Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 179 od 179

Tema: ...nekoliko pitanjca..plizz help... :))

  1. #151
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ali postoji pravo na posjet i pregled fizijatra cak i ako za to ne postoje ociti razlozi/dijagnoze....
    po meni je dovoljno reci da se zeli bolje informirati o baby handlingu te dobiti info kako to pravilno raditi...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 04.01.2012. at 12:01

  2. #152

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ova nasa slavonija je skroz zatucana....neznam jeli to do doktora ili sta,ali kao da nas nitko ne dozivljava...da bar zivim u zg-u...kontam da bi tamo lakse bilo....

  3. #153
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Stvarno ne znam da li postoji pravo ili ne.
    Ja sam išla prvo privatno jer volim čuti više mišljenja i nisam imala povjerenje u svog pedijatra(samo u ovom slučaju) jer viđam djecu koju nije nikud slao.
    Znam od roditelja da ih nije slao na vježbice...I znam da se je fizijatrica pozitivno iznenadila i komentirala kako to da me vidi sa bebicom
    jer nije običaj mojeg pedijatra slati djecu fizijatru u toj dobi već u kasnijoj.


    Ali da nisam imala za privatni pregled išla bi direktno k njemu porazgovarala i ljudski molila uputnicu, kako sam na kraju i zamolila.
    E sad koje je njegovo pravo, ne znam.
    Posljednje uređivanje od oka : 04.01.2012. at 12:06

  4. #154

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    zato cu i ja otici do nje...i porazgovarati face to face... bolje prije nego kasnije kako je netko od vas ovdje napisao....

  5. #155
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ali postoji pravo na posjet i pregled fizijatra cak i ako za to ne postoje ociti razlozi/dijagnoze....
    Pa postoji pravo na specijalistički pregled.
    Ali ne na teret HZZOa ako primarni liječnik ne smatra to potrebnim.
    Ne ulazim u to jel djetetu treba fizijatar ili ne. I naravno da se razgovorom sigurno sve da dogovoriti i riješiti. Pa makar i samo za smiriti strahove.
    Ali ne znam za pravo na uputnicu po svojoj želji i procjeni.

  6. #156
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Jel se mozes naruciti telefonski? Ako mozes naruci se, nemoj nista govoriti o uputnici. Naruci se tako da termin bude nakon pregleda kod pedijatrice. I onda, ako sve bude ok na tom pregledu ili ako se beba pocne okretati sama lako ti nazoves i otkazes fizijatra ako ne zelis ic. Ja bi nazvala samo zato sto se dugo ceka.
    Tako sam se narucila i kod dermatologa s malim iako pedijatrica nije mislila da treba. Al ceka se mjesec i pol i ja sam se narucila, sad za 2 tjedna idem a ovih dana cu otic pedici po uputnicu. Otici cu s malim jer kad vidi na sta mu lici lice sigurno ce mi dat.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    zvala sam bolnicu i nemoze se naruciti bez uputnice.... :/

  8. #158
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    odakle oni znaju da ti nemaš uputnicu?

  9. #159

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    odakle oni znaju da ti nemaš uputnicu?
    prvo se treba otici po uputnicu,a zatim ili odnijeti direktno u bolnicu ili faksirati....kada dobiju uputnicu daju termin u kojem se treba doci....

  10. #160
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, tako je i ovdje za internetsko naručivanje
    mora se skenirati uputnica

  11. #161
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Ribica imas temu motorika djeteta tamo to diskutiramo. Moraš dijete stavljat na trbuh tako su meni jučer rekli jer moj mali isto nije zelio na trbuh nisam a stavljala i sad ne želi biti na trbuhu ne dize glavu od podloge niti se okrece s ledja na trbuh i sad prolazim muke jer on ima 8 mj i vec zna šta hoce sto ne,a to djeca moraju radit s 5 mjeseci

  12. #162
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    prvo se treba otici po uputnicu,a zatim ili odnijeti direktno u bolnicu ili faksirati....kada dobiju uputnicu daju termin u kojem se treba doci....
    Katastrofa! I onda cekaj jos na pregled mjesec, dva, tri...
    To je valjda po novom, srecom kod nas u domu zdravlja jos nije tako.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    4

    Početno

    pozdrav!!evo ja sam se tek registrirala pa nisam baš upoznata sa forumom!!Naime, imam dječaka od 3 mjeseca i zadnjih 4-5 dana se počeo neobično naginjati prema naprijed i noge kupi prema trbuhu!sve se to događa dok ga držim u naručju uspravnog okrenutog leđima od mene!!!ne znam što bi to moglo značit pa ako netko ima iskustva javite se!! hvala!!!

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    evo da se javim da napredujemo..... svoju mrvicu sada jako cesto stavljam na trbuscic i ona drzi glavicu normalno,uspravno i okrece ju kad joj pokazujem igrackicu....odkad sam ovo napisala okrenula se cak 3 puta...hehe... znaci da se moze okrenuti,al mi se nekako cini lijena.... inace sve super napreduje,drzi igrackice,cak dvije u isto vrijeme,prebacuje iz ruke u ruke,žvače itd.... moze izdrzati na stomacicu i do 20 minuta,a prije nije ni minutu.... hvala vam cure na savjetima....

  15. #165

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj grga 1610 prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav!!evo ja sam se tek registrirala pa nisam baš upoznata sa forumom!!Naime, imam dječaka od 3 mjeseca i zadnjih 4-5 dana se počeo neobično naginjati prema naprijed i noge kupi prema trbuhu!sve se to događa dok ga držim u naručju uspravnog okrenutog leđima od mene!!!ne znam što bi to moglo značit pa ako netko ima iskustva javite se!! hvala!!!
    "pravi trbusnjake".... mislim da je to normalno....i moja bebolina to radi od nekih 3 mj.... htjela bi se posjesti a naravno da nemoze... nisam baš upućena i ima mnogo iskusnih i dobrih ženica ovdje na forumu koje ce ti sigurno dati bolji odgovor od mene.... dobrodošla na forum...

  16. #166

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Ribica imas temu motorika djeteta tamo to diskutiramo. Moraš dijete stavljat na trbuh tako su meni jučer rekli jer moj mali isto nije zelio na trbuh nisam a stavljala i sad ne želi biti na trbuhu ne dize glavu od podloge niti se okrece s ledja na trbuh i sad prolazim muke jer on ima 8 mj i vec zna šta hoce sto ne,a to djeca moraju radit s 5 mjeseci
    procitala sam....tamo pise da do 7 mjeseci svladavaju to okretanje (u oba smjera).... a opet citam dalje da sa 5 mj treba svladati barem trbuh-leđa....

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    4

    Početno

    ribica hvala ti!još se dobro ne snalazim,ali me to baš muči!ne znam što bi to moglo značiti!i meni se čini kao da želi sjediti,ali stenje kao da se grči,pa ne znam da li je to normalno!inače je izuzetno napredan,glavu drži odlično i skoro da se ne okrene na bok!

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj grga 1610 prvotno napisa Vidi poruku
    ribica hvala ti!još se dobro ne snalazim,ali me to baš muči!ne znam što bi to moglo značiti!i meni se čini kao da želi sjediti,ali stenje kao da se grči,pa ne znam da li je to normalno!inače je izuzetno napredan,glavu drži odlično i skoro da se ne okrene na bok!
    skroz je normalno to....moja se naprimjer kad ju stavim u krevetic uhvati za resetku i pokusava se dici,isto i kad je u kolicima... hvata se za stranice i pokusava se odici,al naravno da jos nemoze...i isto se grci i zacrveni se,jer se "trudi",a nemoze....

  19. #169
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    ribica, nemoj djetetu davati dvije igračkice, radije joj davaj jednu i to u centar njezinog tijela, tako da sa objema
    ručicama hvata i onda će ona tu igračkicu iz ruke u ruku prebacivati.
    Isto dok je na trbuhu, stavi joj igračku ispred-ispod glavice.
    Tako da ona sa dvije ručice čuva. Dok ju držiš leđima okrenutu daj joj u sredinu da primi i tako čuva sa obje ručice.
    Dok je na boku isto sa dvije prima , jer uvjek joj moraju obje ručice biti ispred njenog tijela tj. to se potiče.
    Izbjegavaj da prima samo tvoj prst, neka sa otovrenom šakicom prima više loptice, okruglaste igračke. Tako otvaraju šakice, dok
    npr. primanjem prsta uče zatvaranje šakice.
    A što se dizanja tiče, dok ju nosiš okrenutu prema van, nek se grči kvrči koliko god hoće.
    Pretpostavljam da je u kolicima u poluležećem položaju ( u kojem ne smije biti jer si ju ti stavila tako, a ne ona sama)kad se pokušava sa ručicama dići.
    Dijete mora biti u ležećem do onda dok se samo ne digne u sjedeći, tj dok se samo ne posijeda. Znači ne smije se vući sa rukicama, a niti
    ne može dok je u skroz ležećem položaju. Za dijete je pod najbolja igračka na kojem mora samo učiti okretati se i pokretati.
    Tek dok se sve nauči sama stavljaš ju u neke druge položaje.
    Pravilo ti je da se dijete ne stavlja u položaj u koji se samo ne može dovesti.....sve ostalo je ometanje.

    Eto malo dobronamjernih savjeta.

  20. #170
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    oka je sve super napisala

    ja bih još samo (opet i ponovo) dodala: ne postoje lijena djeca, već samo ona koja nešto mogu ili ne mogu.

  21. #171
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    A ja bi dodala da ima i vise i manje zainteresiranih/radoznalih beba...moja bi se po par dana intenzivno rostiljala s boka na bok pa onda skroz prestane...dakle znam da moze jer je to vec uradila ali onda jedan period jednostavno nezeli...
    Okret sa stomka na ledja je pocela prije jedno 3-4 tjedna ali po par dana nista pa onda 1dn hoce pa 5dn nece itd....sad se vec nije okrenula ima mislim 6 dn...
    Igracke je previse ne interesiraju,stovise zvecke je bas vidim zivciraju jer se snerva nakon minut igre s njima (i manje)...maknes zvecku iz vidokruga i sve 5...
    Najdraza igracka sam joj ja,najlakse mi ju je animirat za boravak na stomku da stojim ispred nje,kreveljim se,skacem,skrivam se...
    A kad je na ledjima naradije rukama istraziva moje lice,stipa ga i skida mi naocale...

    Kad smo u gostima ili kad nam netko dodje svi odreda govore da mi se blago,da kako je dobra i smirena beba,da bi oni od gusta jednu takvu...ako je na rukama ili u nekoj nosiljci mirovat ce i 2h...
    Bebe od starta ispoljavaju svoju narav i karatker (jako popularan thread Rodila sam Zvijer),onda je vjerojatno moguce da ih i on tjera da neke stvari ucine ranije,odnosno da su malo pasivnije/mirnije/manje znatizeljne...ja sam trebala otvorit thread Rodila sam malo janjesce...

  22. #172

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ne forsiram bebicu na nista.... niti zelim da se razumjemo....procitala sam dosta toga ovdje na forumu i zelim postupati sa njom sto pravilnije...nestavljam ju u polulezeci polozaj....lezi ravno u kolicima,ne dajem joj prste da se sama odize....nezelim ju stavljati u hodalicu (nikada)...i tako to....stvarno zelim da sve to sama "smogne"... dobila sam link o baby handlingu i toga se takoder pridrzavam... naravno svi mi ponekad pogrijesimo...

    recimo moja se bebolina najbolje zabavlja u baby aerobiku....oko nje stavim igrackice i ona ih sama hvata,,,,tako da ponekad uzme 2 igrackice i igra se sa objema.... posto zivimo sami a muzic stalno radi...same smo doma pa mi je to spas.... vidim da mi sve bolje napreduje odkad sam poslusala neke savjete od vas i stvarno vam hvala.....

    a ovo za lijenu djecu sto je apricot rekla je sigurno istina,al znate ono kako znaju dusebriznici reci i pametovati ,pa nekad mi to tak bezeveze ude u glavu i onda se uhvatim da govorim kao i oni.... nije lijena,ali s njom bas treba dosta raditi....

    jos jednom vam svima hvala na savjetima....

  23. #173

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    4

    Početno

    baš ti hvala!!a koliko ima tvojoj bebici!

  24. #174
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    a ovo za lijenu djecu sto je apricot rekla je sigurno istina,al znate ono kako znaju dusebriznici reci i pametovati ,pa nekad mi to tak bezeveze ude u glavu i onda se uhvatim da govorim kao i oni.... nije lijena,ali s njom bas treba dosta raditi....
    pa nisam to ja rekla, ja sam samo napisala
    ali, to je uobičajeni "pozdrav" većine fizijatara i neuropedijatara.
    to sam prvi put čula od ravnateljice Goljaka, a onda isto to i od dr. Sabola, od Polovine, od fizioterapeutice Vere u Klaićevoj...

    to ti je isto kao kad student kaže poslije ispita na kojem je pao: ma znao sam, ali nije mi se dalo.
    aha, mo`š si mislit`!

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    4

    Početno

    imam pitanjce!!!primjetila sam od jutros na bebici kad sklopi oči vrlo istaknute žilice ljubičaste boje na kapcima!!da li je to uobičajno ili se trebam zabrinuti!!ako netko zna neka da savjet!!

  26. #176

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj grga 1610 prvotno napisa Vidi poruku
    baš ti hvala!!a koliko ima tvojoj bebici!
    ona sad ima 5 ipo mjeseci....

  27. #177

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj grga 1610 prvotno napisa Vidi poruku
    imam pitanjce!!!primjetila sam od jutros na bebici kad sklopi oči vrlo istaknute žilice ljubičaste boje na kapcima!!da li je to uobičajno ili se trebam zabrinuti!!ako netko zna neka da savjet!!
    skroz normalna pojava....

  28. #178

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    da javim update!!!!! mi se sad okrecemo sve u 16.... eto sta radi baby handling i malo vjezbanja.... e sad me brine sto se samo u jednu stranu okrece....

  29. #179
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Ribica iste vježbe radi i na drugu starnu. nama su rekli podjednako i jedna i druga strana se vježba

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •