Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 65

Tema: platnene pelene tokom noci - menjate ili izdrzi jedna?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno platnene pelene tokom noci - menjate ili izdrzi jedna?

    pozdrav svima nova sam na forumu i potrudila sam se da pretrazim forum ali ne nadjoh konkretan odgovor: da li tokom noci menjate bebi pp ili je po (skoro) 12h u jednoj?

    mi smo tokom prvog meseca (sad joj je 5) presli na platnene, i neko vreme smo je i nocu drzali u pp sa presvlacenjem kad je dojim, ali smo onda presli na jednokratne (samo nocu) kad je presvlacenje krenulo da je razbudjuje (+ smo joj stavljali gips longete pa je bilo nezgodno presvlaciti je sa tim cudima na nogama). sad bih se vratila i nocu u platnene, ali mi je nesto mnogo da celu noc bude u jednoj, a opet zao mi je da je budim presvlacenjem...

    kako vi to resavate?

  2. #2
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    cijelu noc je u jednoj. ali mi imamo pocket, pa ne stavljam "dnevni" ulozak, nego za noc umetnem cijelu slozenu tetru

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    cijela noć (10-12 sati) u jednoj peleni

  4. #4
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    cijela noć i kod nas. nekad stavimo uložak, nekad ne.
    izdrži cijelu noć u svakom slučaju.

  5. #5
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    cijelu noć jedna pelena

  6. #6
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Isto, celu noć jedna pelena.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Cijelu noć u platnenim, bez ikakvih problema.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    super, hvala na odgovorima, probacemo sa dodatnim uloscima i tetra pelenom... ajd i ako probije nije strasno, nego sam joj ukinula nepropusnu podlogu ispod carsava jer se nenormalno znoji kad spava na toj plastici, pa ce natapati dusek...

  9. #9
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja sam jos uvijek na jednokratnim po noci...neznam zasto,ali imam averziju na pomisao da mi toliko dugo stoji mokra u platnenoj...
    znam da joj ne bi trebalo nista biti,ali njoj je urin vjerojatno 'agresiviniji' za kozu jer je na AD a ne majcinom mlijeku...

    i generalno,platnene imam osjecaj zahtijevaju puno bolje ciscenje guze i koze od jednokratnih,neznam kako bi vlaznim maramicama mrljala po kozi koja je cijelom povrsinom gdje je bila pelena mokra od urina? ja ju svaki put stavim pod spinu i drzim minut-dva da dooobro isperem guzu i cijelo pelensko podrucje....
    zato mi je grozno mijenjati pelene kad nismo doma...

  10. #10
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    @ gica - neće se ništa osim pelene natapati, samo uzmi dobre zaštitne i "nafutraj" pelenu za noć

    @ zasad skulirana - vjerovatno je to stvar stava, meni je npr. grozno za pomisliti da dijete bude cijelu noć u potencijalno jako opasnim urinom natopljenim hemikalijama, sve to lijepo zadihtano najlonskom nepropusnom navlakom...
    isto se odnosi i na pranje, u goste uvijek nosim sve svoje sa sobom - platnene krpice, peškir, sapunčić, pelene, podlogu za presvlačenje... niko nam do sad nije uskratio gostoprimstvo u svom kupatilu

  11. #11
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    I moje obje cure su bile cijelu noć bez pol frke u jednoj peleni. Samo moraš paziti kako stavljaš zaštitnu, tj. da je što bolje stavljena.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    da se pohvalim, evo posle duzeg vremena, opet je preko noci u platnenoj, odnosno u peleni od bambusa i super je izdrazala, nit se ona ujutro bunila, nit je pelena propustila

    ali joj je jutros druga pelena propustila a nije je mnogo dugo nosila, celu ju je natopila, pa valjda nije imalo kuda pa je proslo kroz nogavicu od zastitnih pa sam se malo smorila sta ako neku noc tako puno piski kao jutros, pa pokvasi sve zivo,... mislim nista strasno samo razmisljam... celu noc sam je pipkala inace, da vidim jel suva :D

    @ zasad skuliran, sad si me naterala da se zapitam, da li je mozda ne perem dovoljno, izbegavam vlazne maramice, iskreno deluje mi da se njima samo razmrlja to sto je vec na kozi, malo skine, a odaju se hemikalije, koristim ih samo kad se ukaki pa za prvo saniranje haosa, ali obavezno je perem posle toga, ali kad se samo upiski, ne perem uvek, i nikada nije imala problema... mozda gresim... pitala sam druge mame koje doduse koriste jednokratne, ni one ne brisu/peru ako je samo upisana pelena...

  13. #13
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a ja sam tako navikla od 1vog dana,u kupaonici imam podlogu za presvlacenje i svako mijenjanje pelena je nosim tamo i pod spinu,bilo to kakanje ili piskenje...
    kad podjem negdje koristim vlazne maramice (mislim da sam tek na 2gom paketu od njenog rodjenja) ali onda jedva cekam doc doma da to sve isperem pod slavinom jer stvarno nekako samo sve razmrljam s njima...mozda ja pretjerivam...jer ju svlacim svaki put,pa brisem rucnikom...traje to mijenjanje pelena nama...

  14. #14
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    natko se budi za dojenje 2x po noći pa mu tada odmah i promijenim pelenu

  15. #15
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Mi imamo cijelu noć jednu pelenu!!!

  16. #16
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    nama je platnena do sada izdržala cijelu noć, a sada više ne....
    budi se upišan do grla, a u fazi smo odvikavanja od pelena, odnosno ne nosi pelene po danu, a ovu po noći upiški toliko da bude sav upišan!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    ja mu stavim dodatan ulozak za noc i vecinu noci ne promoci. tu i tamo se dogodi da bude mokar, ali ne mijenjam pelenu ponoci. nekad se cak i dogodi da je suh ako se uspijemo popiskiti prije spavanja i ako ne doji ponoci

  18. #18
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    cijelu noć jedna platnena, dodatni uložak, vuneni cover. zasad presvlačim samo ako se pokaki.

  19. #19
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Mi smo cijelu noć u jednoj (12h), s tim da joj stavim dupli uložak... U početku sam je presvlačila, ali je bilo puno plakanja jer je njoj trebala sika, a ne suha pelena. Nikada joj guza nije bila crvena.

  20. #20
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Cijelu noć je imala zaštitne gačice 1 tetru u origami i drugu složenu kao uložak po sredini. Znala je biti i popišana al je mala spavala do jutra bez obzira na dojenje. Hoću reći kad se budila da ju podojim prvo sam joj presvukla pelenu ako je bila mokra ako nije dala joj ciku i spavala je do jutra.

  21. #21
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    cijela noć jedna platnena puna uložaka, izdrži, ponekad čak bude suha do ujutro pa ulovimo pipi

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    ja koristim tetra pelene i presvlačim pri svakom podoju znaćii 3-4 puta. Nekako mi je grozno ostavit ga popišanog, jer pomislim kako bi meni bilo da sam upišana cijelu noć. Meni je problem što ga nemogu prvo presvući pa podojiti jer vrišti ako se presvlači a nije jeo prije. Uvjek se razbudi kad se presvlaći. Neznam kako da ga presvučem a da se ne buni. Skinem ga podbacim podlogu za presvlačenje skinem pelenu, obrišem mokrom gazom. pa suhom, pa dok namjestim pelenu jer skupi noge i neda mi staviti pelenu. Tako da moje presvlačenje potraje. Možda da izbacim brisanje gazom i stavljanje podloge? Ne znam.

  23. #23
    Commawhite avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno

    mi se jednom presvlačivamo noću(dižemo se jesti jer smo mali), ali u zadnje vrijeme mu stavim jednokratnu, zbog osipa pa da mu se ne zajeda to još više. čekam da osip prođe i vraćam se pp i preko noći.

  24. #24
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja nisam po noci presvlacila nakon nekog vremena... Onda sam shvatila da nije cijelu noc popisan vec da se popiski ujutro netom prije budenja... A sa deset mjeseci se budio suh i tek bi se onda popiskio u pelenu nakon budenja. Od tada vise ne piski po noci. Iz pelena se izvadio za drugi rodendan.

    Zasad skulirana - De se malo opusti, zamisli da ti je u jaslicama, bila bi sretna da ju uopce obrisu vlaznim maramicama, a kamo li da ju svaki put peru pod spinom 2 minute

  25. #25
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj gica prvotno napisa Vidi poruku
    super, hvala na odgovorima, probacemo sa dodatnim uloscima i tetra pelenom... ajd i ako probije nije strasno, nego sam joj ukinula nepropusnu podlogu ispod carsava jer se nenormalno znoji kad spava na toj plastici, pa ce natapati dusek...
    Ima ti tih podloga koje su s jedna strane presvucene pamukom, a plus toga uvijek preko nje mozes presloziti jedanu veliku vise puta preslozenu plahtu, tako da ta plastika bude sto dalje

  26. #26
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Zasad skulirana - De se malo opusti, zamisli da ti je u jaslicama, bila bi sretna da ju uopce obrisu vlaznim maramicama, a kamo li da ju svaki put peru pod spinom 2 minute
    ti se to referiras na moj post od prije godinu dana?
    jos uvijek je tako doduse,ali meni je to preslo u naviku,nemogu zamislit da joj guzu ne operem pod spinom nakon mjenjanja.....
    srecom,nece u jaslice/vrtic dok ne izadje iz pelena!

  27. #27
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nisam vidjela datum posta
    Samo da te "utjesim" -nisam bas sigurna jos uvijek da im tete bas uvijek obrisu guzu nakon kakanja
    Citala sam o tome na drugoj temi, i ispada da recimo dvogodisnjacima daju da to rade sami (da idu sami kakit i sami brisat guzu), a to je malo teze da bude perfektno kad si sami to rade. Al s vrticem idu i kompromisi

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    [QUOTE=anavi84;2282586]ja koristim tetra pelene i presvlačim pri svakom podoju znaćii 3-4 puta. Nekako mi je grozno ostavit ga popišanog, jer pomislim kako bi meni bilo da sam upišana cijelu noć.

    Ne znam koliko ti je bebač star ali moj komentar na "cijelu noć popišan" je sljedeći. Kad smo krenuli s odvikavanjem od pelena sam shvatila da je moja bebačica cijelu noć suha a ujutro čim otvori oči piški. Tako da pretpostavljam da dijeca s vremenom nauče da po noći ne piške pa da ne budu cijelu noć mokra. Kad se to desi, teško je reći.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    mame pliz pomoc. vec dvije noci je u pp. sve je super, nis nije promocilo. e sad, problem je sto pelena smrdi onako po ustajalom urinu. naravno, dijete je 11h u tome i normalno da mora poprimiti valjda neki miris. al ovo je strasno. ja ju moram oprat, guzu i busu, promijeniti bodic i tuticu jer sve smrdi onako po ustajalom. naravno i zastitne gacice moraju na pranje. jel se kome to dogada? po noci ima jos 3 cicanja pa i puno piski, ali ipak..

  30. #30
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Aliana, ja sam svojoj u početku mijenjala prilikom svakog noćnog podoja, znači 2-3 puta po noći. Kada je sa sedam mjeseci počela spavati cijelu noć, nisam je više presvlačila, ali tada je već i manje piškila. Kod tek rođenih beba je to puno češće.

  31. #31
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Pazi koliko praska stavljas kad ih peres,koristi dodatno ispiranje! Imalo zaostalog praska + natopljena nocna pelena = grozan smrad!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Pazi koliko praska stavljas kad ih peres,koristi dodatno ispiranje! Imalo zaostalog praska + natopljena nocna pelena = grozan smrad!
    hvala cure na brzim odgovorima! evo i dnevne pelene pocele isto smrduckat , a max ih drzim 2h, i svaki put guzu u lavabo na pranje
    Skulirana, nadam se da je u prasku problem. nasla sam neku staru temu na rodinom forumu bas na tu temu, i eto stavila pelenice veceras na ispiranje, predpranje i pranje 60 stupnjeva, praska cisto mrvu i sad cu 2 puta isprati. pricaju cure da treba i sode staviti pa cu izgleda u shopping sutra

    Mamica, moja ima 5 mjeseci za par dana. ak je presvlacim kod podoja, nazalost probudi se i zenska je budna sljedecih sat i pol
    Za veceras sam stavila jednokratnu dok ne rijesim problem..

  33. #33
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Da, i dobro je umjesto omekšivača stavljati ocat.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    mamica, zasada skulirana evo javljam vam da je problem skoro pa rijesen , sasvim malo se jos osjeti "miris".

    ocito je bio problem u prasku...

  35. #35
    R_anama avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    30

    Početno

    meni imaju miris samo rodine puse dok ih ima preko noći (11-12 sati u komadu) i zbog toga preferiram bambusice za noć.

    inače kažu da ako nije problem u višku praška u pelenama da se obavezno napravi test urina da nebi bila bakterija u mokrači

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    1

    Početno

    znaci pelena od bambusa je dosta dobra za po noci?

  37. #37
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Molim vas, što staviti ispod plahti ako pelene ne "izdrže"? Nešto bi trebalo, pretpostavljam zdravom logikom, da ne promoči na madrac. Dakle, što i gdje kupiti i koliko košta???

  38. #38
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Podebljaj pelenu sa dodatnim uloscima a i mozda da pocnes koristit vunene covere,meni WCW nikad nije pustio po noci!
    Bilo koja zastita za madrac je neka vrst plastike...neznam jedino postoje li one a la step deke u malim dimenzijama,nece valjda i nju uspjet promocit pa da dodje do madraca...

  39. #39
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    A što mislite, vrijedi li uzeti materijal od kojega je napravljen zaštitni sloj za AIO pelene i njega skrojenog staviti između madraca i plahtice? Prijateljica kaže da ne stavlja ništa. Ali ostaje mi briga, što ako promoče pp, kako onda oprati madrac? Nekako mi se ini bolje spriječiti nego čekati...

    Svugdje gdje reklamiraju štep deke (iznutra je nekakvo poliestersko-antialergijsko punjene) koje su namijenjene za očuvanje madraca imaju samo dimenzije za velike krevete Baš nigdje za mali madrac iz kinderbeta. Nije ni to loše (kad bi ih bilo u malim dimnezijama) jer se peru u mašini.

  40. #40
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nama platnene ne izdrže po noći već par mjeseci... Koju god kombinaciju pelena i uložaka da stavim, bude sve natopljeno... ponekad ostane suho po rubovima koji idu oko struka, ali samo centimetar i samo rijetko. Noću smo u jednokratnima. I jednako kao i ZS ne volim da bude tako mokra... a od jenokratnih koristimo Bamboo, ekološke su navodno... pa sam manje u drami.

    Zekana, ako imaš koga u Sloveniji, nabavi si zaštitnu podlogu koja je 100% pamuk. http://pleniceracman.si/ponudba/zasc...rosko_lezisce/
    Ne znam na koju foru je nepromočiva, ali je, garantirano je. Imamo ju i u kindebetu (kojeg ne koristimo) i na prematalici, što smo puno puta testirali.

  41. #41
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a proslo ti je to mene.... to sto si na vrhu procitala je stari post,ubrzo sam se prebacila na platnene i po noci......
    jesi provala vunene covere? smanjit tekucinu pred spavanje?

    N. se popisa tek pred jutro/budjenje tako da bude suha ako ju odmah kad se probudi stavim na tutu.... u protivnom ju natopi ali WCW cover mi nije nikad promocio!

  42. #42
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Vi koje ste dijete cijelu noć držale u jednoj peleni.. To pričate za dijete od koliko mjeseci? Jer novorođence vjerojatno stalno kaka i piški, pa je onda potrebno i tokom noći par puta.. ili?

  43. #43
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Meni se čini da bi ipak trebalo manje bebe više puta presvući po noći bar 2 put, jer nama niti jedna pelena ne izdrži 10-12 sati čak i kad stavim dodatni uložak negdje procuri ili sam krive pelene koristila, sad razmišljam da nabavim od bambusa pa da njih testiramo. U biti novorođenče ne piša toliko puno ali tamo s mjesec dana baš dosta piša, ovaj moj sad ima 3 mjeseca i puno jede po noći i puno piški
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 05.12.2013. at 09:51

  44. #44
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Meni se najbolja pokazala Flafica bambus-konoplja, mada mi se ne svida pretjerano taj kroj, pa cesto kombiniram ME bambus sa uloscima od vec spomenute flafice.
    Izdrzi mi 11-12 h, iako u fazama cjelonocnog nacicavanja tezi valjda kilu ujutro

  45. #45
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Dok sam koristila platnene (tetre), do tri mjeseca sam ga presvlačila jednom po noći - kad bi se kakao. Sa tri mjeseca se prestao kakati po noći pa mu je onda jedna tetra izdržala do jutra. Sa 6 mjeseci mu jedna tetra nije bila dovoljna, a sa dvije je izgledao kao bumbar i nije se mogao okretati. Onda sam za noć prešla na jednokratne.

  46. #46
    modra galica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Mi od 2. mjeseca ne mijenjamo pp tokom noći. Stavim jedan uložak, a ujutro pelenica bude mokra ali ne natopljena i nikad ne propusti. D tokom noći odspava 10-12 h u komadu, pa pretpostavljam da s obzirom što ne cica, zato i ne piški. Znalo nam se dogoditi, kad bi se trebali ujutro ranije dići, radi odlaska pedijatru, da ju krenem presvlačiti, a ona još nana, i pelenica suha!

  47. #47
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    ni mi ne mijenjamo po noci (osim ako kaki a ja skuzim )
    stavljam od neke sivalice bas nocnu pelenu, ili minki frotir+flis, ili rodinu bambus, ili neku drugu koju natovarim sa tetrom ili sa dva uloska
    + disanin vuneni cover
    trenutno mi bolje drzi onaj sa cickom, a s onim s nogavicama se borim, nikako da ga dobro lanoliziram

  48. #48
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Mijenjamo, ako je noć 12h, onda dvaput. Čak i kad bi pelena izdržala, on ne bi jer mi ne da mira dok ga ne presvučem (i kad je samo popišan, a kamoli no2). Koristim pelene kao maca - pojačane Flafije i ME. Dijete je isključivo dojeno i ima 3,5 mj.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    32

    Početno

    nikad ga ne mijenjam po noći, a jako jako puno piški. pelena ujutro bude teška, puna, čak i na guzi, ali ništa ne promoči. stavljam flafi bambus/konoplja ili rodu s rodinim uloškom od bambusa/konoplje.

  50. #50
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Update: već par dana uspijevamo samo s jednom promjenom, ale aleee!
    Smanjio se protok, definitivno, pa ni njemu valjda toliko ne smeta.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •