Stranica 19 od 74 PrviPrvi ... 917181920212969 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 901 do 950 od 3685

Tema: Kuharske nedoumice

  1. #901

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Bok, ja odlucila napraviti Čupavce. Gledam po netu recepte i svi sadrze margarin a ja ga ne bi koristila. Mogu li ga zamijeniti sa npr maslom ili uljem i dali u omjeru 1:1 ili kako? Puno hvala na svakom savjetu!

  2. #902

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Evo sam procitala pocetak ove teme i zakljucila da cu staviti upola manje ili 3/4 maslaca u smjesu pa cemo vidjeti kako ce ispasti

  3. #903
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj PikiViki prvotno napisa Vidi poruku
    Bok, ja odlucila napraviti Čupavce. Gledam po netu recepte i svi sadrze margarin a ja ga ne bi koristila. Mogu li ga zamijeniti sa npr maslom ili uljem i dali u omjeru 1:1 ili kako? Puno hvala na svakom savjetu!
    Možeš zamijeniti. Ako piše 100 g margarina, stavi istu količinu maslaca ili 1 dl ulja.

  4. #904
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ne treba baš upola smanjiti maslac, možda tek koji dekagram i to ne u svakom receptu
    u prhka tijesta treba malo manje jer postanu preeprhka kad se margarin zamijeni istom količinom maslaca, ali biskvitna mogu s istom količinom

  5. #905
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ne treba baš upola smanjiti maslac, možda tek koji dekagram i to ne u svakom receptu
    u prhka tijesta treba malo manje jer postanu preeprhka kad se margarin zamijeni istom količinom maslaca, ali biskvitna mogu s istom količinom
    Tako je.

    Ako u biskvitno tijesto staviš premalo masnoće, postane mrvljivo i ne da se lijepo rezati (znam iz iskustva).

  6. #906
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kako znati je li se sir, onaj mekani, drobljeni, pokvario? Čudan okus ima, i čudno miriši. Ne znam. Ali tako čudno mi miriši i kada ga tek kupim i otvorim.

  7. #907
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kako znati je li se sir, onaj mekani, drobljeni, pokvario? Čudan okus ima, i čudno miriši. Ne znam. Ali tako čudno mi miriši i kada ga tek kupim i otvorim.
    Ne bih ja to jela.

    Nećeš se otrovati, ali možeš dobiti proljev. Mekani sirevi su skloni nekontroliranom razvoju plijesni. Mliječne bakterije nisu problem, ali ovo drugo jest. (Sad bi moji sinovi izvukli kontraargument da mi jako volimo pljesnive sireve... a opet - to su KONTROLIRANO razvijene plijesni, nisu divlje).

    Ako je rok trajanja prošao samo dan-dva, možeš sir termički obraditi (ispeći štrudlu ili zlevenku) ali ako je dulje, baci to - vrag odnio....

  8. #908
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, dulje je. I smrducka onako alkoholno - pljesnivo. Možda da prepečem u nečemu i još jednom pomirišim?

    Što da radim s chutneyem? Stoji u friđu već bar pet mjeseci. Probala ga, presladak.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 20.04.2016. at 14:07

  9. #909
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, dulje je. I smrducka onako alkoholno - pljesnivo. Možda da prepečem u nečemu i još jednom pomirišim?

    Što da radim s chutneyem? Stoji u friđu već bar pet mjeseci. Probala ga, presladak.
    Nemoj se zafrkavati s tim sirom. Mene isto uvijek srce boli kad mi se nešto pokvari u frižideru, jer sam odgojena tako da smatram bacanje hrane neprimjerenom rastrošnošću. Pusti - ponekad je to manje zlo. Može ti se dogoditi da potrošiš drugi materijal, vrijeme i energiju, a sir opet bude za baciti. Ili da si pokvariš probavu. Ja bih ga teška srca likvidirala.

    Za chutney stvarno ne znam. AKo je kuhan onako kao pekmez, može stajati, ali nemam nikakvu ideju kako da mu promijeniš okus. (Anegdota: prije 1000 godina moj brat i ja smo sami bili na ljetovanju. Dobili paradajz juhu koja je bila odvratno slatka. Posolili - nula bodova. Ulili vinski ocat - to je tek bila katastrofa.... )

  10. #910
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    radila bih za sutra quiche sa porilukom i piletinom
    šta mislite, je li ok da pripremim tijesto, izdinstam poriluk i piletinu i uvalim u njega, pa ostavim u frižideru da sutra mm pospe jajima, vrhnjem i sirom i zapeče, da bude friško ispečeno?

  11. #911
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    chutney treba biti sladak, ali i ljut, bi li ti bio finiji da dodaš malo soka limuna i/ili ribanog đumbira?

  12. #912
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja bih to dinstano ostavila u nekoj posudi pa prije pečenja rasporedila po tijestu i zalila jajima i ostalim. Imam osjećaj da bi se tijesto namočilo preko noći.

  13. #913
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja ne bih.
    Razvaljala bih tijesto u kalupu, nadjev bi pripremila u posebnoj zdjeli, preljev u svojoj zasebnoj i neka muž sve složi i stavi peći.
    Prhko tijesto baš nije dobro ako se nasafta pa kuha umjesto peče.
    Isto vrijedi i za lisnato, ako radiš sa njim.

  14. #914
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    u pravu ste za tijesto,nisam uopće o tome mislila, ostavit ću odvojeno

  15. #915
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Peterlin, da, tako sam i ja odgojena.
    Tangerina, đumbir bi mogao pomoći, da.
    Ne bih nadjev ostavila na tijestu. Natopit će ga, garant.

  16. #916
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Vjerujete li Konzumu da su onaj eko češnjak iz Argetine i eko limun iz Španjolske baš eko?
    Gledam i izgleda potpuno identično kao i ne-eko, kao da su samo prepakirali i lupili drugu etiketu.

  17. #917
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I kad kupiš eko povrce i voće najčešće izgleda isto kao ono iz konzuma

  18. #918
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Lungić, tražim ideju

  19. #919
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Lungić, tražim ideju
    Ja sam baš jučer imala za ručak svinske medaljone + rižu + sos od kopra. Ovo ti je mekano meso i brzo gotovo, samo ga posoliš i namažeš malom količinom senfa (tak sam ja napravila) i frk u tavu na vruću masnoću. Kratko prepečem s obje strane da dobije onak rumenu koricu, podlijem s malo vina i gotovo.

    Umak uz to može biti od kopra, od šampinjona, od ovog, od onog... Recept za sos od kopra ne stavljam - nije za tvoju kuću (kod mene u to ide žlica brašna i vrhnje za kuhanje).

  20. #920

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Lungić, tražim ideju
    znači vraćate se u normalu , super!
    ako je u komadu, obožavam ga ubaciti u pečnicu (kratko se peče), uz njega u protvanj poslažem koji (kratko prokuhani) krumpir i mrkvu, proljetna salata
    dobijem svečani ručak a malo posla

  21. #921
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Prhko tijesto za pitu uvijek stavim prvo na par min u pecnicu, izvadim pa onda nadjev. Tada nema nikakvog saftanja i ostane prhko. Ubuduce ga frkni u pecnicu, ohladi i drugi dan stavi nadjev i peci.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  22. #922
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    znači vraćate se u normalu , super!
    ako je u komadu, obožavam ga ubaciti u pečnicu (kratko se peče), uz njega u protvanj poslažem koji (kratko prokuhani) krumpir i mrkvu, proljetna salata
    dobijem svečani ručak a malo posla
    kolko kratko?
    Planiram nešto
    Inače bi me zanimalo i neki recept da se možda može jest i hladno
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.04.2016. at 14:19

  23. #923

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    obično virnem prema tome koliko je boje skupio, ali ovako napamet bih rekla 25-30 min (ako nije pokriven folijom)
    ako ga umotaš u špek ii slično onda nešto dulje

    ako ga radim u tavi na naglo, mariniram ga u aceto balsamico s malo meda i začinima (po trenutnom raspoloženju), i nabrzinu provučem kroz tavu
    nešto slično ovome http://www.coolinarika.com/recept/pi...svinjski-file/ (ali ne na maslinovom ulju)

  24. #924
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uzela sam puter tikvu i sad gledam u nju već par dana. I ona gleda u mene. I tako, gledamo se. Ne bih radila juhu. To nikako. Ideje?

    Taj aceto balsamico, jel on stvarno toliko bolji od običnog octa? U čem je štos?

  25. #925
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Mozes ju ispec ili napraviti u pire
    Meni osobno ne mogu rec da je bolji. Samo mi bolje pase uz neka jela. Recimo rajcica i aceto su mi draza kombinacija nego obican ocat.
    Fora mi je i ova krema od aceta

  26. #926
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Butternut ispečeš u pećnici. Nema jednostavnijeg načina. Evo ovo sam prvo našla: http://allrecipes.com/recipe/229733/...ternut-squash/

  27. #927
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Aceto balsamico ima u sebi slada. Jest ukusniji, ali nije bolji ni zdraviji od recimo jabučnog octa. Sve vrste voćnog octa čine hranu probavljivijom, zato se i stavljaju na salatu. Ne da mi se sad tražiti dokaze - ovo je iz glave.

    Meni je balsamico nezamjenjiv za salatu od rukole, ali za drugo - ma nebitno... Znam da je zbog slada i gljivica zabranjen za osobe s rizikom od candide.

  28. #928
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Onda ga neću. Ionako imam problem sa šećerom.

  29. #929
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zuta, mozes i limun u salatu umjesto octa
    ja ocat uopce ne jedem, limun mi je puuuno bolji
    ako ti pase, naravno

    a s tikvom mozes recimo rizoto

  30. #930

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Taj aceto balsamico, jel on stvarno toliko bolji od običnog octa? U čem je štos?
    ne mogu reći bolji nego različit
    obožavam i koristim i jedan i drugi, kako mi koji dan paše i uz koje jelo ...
    ali za marinade mi je aceto zakon

    slatkasti je kako Peterlin kaže, a ovo za gljivice ni ja nisam znala

  31. #931
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    zuta, mozes i limun u salatu umjesto octa
    Tako i radimo, odnosno on, jer ja nisam fan kiselina.
    Mislila sam da je aceto nešto više ulje, a manje kiselina.

  32. #932
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzela sam puter tikvu i sad gledam u nju već par dana. I ona gleda u mene. I tako, gledamo se. Ne bih radila juhu. To nikako. Ideje?

    os?
    Narežeš što tanje i baciš na kap dve ulja da malo okopni, moj to klinac jako voli, ili napravi ko pomfri u pečnici

  33. #933
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Spekla sam je. Stavila i češnjaka, i soli, i svega. A s čim to treba jesti? Nekako mi je samo bezveze.

  34. #934
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Spekla sam je. Stavila i češnjaka, i soli, i svega. A s čim to treba jesti? Nekako mi je samo bezveze.
    Meni je to klasika uz pečenu puricu. Ali ide i samo, uz salatu. Kad to radim zimi,klasika mi je ribani daikon s bičinim uljem. Ali sad je proljeće, ima na biranje svježe zelene salate, matovilca, rukolee, rotkvixćca... Sad nije vrijeme za puricu, pa okreni bilo kakvo bijeelo meso na naglo. Ako ti je pusto, nareži luk na ploške i kratko ga zarumeni prije nego pržiš šnicle, prebaci u staklo i gore prebaci meso kad je pečeno. Moji muški tj.svi osim mene ne znaju se naj3sti bez mesa.

    Ako želiš djetetu popuniti obrok, uz ovo ide bilo kakva bistra juha i u njoj jaje, može poširano (samo preliješ kiiipućom juhom sirovo jaje koje razbiješ u tanjur ili jošbolje zdjelicu, da se prebrzo ne ohladi i da se jaje skuha od topline juhe). Ako se bojiš salmpnele, može i trajbano kao za kajganu, pa ukuhano u juhu.

  35. #935
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala.

    Tako trajbano ukuhano je prežgana juha, zar ne?

  36. #936
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    prežgana juha je ako popržiš brašno pa na to zaliješ vodu i zakuhaš, naravno u to možeš utrajbat jaje, a možeš ga utrajbat i u varivo od graška
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.04.2016. at 12:49

  37. #937
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Spekla sam je. Stavila i češnjaka, i soli, i svega. A s čim to treba jesti? Nekako mi je samo bezveze.
    ne pretjeruj, si dalai klinki malo?

  38. #938
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Klinka je dobila samo s uljem. A ovo sve je zapravo bilo još papar i ulje. Svejedno, nije mi ukusno.

  39. #939
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Kompliciras bzv. Sa putericom se cesnjak niti ne slaze. Najzahvalnije je da ju malo zarumenis ma ulju, podlijes vodom ili juhom(pogotovo pilecom) i kada se tikva skuha stapnim mixerom napravis krem juhu. Od zacina kim i korijander i chilli fino pasu. Ili ju jednostavno izrezes na kockice i ubacis u bistru juhu umjesto tijesta.
    Ili ju na kockice kratko poprzis, ohladis i nadjenes pitu s njom. Vucenu ili prkhu.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  40. #940
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala.

    Tako trajbano ukuhano je prežgana juha, zar ne?
    Ne. Prežgana juha je kad propržiš brašno na masnoći i zaliješ hladnom vodom, posoliš i začiniš. To je isto fino i jaje paše unutrq, ali ja sqm mislila na običnu bistru juhu od povrća ili povrća+mesa, pa u to frk jaje. Isto je fino, čak za dijete bolje i zdravije.

    To je juha koju u kuharicama zovu temeljac.

  41. #941
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    lazanje
    UVIJEK mi ispadnu suhe, nikad nisu fino socne kao one gotove ili restoranske
    stavim i besamel, i bolonjez umak, i sir ribam gore
    i opet isto.

    kako vi?

  42. #942
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    lazanje
    UVIJEK mi ispadnu suhe, nikad nisu fino socne kao one gotove ili restoranske
    stavim i besamel, i bolonjez umak, i sir ribam gore
    i opet isto.

    kako vi?
    Isto tako, samo mi za lazanje bolonjez mora biti rjedi. Mora se pasta u necemu skuhati i popiti da omeksa, jel.
    Ako stavljas onaj sestosatni bolonjez onda su sigurno suhe

  43. #943
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Isto tako, samo mi za lazanje bolonjez mora biti rjedi. Mora se pasta u necemu skuhati i popiti da omeksa, jel.
    Ako stavljas onaj sestosatni bolonjez onda su sigurno suhe
    nema to veze s gustoćom bolonjeza

    ja uvijek stavljam onaj dugokuhajući i lazanje su mi uvijek za lizat' prste, stoput bolje od bilo kojih koje sam kušala po restoranima

  44. #944
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Na kraju sam dodala krastavce, jogurt i još malo papra. Pomiješala jedno i drugo, i sada to jedem. Nije ukusno, ali je jestivo. Izdržat ću.
    Jbg, nije do češnjaka, već do slatko slane kombinacije. Uvijek mislim probat ću još ovo ili ono, ali zaboravim koliko mi to bude grozno na kraju.

  45. #945
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    nema to veze s gustoćom bolonjeza

    ja uvijek stavljam onaj dugokuhajući i lazanje su mi uvijek za lizat' prste, stoput bolje od bilo kojih koje sam kušala po restoranima
    A kakve kore da lazanje koristis?

    Ne znam, ja sam in napravila na tisuce (restoran, al moje su garant bolje od svih koje si probala ) i , po mom iskustvu, ako tijesto nije prethodno prokuhano mora biti toca da se skuhaju (i moraju biti poklopljene veci dio pecenja).
    Ako je tijesto kuhano ili svjeze i tanko onda to nije toliko presudno.

  46. #946

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Molim vas ideje ,po mogucnosti s receptima i konkretnim mjerama, za prilog mijesanom mesu a da se moze pripremiti dan ranije za cca 20 osoba.

  47. #947
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Za što se može upotrijebiti meso sirovog kokosa? Ono kad se razbije kokos?

  48. #948
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Za što se može upotrijebiti meso sirovog kokosa? Ono kad se razbije kokos?
    Da je moj mlađi sin blizu tvoje kuhinje, tog kokosa više ne bi bilo je3 bi ga on pojeo. Nikad nisam radila ništa drugo. Mene taj kokos podsjeća na Veneciju jer tamo na ulici nude kriške svježeg kokosa iz onih prijenosnij fontana gdje ga hlade vodom.

    Evo ti malo tuđe pameti, tu piše da se može na jednostavan način napraviti kokosovo mlijeko. To bi bio moj izbor da nemam doma termitq, hehehe http://www.coolinarika.com/namirnica/kokos/

  49. #949
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Čini se kao gnjavaža ovo ribanje, pa miksanje, pa precjeđivanje.

  50. #950
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    onda izrežeš na kockice i pojedeš

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •