Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: stiropor na zidu

  1. #1
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno stiropor na zidu

    u sobi od malca je dosta hladno. on ima krevet u kutu i bas se osjeca hladnoca od zidova.

    pa me zanima da li se moze unutra staviti stiropor koji je namjenjen vanjskoj upotrebi? ne bih kupovala one ukrasne niti bih ljepila stiropor po zidu
    jer smo u podstanarskom stanu.

    mislila sam oko kreveta postaviti one malo vece (cca 1mx0,5m) i deblje stiropore ( oko 2 cm) koji su zapravo za van. krevet bi ih drzao da ne padnu. a kako su i zidovi i stiropor bijeli uopce se ne bi jako primjecivali.

    ali me zanima da li su oni stetniji na bilo koji nacin od ovih ukrasnih stiropora?

    i da li postoji koja druga opcija da se smanji ta hladnoca?

  2. #2
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Ideja bi bila ok kada bi se to moglo nalijepiti na zid i završno obraditi. Mene bi bilo strah to samo tak naslagati oko kreveta obzirom da je stiropor jako zapaljiv i brzo goreći materijal.
    Možda bolje neke plutene ploče?

  3. #3
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    pa ja sam u svojoj djevojackoj sobi iz djetinstva imala na zidu zaljepljen taj ukrasni stiropor. kada je tako po cijelom zidu zaljepljen uopce se ne kuzi da je stirpor dok ne dotaknes. ali to je naravno stiropor namjenjen unutrsnjoj upotrebi. mislim da ne postoji neka zavrsna obrada na stiropor koji se stavlja unutra.

    mene u biti nije strah toga sto je brzo goruci (jer malac se ne igra sibicama u sobi ) vec da li je taj stiropor losije kvalitete? naime ima neki cudan miris. i da li ispusta nesto - ne znam sta...

    a o plutu sam isto razmisljala, ali on je samo u smeđoj boji, a to bi bas bilo malo ruzno. postoji li mozda kakav bijeli pluto?

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Pluto smrdi.

  5. #5
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Pod završna obrada sam mislila da se pregleta i poboja i "postane" kao zid. I pluto se može pobojati.

  6. #6
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    mm je nećacima u sobu stavio tanji stiropor- mislim mm, mrežicu i pogletao- to su si pofarbali i sad im je milina, nebuš fulala, i bilo bu toplo!Rezultat ti bude ko da si knauf nakeljila, samo kaj je toplije!

  7. #7
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    malo sam se jos okolo raspitala i uglavnom taj stiropor za van se moze i unutra stavljati. nije problematican

    samo kazem; mi ne bi ljepili jer smo podstanari pa kad bi odlazili bi samo imali muke da to skinemo.

    sutra cu mu to sloziti oko kreveta i nadam se da ce biti malo toplije. javim kak je proslo postavljanje

  8. #8
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    mi smo tako napravili, evo stoji već drugu zimu. ne smeta nam uopće, ne smrdi, zdravi smo.... valjda je onda ok.

  9. #9
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    posto ne mozete lijepiti na zid, mozda mozes neku lijepu deku ili flis materijal kupit i sasit pa postavit oko kreveta kao 'ukras'?

  10. #10
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Mi ovo imamo u spavaćoj već treću godinu, ljeti skidamo zimi stavljamo. Fiksiran je dvostranim selotejpom, ipak škripi i pomiče se kad je samo prislonjen.

    Jedina mana je što je ružičaste boje.

  11. #11
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Bit će super ako to djeca prstićima nebi dirali i kopali po njemu,i još gore da stave u usta.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    morena ja bih taj stiropor ipak "obukla" u nešto, riba26 je gore napisala da presvučeš tkaninom, jer malcu može pasti na pamet da ga kopa, kida, stavi u usta...

  13. #13
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    evo stavila sam stiropor na zid i ne vidi se jako, toplije je, ali suska naravno

    u biti i planiram prekriti zid i stiropor sa jednim ''platnenim posterom'' da to tako nazovem, koji cu cak pokusati i sama sasiti

    i sada me zanima da li netko zna kako ide procedura skidanja stiropora kada se zalijepi? ipak planiram zalijepiti taj stiropor. pa me zanima da li se zid jako unisti od tog ljepila i da li ima puno posla da se zid vrati u normalu?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ne znam kakav lepak ide za zid, ali ja sam jednom pokušala da pravim ukrase za jelku od stiropora, i da zalepim šareni papir za njega. Ali se on skroz izdeformisao na mestima gde sam namazala lepak (uhu lepak za papir).

  15. #15
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Netko je već spomenuo dvostranu ljepljivu traku. Kod mene je to jedna od načešće upotrebljavanih stvari. Odlično funkcionira.
    Posljednje uređivanje od tinaka : 29.11.2011. at 20:02

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi ovo imamo u spavaćoj već treću godinu, ljeti skidamo zimi stavljamo. Fiksiran je dvostranim selotejpom, ipak škripi i pomiče se kad je samo prislonjen.

    Jedina mana je što je ružičaste boje.
    jeste li to poredali skroz do plafona?
    po celim zidovima?
    morena, kako si ti to napravila?
    zanima me sta apricot misli o ovoj unutrasnjoj izolaciji.
    nasi rodjaci su polepili unutrasnje strane zidova
    lepak,stiropor, mrezica, glet, krecenje
    i nije ih doslo tako skupo.
    mm me ubedjuje da je to jako lose,
    da se njima iza stiropora zidovi mogu ubudjati.
    aj, pliz, ima li neko iz struke da mi odgovori na ovo?

  17. #17
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    ja sam stavila 4 stiropora jedan do drugoga uz krevet. oni su cca 1 m visine i 50 cm sirine. tako da ih krevet drzi da ne padnu. jos nisam s nicime ljepila.

    Ali sam u svojoj sobi kao klinka imala stiropor po cijelim zidovima. Jer smo zivjeli u staroj kuci sa losom vanjskom izolacijom i zidovi su bili hladni i gubilo se puno energije. Od kada smo stavili stiropor bilo je osjetno toplije. pogledaj malo po Bauhausu i slicnim trgovinama. postoje ukrasni stiropori raznih tekstura koji su namijenjeni unutarnjoj upotrebi i manji su od ovih koje sam ja stavljala. oni su cca 50x50 cm.

    To je odlican nacin izolacije po meni. da nam ovo nije podstanarski stan nego bas nas odmah bih poljepila stiropor po cijelim zidovima.

    sto naravno nije potrebno ako je dobra izolacija izvana. Na vanjske zidove se inace stavlja stiropor raznih debljina pa preko njega fasada i ako je izvana dobra izolacija, unutarnja nije potrebna.

  18. #18
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    e da, i mi nismo prekrivali taj stiropor unutra.

    i sto to znaci ubudjati?

  19. #19
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj djuma prvotno napisa Vidi poruku
    jeste li to poredali skroz do plafona?
    po celim zidovima?
    morena, kako si ti to napravila?
    zanima me sta apricot misli o ovoj unutrasnjoj izolaciji.
    nasi rodjaci su polepili unutrasnje strane zidova
    lepak,stiropor, mrezica, glet, krecenje
    i nije ih doslo tako skupo.
    mm me ubedjuje da je to jako lose,
    da se njima iza stiropora zidovi mogu ubudjati.
    aj, pliz, ima li neko iz struke da mi odgovori na ovo?
    Mi uradili ko vaši rođaci, odlično nam ispšalo zasada(4.ta godina) vlage nema, stiropor nije smanjio prostor, a puno manje energije nam odlazi nepotrebno van. I zašto ljeti skidati, pa to je odlična izolacija i kada je vani vruće, ne dozvoljava vanjskoj toploti da uđe.

  20. #20
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj morena24 prvotno napisa Vidi poruku
    e da, i mi nismo prekrivali taj stiropor unutra.

    i sto to znaci ubudjati?
    upljesniviti

  21. #21
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Ja sam narucila neke rucno radjene figurice od stiropora i zena koja to radi mi je rekla da mogu fiksirat na zid sa Uhu Patafix..

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    zid se nece ubudjati ako je suh i bez prisustva vlage prije ljepljena stiropola,ako je sve po propisu nema se zbog cega ubudjati ,i isto tako ga je najbolje unutra lijepiti ako su vanjski zidovi zasticeni od kise,vlage ili imaju fasadu onda je to to,i super je i za zimu i za ljeto,zimi zagrijava i cuva toplotu a ljeti je super jer neda toploti unutra i onda je u prostoriji super hladno i ugodno....(barem nama je tako)

  23. #23
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Moje područje je grijanje/hlađenje, ali nikada ne bih preporučila stavljati stiropor iznutra, pogotovo ne bez završne obrade (mrežica, gletanje, bojanje) i to iz više razloga.
    Pd mogućnosti pojave plijesni, bez obzira na fasadu, jer "toplinski mostovi" su danas više pravilo, nego rijetkost, jer mi stiropr nije materijal kojeg bi htjela u svojoj kući, a komo li u spavaćoj sobi, jer je zapaljiv i opasan na više načina, našla bih ja još...
    Za mene je stiropor isključivo za vanjsku uporabu. Ovo jemoj mišljenje, iako u praksi se radi oboje, ali nisamčula bez završne obrade.

    Kupiš iveral ili neku drvenu ploču izrezanu valovito ili kako već ti paše i prišarafiš na zid sa dva-tri vijka.

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja potpisujem AndrejuMA

    ako ste podstanari, i ako se ispor stiropora podvuče vlaga (koja je možda sada nevidljiva, ali postoji, jer nam je gradnja tako loša da su toplinski mostovi gotovo neizbježni), navukla si većega vraga na leđa nego ikakvom drugom intervencijom koju je lakše razmontirati
    ako već misliš nešto stavljati na zid, treba staviti nešto paropropusno
    trenutno mi ne pada napamet ništa pametno, a da lijepo i izgleda

  25. #25
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Termoizolacija (stiropor u ovom slučaju) iznimno ide sa unutrašnje strane zida i to je uvijek lošija varijanta od vanjske izolacije. Sve je to jako dobro obrađeno u području fizike zgrade i ima veze sa stvaranjem vlage u zidu kada se točka u kojoj se stvara vlaga pomiče prema unutra jer se oscilacije temperatura unutra/vani ne "amortiziraju" baš najbolje u slučaju kad je izolacija unutra. To sam onako jednostavno pokušala objasniti samo da se shvati da se posljedice ne moraju vidjeti odmah,ali ih može biti naknadno.
    I inače ako se razmisli o samoj akumulaciji topline, zidovi i strop kada se zagriju isijavaju i "drže" toplinu,a kad je sve izolirano stiroporom, kako se brzo ugrije tako se brzo i ohladi-npr. samo dok otvorite na tren prozor.
    Po meni nije loše izolirati iznutra jedan zid na kojem je očito da se jako gubi toplina i to onda napraviti kako treba (sa završnom obradom).

  26. #26
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku

    Kupiš iveral ili neku drvenu ploču izrezanu valovito ili kako već ti paše i prišarafiš na zid sa dva-tri vijka.
    ovo mislis kao alternativu stiroporu? da li to ima u trgovinama tipa Bauhaus? ne kuzim se bas u to a cini mi se ok prijedlog....

    i bas me to zanima - koje su jos negativne strane stiropora? osim zapaljivosti...

  27. #27
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ima u elgradu, siže kupresu, iverpanu...
    svugdje
    možeš kupiti i osb ploču, pa je obojati kako ti paše
    i ušarafiš na zid na nekoliko mjesta, s time da ostaviš malo "lufta" između, da ventilira
    poslije to rašarafiš, pogletaš i obojaš, pola sata posla i 15 kuna troška

  28. #28
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    eto, malo surfam (jer ni ne znam sto su osb ploce ) i naisla na ovo, pa mislim da odustajem i od njih... ali surfam dalje za druge drvene obloge!

    http://www.gradimo.hr/clanak/osb-ploce/13019


    Mogu se koristiti i kao obloge svih vrsta. Nedostatak ploča od iverice leži u činjenici što se njihove ivice ne mogu čavlati i učvršćivati vijcima. Veliki broj ploča od iverice u unutarnjem prostoru može dovesti do zasićenja formaldehidom, čak ako se pridržava EU-normi.

  29. #29
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nažalost, da
    kao i sav namještaj koji nijhe od drveta, nego od iverice

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •