Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Bolovanje - ušljivost

  1. #51
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    svašta se priča, mama jedne malene u vrtiću ne da je ofarbana nego se blajha svaki tjedan, pa ju nisu preskočile. a njenog muža sa nefarbanom kosom jesu
    moja kćer ima jako dugu i gustu kosu i nismo ih se mogli nikako riješiti, sve dok nisam skroz poludila i jednostavno kupila preljev u dm-u.
    netragom su nestale.
    a preljev je puno blaži od farbe.

  2. #52
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ajmee, ni ja nisam trebala ovo čitati, ja imam paranoje od ušiju. nadam se da ćemo ih i ove, kao i prošle godine zaobići

  3. #53
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    fakat je gušt kad naprave "puc"
    može se usporediti jedino sa pucom prišta kad pukne
    ne znate što propuštate
    fali mi smajlić pa ću ti samo reći - patologija!


  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Meni nije pomoglo ni farbanje (2x) ni šampon (5x) ni češljanje, na kraju sam se ošišala jer nisam više imala ideje šta da radim.

  5. #55
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    fali mi smajlić pa ću ti samo reći - patologija!

    znam ljube, samo sam tebe čekala, to je bilo ciljano
    mogu si predočiti tvoju facu

  6. #56
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    meni je M lani imala. krcato, krcato i to neki kapitalci. onako, kus bube na glavi.
    al, evo za utjehu, brzo smo ih se riješili, u nekih tjedan dana.
    prvo šampon, pa onda s onim gustim češljem (nema neku gustu kosu, al joj je zaprtljana i kovrčava) što se dobije uz šampon, svaki dan, po pol sata češljanja. skidao je gnjide. i one malene tek izlegle uši. ovi veliki su poispadali nakon pranja, đizs kada i ručnik su bili puni tih beštija. onda nakon tjedan dana još jednom šampon.
    nitko od nas nije dobio, fala bogu.

    taj dan kad smo ih otkrili, a teta nas je prije upozorila u vrtiću da ima uši, je bila s mojom mamom u kinu, sjedila joj u krilu i češala se. mama nije skužila, pa ju je grlila
    došle su doma, ja pogledam, a ono, kosa se...miče

  7. #57
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    umrijet ćuinstant

  8. #58
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    molim admine da sakriju ovu temu od mene

  9. #59
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i ja

  10. #60
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    taj dan kad smo ih otkrili, a teta nas je prije upozorila u vrtiću da ima uši,
    samo da objasnim, nije nam rekla da M ima uši nego da su se pojavile uši. ja sam pregledavala kosu dan prije i nisam vidjela, pretpostavljam da i nsiam baš dobro gledala, jer nisu mogli tako brzo narast
    nisam nešto preozbiljno valjda shvatila upozorenje.

    a vid ove dve gadljive
    ima u apoteci kupiti neki sprej za kosu, eterično ulje, koje odbija uši. ima neko jako jako skupo, i jedno jeftino - tipa 10-15 kuna, koje je i bolje. tako mi je rekla u apoteci.
    ove godine su se isto pojavile u vrtiću, špricala sam joj s time, i nije ih dobila. za sad.

  11. #61
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    E, al kosa je mila majka prema mukotrpnom pranju svega što je s tom kosom bilo u doticaju: deke, jastuci, prekrivači, odjeća, jakne, kape, šalovi, plahte koje se strateški postavljaju tamo gdje bi se ta glava mogla nasloniti...
    Muka mi je kad se sjetim.

  12. #62
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    LiceGuard preventivni sprej (180kn/30ml, šprica se 1x dnevno, traje jako dugo, piše da miriši, ali zapravo smrdi ko kuga, ko kad na znojno tijelo naneseš dezić).

    Sad kad sam ovo napisala, garant će ih dobiti.
    Sreća da ima tri dlake na glavi.

  13. #63
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    fakat je gušt kad naprave "puc"
    može se usporediti jedino sa pucom prišta kad pukne
    ne znate što propuštate

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    E, al kosa je mila majka prema mukotrpnom pranju svega što je s tom kosom bilo u doticaju: deke, jastuci, prekrivači, odjeća, jakne, kape, šalovi, plahte koje se strateški postavljaju tamo gdje bi se ta glava mogla nasloniti...
    Muka mi je kad se sjetim.
    ja sam zaključila da je ovo totalno pretjerana preporuka. žive uši ne mogu živjet bez domaćina, a gnjide nemožeš odljepit s kose ni kad treba. tak da mi nije baš jasno da bi sad neke uši šetale po deki danima dok im se ne posreći da se uvale u nečiju glavu.
    mi smo si oprali svi doma glave sa šamponom (djeluje nekih 7 dana), a ja sam zabrijala da će za to vrijeme pocrkat ove po dekama i namještaju.

    oprala sam posteljinu, a deku, kape i veste (ne idu na 60°) sam strpala u zamrzivač na 2 sata.

  15. #65
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja mislim da bih ja i odselila iz kuće, sve od straha da se nije zavukla negdje

  16. #66
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam zaključila da je ovo totalno pretjerana preporuka. žive uši ne mogu živjet bez domaćina, a gnjide nemožeš odljepit s kose ni kad treba. tak da mi nije baš jasno da bi sad neke uši šetale po deki danima dok im se ne posreći da se uvale u nečiju glavu.
    mi smo si oprali svi doma glave sa šamponom (djeluje nekih 7 dana), a ja sam zabrijala da će za to vrijeme pocrkat ove po dekama i namještaju.

    oprala sam posteljinu, a deku, kape i veste (ne idu na 60°) sam strpala u zamrzivač na 2 sata.

    kako to misliš da šampon djeluje 7 dana? On djeluje na žive uši trenutno, a da zadržava djelovanje i štiti glavu, nikad čula. U toj teorijii uši sa deka i kauča mogu skočiti ponovo na glavu.
    Mi smo isto ko i Cubana , uvijek detaljno prali sve u danima kad smo tretirali kosu svima (iako ih nismo svi imali). Uglavnom , to je ciklus , i pranje kose i češljanje se mora ponavljati redovito, barem dok se ne izlegu sve gnjide.

  17. #67
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    LiceGuard preventivni sprej (180kn/30ml, šprica se 1x dnevno, traje jako dugo, piše da miriši, ali zapravo smrdi ko kuga, ko kad na znojno tijelo naneseš dezić).

    .
    e, taj. ovaj moj sprej košta 15 kuna, a ima isto djelovanje. i još miriši po lavandi. lažu u apoteci, lažem ja

  18. #68
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    e, taj. ovaj moj sprej košta 15 kuna, a ima isto djelovanje. i još miriši po lavandi. lažu u apoteci, lažem ja
    pa što ne kažeš da ti kosa smrdi po zaštiti od moljaca od toga. eto višestruke koristi

  19. #69
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mi smo svi dobili uši u 9mj, vjerojatno ih je donjela doma iz škole. U vrtiću nije nikad dobila, a ja sam je obično i ostavila doma kada smo čuli da vladaju u grupi.

    Svi smo prali kosu sa onim šamponom, ja sam prala 1x dnevno, a curi prema uputi svaki 3. dan. Isčešljavali smo onim gustim češljem koji se dobije uz šampon i kupili smo i električni češalj. Prije škole sam je špricala sa Lice guard sprajem. Oprala sam oko 15 mašina veša u 3 dana.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    kako to misliš da šampon djeluje 7 dana? On djeluje na žive uši trenutno, a da zadržava djelovanje i štiti glavu, nikad čula. U toj teorijii uši sa deka i kauča mogu skočiti ponovo na glavu.
    Mi smo isto ko i Cubana , uvijek detaljno prali sve u danima kad smo tretirali kosu svima (iako ih nismo svi imali). Uglavnom , to je ciklus , i pranje kose i češljanje se mora ponavljati redovito, barem dok se ne izlegu sve gnjide.
    Pa 7 dana odbija nove uši (ne ubija) koje bi htjele doć (repelent-tak je pisalo). I ne smije se sušit kosa s fenom da ne uništiš to neko djelovanje.
    Ubija uši, a gnjide tak-tak, uglavnom treba ponovit pranje bar dva puta.

  21. #71
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    nemoj mi, molim te, sa onim litalinim forama "pa i oni imaju mamu"
    imaju
    ali neka je ta mama negdje daleko i neka vodi za ručice svoju djecu

    daleko im kuća!
    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ja se ne češljam, ali se od sinoć stalno češem po glavi

    mrzim ovakve teme, još nek netko izvuće onu s crvima u kadi i neću se prat do ljeta
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    fakat je gušt kad naprave "puc"
    može se usporediti jedino sa pucom prišta kad pukne
    ne znate što propuštate
    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    došle su doma, ja pogledam, a ono, kosa se...miče
    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    umrijet ćuinstant
    haha

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    moja kćer ima jako dugu i gustu kosu i nismo ih se mogli nikako riješiti, sve dok nisam skroz poludila i jednostavno kupila preljev u dm-u.
    netragom su nestale.
    a preljev je puno blaži od farbe.
    ovo mi je prva vijest da bježe od farbe i preljeva za kosu
    dobro je znati

  22. #72
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Prije dvije godine smo se mi tri mjeseca mučili s ušima. I to zato jer nije bilo dogovora među roditeljima da svi u isti dan operu djeci kosu. Na kraju kad sam totalno poludila i zaprijetila se svim mogućim inspekcijama, onda su u školi organizirali roditeljski i dogovorili smo se da zajedno djelujemo. Bez toga ništa.
    Ovi kojekakvi skupi kakti preventivni sprejevi ne valjaju ništa. Šamponi ubiju samo žive uši kao i onaj preskupi električni češalj, a na gnjide ne djeluje ništa. Gnjide idu iz kose samo ručno trebljenjem. Onak s noktima primite vlas i gulite gnjidu van. Ja imam jako dugu i farbanu kosu i nisam ih dobila. Moja frizerka isto misli da uši ne vole farbanu kosu, ali mi je rekla da ne vole ni prljavu kosu i da je ulje čajevca super.
    Što se tiče posteljine, ja sam na jastuku od male nalazila uši i nekako mi je logično da onda mogu prijeći dalje. Sve sam iskuhavala i dan za danom mijenjala posteljinu.
    Prvu noć kad smo otkrili da mala ima uši sam do 4 ujutro sumanuto čistila stan.
    U međuvremenu su još dvije "epidemije" ušiju bile u školi, ali mala nije dobila.
    Meni se to isto užasno gadi i mislila sam da to pripada u neka prošla vremena, ali izgleda da je to najnormalnija pojava baš kao i kojekakve viroze.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Samo da vam javim da smo dobili bolovanje za ušljivost i piše:
    Dg: Ušljivost (pedikuloza) nespecificirana
    Šifra AO
    očekivano trajanje bolovanja 7 dana

    Nismo iskoristili svih 7 dana, jer smo ih uspjeli istrijebiti za 2-3 dana.
    Dr. je uredno prijavila zavodu za javno zdravstvo (što bi svi dr. trebali napraviti). I nedugo nakon toga naletila sam na jedan članak u novinama o povećanom broju zaraze ušima.

  24. #74
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ovo je skroz super informacija!
    ali nadam se da mi više NIKAD neće trebati

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •