Stranica 4 od 18 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 890

Tema: Što čitaju?

  1. #151
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Gavran je ko Huljić - naš najizvođeniji autor .

  2. #152

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Da, ima čak i vlastito kazalište

    http://www.teatar-gavran.hr/

  3. #153
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    da teatar...ima i svoj festival!

  4. #154
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Miro Gavran za lektiru
    Meni fakat nije jasno tko u tim knjigama vidi neku višu literarnu vrijednost. A moj A. ga obožava čitati, na jednu od tih knjiga se čak i rasplakao na kraju, od sreće (a meni nije bilo jasno kako je nasjeo na takvu plitku limunadu).

    Inače, jučer je bio u knjižnici, pustila sam ga da si sam bira što hoće (moje sugestije je uglavnom izignorirao).
    Pa je posudio Arthura i Minimejce (gledao je filmove još dok je bio u vrtiću, knjige su mu tada bile preteške pa ih nije čitao, sad ih može gutati), neku knjigu Povratak vitezova (nikad čula ni za autora ni za knjigu, javim dojmove), i Put oko svijeta u 80 dana J. Vernea.
    Gavrana i moji čitaju, onak za razbibrigu - nisam napisala prije da to čitaju jer isto to ne smatram nekom literaturom spomena vrijednom, ali im je ok pa bolje da i to čitaju nego baš ništa.

    A Povratak vitezova se meni pokazao dosadnim do bola (dobio je mlađi sin to lani za rođendan). Nisam dospjela dalje od desete stranice, a djeca ni toliko. Jednostavno ih se nije dojmilo. Ili samo nismo dovoljno dugo izdržali, pa me baš zanimaju dojmovi - možda smo se mi prevarili...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.06.2014. at 11:26

  5. #155
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Moja m nije baš oduševljena čitanjem, pa se jako ne petljam u njen izbor knjiga (glavno mi je da čita), kao i Tanja ja joj nabacim neke naslove ali ona uglavnom drvi po svom.
    Baš s guštom je pročitala seriju sa Gregom http://www.algoritam.hr/?m=0&p=proiz...ov+dnevnik&q=i
    a sada čita također s dosta zanimanja:
    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=28&id=142069

    Ovi Vaši prijedlozi gore su mi super i probat ću joj predložit za ljeto neke of njih.

    Tajna zelenog pečata je i mene oduševljavala kad sam bila mala, super da ste me na nju podsjetile

  6. #156
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ajme kako ste ogadile Miru Gavrana
    ja sam zivjela u uvjerenju da je on ok pisac

    sad moram posuditi i saznati istinu

  7. #157

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ajme kako ste ogadile Miru Gavrana
    ja sam zivjela u uvjerenju da je on ok pisac

    sad moram posuditi i saznati istinu
    Pa možda i jest ok pisac, samo što meni ide na živce
    Ali knjige su mu lako čitljive, ako ništa drugo.

    Na ovog Ricka Riordana kojeg je branka0112 spomenula se i moj A. pali, već me žicao da mu kupim te knjige, rekla sam mu neka ih prvo posudi u knjižnici da vidi sviđaju li mu se uopće. A za njih je čuo od prijateljica koje su malo starije od njega, tako da je to, čini se, literatura koja se sviđa djeci tog uzrasta.

  8. #158
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Jel se ove knjige ricka riordana moraju citati nekim redoslijedom?

  9. #159
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Mislim da da, na svakoj knjizi piše broj nastavka, ali ne znam u kojoj mjeri su sadržajno povezane. Malu sam njuškala i pronašla ovo: http://the39clues.scholastic.com/
    možda su knjige i zbog toga popularne, .
    Stranicu još nisam pokazala M.

  10. #160
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Pokazala sam Baletne papucice i jos par knjiga s ovog linka i odlucila se prvo za papucice. Vjeorjatno ce je danas dovrsiti, jako joj se svidjela!


    E. je u medjuvremenu procitala "Olivera Twista", a sinoc je zavrsila Judith Kerr, "Kada je Hitler ukrao ruzicastog zeca" - kaze da joj je knjiga prekrasna, napeta ali nije tuzna (za usporedbu, za lektiru je ranije u toku godine procitala "Dnevnik Anne Frank" i "Djecaka u prugastoj pidzami").

    Danas je pocela citati prvu knjigu iz Pattersonove serije Middle School, "Middle School: The Worst Years of My Life" - kaze da joj se svidja, da je zabavna. Ovdje je inace ta serija knjiga vrlo popularna. Vjerojatno je u rangu Gavrana , ali nek' se zabavlja.

  11. #161
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Elly, kod nas je Dnevnik Anne Frank kasnije na popisu lektire ako se ne varam...
    Djecaka u prugastoj pidzami sam citala, ali ne znam jel na popisu lektire.
    Nemam nista protiv, samo komentiram

    Procitala sam malo o ruzicastom zecu i svidja mi se

    Moja je odusevljena Baletnim papucicama i sad cita Baletne papucice za Annu. Sad je kod bake igraju se bez granica pa ce ovu mozda citati i mjesec dana al nema veze, super su i ova ljeta na slavonskim ulicama

  12. #162
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Elly, kod nas je Dnevnik Anne Frank kasnije na popisu lektire ako se ne varam...
    Djecaka u prugastoj pidzami sam citala, ali ne znam jel na popisu lektire.
    Nemam nista protiv, samo komentiram
    Ma znam, ovdje je bilo komentara od roditelja da je to za djecu dobi 10 godina pretesko... medjutim nastavnica je inzistirala na tome i zbog obljetnice pocetka 1.svj. rata i tako (iako su knjige povezane za 2. svj. rat), valjda ih je htjela anti-rasno odgojiti.

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Sad je kod bake igraju se bez granica pa ce ovu mozda citati i mjesec dana al nema veze, super su i ova ljeta na slavonskim ulicama
    Meni je jedno od najboljih ljeta bilo kod bake u Slavoniji, mislim da sam bas bila u dobi moje E. Medjutim ta dva tjedna su bila kisna, a ja sam otkrila sam maminu biblioteku iz skolskih dana i citala, citala, citala....

  13. #163
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    BTW, E. "juri" kroz Pattersonovu "Middle School" jer je tata jucer u biblioteci upecao Dahlovu "Agura Trat" (na popisu lektire), pa zeli "Middle School" procitati prije vikenda, prije nego tata dodje s novom knjigom - E. mi je Dahloljubac.
    Nisam joj rekla da je AT sitna knjizica od nekih 60+ stranica i da ce uzivanje biti kratkotrajno.

    (poslije ju ceka opet jedna knjiga po njenom gustu, pa onda opet jedna knjiga iz lektire, pa tako ukrug).

  14. #164
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Dahlovu "Agura Trat" (na popisu lektire)
    Ups, zaboravih... "Agura Trat" je u oiginalu Esio Trot

  15. #165
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    Moju je oduševo Terry Pratchett: Tiffany protiv vilinske kraljice. Vidim da su od njegovih priča sa svijeta diska četiri namijenjene djeci. Ne znam da li su ostale prevedene. Iako pomalo čita na eng. ne znam da li bi joj ovo išlo.

  16. #166
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ema (13) sve više čita young adult literaturu.
    Zadnje je dovršila serijal Divna stvorenja, Divni kaos i Divna tama.
    Usput, započela je serijal Divergent (ne sjećam se hr naslova).

  17. #167

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je odusevljena Baletnim papucicama i sad cita Baletne papucice za Annu. Sad je kod bake igraju se bez granica pa ce ovu mozda citati i mjesec dana al nema veze, super su i ova ljeta na slavonskim ulicama
    Vrlo vjerojatno . I moja je progutala Baletne papučice, ove za Annu su joj bile previše tužne pa ih na kraju nije ni dovršila.

  18. #168
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    započela je serijal Divergent (ne sjećam se hr naslova).
    To sam si ja stavila na wish listu

  19. #169
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Čula sam i ja da su dobre pa ću i ja uletjeti, kad dođem na red.

  20. #170
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam, ovdje je bilo komentara od roditelja da je to za djecu dobi 10 godina pretesko... medjutim nastavnica je inzistirala na tome i zbog obljetnice pocetka 1.svj. rata i tako (iako su knjige povezane za 2. svj. rat), valjda ih je htjela anti-rasno odgojiti.
    Anna Frank je u nas lektira za 8. razred.

  21. #171
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Anna Frank je u nas lektira za 8. razred.
    Eto vidis, kod nas je 5. razred.

  22. #172
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E. je ovih dana zavrsila:
    - James Pattersona, 1. knjigu iz serije Middle School:
    "Middle School: The Worst Years of My Life" - i preporucuje ga dalje, odmah sam morala rezervirati nastavak.
    - E. B. White, "Charlotte's Web"
    -
    Neil Gaimana, "Coraline"
    - a na hrvatskom, Tone Seliskar, "Djed som" (vjerojatno je predjetinjasta za nju, no pronasla ju je kod bake )


    Ovaj tjedan cita za lektiru Dahlovu "Esio Trot", a za svoj gust Beatrice Masini iz serije Scarpette rosa (Ballet Academy): Sempre più in alto.

    Narucila sam joj lektiru za slijedeci tjedan (A. Nanetti Casari, "Le memorie di Adalberto" - nisam pronasla podatak da li je prevedena na hrvatski), a onda cemo vidjeti sto jos stigne od narucenih knjiga s wish liste. Ako joj zafali u medjuvremenu, kod bake ima bogatu knjiznicu (sto njenu, sto moju).

  23. #173
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    - R. Dahl, "Esio Trot" (lektira) - kao sto sam i pretpostavila, procitan u jednom dahu, izvjestaj za lektiru vec napisan. Misljenja je da je dobra, ali da je u odnosu na druge Dahlove knjige djetinjasta.
    - Michael Morpurgo, "War Horse" ( slobodna preporucena lektira). Vec je gledala film, pa je ovo islo brzo.

    P.S. vrijeme je ruzno kisovito, ne ide svakodnevno na plazu, i od dosade - cita.
    Posljednje uređivanje od Elly : 10.07.2014. at 10:28

  24. #174
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Sinoc sam zajedno s E. u jednom cugu procitala knjigu Maldini Giuliana, "La mia seconda prima" - nisam nasla podatak da li je prevedena na hrvatski, ali stivo je lako citljivo za one koji uce talijanski jezik.
    Zgodna, topla knjizica o prelasku u "scuole medie" (recimo nesto kao vise razrede) u obliku dnevnika kojeg pise djevojcica Cecilia, na pocetku taman dobi kao moja E, i pokriva period 1. razreda (u HR bi to bio 6. razred).
    Dopala se i meni i njoj, za brzo i zabavno stivo.

    Nadalje, E. je procitala i:
    - Nanetti Angela: "Le memorie di Adalberto" za lektiru. Nisam nasla podatak da li je prevedena na hrvatski, ali pise da je autorica nagradjivana izmedju ostalog i u Srbiji, pa vjerujem da je knjiga dostupna za ex-YU podrucje. Link kojeg sam stavila je e-knjiga na talijanskom.
    E. upravo za nju pise sastavak za lektiru, kaze da je knjiga OK, ali da je mozda i ta malo predjetinjasta, iako pise da je ciljana publika 11-15 godina.
    - za svoj gust, James Patterson, "Middle school: Get me out of here" - druga iz serije Middle School, i dalje joj se svidja, zabavna je i jako brzo se cita.
    Zabiljezila se na listu cekanja za trecu iz serije, ali je lista poduza, pa u medjuvremenu cita slijedecu lektiru (Piumini Roberto: "Motu-Iti" - nisam nasla da je prevedena na hrvatski, ali je prevedena na engleski).

  25. #175
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E. & ja sinoc procitale u jednom citanju prvi iz serije knjiga Alexandra Moss: The Royal Ballet School Diaries - prva iz serije je "Ellie's Chance to Dance" .
    E. ce ovoga ljeta na baletni stage sa jednom od profesorica iz RBS White Lodge-Lower School skole, pa ju sve ovo jako, jako zanima.

    Knjiga se brzo cita, napisana je u obliku romana + dnevnika, meni se kao roditelju svidja kako je napisana jer su poruke koje salje pozitivne (npr. Ellie-na majka ima multiplu sklerozu, svidja mi se kako je taj dio obradjen), i tako dalje.
    Jedino ne znam da li su knjige prevedene na hrvatski. :/

  26. #176
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Piumini Roberto: "Motu-Iti" - procitan za obveznu lektiru. U komentaru je napisala da je knjiga zanimljiva, ali ne pretjerano.


    Za slijedecu lektiru trenutno cita Luis Sepulveda: "Storia di una lumaca che scopri' l'importanza della lentezza" - nisam nasla da li je prevedena na hrvatski. Ovdje je vrlo hvaljena, mislim da cu procitati i ja nakon sto ona zavrsi.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Uspjela sam napraviti odmak od fantastično-bajkovitih motiva i svom desetogodišnjaku ubaciti malo dječjeg realizma - u dva dana je doslovce progutao Krilićevo "Zagonetno pismo".
    Oduševljen je knjigom, a bila nam je i poticaj za razgovore o sličnim situacijama u stvarnom životu - što raditi kad je dijete samo doma, kome otvarati vrata, kome se javljati na portafon, i sl.

  28. #178
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Moja stvarno voli fantasy - ljetos je pročitala Momo M. Endea, a sad čita Kronike iz Narnije, ne znam na kojoj je knjizi.
    Pročitala je i Matildu od R. Dahla, a i prve dvije knjige iz serije o Pet prijatelja, i to joj je super pa joj nosim još na more.
    Posudila sam joj i onu dječju knjigu od Jo Nesboa (Prdoprah ), i još neke knjige u kojima su glavni likovi psi i mačke.
    Dakle - voli fantasy i knjige o životinjama.

  29. #179
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Krilic

    Moja cita Harry Pottera onu zadnju- Darovi smrti.
    Prije toga je procitala Baletne papucice i Baletne papucice za Annu i obje su joj se jako svidjele.

  30. #180
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja je završila sve Kušane
    pročitala 2 Gavrana, i to oba u jedno popodne
    ok su joj, al je nisu nešto dojmili
    sada čita paralelno Pavličića, Trojica u Trnju, kao vjerojatnu lektiru, i za svoj gušt Sagu o Darrenu Shanu
    inace kad smo kod fantasy, ja upravo čitam, uzeli smo njoj u dječjoj knjižnici, ali nije to jos za nju (ima malo sexa, i to naznaka incesta)
    Jo Walton Među strancima, o 15-godišnjakinji koja obožava fantasy, (stalno se spominju autori i knjige), a sama je kći vještice i zna magiju

  31. #181
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    svom desetogodišnjaku ubaciti malo dječjeg realizma - u dva dana je doslovce progutao Krilićevo "Zagonetno pismo".
    Oduševljen je knjigom, a bila nam je i poticaj za razgovore o sličnim situacijama u stvarnom životu - što raditi kad je dijete samo doma, kome otvarati vrata, kome se javljati na portafon, i sl.
    Hvala za podsjetnik, tako nesto bi i mojoj dobro doslo (ovdje nekako nase knjige jednostavno smetem s uma ).

  32. #182

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Evo, danas si je posudio i "Čudnovatu istinu" u knjižnici. Već vidim da nam slijede razgovori o bolestima.
    Inače je oduševljen Hobbitom, za rođendan je naručio "Gospodare prstenova", ali volim mu gurnuti i malo zdravog realizma, da se malo spusti na zemlju

  33. #183
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa zar nije i ta Čudnovata istina čista fantazija?

    (btw. jedan je gospodar prstenova )

  34. #184

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Pa je, ali s realističnim motivima. Ne dešava se u zemlji bajki

  35. #185
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    aha dobro. Sjećam se da je Zlatko Krilić bio u mojoj školi i tvrdio da je sve što je opisano u knjizi čista istina, što mi je jako išlo na živce.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Blago vama, nas su u školi posjetili samo Milan Taritaš koji je pričao kako nije volio jesti poriluk, i Danko Oblak koji je bio dozlaboga dosadan (da ne govorim o tome da ne znam nijedno dijete kojem su se sviđala književna djela dotične dvojice ).
    Krilić je napisao još jednu knjigu o bolesnima, "Zabranjena vrata", gdje je prilično vjerno opisao boravak u bolnici na Srebrnjaku, tako da vjerujem da ono što je tamo opisivao zaista ima uporište u stvarnosti (ali to mi je više literatura za tinejdžere, ne bih to još davala desetogodišnjaku jer pola toga ne bi skužio). Ovo što je opisao u "Čudnovatoj istini" vjerojatno je ipak čista izmišljotina, iako, svojedobno sam gledala neki film s vrlo sličnim sadržajem. Možda ga je i Z.K. gledao

  37. #187
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja sam Cudnovatu istinu obozavala i procitala sam je ukupno 14 puta

    A u skoli nas je posjetio Tito Bilopavlovic. Kad smo kod njega, koliko me sjecanje sluzi, Filipini iza ugla je meni bila bas dobra knjiga.

  38. #188
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Uopce se ne sjecam tko nas je posjetio u skoli. Ili sam jako stara pa senilna , ili je bio netko neupecatljiv. Nadam se da je ovo drugo u pitanju.

  39. #189
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    tanja_b, nisam više dijete, ali evo znaš mene, ja sam prosto obožavala knjigu Modri prozori

  40. #190

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Nikad nije kasno za iznimke

  41. #191
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    nas je posjetila Anđelka Martić jednom i nitko više nikada
    Kušan mi je omiljeni pisac iz djetinjstva
    moja je pročitala Malcom Rose, Tragovi, zadnji nastavak od ukupno šest, oduševljena
    to je krimić s puno forenzike, taman po njenom ukusu

    ako netko ima preporuku za slično nek javi!

  42. #192
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    tanja_b, nisam više dijete, ali evo znaš mene, ja sam prosto obožavala knjigu Modri prozori
    mene ne znaš , ali i ja sam jako voljela Modre prozore
    što se tiče posjete, kod nas je bio Mladen Kušec
    bio je super, njega sam uvijek jako voljela
    i grozno mi je bilo kada su ga istukli u Kninu početkom rata

  43. #193
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    To sam skroz zaboravila! Da, on je bio super, srela sam ga uživo nekoliko puta.

  44. #194
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kako vojnik popravlja gramofon - stvarno odlična knjiga, dugo me nešto što sam čitala nije tako preuzelo, nisam ju mogla ispustiti iz ruku

    Obični životi Josef Škvorecky - ovo bih, pak, preporučila samo velikim obožavateljicama Dannija Smirickog

  45. #195
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    argh, kriva tema, ovo nije čitalo dijete nego ja!

  46. #196
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    evo i ja cu napisati sto ja čitam, da ne budeš usamljena
    reko da vidim ja tog Gavrana
    uf
    nadam se da će ga naša prof. hrvatskog preskočiti
    plitko i naivno

  47. #197
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Winn-dixie (ili tako nekako) - oduševljena.
    Bum Tomica - ok joj je
    Baletne papučice za Annu - pročitala samo zbog prisilnog ležanja, nije oduševljena, kaže da su Baletne papučice (bez Anne) puno zanimljivije.

  48. #198
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Winn Dixie ima i film, isto jako zgodan.

    Lea je oduševljena knjigom Momo M. Endea, želi ju posjedovati i svima kupovati za rođendane (pokušavam joj objasniti da ne vole sva djeca fantasy). Sad i mene zanima, kad joj se tako sviđa, a nemam baš živaca čitati knjige za djecu.

    Sad čita onog Jo Nesboa za djecu, Prdoprah, vidim da se stalno smije pa je valjda dobra.

  49. #199
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moze pomoc?
    na mobitelu sam pa mi je nezgodno sada pretrazivati cijelu temu
    moj frend bi htio Vanji pokloniti neku knjigu i pita mene koju
    a ja nemam pojma
    moze preporuka za neki dobar fantasy ili krimic za djecu
    HP imamo sve (imamO jer su to moje knjige) oxe polock, hekatinu skolu, dom gde peregrine....., lunu
    sve to ima
    znam da na prethodnim stranicama imam odgovor, ali ponavljam, nepregledno mi je preko mobitela
    hvala

  50. #200
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Hobit, nešto od Kronika iz Narnije (ili sve ako je darežljiv), ili (meni najbolja ali tko zna sviđa li se to današnjoj djeci, mojoj da) - Beskrajna priča od M. Endea.

Stranica 4 od 18 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •