Stranica 7 od 18 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 890

Tema: Što čitaju?

  1. #301
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma vidiš da se tanja ne kuži u knjige!

  2. #302

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    je, i ja sam shvatila tako
    znači pročitao je prstenovu družinu?
    Ma da, samo prvi dio je prežvakavao preko 2 mjeseca.
    Kad se neprecizno izražavam

  3. #303

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno


    GREGOV DNEVNIK 5: SUMORNA STVARNOST - ulov s Interlibera

  4. #304
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A Moby Dicka imaju cijelog, ili skraćenu verziju? Priznajem da ga nikad nisam uspjela pročitati do kraja, bio mi je dosadan
    U petak su dobili komandu za citanje Mobyja Dicka.
    Kaze E. da joj se svidja kako je napisano, zadala si je da svaki dan procitao 2 poglavlja. Original verzija, naravno.

    Skidam joj kapu, ja ga nisam mogla svariti do kraja. :shame-on-me:

  5. #305
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Da, prije nego sto je pocela Moby Dicka, procitala je:
    - G.McCaughrean: Jason i Zlatni veo (kao dopunu za lekcije iz epike, grcki mitovi koje trenutno obradjuju)
    - Roald Dahl: Matilda (ako me sjecanje ne vara, Matildu je procitala prije dvije godine, ali...)



  6. #306
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Vidim da ima ljubitelja fantastike, moja P. je u toj dobi gutala Eragona

    http://www.algoritam.hr/?m=0&p=proiz...zi=Paolini&q=i

    izašle su tri knjige na hrvatskom, zadnju smo nabavili u srpskom prijevodu.

  7. #307
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E je za zadacu iz talijanskog preko vikenda pogledala 2 DVD-a:
    - Avanture male Chihiro (ona kaze da je dobar, ja sam pogledala malo i mjestimicno mi je super, a mjestimicno bzvz)
    - Cast Away (preporuka iz udzbenika antologije na temu avantura)

    A prosli vikend smo na TV-u ulovili No Reservations, to joj je preporuka iz udzbenika antologije na temu 'obiteljski odnosi', pa smo pogledali.

    I dalje cita Moby Dicka, s tim povremenim pauzama i izletima u te "tematske" DVD-ove.

  8. #308
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja se sada uhvatila harry pottera
    u 5 dana pročitala je prve dvije knjige i 1/3 treće
    vodimo rat jer je kraj polugodišta i ima testove i u školi i u gš
    morat ću joj sakriti knjige

  9. #309
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    aleks, tako je i moja, sad je na sestoj knjizi. Ok, ona ide u nize razrede pa joj nije tako bas zahtjevno kao tvojoj v, ali svejedno
    Zaboravi se.

  10. #310

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moju se jako dojmio Ember, grad svjetla. Nije se dala odlijepiti i još mi je malo malo prepričavala što se dešava.
    A prije toga je pročitala i Evoluciju Calpurnije Tate i ta joj je bila odlična.

  11. #311
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Uvijek sam tvrdila da moj T. nema problema s koncentracijom, ali sad više nisam sigurna.

    U zadnje vrijeme je započeo čitati nekoliko knjiga i, ako su mu se i sviđale, nije ih dovršio, nego mu pažnju privuče druga pa nastavlja s njom.
    Tako je krenuo s Dickensovom Božićnom pričom, pročitao 94 stranice (od 154) pa nastavio s Malim lordom, započeo je i Dvije kule (od LOTR), knjigu ET; a čita još i Heidi za lektiru.
    Uz to zna otvoriti i neku knjigu otprije pročitanu s police i čituljiti po koji dio.

    Za prethodnu lektiru je imao Duh u močvari i onda je poželio čitati još knjiga s Mironom i ekipom pa ih je i pročitao (ima cijeli serijal s istim likovima).


    Što ja mogu napraviti s ovim njegovim rasipanjem pažnje na više knjiga?
    Posljednje uređivanje od Jurana : 17.12.2014. at 13:22

  12. #312

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    A lektiru pročita do kraja?

  13. #313
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Je li čije dijete čitalo one 3 teen knjige Zorana Pongrašića? Mama je kriva za sve, Gumi-gumi...jesu li čemu? U zadnje vrijeme promašujem s izborom ponuđenog.

  14. #314

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Moj je čitao samo "Zašto ne volim bajke" istog autora, zgodno, ali ništa posebno. Mamu koja je kriva za sve imaju za lektiru u sljedećem polugodištu.

  15. #315

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    aleks, isprazni sandučić s privatnim porukama

  16. #316

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ooo...našla sam i tvoj mail. Ne moraš čistiti sandučić

  17. #317

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Kad sam već tu, da dam i doprinos temi

    Moja Lea je trenutno oduševljena Gregovim dnevnicima.

    Čita redovito i lektire, ali Junake Pavlove ulice nikak nije mogla probaviti. A meni je to bila jedna od najdražih knjiga u to doba.

  18. #318
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek sam tvrdila da moj T. nema problema s koncentracijom, ali sad više nisam sigurna.

    U zadnje vrijeme je započeo čitati nekoliko knjiga i, ako su mu se i sviđale, nije ih dovršio, nego mu pažnju privuče druga pa nastavlja s njom.
    Tako je krenuo s Dickensovom Božićnom pričom, pročitao 94 stranice (od 154) pa nastavio s Malim lordom, započeo je i Dvije kule (od LOTR), knjigu ET; a čita još i Heidi za lektiru.
    Uz to zna otvoriti i neku knjigu otprije pročitanu s police i čituljiti po koji dio.

    Za prethodnu lektiru je imao Duh u močvari i onda je poželio čitati još knjiga s Mironom i ekipom pa ih je i pročitao (ima cijeli serijal s istim likovima).


    Što ja mogu napraviti s ovim njegovim rasipanjem pažnje na više knjiga?

    Ako posudjuje knjige u knjiznici, probaj ga ograniciti na broj podignutih knjiga.
    Ili se probajte dogovoriti o nekom roku u kojemu 'treba' procitati knjigu do kraja, pa ti ju prepricati, npr.

    Kod nas je slicno, ali zbog razloga sto je dosta toga sto cita vezano za, odnosno produbljuje skolsko gradivo;
    npr. trenutacno je ovako: Odiseja (jednom tjedno) + nesto sto je preporucena lektira iz antologije (trenutno Moby Dick, dnevno 2 poglavlja) + knjiga povezana sa skolskim gradivom iz povijesti, neobvezna ali dopunjuje gradivo (jedna od onih knjizica Srednji vijek - uglavnom ju cita nakon ili pred lekciju iz povijesti, vise kao prirucnik nego bas citanje) + knjiga na engleskom za Cambridge KET lekcije (u ovom trenutku, skraceno izdanje Dickensove Bozicne price - a imamo i hrvatsku punu verziju s kojom se (rijetko, doduse) pomaze - to cita jednom tjedno pred nastavu naprednog engleskog, i rekla je da ce ju sad kad pocnu praznici zavrsiti) + nesto za vlastiti gust (trenutno J. Patterson, How I Survived Snakes, Bullies and Broccoli Hill - to ulovi kad stigne).

    Za praznike zeli citati na hrvatskom, i rekla je da joj pripremim Otok s blagom, Robinson Crusoe, Tarzan ili Tri musketira, pa da ce izmedju njih izabrati jednu.
    Vidjet cemo.

    Jucer smo imali informacije iz njemackog, prof. je rekla da ju vrbuje za Goethe-Institut lekcije/pripreme za certifikat slijedece godine ("napredni njemacki", ne mogu ga upisati jer su ga tek poceli uciti, a upisuju ga samo ucenici koji imaju iz njemackog 4 ili 5 na kraju prve godine ucenja), pa smo pricale o nabavi slikovnica i laganijeg stiva na njemackom.

    Tako da se toga, htio - ne htio, stvarno skupi.

    Mene koji put sve to nervira (ja se uvijek pokusavam ograniciti na jednu knjigu, ponekad mi se desi da citam dvije paralelno ali tri bas i ne ), no znam da ona jednostavno, zbog skolskog rasporeda i produbljivanja gradiva, vrlo cesto ne moze drukcije i da je jedini nacin ovakvo zongliranje.
    Bitno je da sve te knjige zavrsi citati.

    Ljetni praznici su sasvim druga prica, onda cita jednu po jednu.
    Posljednje uređivanje od Elly : 18.12.2014. at 09:54

  19. #319
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A lektiru pročita do kraja?
    Pročita.
    Zapravo sam na krivoj temi, nije problem u knjigama, nego u ovom skakanju s interesa na interes.

    Da ga samo pustim na miru (dok je savjestan u lektiri) ili da ipak nekako ograničim šaltanje s knjige na knjigu?

  20. #320

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Pročita.
    Zapravo sam na krivoj temi, nije problem u knjigama, nego u ovom skakanju s interesa na interes.

    Da ga samo pustim na miru (dok je savjestan u lektiri) ili da ipak nekako ograničim šaltanje s knjige na knjigu?
    Na tvom mjestu, ja bih ga pustila na miru, ako lektiru (dakle, ono što mora) pročita do kraja.
    Znači, nije da ne može izdržati do kraja knjige, nego mu se sviđa "šarati".
    Prema Danielu Pennacu, jedno od "10 prava čitatelja" je "pravo da pabirčimo" - tj. da je sasvim ok čitati jednu knjigu, pa uzeti drugu, pročitati malo od nje, pa se vratiti na prvu, i tako, skakutati.
    Ja cijeli život čitam po 2 ili čak 3 knjige paralelno i ne bih rekla da mi je to otegotna okolnost pri čitanju, baš suprotno

  21. #321
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Elly, hvala.


    Kao što sam rekla, mene i ne brinu te knjige, nego više neka njegova rastresenost u drugim područjima (pa mi onda sve postaje sumnjivo).

    Sad mi je lakše.

  22. #322
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Upravo se po prvi put zalijepila za prvi fiction, fantasy ili kako se već zove ta literatura. Ne mogu vjerovati da je posudila Oksu Pollock ) .
    Posljednje uređivanje od čokolada : 31.12.2014. at 00:06

  23. #323

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav! Ja sam nova na forumu pa da se odmah uključim u najdražu temu u našoj kući - knjige. Kod nas se čita sve i svašta, iako moram priznati da je S. (skoro 11g.) puno izbirljiviji od mene. Na njegovoj polici su u prvom planu svi H. Potteri, Gospodari prstenova, Gregovi dnevnici, Warrior cats i tome slično. Jako voli čitati te kaj ih ima u nastavcima i voli ih čitati po nekoliko puta. Mi smo počeli tako da sam mu sa 4 godine počela čitati 5 prijatelja - svaku večer jedno poglavlje i tako sve knjige, Navukla sam ga na čitanje! Možda čak i malo previše čita...

  24. #324

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    oduševljena je H.Potterom. Do sada je (ljetos) pročitala prve tri knjige, tada sam zabranila daljnje čitanje istog do slijedećeg ljeta (nisam nasjela ni na zimske praznike)
    također hit Gregovi dnevnici na engleskom - dovoljno su jednostavno pisani da se još prošle godine prebacila na engleski

    između toga poneku lektiru , Zagonetni dječak (cool), Junaci Pavlove ulice (tak-tak), ...
    trenutno Rebbel Belle na engleskom - kaže čudna je i nekako nasilna ...

  25. #325
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E (11 god.) je prosle godine procitala 63 knjige, od kojih je najodusevljenija Hobitom.

    Preko zimskih praznika je procitala:
    - C. Van Allsburg: "Polar Express"
    - Roald Dahl: "James and the Giant Peach"
    - Roald Dahl: "Fantastic Mr Fix"
    - Jules Verne: "Put u srediste zemlje"
    - Italo Calvino: "Marcovaldo" - za lektiru

    Jucer je zavrsila "Otok s blagom", a u medjuvremenu cita "Moby Dick" za lektiru iz antologije i Odiseju za nastavu (dobila je "10 e lode" iz pismenog ispita koji se odnosio na prvih 10 cjelina ).

  26. #326
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Elly, bravo za Erin!

    Moj je od onih započetih završio Božićnu priču i Heidi, a i dalje čita Dvije kule i Malog lorda. Mislim da je od ET-ja odustao.

    Također je pročitao petog Grega i trećeg doktora Proktora, a i MikiMama me sad sjetila da je jednog starog Grega pročitao na engleskom.

    Nisu još dobili novu lektiru.

  27. #327

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    A. se dočepao knjiga Ricka Riordana, "Kradljivca gromova" pročitao je za vrijeme praznika, a u subotu je u knjižnici nabavio drugi nastavak, "More čudovišta", i sredio knjigu preko vikenda. Već je najavio da danas ide po treći dio ("Titanova kletva").
    Po onome što mi priča, rekla bih da je to grčka mitologija upakirana u terminologiju prilagođenu američkim tinejdžerima (npr. Afrodita je "ljepša od Angeline Jolie", piše tako u knjizi), i da je po kvaliteti znatno ispod dugoobožavanog Harry Pottera ili Tolkiena (kojeg i dalje čita, ali polako, baš vidim da mu teže ide, iako ne odustaje). Ali neka ga, ja zadovoljna sve dok ga knjiga odvlači od igrica na ekrančićima.

  28. #328

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A. se dočepao knjiga Ricka Riordana, "Kradljivca gromova" pročitao je za vrijeme praznika, a u subotu je u knjižnici nabavio drugi nastavak, "More čudovišta", i sredio knjigu preko vikenda. Već je najavio da danas ide po treći dio ("Titanova kletva").
    Po onome što mi priča, rekla bih da je to grčka mitologija upakirana u terminologiju prilagođenu američkim tinejdžerima (npr. Afrodita je "ljepša od Angeline Jolie", piše tako u knjizi), i da je po kvaliteti znatno ispod dugoobožavanog Harry Pottera ili Tolkiena (kojeg i dalje čita, ali polako, baš vidim da mu teže ide, iako ne odustaje). Ali neka ga, ja zadovoljna sve dok ga knjiga odvlači od igrica na ekrančićima.
    Ovo se i meni čini zanimljivim za pročitati

  29. #329
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    moja se ove praznike navukla na gospodare prstenova. harry pottere je pročitala, sad, mislim, čita drugi dio gospodara prstenova
    a ja sam joj obećala da ću pročitatizadnju knjigu HP. prvih šest sam pročitala i svidjele su mi se, koliko god ja odbijala tu vrstu literature
    ni kao dijete nisam voljela taj fantasy žanr, no Harry Potter me ugodno iznenadio. odraslu ženu

  30. #330
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Daniel Defoe: Robinson Crusoe

  31. #331
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja je malo stala
    pročitala je prve dve knjige sf/krmića za mlade, malcolma rosa, demonski strijelac i izgubljeni metak
    sada mora pročitati 20,000 milja pod morem, i ne ide joj
    dosadno joj je
    prva lektira koja ne ide

  32. #332
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Donijela sam sinu na ogled ovu trilogiju Percy i Olimpijci koju je tanja gore preporučila (hvala, tanja )i pročitao je prvi roman i kaže da je preodličan.

    Eto, lakše mi je knjige odnijeti da ih vidi i odluči hoće li ih čitati, nego ga odvesti u knjižnicu.

  33. #333
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nakon 1500 stranica sva 4 dijela Okse Pollock, pristala je pronjuškati Harry Pottera (ne bi inače, nego je dobila Kamen mudraca od nekoga za rođendan).

  34. #334
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E.R. Burroughs: Tarzan of the Apes.
    Zeli procitati i druga dva nastavka, svidja joj se jako.

    Malo je stala sa Moby Dickom, ali svako toliko ga uhvati.... Jer nemaju zadani rok dokad ga procitati (valjda do kraja sk.god. ).

  35. #335

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon 1500 stranica sva 4 dijela Okse Pollock, pristala je pronjuškati Harry Pottera (ne bi inače, nego je dobila Kamen mudraca od nekoga za rođendan).
    Čekaj samo dok je uhvati... ni moj nije fermao Harry Pottera dok ga nije od nekoga dobio za rođendan, još ga je onako nevoljko odmjerio u stilu "nisam ja za takve knjige", a kad se navukao, nije ga ispuštao iz ruku.

  36. #336
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja čita Koko u Parizu, nadam se da se neće razočarati kao ja kad shvati da je sve bio samo san.

  37. #337
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    moj T obozava percyja vec godinama, procitao sve izasle nastavke na hr nekoliko puta , sad cita na engleskom, jer mu je dugo cekati novi.
    r.riordan ima jos dvije serije knjiga nakon ove, jedna se nadovezuje na ovu, the half blood prince, a druga ima veze sa egipatskom mitologijom, ne znam kako se zove.

    uglavnom, zgodni su romani, pogotovo onima kojima mitologija , grcka i rimska nisu strane.

    citanje na engleskom je samo benefit.

    a za prva dva dijela mislim su snimljeni i filmovi.

  38. #338
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja je jedva pročitala kapetana nema
    na kraju kaže da nije loša, ali nije je baš čitala s guštom
    kada je to riješila nagrada joj je da može čitati šuplji grad, to jedva čeka

  39. #339
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    jooj pa mi smo gledali film o tom percy jacksonu, to je ono kad mali skuži da mu je Posejdon otac

  40. #340
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mama je kriva za sve, gore spomenuta, je lektira i to je sad pročitala, a i ja sam - pa, zabavno, ali stvarno ništa posebno, nisam znala da ima još knjiga od ZP (pitam se jesu li isti likovi, jer ovo je više kao neka malo duža pripovijetka, očekivao bi čovjek da će se sa tim likovima još nešto događati)

  41. #341
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Michael Ende: Prica bez kraja
    Kasnije smo o njoj dugo razgovarale, jako joj se svidjela.

  42. #342

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Upravo je završio s Tolkienovom trilogijom, zadnju knjigu je još najbrže i pročitao, valjda mu je napokon sjeo taj stil.

    Sad se prebacio na realističnu prozu. Nakon već spomenutog Pongrašića (kojeg ima za lektiru), sad čita "Bacit ću ti kompjutor kroz prozor" Jasmine Tihi-Stepanić.
    Preletjela sam knjigu, čini mi se da nije loša, ali nije ni neka vrhunska književnost. Onako, nešto kao Miro Gavran za tinejdžere Dohvaća dobre teme - razvod roditelja, prve simpatije, ovisnost o igricama, kvartovsko huliganstvo. Jest da je rasplet malo ubibože, ali takve knjige ipak moraju imati hepiend, pa ću zažmiriti na nelogičnosti.

  43. #343
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Nakon Percyja, moj se vratio Gardašu i pročitao Miron na tragu svetog Grala.

    Slijedila je Natko veliki: nitko kao Natko, a to je nešto jako slično Gregovom dnevniku, uglavnom manje od 2 sata čitanja, ali OK, to su 2 sata manje na tabletu

    Sad čita Povratak vitezova.

  44. #344
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja je na ne znam više kojem nastavku HP (zatočenik nekoga na A).
    Mlađa ne čita gotovo ništa, katastrofa . Istina, prvašić je, ali ukupno tečno čita duže nego ova 4g.starija. Tu i tamo dograbi enciklopedije kad nešto želi provjeriti .
    Posljednje uređivanje od čokolada : 16.02.2015. at 11:36

  45. #345

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je na ne znam više kojem nastavku HP (zatočenik nekoga na A).
    Mlađa ne čita gotovo ništa, katastrofa . Istina, prvašić je, ali ukupno tečno čita duže nego ova 4g.starija. Tu i tamo dograbi enciklopedije kad nešto želi provjeriti .
    Zatočenik Azkabana, onda je na trećoj knjizi. Tu sam i ja još izdržala pročitati, ali nakon četvrte mi je već bilo previše HP-a.

    Što se tiče mlađe, stigne se preobratiti još, nije ni moj u 1. razredu puno čitao knjige (osim što je Gregov dnevnik progutao u 1 dan), a onda ga je "primilo" ljeto između 1. i 2. razreda. Sad voli čitati, ali malo je previše pod dojmom pročitanog. Jučer je zgotovio spomenutu knjigu "Bacit ću ti kompjutor kroz prozor", i cijeli dan je bio nekakav neraspoložen i namrgođen, baš kao i glavni lik iz knjige (koji je osmaš), i gunđao da "ni njemu u životu ništa nije u redu, kao ni onom dečku u knjizi" (inače, dečko u knjizi markira iz škole, roditelji su mu razvedeni, ovisnik je o igricama, gleda cure i laže svima oko sebe, a na kraju ga prebiju huligani u parku - baš pravi primjer za identifikaciju ) Skoro da poželim da se vrati na Tolkiena i fantastiku, tu bar neće povlačiti krive paralele s vlastitim životom.

  46. #346
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je na ne znam više kojem nastavku HP (zatočenik nekoga na A).
    Mlađa ne čita gotovo ništa, katastrofa . Istina, prvašić je, ali ukupno tečno čita duže nego ova 4g.starija. Tu i tamo dograbi enciklopedije kad nešto želi provjeriti .

    Azkabana, moja najdraza!
    Sirius mi je najdrazi HP lik.
    Inace nikad prije nisam citala HP dok moja djeca nisu izrazila zelju da im citam. I tako sam otkrila da su knjiga jako dobre, iako ja nisam neki fantasy ljubitelj.

    Moja mladja je isto prestala s citanjem, a bas kao i tvoja, ranije od sestre je pocela citati i tad je citala sve Anice i Mase i Lili. Sad je to procitala i vise joj se ne da.
    Posudila sam joj Stjuarta i razvlaci ga vec tri tjedna

  47. #347
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ha ha, i meni je Sirius najdraži lik iz HP, a ovo je već drugi puta danas da to govorim - na kavi je nas 6 odraslih ljudi raspravljalo o tome tko je kome najdraži u HP serijalu.

    Moja je inače pročitala Blizanke, to je sad za lektiru, a prije toga je pročitala neki od dijelova Kronika iz Narnije.
    Blizanke sam joj već prije ja čitala, ali kaže da je sve zaboravila, sad planira čitati Emil i detektivi.

  48. #348
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    mi smo ovaj vikend zgotovili nekoliko knjiga; lektiru gricki top koja joj uopce nije sjela, postala je neznatno bolja tek nakon pustih objasnjenja. procitala je timija promasaja- specifican humor, jako zabavna i "pitka".
    odusevile su je kradljivac munje i more cudovista ( morali smo i filmove pogledati). ja joj navecer citam po poglavlje dr. proktora jer sam knjige nasla online i to bude bas lijepo druzenje prije spavanja. sad smo na vremenskoj kupki odlicna je!

    balansiramo : )

  49. #349
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Tanja, nadam se da malo samo nije našla nešto što bi je dovoljno privuklo, nakon svih tih Anica, Maša i sl. (ruku na srce) bedastoća bila je pročitala skoro sve Priče iz davnine i onda stala. Imam dojam da joj se ne da čitati po 20-ak stranica svaki dan, nego nešto uzme i pročita ako se može u jednu kratku večer (jer zaspi čim vidi krevet). Ako ne, onda ništa.

  50. #350
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ne bih se ja brinula za mlađu, čokolada.
    Ako je već krenula ozbiljno s čitanjem, doći će joj opet to.

    I moj sin čita više u valovima, nego kontinuirano.

Stranica 7 od 18 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •