata osvojio mama/Svašta u mojoj glavi
    8.Krilić,Z.:Zabranjena vrata/Čudnovata istina/Veliki zavodnik/Početak plovidbe/Šaljive priče,
    Priče bez šale
    9.Pilić,S.:Mrvice iz dnevnog boravka
    10.Pavličić,P.:Zeleni tigar/Trojica u Trnju
    11.Coleman,M.:Zov labirinta
    12.Horvat,T.:Tajna Goprnjeg grada/ Frka u Ščitarjevu
    13.Twain,M.:Doživljaju Toma Sawyera/ Doživljaji Huckleberry Finna
    14.Verne,J.:20000 milja pod morem/Put oko svijeta/Put i središte zemlje
    15.Bilopavlović,T.Paunaš
    16.Basne(izbor)
    17.Puškin,A.S.:Bajka o ribaru i ribici
    18.Primorac,B.:Ljubavni jadi mačka Joje
    19.Gardaš,A.:Miron u škripcu
    20.Lagerloef,S.: Legende o Kristu
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 24.06.2014. at 15:20

  48. #148
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    hvala nano, našla sam to, ali previše mi je ovih ili/ili
    ok Kušan je obavezan, ionako je osim Pariza pročitala sve
    ali nemre pročitati sve Kriliće, Matošece....
    trebali bi profesori hrvatskog na web škole staviti popis lektire

    moja kaže da joj je bolje pročitati preko ljeta, da joj je bilo malo dosadno drugi put, ali i lakše i brže

  49. #149

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Miro Gavran za lektiru
    Meni fakat nije jasno tko u tim knjigama vidi neku višu literarnu vrijednost. A moj A. ga obožava čitati, na jednu od tih knjiga se čak i rasplakao na kraju, od sreće (a meni nije bilo jasno kako je nasjeo na takvu plitku limunadu).

    Inače, jučer je bio u knjižnici, pustila sam ga da si sam bira što hoće (moje sugestije je uglavnom izignorirao).
    Pa je posudio Arthura i Minimejce (gledao je filmove još dok je bio u vrtiću, knjige su mu tada bile preteške pa ih nije čitao, sad ih može gutati), neku knjigu Povratak vitezova (nikad čula ni za autora ni za knjigu, javim dojmove), i Put oko svijeta u 80 dana J. Vernea.

  50. #150
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bojim se da su te knjige napisane po scenariju filma. Lei se baš i nije nešto svidjela knjiga (prvi dio), a te filmove inače ludo voli.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •