Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kako obuci bebu za nosiljku?

  1. #1
    Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    192

    Početno Kako obuci bebu za nosiljku?

    Kako oblacite bebu sad kad je hladno (i sebe) za nošenje u nosiljci?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Moja N je rođena u proleće pa je u zimu imala 6+ meseci. Oblačila sam je u zavisnosti od toga gde idemo i na koliko.
    Za neku dužu šetnju u marami obukla bih joj štrample + donji deo trenerke, na noge ili debele, štrikane čarapice ili nehodajuće čizmice sa krznom. Dok to nisam nabavila umotavala sam joj noge u krajeve mog šala, koji mi je visio sa strane. Ako smo išli u kraću šetnju, ili po prodavnicama ili kod nekoga u goste, ili je bilo iznad nule, nisam joj stavljala štrample. Gore je imala isto što i ja. Majicu ili bodić kratkih rukava, duks/majicu i zimsku jaknu. Kapu na glavu.
    Ja sam nosila raskopčanu jaknu, nisam imala dovoljno veliku da mogu da je zakopčam preko bebe. Uglavnom mi nikad nije bilo hladno, a nju sam mogla malo da zagrnem tom jaknom, makar nogice da joj umotam.
    Meni je u to vreme bilo stalno vruće, što od dojilačkih ormona, a što od nošenja pa sam se jako lagano oblačila.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    mi smo svoje nosili onako kako su bili obučeni u kući, dakle trenirkica, majica, čarapice, ali smo oboje imali velike pernate jakne na sebi koje smo zakopčali tako da su im samo glave virile van, imali su kapice od zimske robe i čizmice sa krznom jer su nogice znale viriti van, preslatki su bili, sad više nema šanse ovaj scenarij

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ako idemo van onda ga obucem toplije, znaci bodi dugih rukava i deblja plisana ili trenirka ili onaj kombinezon i jos na to odjelce od flisa koje ima i kapuljacu ali ipak stavim i kapicu.
    Ako idemo samo do ducana, znaci autom, onda mu samo navucem tanju jaknicu i kapicu, od auta do ducana je to dovoljno. Na nogice navucem tople cizmice.

  5. #5
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    L. ima 3 meseca i za šetnju u marami joj obučem bodi dugih rukava, štrample, još jedne čarapice, trenerka (ili majica i pantalonice), kapa, a preko toga ili skafander sa zatvorenim nogavicama ili jakna i debele štrikane čarape. Isto kao i vissnja, kaput mi nije dovoljno velik da bih je umotala u njega, ali do sada ni meni ni njoj nije bilo hladno. Kad bude hladnije nosiće je tata on je uvek topao kao peć.

  6. #6
    Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    192

    Početno

    Pa ja nisam sigurna kako da se obucemo... skafander mi je nekako prekrut i cini mi se da bi je bilo nemoguce u njemu staviti u nosiljku.. da joj nozice budu u lijepom zabica polozaju... a ovako se bojim da ju ne obucem pretoplo (vec jesam, jako name je bilo vruce) ili prelagano. Koliko nosiljka npr. marama, sling ili ergo grije bebu kad je ovako dosta hladno kao ovih dana (bar u Zgb)?
    Posljednje uređivanje od Arya : 21.11.2011. at 03:08

  7. #7
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    pa ovisi o materijalu, ne?

    mene je vodila misao da ja, doduse, grijem svojim tijelom prednju stranu bebinu, ali ledja ne. pa sam ili oblacila dijete tako da mu/joj s ledja bude dovoljno toplo, ili sam dodala nesto jos s te strane kad je beba vec bila u marami... zakopcala preko svoju jaknu, npr.

  8. #8
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Piđama+ čarape+ kapica +fini mekani skafander u jednom komadu sa stopalima.
    Za nehodače idealno. I kad zaspe u šetnji ravno kući u krevet.
    Samo skineš skafander.
    Ja trudnička jakna ili mm jakna.

  9. #9
    Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    192

    Početno

    čini mi se da je sva sputana ako je ispod skafandera obučem normalno tj. malo toplije pa onda još skafander. Ili nam je mali skafander? veći joj je bio jako dugacak pa taj nisam kupila... mozda sam trebala. ili postoje malo širi mekani skafanderi?

    znači, za nosiljku bi najbolje bilo da ja imam siroku jaknu pa da je zakopčam preko nje...

  10. #10
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja sam svoje dečke oblačila u skafander, a ispod njega uobičajena kućna odjeća (bodi, hlačice, majica). to je bilo najbrže i najjednostavnije, nisu voljeli presvlačenje. skafander mora biti malo veći, ako je točno bebine veličine sputavat će je.

    nosiljku bih najčešće stavila ispod jakne a jaknu raskopčala jer mi je bilo vruće.

    bez suvišnih komplikacija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •