Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Koliko vremenski jedu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno Koliko vremenski jedu?

    Cure koliko vam djeca vremenski jedu dugo cicu?
    Moja jede 5 min i onda ju pusti nakon toga podrigne i nece vise jesti makar trazi i jezikom ide ko da jede

  2. #2
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    max 10-15min

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    u toj dobi moj najmanji je znal bit na cici i cicat i do sat vremena , ali i po 15-20 minuta

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    10 minuta uvrh glave, isprazni obje u to vrijeme. Kad pocne okretat glavom znam da mu je dosta. Bas jako vuce tako da sam sigurna da se najede. A i na kilazi mu se vidi

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ne znam za koju dob pitaš - M sada sa 6 mjeseci doji manje od 5 minuta, ja taman otvorim knjigu i nađem gdje sam stala kad on već gotov.

  6. #6
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Moji su bili svi od reda brzocicači i moram reći da je to bilo stvarno sjajno za mene kao roditelja, jer nije oduzimalo puno vremena, dječica zadovoljna, a ja mirnih živaca. (Ali kasnije su to već nadoknadili svatko na svoj način )

    Samo bih, za one koji brinu radi duljine podoja i boje se da je dijete gladno ako prekratko/predugo doji, skrenula pažnju na sljedeće:
    Vrijeme na dojci ne znači da dijete toliko jede. Onaj aktivni dio dok dijete baš guta mlijeko traje kratko. Hoće li dijete nakon što se nagutalo mlijeka pustiti dojku ili će je htjeti imati u ustima da bi zadovoljilo potrebu za sisanjem i maminom blizinom, i koliko će to dugo trajati.. to ovisi o djetetu i razlikuje se u nevjerojatnim rasponima.

    Ako normalno napreduje, dobrog je općeg stanja, kaka i piški po ps-u... a doji par minuta i pušta dojku, ne znači da je prekratko jelo i da je još gladno. To samo znači da djetetu tako odgovara.
    S druge strane, ako dijete doji satima, opet ne znači da je gladno.. znači da mu je baš super imati dojku u ustima i baš mu je gušt.. a tko bi mu zamjerio?

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Moja jede 5 minuta i onda joj dosta nekad zaspi al opet za sat vremena ona je gladna pa zato pitam a kad pokusam joj opet dati nakon sto izbaci okrece glavu i place da nece onak otvori usta i nece uhvatiti bradavicu.

  8. #8
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Moj malac doji od 10 do 30 minuta. Ima podoja kad želi duže biti na cici radi maženja.

  9. #9
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj malo janje prvotno napisa Vidi poruku
    Moja jede 5 minuta i onda joj dosta nekad zaspi al opet za sat vremena ona je gladna pa zato pitam a kad pokusam joj opet dati nakon sto izbaci okrece glavu i place da nece onak otvori usta i nece uhvatiti bradavicu.
    Ovo je sasvim u redu. To je njezin ritam i trebaš mu se prilagoditi. Majčino mlijeko je jako lako probavljivo, pa nije čudno da je beba za čas traži još. I nema u tome ništa loše. Tvoje je mlijeko baš takvo jer je kao takvo najbolje baš za tvoju bebu i baš za njezine potrebe.

  10. #10
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Maximum 8 minuta. Mislim da je tako otkad se rodio.
    Sad je to uglavnom 2-3 min kad je veliki.

  11. #11
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    uh ja ću tu pisati ali me zanima zapravo koliko često jedu djeca u dobi od 2,5 mjeseci. Mislim svako koliko otprilike. Znam da je to individualno ali me muči jer je moj D do jučer jeo svaka 2 sata a danas već u dva navrata radi pauzu od 4 sata. Cice će mi eksplodirati. Malena je imala neku enterovirozu pa se bojim da nije to pokuipio od nje. ne povraća, samo ponekada malo jače bljucne. I on jede 3 min i gotovo. Oduvijek je takav ali ok napreduje pa je valjda sit.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    A ja imam suprotan problem kod mene mala jede svakih sat vremena po danu a po noci svaka 2-3 sata i primjetila sam da nakon desne cice kad pojede obavezno mora i lijevu a neznam zasto sta nema unutra dosta ili?

  13. #13
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj dundo prvotno napisa Vidi poruku
    uh ja ću tu pisati ali me zanima zapravo koliko često jedu djeca u dobi od 2,5 mjeseci. Mislim svako koliko otprilike. Znam da je to individualno ali me muči jer je moj D do jučer jeo svaka 2 sata a danas već u dva navrata radi pauzu od 4 sata. Cice će mi eksplodirati. Malena je imala neku enterovirozu pa se bojim da nije to pokuipio od nje. ne povraća, samo ponekada malo jače bljucne. I on jede 3 min i gotovo. Oduvijek je takav ali ok napreduje pa je valjda sit.
    Pa zar baš niti jednom ne kmekne u ta 4 sata? Ako je tako - blago vama!
    Ja sam svojima nudila ponekad i kada nisu tražili - ako bih osjetila prepunjavanje. Oni bi si malo pocicali, taman toliko da nestane taj neugodan osjećaj prepunjenosti.

  14. #14
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Moja neće da jede ako nije baš gladna. Znači ponudim joj sada-ona odbija uz vrištanje i bacanje, za 5 minuta jede kao ala.

  15. #15
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    jučer pred večer je jeo opet na dva sata, a danas ujutro evo već 2,5 sata samo leži, malo ubije oko, probudi se i opet tako. Ne traži papati, ali ni da ga dignem. Čudno mi je to do jučer nije bio takav. Dapače spavao je ugl na rukama.
    Po noći svaka 2-3 sata.

  16. #16
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Prva dva-tri mjeseca jeo je satima, nikada ne bi prekinuo podoj, samo ako bi zaspao. Ili bih ja prekinula kad bih vec poluluda bila. Onda je "skratio" na nekih 45 minuta. Kad je napunio 6 mjeseci, trajalo je 7-10 minuta, a sad traje 2-3 (ima 11 mjeseci). Tako je bilo danju, noću nikad nije bilo tako dugo jer bi se uvijer relativno brzo uspavao.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Moj beban je prva tri mjeseca bukvalno živio na mojim prsima, nisam se mogla odvojiti ni u toalet da odem niti da nešto prezalogajim, on bi odmah plakao, tada me to jako nerviralo, mislila sam da se to samo meni dešava, da nešto nije u redu, dodatno su me obeshrabrivali sumnjama u "kvalitet" moga mlijeka, dal' mu je dovoljno, dal' je dovoljno jako ali onda već krajem trećeg mjeseca krenuli su neki razmaci u dojenju od 1- 1,5h pa vremenom sve duži i duži, a trajanje podoja se smanjivalo. Upoznala sam i druge žene koje su imale slične situacije i svarila sam da je svaka beba individualna i da je moja beba jednostavno takva i da je to sve normalno. Kada sam se s tim pomirila i stavila neoprano suđe ili ručak u drugi plan a podoje u prvi, tada sam počela da zaista i uživam u tome.
    Ipak, kada nam je staž dojenja dosegao 21 mjesec, on se znao buditi noću i do 12 puta. Nije bio ni gladan ni žedan, nego eto tek tako samo da me osjeti, mislila sam da ću se pretvoriti u bananu, zbog mog položaja spavanja, ali nije mi bilo teško... Priznajem nije bilo ni lahko, kada sam morala ustati ujutro u 5h u prvu smjenu i izdržati cijeli dan na nogama, ali eto sve je to normalno.
    Sada mi to jaaaako nedostaje, ali čini mi se da bih tek sa drugom bebicom znala opušteno uživati i ne sumnjati dal' je sve regularno u tom procesu.
    Onog trenutka kada shvatimo da je bebica individualna i da podoj svaka 3 sata kako nam često babice nameću i nije baš najpametniji potez, onda ćemo moći da opušteno uživamo u čarima dojenja

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Split
    Postovi
    19

    Početno

    Pozzz,
    evo ja imam bebicu od mjesec ipo dana ,prvih mjesec dana papala je svakih 4 sata pokusavala sam je buditi za jesti al nije bilo uspjesno ,pa sam na kraju odlucila da kaad se probudi tad ce i jesti , jeste da su mi grudi bile tvrde al sam se spasavala na nacin da bi ih malo rucno izdojila ,kad bi jela cicala je dobrih 30min naravno uz malu stanku jer bi se umorila . e onda se desilo to da je dva dana za redom imala zelenu stolicu a to je tzv stolica gladi ,zvala sam babicu koju inace znam , da dodje do mene da izvagam malenu i zbilja skoro nista nije napredovala te sam joj nazalost morala uvesti dohranu , znaci jedan obrok grudi druga dohrana jer desavalo se to da kad bi pola sata sisala da kad bi rutnila da bi iza toga ponovno trazila i tako po tri ,cetri i do pet puta ,umorila bi i sebe i mene .E kad je doslo do dohrane naravno naucila se da tu ide brze i lakse da nemora vuci ko na grudima i pocela mi je grudi odbacivati .Jako mi je bilo zao sto sam morala prestat dojit jer doslo je do toga da sam malo po malo izgubila na hvaliteti mlijeka ((((
    Nakon svakog obroka se desava da kad rutne da izbaci iz sebe kazu visak vjerovatno jeste tako al se desava i to da dok spava il samo lezi da iz usta izbaciva mlijeko neznam zasto al predpostavljam da se prenajela .Sada se zna desiti da mi spava i po sest sedam sati do obroka a nekad je razmak dva ipo sata do cetri sata .spava ko malo Andjeo s tim nemam problema nikakvih hvala Bogu .

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    11

    Početno

    Naši su po 20-ak minuta i onda zaspi,ali to traje max 1h i onda opet na cicu

  20. #20
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Našla temu. Super.

    Ispast će kao da sam se došla hvaliti, ali zanima me. Beba od dva i pol mjeseca siše već oko sat vremena. Drijema (sklopljene oči) i osjetim da vuče s kratkim pauzama. Ja ležim i saftam se u svom znoju po ovoj vrućini. Koliko je normalno da ima takav apetit? Inače voli puno pojesti i nije neobično da izbljuca dio van nakon dužeg hranjenja. Svejedno joj pustim uvijek da sama završi i okrene glavicu kada joj je dosta, ali eto, sada ne pušta već sat vremena.

  21. #21
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sve i svasta je normalno. Nekad sisu tako satima. Nekad su gotovi u 5 minuta.

  22. #22
    mirna99 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    67

    Početno

    Da li oni skraćuju podoje jer efikasnije sišu čak veću količinu mlijeka nego količinu koju su jeli prije ili je sastav mlijeka drugačiji, odnosno manje količine al je zasitnije?! Pitam jer sam u nedoumici. Mala je 5mj i kod nas dojenje borba svakodnevna. Istina, ne nacicava se kao prije dok je bila novorođenče jer se lako zanima s ostalim stvarima (pa se bojim da ostaje gladna), ali ne sisa nikad par minuta, to se zna otegnuti. Ono što me muči (a znam da grudi nisu više punije ni tvrde kao prije, svu teoriju znam) je sljedeće - zna se dogoditi da se može lijepo najesti, osjećam da je donekle sita kad su grudi pod dodir takve da osjetim da unutra ima mlijeka, a evo par dana su mi pod dodirom skroz mekane i niakakve. Treba sto godina da ono "povuci-povuci-povuci-gutljaj" preraste u samo gutanje od deset sekundi "kao iz pipe". kada su mi fino kakti punije, onda baš guta i jede, manje povlači. Ne znam zašto se to tako dogadja-par dana ovako, pa nekoliko dana onako, pa opet "nema", pa "ima"....znam da uvijek ima, ali kužite što hoću reći?! . Da li s vremenom to što su dojke mekane znači da oni jedu količinski manje al drugačijeg sastava mlijeko (zasitnije)?

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Našla temu. Super.

    Ispast će kao da sam se došla hvaliti, ali zanima me. Beba od dva i pol mjeseca siše već oko sat vremena. Drijema (sklopljene oči) i osjetim da vuče s kratkim pauzama. Ja ležim i saftam se u svom znoju po ovoj vrućini. Koliko je normalno da ima takav apetit? Inače voli puno pojesti i nije neobično da izbljuca dio van nakon dužeg hranjenja. Svejedno joj pustim uvijek da sama završi i okrene glavicu kada joj je dosta, ali eto, sada ne pušta već sat vremena.
    To su moji radili kad bi im izbijali zubi. Ja sam trpjela koliko sam mogla, ali ne uvijek (pogotovo ne s drugim djetetom).

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mirna99 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li oni skraćuju podoje jer efikasnije sišu čak veću količinu mlijeka nego količinu koju su jeli prije ili je sastav mlijeka drugačiji, odnosno manje količine al je zasitnije?! Pitam jer sam u nedoumici. Mala je 5mj i kod nas dojenje borba svakodnevna. Istina, ne nacicava se kao prije dok je bila novorođenče jer se lako zanima s ostalim stvarima (pa se bojim da ostaje gladna), ali ne sisa nikad par minuta, to se zna otegnuti. Ono što me muči (a znam da grudi nisu više punije ni tvrde kao prije, svu teoriju znam) je sljedeće - zna se dogoditi da se može lijepo najesti, osjećam da je donekle sita kad su grudi pod dodir takve da osjetim da unutra ima mlijeka, a evo par dana su mi pod dodirom skroz mekane i niakakve. Treba sto godina da ono "povuci-povuci-povuci-gutljaj" preraste u samo gutanje od deset sekundi "kao iz pipe". kada su mi fino kakti punije, onda baš guta i jede, manje povlači. Ne znam zašto se to tako dogadja-par dana ovako, pa nekoliko dana onako, pa opet "nema", pa "ima"....znam da uvijek ima, ali kužite što hoću reći?! . Da li s vremenom to što su dojke mekane znači da oni jedu količinski manje al drugačijeg sastava mlijeko (zasitnije)?
    Dojke s vremenom postanu mekane zato sto tijelo prestane proizvoditi vise mlijeka nego je potrebno. Kad se prepune, vjerojatno je refleks otpustanja mlijeka nesto brzi pa je sretnija s takvom situacijom. Podoje skracuju jer su brzi i efikasniji, a nisu sva djeca ista i neka sisu samo zbog hrane.

    U dobi u kojoj je tvoja kcer pocinje izuzetna zainteresiranost za okolinu i cesto je tesko pridobiti njihovu paznju za sisanje. Pokusajte s podojima u mirnom, tihom prostoru, daleko od upaljenog televizora, uz opustajucu glazbu (ili u tisini, ako joj to vise odgovara).

    Zasto se bojis da ostaje gladna? Jesu li pelene ok? Koliko ima podoja dnevno? Djeca koja sisaju kratko ponekad traze sisati cesce od onih kojima podoji duze traju, ali naravno da nema pravila.

  25. #25
    mirna99 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    67

    Početno

    Mislim da je gladna, valjda iz više razloga od poljuljanog samopouzdanja, sumnje, nesigurnosti, njene kilaze, još nije udvostručila porođajnu težinu, većina beba dostigne do 4.mj, svi dobivaju super na kilazi i duljini, a sisaju manje i čak kraće, pa onda zbog toga što ponekad češće traži, pa se nacicava, pa nema nekog gutanja kao da pije iz čaše, dosta nemirna na dojci a kada imam osjećaj da ide onda se u pravilu umiri i spavucka i jede,...itd itd. Brdo toga me muči iako ima već 5mj i tjedan dana. Sad se još više zbedirah jer smo bile kod pedijatrice, sad je na 6700 (prije 2mj s 3mj i tjedan dana bila je 5800 s time da mislim da je taj prvi mjesec dobila više nego sad u zadnji mjesec). Kaže pedi da bi trebala sada min.600 gr mjesečno dobivati. Rođena s 3800, otpust 3500. Duljina 50, a sad s 5mj 65,5. Dosta je aktivna i motoricki napredna, i tu je zadovoljna s njom. ali mi zbog pada na percentilnim krivuljama (tendencija pada u zadnja dva mj malo) preporuča da krenem s dohranom - povrće s 5,5mj. A ja sve hoću čekati još 6.mj. Piski, sigurno pet,šest fino popisk.pelena, kaka sada svaka dva,tri dana, a nekad svaki dan. Jedemo kako kad...nekad svaka dva sata, nekad češće, nekad rjeđe...al ne znam što nazvati podojem jer nekad proguta 20 puta a kad je punija dojka i više, i duže je tad na dojci. Al osam puta sigurno. Imam osjećaj da se sve nešto "krpam" i guram da dođemo do njenog 6.mj. nema one lezernosti u dojenju (tipa digni majicu i dijete se u deset min nahrani i mirno u sljedeća dva,tri sata), uzivancije, nego sam stalno u nekom grču . Kadgod negdje idem me počne panika hvatati, što ako bude gladna, a ne ide joj, pa plač...dogurala sam dovde, znam, al sam htjela bar sad uživati u dojenju i biti opustena, a to nikako postići.

  26. #26
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Opusti se.

    Ok, lakse je meni to reci nego tebi napraviti, ali stvarno ne izgleda da postoje razlozi za paniku. Pelene su dobre, podoji super, a i tezini nista ne fali. Duplanje porodne tezine se ocekuje oko 6-og mjeseca zivota, ne cetvrtog, a tvojoj djevojcici nedostaje samo 300 grama.

    Za dohranu, cekaj sest mjeseci, ako ne i dulje. Od povrca se sigurno nece najesti, tako da je opcenito savjet pedijatra bezvezan. Sve da i postoji sumnja da dobiva premalo, nema smisla savjetovati povrce - em je niskokaloricno, em puni zeludac, sto znaci da ce dijete automatski pojesti manje majcinog mlijeka, u kojem se zapravo nalaze svi nutrijenti koji mu trebaju.

    Stvarno, opusti se. Super vam ide.

  27. #27
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Nakon 4. mjeseca života (do tada je prosjek dobitka 680g mjesečno ili 170g tjedno), očekivani dobitak na težini dojenog djeteta je 113-142g tjedno ili 452-568g mjesečno, dakle, popriličan raspon unutar normale.

  28. #28
    mirna99 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Opusti se.

    Ok, lakse je meni to reci nego tebi napraviti, ali stvarno ne izgleda da postoje razlozi za paniku. Pelene su dobre, podoji super, a i tezini nista ne fali. Duplanje porodne tezine se ocekuje oko 6-og mjeseca zivota, ne cetvrtog, a tvojoj djevojcici nedostaje samo 300 grama.
    Joj, da nam bar nedostaje samo 300gr . Ona je rođena s 3800 (OT 3500), a sada je na 6700 i za 20ak dana navršava 6 mjeseci. Ne bude ona prije 8.mj poduplala . Kako to neki dobivaju puno, a neke bebe manje? Je li moguće da mlijeko manje kaloricno ili si ona dovoljno masno ne izvuče kad tak nježno sisa, sve na finjaka, pa to traje i traaajeeee . Iz tog sam razloga željela treće i muško, pa da konačno to dojenje profunkcionira (treća sreća), ali opet cura, nježna i vitka k'o glista

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    tvoj je problem da je mala rođena velika,

  30. #30
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mirna99 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, da nam bar nedostaje samo 300gr . Ona je rođena s 3800 (OT 3500), a sada je na 6700 i za 20ak dana navršava 6 mjeseci. Ne bude ona prije 8.mj poduplala . Kako to neki dobivaju puno, a neke bebe manje? Je li moguće da mlijeko manje kaloricno ili si ona dovoljno masno ne izvuče kad tak nježno sisa, sve na finjaka, pa to traje i traaajeeee . Iz tog sam razloga željela treće i muško, pa da konačno to dojenje profunkcionira (treća sreća), ali opet cura, nježna i vitka k'o glista
    Ne gleda se porodna tezina, vec ova najniza. Znaci 3500 + 3500 = 7000. Tu ste, samo sto niste.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •