Stranica 2 od 74 PrviPrvi 12341252 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 3671

Tema: Kuharske nedoumice

  1. #51
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    ja bih samo rekla da je i kod nas lavor (vanjlig) plave boje, a brašno je baka zvala glatmel (iz mlina) i prosijavala ga je prije upotrebe. onda bih ja znatiželjno virila šta je to prljavo u brašnu kad ono nikad ništa.

    u nekom receptu s keksima piše da ih samo poškropim mlijekom, jel to istina? do sad sam ih uvijek malo utopila pa me strah da mi neće otpustiti dovoljno.
    zašto mi je oblatna nekad rastezljiva kao žvakaća guma?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Cure koje same doma pečete kore za mađaricu, koliko dugo mogu tako ispečene stajati bez da se mažu? Ova božićna mi je upravo namazana, ali čisto da znam za neki drugi put kad se budem upuštala u tu avanturu.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Citiraj bijelko prvotno napisa Vidi poruku
    zašto mi je oblatna nekad rastezljiva kao žvakaća guma?
    To se meni dogodi kad ju previše navlažim.

  4. #54
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja nemam pojma kako se pece meso u komadu u rerni.
    Tj,teoretski znam,ali mi ne ide :D
    Ili ga sprzim ili ostane presno iznutra,ili preslano ili neslano...
    Kupila sam curece batake(celu gospodzu tesko da bismo savladali),i svinjsku butkicu(kaze mesar da je to bolje od prasetine...)
    I,sta sad s njima?
    Pod foliju,u onu prozirnu vrecicu za pecenje...??
    A ako dodajem krompir,kad?Obicno mi se ili skuva ili bude prepecen...smrcc

  5. #55
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    neka generalna brojka je da pečeš onoliko sati koliko je kilograma mesa u komadu
    s tim da prvih deset minuta pukneš na 220, pa ona staviš na 150 i onda opet zadnjih deset minuta na jako, da porumeni.

    ako ti se u međuvremenu podljeva vinom ili pivom, podlijevaj, ne smeta otvaranje pećnice.

    ovo za krumpir ti ne znam, nikad ga ne pečem s mesom.
    ali, kad ga pečem samog, pečem na 230, jedno sat vremena.

  6. #56
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nabavi si toplomjer za pečenje i fino ga CSI u sredinu pa će ti svaki veći komad ispasti savršeno. Škicneš na njega i znaš je li pečeno ili sirovo.
    Cijenim instrumentarij u kuhinji jer uz manji trošak od jedne runde namirnica svaki put dobiješ sve kako treba. Preseravanje po kuhinji ostavi profesionalnim domaćicama s otvorenim kontom za nabavku namirnica i svim vremenom na svijetu za natezanje po kuhinji.

  7. #57
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nisam razumjela Davora (po običaju), ali postavljam pitanje
    imam taj mjerač, ali kolika bi to temperatura trebala biti uz kost, pa da znam da je meso pečeno unutra?

  8. #58
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Vidi ovdje http://www.globalgourmet.com/food/eg.../meatherm.html
    Toplomjer se zakrka što dublje u sredinu (kao CSI ), a kad temperatura prekorači 70°C možeš računati da sredina više nije crvena.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Moja nedoumica- prašak za pecivo ili soda bikarbona? Razlika, kada jedno, kada drugo? Hvala!

  10. #60
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Bijela brašna s visokim udjelom glutena sastavni su dio svakog kruha s germom jer inače dobijemo palačinku ili pogaču u najboljem slučaju.
    Ili malo bolje naucimo kako raditi s integralnim brasnima pa i takav kruh izgleda lijepo, a ne kao palacinka.

    Sto se vrste brasna tice, slozit cu se s apricot. Pretpostavljam da je za neke stvari bitno koje brasno se koristi, ali recimo ovdje je sve glatko, a ja uglavnom uspijevam napraviti ono sto se trazi. U dvije i pol godine nisam vidjela ostro brasno, a americko glatko djeluje sitnije od naseg i ponasa se slicno seceru u prahu. Nemaju ni tipove brasna, ono, nikad culi za T-ove.

  11. #61
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Da, ali postoji i stanovita razlika u kvaliteti pšenice koja ide u korist američkog brašna. U principu je više glutena u crnjim brašnima, ali uz puno veći udio vlakana koja dolaze i s više fitata tako da ni jako crna brašna nisu posebno dobra. Najveću razliku čini kemija koja se dodaje u američko brašno kako bi se ubrzalo starenje.To i "self raising" dodatke nastoj izbjeći, a u svim ostalim situacijama ćeš uživati u boljoj kvaliteti od nas Europćana.

  12. #62
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koristim jedino Bob's Red Mill i uglavnom sam zadovoljna. http://www.bobsredmill.com/

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,384

    Početno

    brašnasti krumpir?
    koji je to?

    kupujem uglavnom samo u trgovačkim centrima

  14. #64
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ili malo bolje naucimo kako raditi s integralnim brasnima pa i takav kruh izgleda lijepo, a ne kao palacinka.

    Sto se vrste brasna tice, slozit cu se s apricot. Pretpostavljam da je za neke stvari bitno koje brasno se koristi, ali recimo ovdje je sve glatko, a ja uglavnom uspijevam napraviti ono sto se trazi. U dvije i pol godine nisam vidjela ostro brasno, a americko glatko djeluje sitnije od naseg i ponasa se slicno seceru u prahu. Nemaju ni tipove brasna, ono, nikad culi za T-ove.
    Potpisujem. Prije nego sam se preselila u Dansku po naučenom vjerovanju moje mame svako brašno je bilo za određenu svrhu i ni slučano se nije smjelo koristiti "krivo" brašno. Ovdje isto nema oštrog i sve pečem s glatkim i nikada mi ništa nije loše ispalo pa čak ni "hrvatski" kolači. Isto koristim maslac umjesto margarina i prefino je, a i primjetila sam da u svim emisijama o hrani kuhari uvijek koriste isključivo maslac, nikad margarin. Osim toga ovdje sam otkrila sve druge vrste integralnog brašna, brašna od različitih vrsta pšenice, heljde i ostalog i s tim se mogu stvoriti nevjerojatno ukusni kruhovi.

    A krumpir odabirem po vrstama, dakle imaju ga jako puno i svaki se drugačije zove i koristi se za točno to i to.

  15. #65
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj dagnja prvotno napisa Vidi poruku
    ... primjetila sam da u svim emisijama o hrani kuhari uvijek koriste isključivo maslac...
    Paaa... hrana koju zaistač kuhari pripremaju namijenjena je klijenteli kojoj će svizac nešto teže zamotati čokoladu pa im tako ni margarin nije bolji od maslaca.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    71

    Početno

    ima li ko iskustva sa svinjskom masti; dobili smo kantu domaće, u početku nisam primijetila, ali sad ima nekakvih sivkastih mrvica-kao prašina, ima li šanse da je to nekakav pepeo ili to počinju rast gljive -mislim plijesanj?

  17. #67
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    rena7. Prašak za pecivo sadrži obje komponente koje su potrebne za proces dizanja. ja sodu bikarbonu koristim kad recept uključuje i kiselu komponentu (kiselo vrhnje, jogurt, limunov sok itd.) pa mi ne treba prašak za pecivo. PP za pecivo definitvno ravnomjernije diže, jer ako ne izmješaš ravnomjerno kombinacija soda i kiselina mogu razviti mjehure i neravni kolač. Osim toga soda se stavlja u kolače koji se ne trebaju jako dići nego samo biti malo rahli - prhko tijesto.

  18. #68
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    kad pohate, kako rjesavate problem zagorijevanja mrvica?
    jedino sto poham je becki, i krusne mrvice u koje uvaljam meso, narafski djelomicno otpadnu i prepeku se, pocrne, zaljepe se za sljedece meso, kuhinja mi smrdi....
    da li je jedino rjesenje vaditi mrvice van prije sljedeceg komada mesa?

  19. #69
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kad pohate, kako rjesavate problem zagorijevanja mrvica?
    jedino sto poham je becki, i krusne mrvice u koje uvaljam meso, narafski djelomicno otpadnu i prepeku se, pocrne, zaljepe se za sljedece meso, kuhinja mi smrdi....
    da li je jedino rjesenje vaditi mrvice van prije sljedeceg komada mesa?
    Kad poham, onda prilikom paniranja u svaki komad mesa dobro "utapkam" mrvice (stisnem ga između dlanova), tako da je padanje mrvica minimalno.
    Za količinu koju pečem za nas, uopće ne gori ništa.
    Ako pečem veču količinu, uzmem drugu tavu i procijedim ulje.

  20. #70
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kad pohate, kako rjesavate problem zagorijevanja mrvica?
    jedino sto poham je becki, i krusne mrvice u koje uvaljam meso, narafski djelomicno otpadnu i prepeku se, pocrne, zaljepe se za sljedece meso, kuhinja mi smrdi....
    da li je jedino rjesenje vaditi mrvice van prije sljedeceg komada mesa?
    ne poham

  21. #71
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ni ja ne poham. Nikad mi nije uspjelo kako spada i jednostavno sam digao ruke od toga.
    Polugotove džidže za prženje koje su zapanirane i smrznute pržim u "profi" fritezi s hladnim dnom. Mrvice potonu na dno i ne zagore.

  22. #72
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    uspjesnost pohanja, kod mene se pokazalo, je iskljucivo u dobroj posudi i doosta ulja.
    otkako koristim one teske gusene lonce, nije mi nista zagorilo, a zadnji pohanac ispadne iste boje ko prvi.
    i. voli pohano u sezamu, ne znam kako bi to uspjela u nekoj drugoj prosulji, u gusenoj sezam ostane svijetao, a ostatak smjese zlatan

  23. #73
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    poham samo tanke, istucene snicle, jer se uvijek bojim da ce mi debeli komadi mesa (npr. pileci bataci isl) ostati sirovi iznutra.
    ali vec nakon prvog snicla nadju se mrvice koje u sljedecoj turi pocrne
    probat cu ih jace utapkati u meso, sad ga ustvari samo uvaljam u mrvice (prije toga u brasno, pa u jaje)

  24. #74
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    iv, daj malo vise o tom pohanju sa sezamom

  25. #75
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nema ti tu nesto vise
    pomijesas dosta sezama s malo brasna i to ti je zadnja smjesa
    kad je gotovo izgleda otprilike ovako
    http://www.coolinarika.com/recept/piletina-sa-sezamom


  26. #76
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    emily prvotno napisa
    kad pohate, kako rjesavate problem zagorijevanja mrvica?
    jedino sto poham je becki, i krusne mrvice u koje uvaljam meso, narafski djelomicno otpadnu i prepeku se, pocrne, zaljepe se za sljedece meso, kuhinja mi smrdi....
    da li je jedino rjesenje vaditi mrvice van prije sljedeceg komada mesa?


    Citiraj [B prvotno napisa
    magriz[/B];2049710]ne poham
    Super si joj pomogla

  27. #77
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Za pohanje je potrebno puno ulja. Ja kad poham obično uvijek prvo ispečem pomfri i onda u tom istom ulju poham šnicle, i nikad ništa ne zagori, sve ispadne super! Isto je kad radim i faširance (uvaljam ih u krušne prije prženja).
    Mene muči kad pečem šnicle na naglo, prvih par super a ostalo koma, baš zagori, ima li tu kakvog rješenja?
    Posljednje uređivanje od anima : 23.01.2012. at 12:32

  28. #78
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kad pohate, kako rjesavate problem zagorijevanja mrvica?
    jedino sto poham je becki, i krusne mrvice u koje uvaljam meso, narafski djelomicno otpadnu i prepeku se, pocrne, zaljepe se za sljedece meso, kuhinja mi smrdi....
    da li je jedino rjesenje vaditi mrvice van prije sljedeceg komada mesa?
    Ja prebrisem s papirnatim rucnikom i dolijem ulje. Stavim vrlo malo ulja jer mi je fuj isto ulje koristiti vise puta, a i steta bacat ulje. Tako pecem i ribe. Neki ce mi se smijati, jer i poslovicno riba mora plivati u ulju, ali meni ispadne skroz ok.

  29. #79
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Koliko dugo kuhate palentu/puru/zgance?
    Moje i mama i svekrva su ih kuhale dugo, s puno mjesanja, u posebnim loncima koje je trebalo ribati. Dobiva li se nesto s tim dugim kuhanjem, na ukusu, mekoci, nesto sto ja nisam skuzila?

  30. #80
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko dugo kuhate palentu/puru/zgance?
    Moje i mama i svekrva su ih kuhale dugo, s puno mjesanja, u posebnim loncima koje je trebalo ribati. Dobiva li se nesto s tim dugim kuhanjem, na ukusu, mekoci, nesto sto ja nisam skuzila?
    Ako je domaće "brašno za palentu" onda da, to se dugo kuha, ali kupljena kukuruzna krupica se kuha kratko.
    Meni je jedino bolja kad je kuhanu malo ostavim poklopljenu, cca 5-10 minuta, onda se dodatno "napuhne".

  31. #81
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    koliko ste strogi s rokom trajanja? za neke suhe stvari, na kojima se ne vidi što bi im bilo, tipa riža, pitam se... što će biti? nedavno sam skoro kupila rižu s bubom u zatvorenoj vrećici, a rok je bio ok. neki dan sam nažalost kupila neoljuštenu zob da kuham čaj, rok valja, a eno lete moljci po zatvorenoj vrećici. lete! moram vratiti.
    a u staklenoj teglici imam žutu leću, istekao rok prije... godinu i pol i pitam se, moram je baciti? izgleda ok...

  32. #82
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja sam u stanju pojesti svašta, probam - ako mi je fino jedem dalje ako nije - bacim! Znala sam jesti i klopu koja je predugo stajala (npr. jednom prilikom grah od prije 3 dana), bolio me malo želudac kasnije, napuhnula se ali prošlo je i to. I MM je takav pa se malo toga kod nas baci.
    Ok, s djetetom ne bih riskirala.

  33. #83
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    koliko ste strogi s rokom trajanja? za neke suhe stvari, na kojima se ne vidi što bi im bilo, tipa riža, pitam se... što će biti? nedavno sam skoro kupila rižu s bubom u zatvorenoj vrećici, a rok je bio ok. neki dan sam nažalost kupila neoljuštenu zob da kuham čaj, rok valja, a eno lete moljci po zatvorenoj vrećici. lete! moram vratiti.
    a u staklenoj teglici imam žutu leću, istekao rok prije... godinu i pol i pitam se, moram je baciti? izgleda ok...
    ja upravo koristim brašno kojemu je rok istekao 10.12.2010.
    nikad bolji kruh!

    malo liznem, ako je užeglo, bacim.
    ako nije - koristim.

  34. #84
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Rok trajanja= best before end.
    Ne znači da nije dobro i poslije ))

    Šalu na stranu- obično poslije roka je mikrobiološki status takav da proizvod više nije zdravstveno ispravan, što ne mora biti vidljivo golim okom.
    Moljaca ne bi smjelo biti uopće, to nema veze s rokom trajanja.

  35. #85
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Rok trajanja= best before end.
    Ne znači da nije dobro i poslije
    hehehe! da, to na engleskom najbolje zvuči. baš sam razmišljala o tome kako je na kojem jeziku (koji još razumijem) sročeno, pa što implicira. moj šogor u Njemačkoj jede i jogurte i salame tjedan dana nakon roka.
    apri, ne znam bi li prepoznala užeglo brašno, nisam nikad probala ni dobro sirovo. a moja je leća tako nekad istekla, kao to tvoje brašno.
    nedavno sam bacila smeđu rižu, jer mi je - a rok je mislim čak bio dobar - nekako smrdila kad sam je skuhala. žali bože vremena, da sam je prvo i kuhala, sat vremena, jelte.
    imam i neku heljdu u teglici, na nju nisam ni naljepila rok trajanja kad sam je presipala. žao mi baciti...

  36. #86
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    imam problem s tim brojkama :/
    zato uvijek pazim da ne kupujem nista sto se nece potrositi u mjesec dana
    ako se i dogodi, mm ne mari za datume, jede sve

  37. #87
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    prvi put čujem za užeglo brašno kakav je to okus?
    meni ne valja samo ako se nalegu moljci

  38. #88
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To je normalna pojava kod zaistač integralnog brašna koje se melje zajedno s klicom. Kad je svježe miriši uljasto, a par mjeseci kasnije miriši ...
    To ti je ujedno kriterij za provjeru jesi li stvarno kupila integralno ili nekakvu imitaciju.

  39. #89
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    pohanje - nije da se hvalim ali meni stvarno ispadne ko industrijski , nadam se da sam tim docarala a ne izazvala zgraz ))), evo postupka kome treba

    Dakle ovako, meso (bilo koje) koje se panira meni je suho, znaci posusim kuhinjskim papirnatim rucnikom. Potom u vrecicu od zamrzavanja stavim brasno i unutra stavim par filea (koliko stane) i zatvorim vrecicu rukom i dobro istresem da se brasno posvud zaljepi.
    otresem da visak ispadne ako ga ima ali uglavnom nema.
    Zatim na kratko uvaljam u razmuceno jaje (u koje sam dodala malo soli), ocijedim sekund i stavim na mrvice (pijat sa mrvicama je veliki, dubok i ima dobar sloj mrvica i sezama tko voli), malo otresem i poham tek kad ispaniram svo meso.

    Ulje za pohanje je duboko, znaci debeli sloj na temeperaturi mrvicu vise od polovice (znaci ako je jacina vatre od 1-6, ja stavim na 4)
    stavljam u ugrijano ulje nikako u hladno.
    padela sa uljem je srednje velicine (znaci otprilike 3 fileta po turi, ovisno naravno o velicini), okrenem i kad rubovi porumene van.
    Na taj nacin do 1,5 kg mesa u jednom ulju mogu ispohati bez zagorenih mrvica ni doljevanog ulja.

  40. #90
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    BP ja radim jednako sve osim što i bašno stavim u tanjur kao i prezle, nestavljam u vrečicu.

    Inače piletina mi je savršena pohana kad je nasolim i ostavim da stoji u mlijeku barem pola sata.

  41. #91
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Zašto se kruh mrvi?

  42. #92
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mislim da se najviše mrvi ako je previše gnječen. Gnječenje skraćuje glutenske lance i tako...
    Moj se ne mrvi ni mrc.

  43. #93
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Uvijek se jednako dugo gnječi (u pekaču). Nekoliko sam puta dobila kruh koji se mrvi (iako je ukusan).
    Konkretno, predzadnji put radila sam kruh u koji ide med po receptu iz knjižice. Ispao je super, ni m od mrvljenja. Jučer radila po istom receptu, samo umjesto meda stavila šećer i kruh se mrvi (doduše ne cijeli, već samo njegov gornji dio, 1 cm oko gornje korice).

  44. #94
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    BP
    sve radim isto, osim dijela s vrecicom - meni je brasno u tanjuru
    ali slutim sto bi mogao biti problem - nakon sto uvaljam u mrvice odmah ide u tavu. vjerojatno bi se mrvice bolje primile da malo odstoji
    probat cu prvo sve ispanirati, pa onda peci

  45. #95
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    koju sol koristite, općenito? nedavno sam nešto čitala o soli i pomislila tu bi trebala sljedeću kupiti, ali se ne sjećam više koja je to bila. a taman nam ponestaje soli. jodirana, nejodirana, itd.?

  46. #96
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    koju sol koristite, općenito? nedavno sam nešto čitala o soli i pomislila tu bi trebala sljedeću kupiti, ali se ne sjećam više koja je to bila. a taman nam ponestaje soli. jodirana, nejodirana, itd.?
    Ja inace tu u austriji kupujem tu neku njihovu jodiranu ( e sada neznam dal je ta dobra ili ne, ali tu nadjem po trgovinama), ali sada mi je mama poslala nasu morsku, nekako mi se ipak cini da je zdravija ( a i jeftinija je ), ili grijesim??

  47. #97
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    sitnu morsku sol (Pasku), mislim da je jodirana

  48. #98
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sva sol je kod nas jodirana. Osim mozda neke turbo super preskupe u kakvom ducanu zdrave hrane.

  49. #99
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Opcenito koristim jodiranu.
    Evo malo o tome zasto se sol jodira:

    Manjak joda uzrokuje gušavost, povećanje tjelesne mase, a manjak joda u trudnica ima za posljedicu kretenizam u djeteta (ireverzibilna mentalnu i tjelesna retardacija). Jodiranje kuhinjske soli uspješno uklanja manjak joda.

  50. #100
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •