Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 179

Tema: ...nekoliko pitanjca..plizz help... :))

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    evo da ne otvaram novu temu bezveze ,pa cu postaviti pitanjce ovdje... moja mrvica ce napuniti sada 5 mjeseci i nikako ali stvarno NIKAKO ne voli biti na tibi..... sad bi se vec polako trebala okretati sa stomacica na leda ( procitala negdje na netu).... cim ju stavim na stomacic dreka.....zabije si rucice u usta i vristi.... probala sam ju animirati maksimalno,igrackama,pjevanjem ....ma stosta sam probala....cak sam neku dekicu ispod nje stavila (ispod pazuhica) kako bi sto bolje se odrzavala na stomacicu (tojest glavicu).... pocela je jako rano drzati glavicu samostalno i inace je dosta jaka (zilava)...pedijatrica je rekla da je super napredna i "cvrsta"... ja se bojim da si nece dobro razviti motoriku..znate vec-okretanje,puzanje,posjedanje,dizanje,hodanje..... inace ju na nista ne forsiram.... pitanje glasi...dali ju mogu nekako "nagovoriti" da zavoli taj polozaj? kako bi se krenula okretati i polako da joj se razvijaju motorika kako bi i trebalo... ili da samo pustim stvari da idu svojim tokom,jer ovo mi je prva bebica pa na svasta nesto se odmah uplasim.... hvala

  2. #102
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Jesi je probala stavljati na stomačić preko kolena, tako da joj nije ništa ispod glave? Ja sam L. od prvog dana povremeno tako držala i onda polako, kako se navikavala na taj položaj, počela stavljati i na krevet. Znala bi malo zabucati glavu u njega i gunđati, pa bih je onda vratila na leđa. Svaki dan po malo i navikla se, čak voli taj položaj. Sada ima 4,5 meseca i iako nosi remenčiće, uveče kada ih skinemo prevrće se sa stomaka na leđa i obrnuto. Ne brini da se neće razviti motorika dobro. Da nešto nije u redu doktorica bi već primetila.

  3. #103
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Diže li glavicu kada je u potrbušnom položaju?

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj cikla prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi je probala stavljati na stomačić preko kolena, tako da joj nije ništa ispod glave? Ja sam L. od prvog dana povremeno tako držala i onda polako, kako se navikavala na taj položaj, počela stavljati i na krevet. Znala bi malo zabucati glavu u njega i gunđati, pa bih je onda vratila na leđa. Svaki dan po malo i navikla se, čak voli taj položaj. Sada ima 4,5 meseca i iako nosi remenčiće, uveče kada ih skinemo prevrće se sa stomaka na leđa i obrnuto. Ne brini da se neće razviti motorika dobro. Da nešto nije u redu doktorica bi već primetila.
    jesam.....probala sam ju tako drzati.... zapravo kad se radi o potrbusnom polozaju jedino tako hoce da bude..... al kad ju ostavim samu na krevetu zabije si rucicu u usta i glavicu o krevet i gunđa....

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj Shiny prvotno napisa Vidi poruku
    Diže li glavicu kada je u potrbušnom položaju?
    diže glavicu,ali jako slabo..... drzi ju možda minutu i zabije ju u krevet.... kad smo bili na kotroli pedijatrica je rekla da je beba super.... nije me pitala dali se okrece...a to ce vjerojatno na pregledu sa 6 mjeseci pitati....

  6. #106
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Evo ako te tjesi i moj nikako nije volio biti na trbuhu od prvog dana. Stavljala sam ga svaki dan pomalo al sam pazila da u tom trenu bude sit, suh i naspavan. U svemu ostalome je aktivan, lovi stopala dok je na leđima, igracke super prima, cak i one koje su kraj njega ne samo one koje mu ja pruzim, okrece se na bok na obje strane...Al okretanje trbuh - leđa i obrnuto...nikako! Isto je zabijao glavu i nervirao se. Sve do prije neki dan, s tocno 5 mj. i 5 dana samo se poceo okretat, i na leđa i na trbuh. Kad sam ga stavila na trbuh odmaknula bi se i onda ga zvala tako da mora skroz dignut glavu i postavit se na dlanove da bi me vidio. Cim se tako podigao okrenuo se. Sad kad je skuzio da moze staaalno se vrti i ja ne mogu postavit dovoljno veliku podlogu na podu a da on ne zavrsi na tepihu. Posvuda je!
    Jos bi ti nesto savjetovala, kad ga dizes iz lezeceg dok je na leđima, prakticiraj baby handling. Znaci stavi mu npr. desnu ruku na prsa kraj ramena a lijevom ga primi ispod suprotnog ramena i dok ga dizes zarotiraj ga tako da kad ga dignes on bude okrenut od tebe, znaci dizes ga s desnom rukom, ovom koja je na prsima. Ne znam dal si shvatila. Uglavnom, to bi ti isto moglo puno pomoc oko rotiranja.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ako te tjesi i moj nikako nije volio biti na trbuhu od prvog dana. Stavljala sam ga svaki dan pomalo al sam pazila da u tom trenu bude sit, suh i naspavan. U svemu ostalome je aktivan, lovi stopala dok je na leđima, igracke super prima, cak i one koje su kraj njega ne samo one koje mu ja pruzim, okrece se na bok na obje strane...Al okretanje trbuh - leđa i obrnuto...nikako! Isto je zabijao glavu i nervirao se. Sve do prije neki dan, s tocno 5 mj. i 5 dana samo se poceo okretat, i na leđa i na trbuh. Kad sam ga stavila na trbuh odmaknula bi se i onda ga zvala tako da mora skroz dignut glavu i postavit se na dlanove da bi me vidio. Cim se tako podigao okrenuo se. Sad kad je skuzio da moze staaalno se vrti i ja ne mogu postavit dovoljno veliku podlogu na podu a da on ne zavrsi na tepihu. Posvuda je!
    Jos bi ti nesto savjetovala, kad ga dizes iz lezeceg dok je na leđima, prakticiraj baby handling. Znaci stavi mu npr. desnu ruku na prsa kraj ramena a lijevom ga primi ispod suprotnog ramena i dok ga dizes zarotiraj ga tako da kad ga dignes on bude okrenut od tebe, znaci dizes ga s desnom rukom, ovom koja je na prsima. Ne znam dal si shvatila. Uglavnom, to bi ti isto moglo puno pomoc oko rotiranja.
    malo si me utjesila.... hvala...i ona hvata igrackice,cak i one koje su pored nje....i ona se nekako zarotira sama na bok al na stomak nece nikako.... probat cu ovo sa zvanjem i odlazenjem iz prostorije da me trazi...mozda i nama upali.... )

  8. #108
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ne, ne, nemoj otic iz prostorije, samo se odmaknu cca 2 metra i ustani pa zovi, zvoni s necim ili zveckaj da joj privuces paznju. Jer cim se ona osloni na dlanove gravitacija ce ucinit svoje i prevalit ce ju ustranu a onda ce ona sama jos prebacit bokove. Kad joj mozak registrira da se okenula to je to, onda ce znat i sama bez da ju dozivas svaki put.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ok koksy budem onda tako..... hvala...ako jos netko ima kakvih prijedloga slobodno nek mi napise.....

  10. #110
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Moj na trbuhu hoce bit 3 minute samo dok je na prematalici,a ja dolje čučim i dozivam ga,a ispred njega igračke,na podu ne želi bit samo pruža ruke da ga dignem

  11. #111
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj na trbuhu hoce bit 3 minute samo dok je na prematalici,a ja dolje čučim i dozivam ga,a ispred njega igračke,na podu ne želi bit samo pruža ruke da ga dignem
    E vidis, tako sam i ja radila, cucala ispred njega oboruzana igrackama dok jedan dan, sasvim slucajno, ja njega pozovem s drugog kraja sobe i on digne glavu visoko i okrene se.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ja nju nekad znam ostaviti na sredini bracnog kreveta i onda ja cucim dolje na podu pa se "gledamo",ali i to kratko traje....moja beba je bas neka "nezainteresirana" :D

  13. #113
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Ribica,krevet je premekan, radije je stavi na pod!
    Ja sam kupila veliku strunjacu pa vrijeme provodi na njoj,a ako nemas toliko mjesta onda kupi onu prostirku sto ide na pod u kupaonice....nju izrezes koliko mjesta imas na podu a ne klize se tako da je super!

    I trazi od pedice uputnicu za fizijatra,ja sam bila jutros i dobila par super savjeta i uputa,npr. kako poticati na okretanje na bok!
    Tesko ti je to objasniti ovako napismeno,podjes,pregledaju ti bebicu i pokazu sto i kako da radis!

  14. #114
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam svog stavila na veliku deku koja je na pola preklopljena i na nju plahtu. Mislim da je i to dovoljno tvrdo. Imam i one podne puzzle al one su ispod baby gyma koji ga ne zanima bas previse...

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    pedijatrica nam je rekla da je to sasvima normalno i da nema potrebe za fizijatrom.... :/ hm.... a moja mrvica obozava baby gym (mozda bas zato sto nije na tibi,a nest joj lijepo visi nad glavicom,pa se "svada" sa igrackama ).... i to sa dekicom na podu sam probala.... a mozda da se jednostavno pomirim sa time da mi je beba tvrdoglava ( na mama )

  16. #116
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    da je ona na kratkom pregledu nesto uocila to bi onda bila beba sa dijagnozom kojoj je bas potrebna redovita vjezba...
    ali pedijatar nije toliko strucan na tom podrucju,fizijatar ce ti dati savjete i pokazati s kojim vjezbama mozes na ispravan nacin potaknut bebu na boravak na trbuhu,boku itd...
    ja koja sam procitala sve o baby handlingu,proucila UNICEF-ove vjezbe opet sam naucila nesto novo...lakse je kad ti netko pokaze nego gledat fotke i pokusavat shvatit napismeno upute...

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    da je ona na kratkom pregledu nesto uocila to bi onda bila beba sa dijagnozom kojoj je bas potrebna redovita vjezba...
    ali pedijatar nije toliko strucan na tom podrucju,fizijatar ce ti dati savjete i pokazati s kojim vjezbama mozes na ispravan nacin potaknut bebu na boravak na trbuhu,boku itd...
    ja koja sam procitala sve o baby handlingu,proucila UNICEF-ove vjezbe opet sam naucila nesto novo...lakse je kad ti netko pokaze nego gledat fotke i pokusavat shvatit napismeno upute...
    imas pravo..... mozda bi i trebala do fizijatra otici.... pricekat cu jos malo..... sad ce napuniti 5 mj....ako sa 5 ipo nebude pomaka idem sigurno kod fizijatra...

  18. #118
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    zasad skulirana, tek sam danas vidjela sliku tvoje ljepotice. Predivna je.

    ...ribica nisu sva djeca po tablicama. I ne vole svi na trbuh. I ne pužu svi. Ako je zdrava, pusti da ide svojim tempom. Netko će mjesec prije, netko dva ili više kasnije.
    Jedno mi je dijete od 2 godine pričalo rečenice i sva slova čisto, a drugo dvadesetak riječi na pola. Jedno hodalo od 8 i pol mjeseci, drugo od 10 i pol, treće od pune godine. A isti način odgoja, ista hrana, isti roditelji...

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    zasad skulirana, tek sam danas vidjela sliku tvoje ljepotice. Predivna je.

    ...ribica nisu sva djeca po tablicama. I ne vole svi na trbuh. I ne pužu svi. Ako je zdrava, pusti da ide svojim tempom. Netko će mjesec prije, netko dva ili više kasnije.
    Jedno mi je dijete od 2 godine pričalo rečenice i sva slova čisto, a drugo dvadesetak riječi na pola. Jedno hodalo od 8 i pol mjeseci, drugo od 10 i pol, treće od pune godine. A isti način odgoja, ista hrana, isti roditelji...
    hvala,utješila si me malo....

  20. #120
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    ma stosta sam probala....cak sam neku dekicu ispod nje stavila (ispod pazuhica) kako bi sto bolje se odrzavala na stomacicu (tojest glavicu)....
    nemoj ovo raditi
    ona to mora raditi svojim mišićima i svojom voljom (mozgom)
    svaka pomoć je loša

    ja mislim da bi se dijete od 5 mjeseci trebalo okretati barem sa leđa na trbuh i mislim kako je pedijatrica napravila priličan propust što nije pitala za to
    kažeš da glavu drži uzdignutu samo minutu i onda je "zabije" u podlogu
    to je malo
    zna li okrenuti glavu u stranu kad je zabije u podlogu ili nosom "roni"?

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    nemoj ovo raditi
    ona to mora raditi svojim mišićima i svojom voljom (mozgom)
    svaka pomoć je loša

    ja mislim da bi se dijete od 5 mjeseci trebalo okretati barem sa leđa na trbuh i mislim kako je pedijatrica napravila priličan propust što nije pitala za to
    kažeš da glavu drži uzdignutu samo minutu i onda je "zabije" u podlogu
    to je malo
    zna li okrenuti glavu u stranu kad je zabije u podlogu ili nosom "roni"?
    okreće ju u stranu... :/

  22. #122
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dobro je da je okreće, tako i treba
    to je jedan od puteva preživljavanja (kao i svaka sljedeća točka razvoja djeteta/čovjeka)

    da sam na tvome mjestu, ja bih nazvala pedijatricu i napomenula joj da se dijete još uvijek ne okreće
    ako kaže da svako dijete ima svoj razvojni put... to je točno, ali dijete od 5 mjeseci se već mora početi okretati.

    nema lijene djece, samo one koja nešto mogu ili ne mogu.

  23. #123
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Mislim da nije frka ako se sa pet još ne okreće, bar sudeći prema tekstu na motoričkom razvoju: http://forum.roda.hr/threads/34128-M...ni-%C5%BEivota gdje se o okretanju kaže sljedeće:

    "Sa sedam mjeseci dijete se može vrlo dobro okrenuti s leđa na trbuh preko obje strane."

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    dobro je da je okreće, tako i treba
    to je jedan od puteva preživljavanja (kao i svaka sljedeća točka razvoja djeteta/čovjeka)

    da sam na tvome mjestu, ja bih nazvala pedijatricu i napomenula joj da se dijete još uvijek ne okreće
    ako kaže da svako dijete ima svoj razvojni put... to je točno, ali dijete od 5 mjeseci se već mora početi okretati.

    nema lijene djece, samo one koja nešto mogu ili ne mogu.
    mrvica ce napuniti tek 5 mjeseci (za 5 dana).... mozda da jos malo pricekam,pa onda da poduzmem neke mjere.... :/

  25. #125
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nije frka ako se sa pet još ne okreće, bar sudeći prema tekstu na motoričkom razvoju: http://forum.roda.hr/threads/34128-M...godini-života gdje se o okretanju kaže sljedeće:

    "Sa sedam mjeseci dijete se može vrlo dobro okrenuti s leđa na trbuh preko obje strane."
    to je istina.
    ali, ako je neka patologija, onda kasnije treba puno više vremena i vježbanja da se to "popravi".
    sa pet mjeseci je možda dovoljno tri puta po 15 minuta da se savlada vještina, a sa sedam će možda trebati mjesec dana po sat vremena svaki dan...

  26. #126
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    to je istina.
    ali, ako je neka patologija, onda kasnije treba puno više vremena i vježbanja da se to "popravi".
    sa pet mjeseci je možda dovoljno tri puta po 15 minuta da se savlada vještina, a sa sedam će možda trebati mjesec dana po sat vremena svaki dan...
    Slažem se sa ovim, ako sa pet mejseci ne drži glavicu, odbija potrbušni položaj i naravno da se onda niti ne okreće.
    To je dovoljno da se napravi pregled kod fizijatra. Ako će trebati malo poticati dijete radit će se to na vrijeme.
    Što ćeš kasnije dok dijete usvoji krive pokrete ili što već...mučiti sebe i dijete, a ovako uz odrastanje lijepo potičeš, ispravljaš neželjene radnje.
    I dočekaš pravilni iskorak i prve korake sa osmjehom na licu.
    Pet mjeseci je baš pravo vrijeme za posjet fizijatru, a na vježbice gledaj kao npr. neki baby fitnes.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ja cu pricekati jos tjedan dana maksimalno i ako se stanje nepopravi idem po uputnicu i kod fizijatra..... a do tada cu intenzivno raditi s njom svaki dan.....

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ima li netko neki dobar link na kojem mogu pogledati kako pravilno raditi sa bebolinom? ipak sam laik,pa da ne zabrljam nesto... hvala vam curke....

  29. #129
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Što ti znači intenzivno?
    Ona je mala beba, a pravilne vježbice od fizijatra nisi dobila. Ako radiš nešto nepravilno samo možeš napraviti neku štetu.
    Ono što ti možeš raditi je stavljati ju na bušku, okružiti igračkama i animirati da u tom položaju ostane najdulje što dijete malo može.
    Kad počne plakati prestani i ponovi dok se smiri ili dok znaš da je dijete dobre volje.
    Vježbanje kod male djece se svodi na igru i rad sa njima mjeren u minutama, ali ponovljen više puta dnevno.

  30. #130
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ovdje imaš baby handling koji je svakako dobro usvojiti. Od glavne stvari kao npr. pravilnog nošenja...
    http://www.udruga-oko.hr/_images/doc...und_finale.pdf

  31. #131
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nemoj ti raditi ništa.
    puno je lošije raditi pogrešno, nego ne raditi ništa.
    jedino što smiješ je postavljati je na trbuh.
    u dobi od pet mjeseci (bez obzira na tih tjedan dana), dijete bi trebalo imati ruke ispred sebe, ispružene i/ili savijene i držati se na njima.

    dat ću ti primjer svoje kćeri.

    kad je ona rođena, ja sam imala panični strah od SIDS-a i nikada je nisam stavljala na trbuh.
    zbog nekih drugih (izmišljenih) problema na koje su nas upozorili u rodilištu, sa točno tri mjeseca smo otišli fizijatru.
    oni su je odmah postavili na trbuh i ona nije mogla držati glavu.
    naravno da nije, kada je tada prvi put u životu postavljena na trbuh.
    i zato je odmah dobila dijagnozu.
    došli smo doma, stavili je na trbuh i dijete je diglo glavu.
    nakon deset minuta smo je stavili opet, držala je glavu.
    sljedeći dan je mogla tako držati satima.
    nakon nekoliko dana se okrenula sa leđa na trbuh, a sa 5 mjeseci i sa trbuha na leđa.

    dakle, nedostajala je praksa, za što mi nismo znali.
    naše neznanje je moglo dovesti do toga da dijete bezrazložno kaska.
    da smo čekali više, trebalo bi više; ovako je trebalo vrlo malo i vrlo kratko.

    sina smo stavili na trbuh od prvoga dana.
    okrenuo se sa dva i pol mjeseca na trbuh, a sa tri na leđa.
    i danas je motorički puno napredniji no što mu je sestra.
    ne kažem da je to važno, ali zašto remetiti prirodne obrasce koje bi netko mogao, a samo zbog našeg neznanja nije uspio savladati.

  32. #132
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dok ja nalupam, oka lijepo ukratko napiše

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Što ti znači intenzivno?
    Ona je mala beba, a pravilne vježbice od fizijatra nisi dobila. Ako radiš nešto nepravilno samo možeš napraviti neku štetu.
    Ono što ti možeš raditi je stavljati ju na bušku, okružiti igračkama i animirati da u tom položaju ostane najdulje što dijete malo može.
    Kad počne plakati prestani i ponovi dok se smiri ili dok znaš da je dijete dobre volje.
    Vježbanje kod male djece se svodi na igru i rad sa njima mjeren u minutama, ali ponovljen više puta dnevno.
    krivo sam se izrazila....trebala sam napisati često u toku dana da cu pokusavati.... da sto manje bude na ledima....

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    kad je ona rođena, ja sam imala panični strah od SIDS-a i nikada je nisam stavljala na trbuh.
    e tocno zbog ovoga razloga moju mrvicu nisam na trbuscic stavljala....

  35. #135
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    neznam gdje zivis i koliko se kod vas ceka,ali nemoj mislit da ces kad dobijes uputnicu odmah sutradan biti na pregledu....ja sam cekala 15dn...
    sve i da ti se danas odjednom beba pocme propinjati na trbuhu posjet fizijatru nije naodmet zato neznam cemu cekanje i gubljenje vremena....

  36. #136
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    ribica, dijete ti je malo, primjetila si na vrijeme, sve će ti biti u redu, oni brzo nauče

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    neznam gdje zivis i koliko se kod vas ceka,ali nemoj mislit da ces kad dobijes uputnicu odmah sutradan biti na pregledu....ja sam cekala 15dn...
    sve i da ti se danas odjednom beba pocme propinjati na trbuhu posjet fizijatru nije naodmet zato neznam cemu cekanje i gubljenje vremena....
    zivim u nadi da ce se poceti okretati....hehe..... imas pravo....trebam ja to sto prije obaviti....

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    oka i sve druge curke hvala vam na savjetima puno.....

  39. #139
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    krivo sam se izrazila....trebala sam napisati često u toku dana da cu pokusavati.... da sto manje bude na ledima....
    Ali nastoj da to bude kad je dobre volje, kad je sita, suha i naspavana. Sve kroz igru. Ako jako negoduje na trbuhu vrati je na leđa pa kasnije opet probaj staviti na trbuh. Bitno je da ju animiras da joj bude zanimljivo na trbuhu. Ja sam svog znala stavljat na sebe, ja legnem na pod i njega na sebe potrbusno. Tako mu je bilo zanimljivije i polako je sve vise zavolio biti i na podu na trbuhu.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    koksy jedna mi je cura vec napisala da tako radim i sve sto mogu reci o tome je da jedino tako hoce biti u potbusnom polozaju... ali dala si mi dobar savjet....kad malo bolje si razmislim cesto ju stavljam na stomacic kad je ona umorna....trlja okice i onda ide uspavljivanje.... pravila sam ocito veliku gresku svaki savjet zlata vrijedi...jos jednom hvala,ali ipak cemo otici do fizijtra (za nedaj boze)...

  41. #141
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Naravno, samo ti idi. I ja bi da se maleni nije poceo okretat jos koji tjedan. Al evo, srecom, sad je nezaustavljiv.
    Svakako se naruci fizijatru sto prije, ja sam cekala mjesec dana sa starijim sinom. Nazovi vec danas pa kad dobijes termin lako trazis uputnicu od pedijatrice.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    zvala sam pedijatricu od moje male i rekla joj sto me muci i da mi napsie uputnicu....rekla mi je da je jos rano da mi se beba okrece i da nema potrebe za uputnicom i da ce kad mala napuni 6 mjeseci (kad ide inekcija i sistematski) pregledati malu detaljno...rekla mi je da bi se beba najkasniej do 7 mjeseci trebala okretati,a sve dotada nema potrebe za fizijatrom... e onda sam ja zvala jos jednog doktora koji je takoder pedijatar ( a obiteljski je prijatelj) i takoder mu rekla sta me muci i rekao mi je isto sto i nasa pedijatrica,da je jos rano.... i da nema potrebe za fizijatrom.... drugih doktora kod nas nema... (zivim u selendri) :/

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    i bolnicu sam zvala i rekli su mi da se ne narucuje bez uputnice....

  44. #144
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    To ti je tak, obično pedijatri to niti ne primjete i nešalju fizijatru. Rijetko koji... To ti je njima samo da mame rade paniku,
    a kad dijete od godinu dana npr. hoda na prstićima...e onda bi MOŽDA poslali k fizijatru. To je onda lakše, lakše mučiti dijete nekoliko
    godina da bi uopće bilo nekih rezultata i ako bi bilo.
    Zato sam ja sa prvim djetetom otišla k Sabolu(neuropedijatar) u ZG i nakon toga sa tim papirima otišla k svojem pedijatru koji mi je onda dao uputnicuza fizijatra.
    Ali zato jer ja tako želim, a ne zato jer on misli d to treba.

    A nije im teško savjetovati da dijete od 6 mjeseci već treba posjedati ili bi se trebalo samo posjedati, a nije savladalo osnovne prve pokrete...uh..

  45. #145
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nisi trebala uopće zvati, odeš sama do pedijatrice, veliš da želiš pregled fizijatra i to je to. Nek ti da uputnicu.

    Kakav si porod imala, uredan, apgar uredan?

  46. #146
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ribice, ti i tvoje dijete imate pravo na uputnicu, bez obzira što tko mislio.
    naravno da ne moraš ići, ali ne treba se bojati.
    uvijek je lakše otići ranije; ako je sve u redu, da ti bude drago i da ti skine sumnje sa srca.
    odeš, sve super, vratiš se kući i uživaš u djetetu.
    ako pak treba nešto korigirati, opet super; što ranije počneš, manje će truda i vremena trebati.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi trebala uopće zvati, odeš sama do pedijatrice, veliš da želiš pregled fizijatra i to je to. Nek ti da uputnicu.

    Kakav si porod imala, uredan, apgar uredan?
    porod je bio malo tezi.... ima moja prica sa poroda negdje medu svim pricama...apgar 10/10.... bili smo na kukovima i doktor je rekao da su ni vise ni manje nego savrseni.... :/

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    morat cu otici do nje i fino sa zenom popricati.... drugo mi ne preostaje .... zelim za svoju bebolinu samo najbolje....

  49. #149
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi trebala uopće zvati, odeš sama do pedijatrice, veliš da želiš pregled fizijatra i to je to. Nek ti da uputnicu.
    Kako ste vi to zamislile? Dođe kao u dućan?
    Ako pedijatrica (i još jedan pedijatar) smatraju da ne treba jedino možeš otići privatno.
    Ili inzistirati na uputnici pa je možda dobiješ. Ali ne postoji pravo na uputnicu. Bar koliko ja znam.

  50. #150
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nema veze, mislila sam da možda imaš neki argument za pedijatricu čisto da ti bude lakše.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •