Stranica 7 od 74 PrviPrvi ... 567891757 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 3685

Tema: Kuharske nedoumice

  1. #301
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    taman mi se ispeko padispanj...zasto se meni skoro uvijek sredina biskvita ful kupolasto napuse a ne ostane lijepo normalno ravna?
    i sad bi ja to trebala preokrenut iz kalupa a ono dno cijelo valjkasto i nestabilno....
    Događa se ako nisi prosijala brašno zajedno sa p.z.p ili sodom bikarbonom. A ako nisi stavljala p.z.p., može biti par razloga. Ili ti pećnica nije bila vrela, ili si otvarala pećnicu za vrijeme pečenja, ili si ga vrelog izvadila iz pećnice. Meni se sve to događalo dok nisam naučila da nikad vreli biskvit ne vadim iz pećnice, nego isključim pećnicu minutu prije nego će biti gotov i ostavim je samo odškrinutu, onako stavim dršku od kuhače da pridržava vrata. I pustim da se hladi.

  2. #302
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja se ničega toga ne držim
    ok, ne otvaram pećnicu više puta nego mi je potrebno

    i biskvit mi uvijek ispadne savršeno
    a nisam nikakva kuharica

    ja bih rekla kako je to i do pećnice; ne grije svaka ravnomjerno

    a prosijavanje brašna... to u životu nisam napravila
    tovarim žlicom, pa kako ispadne

  3. #303
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nemoj namazat rubove kalupa nego samo dno.

  4. #304
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    - nisam nicim mazala kalup (znam za tu caku),
    - za padispanj inace ne ide pp,ja inace koristim sodu bikarbonu pa odlucila ipak stavit malo, njoj je starter nesto kiselo tako da ju pomjesam sa malo kefira - dakle ne mogu je prosijat skupa s brasnom....
    - kupola se vec napravila dok sam ja 1vi put otvorila pecnicu da ubodem cackalicu i provjerim stanje...
    - nakon gasenja pecnice sam malo otvorila vrata (znam i tu fintu), ali to za posljedicu ima propadanje biskvita kad se ohladi a ne neravnomjerno dizanje (nije mi propao)
    - ne prosijavam brasno ali sipanje brasna polako i s visoka u smjesu ima skoro pa isti efekt (prozracivanje)
    - jaja izvadjena malo ranije da se stemperiraju,brasno umjesano kuhacom a ne mixerom....

    dosta ja tih caka znam pa opet zaheb....mora da je do pecnice...e,na to vec ne mogu utjecat...

  5. #305
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja se ničega toga ne držim
    ok, ne otvaram pećnicu više puta nego mi je potrebno

    i biskvit mi uvijek ispadne savršeno
    a nisam nikakva kuharica

    ja bih rekla kako je to i do pećnice; ne grije svaka ravnomjerno

    a prosijavanje brašna... to u životu nisam napravila
    tovarim žlicom, pa kako ispadne
    Pa nama to nije ni bitno, kad rijetko imamo u kući više od 2 kg brašna. Bilo je bitno našim bakama jer su imale (bar moja) u špajzi vreću od 50 kg, pa su donji slojevi bili sabijeni (tak ja to zamišljam, a tko zna je li stvarno ima čega u tome...) Isto mi je lijeno sijati, ali po ps-u bi se pogotovo glatko brašno trebalo prosijati baš zato da se razrahli struktura brašna.

  6. #306
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Savršena čokoladnu glazuru moguće je postići tako da se torta prvo presvuče tankim slojem marcipana. Ja razvaljam marcipan između dva komada bakpapira, pa tim pokrijem tortu i zagladim marcipan. Nakon toga prelijem čokoladom rastopljenom u maslacu. Najbolja mi se pokazala Kraševa čokolada u prahu. Ta glazura se onako presijava i fakat bude savršena.
    Da ne isprljem tanjur, ispod torte stavim bakpapir ali ne u komadu, nego više komada, 4,5, jer ih je tako lakše poslije izvuči.
    marta, koja si ti bRezobraznica!
    nikad mi ovo nisi rekla, a znaš da ja to volim znat!

  7. #307
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    vi stručnjakinje sigurno već znate i možda je neko već spomenuo, ali kad se zadnji čas sjetite da trebate omekšali maslac, odlično je rješenje naribati maslac na ribež (na stranu za jabuke). ful brzo omekša.

  8. #308
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dobra fora!
    Pusti stručnjakinje, i mi amateri čitamo ovaj topic.

  9. #309
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Dobra fora!
    Pusti stručnjakinje, i mi amateri čitamo ovaj topic.
    znam, zato sam i napisala

  10. #310
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja sam mislila da se brašno prosijava ako sumnjaš da su ti se neke baje naselile unutra

  11. #311
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam mislila da se brašno prosijava ako sumnjaš da su ti se neke baje naselile unutra
    Pa to je isto jedan od razloga... he he he...

  12. #312
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    A onda neznam, ja sam nabrojala moguće razloge, koje ja znam... Iste sam probleme imala s biskvitom, pa kad sam se počela držati ajmo reći "pravila" uvik mi ispadnu prekrasni
    Sigurno je do pećnice. Al neš ti mene stručnjakinje, ja samo volim kuhati
    A o prosijavanju brašna, uvik prosijavam, to mi je stvar navike, sigurna sam da ima razlike između biskvita s neprosijanim i prosijanim brašnom.

  13. #313
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa da - nema žižaka

  14. #314
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    da li se moze slanina (spek) cuvati u skrinji?
    osjeti li se neka razlika u okusu kad se odmrzne?

  15. #315
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je špek uvijek prefin, a često ga zamrzavam da mi duže traje...

  16. #316
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    da li se moze slanina (spek) cuvati u skrinji?
    osjeti li se neka razlika u okusu kad se odmrzne?
    Može se zamrzavati i to jako dobro. Kao i Angie75 i ja ga znam zamrznuti ali nemam velike količine. Kupim pol kile i razrežem na 5 komada od cca 10 dag i vadim jedan po jedan da mi ne stoji predugo jer se u frižideru zna "zaljigati" ili upljesniviti. Ako je u frižideru, mora biti u papiru, nikako u najlonu.

    Kolegica s posla ima svoj domaći špek i čuva ga u škrinji cijelu sezonu, tj. godinu dana, ako ga ne pojedu prije. Nema promjene okusa.

  17. #317
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moji isto zamrzavaju spek.
    prsut odensu vakumirati, pa ne znam da li bi se i spek mogao tako cuvati :/

  18. #318
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja sam zaleđivala i vakumirani špek, kad sam ga imala puno i znala da će dugo stajati.

  19. #319
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Google se ne razumije u šljuk. Pretpostavljam da je to ostatak pršuta, onaj dio koji se ne može narezati zbog kosti, ali nisam sigurna.
    Može li se jesti bez kuhanja, šta kažete, južnjaci?

  20. #320
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Mislis na gnjat?
    Ako da, on se moze jesti I sirov I kuhan. Ako ga kuhas,nemoj soliti, ionako je preslan!

  21. #321
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    uf, pa kako se ne bi mogao jesti bez kuhanja
    jedino što nema puno mesa, ali ima arome.

  22. #322
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Nisam dobila onakav komad kao sa slike, nego neki pravilni kvadar u kojem je skoro sve meso, samo se naziru dvije okrugle kosti.
    Ali malo je mekano na pritisak.

  23. #323
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ne mora biti da nije suho ako je na pritisak mekše.
    jedino, ja bih skuhala jer mi se tako čini iskoristivije.
    uz kiseli kupus, grah, to jednostavno mora biti dobro.
    ako ti je to previše odjednom, probaj prepiliti kost ili skini meso u komadima koji ti pašu, a ono što ostane na kosti (zajedno sa kosti) stavi u neko kuhanje.

  24. #324
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Hvala, tako ću i napraviti.

  25. #325
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Imala bih jedno pitanje:
    Koliko dugo smije stajati tiramisu u hladnjaku?
    Danas popodne smo ga napravile.

  26. #326
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ako nisi kremu kuhala na pari, ja bih ga još samo sutra koristila.

  27. #327
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Mamica, hvala!
    Tako sam si nekako i mislila.
    Nisam kuhala na pari, odnosno da budem iskrena radila sam, radile smo to prvi put.
    Na nagovor kćeri koja je našla recept na webu (ne znam di je pokupila taj gen za kolače, od mene nije ), no da ne duljim, tiramisu je ispao fenomenalan, a mm se vraća u utorak, pa sam se pitala da li može toliko stajati.
    A inače, ja sam mislila da je tiramisu uvijek "sirov". Krema se moze raditi na pari?

  28. #328
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja bih ga mužu ostavila do utorka

  29. #329
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Savršena čokoladnu glazuru moguće je postići tako da se torta prvo presvuče tankim slojem marcipana. Ja razvaljam marcipan između dva komada bakpapira, pa tim pokrijem tortu i zagladim marcipan. Nakon toga prelijem čokoladom rastopljenom u maslacu. Najbolja mi se pokazala Kraševa čokolada u prahu. Ta glazura se onako presijava i fakat bude savršena.
    Da ne isprljem tanjur, ispod torte stavim bakpapir ali ne u komadu, nego više komada, 4,5, jer ih je tako lakše poslije izvuči.
    kako mi je ovo promaklo
    to si moram sejvati

    a reci omjere čokolada/maslac
    i koliko treba biti za preliti tortu promjera 26 cm

  30. #330
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Mamica, hvala!
    Tako sam si nekako i mislila.
    Nisam kuhala na pari, odnosno da budem iskrena radila sam, radile smo to prvi put.
    Na nagovor kćeri koja je našla recept na webu (ne znam di je pokupila taj gen za kolače, od mene nije ), no da ne duljim, tiramisu je ispao fenomenalan, a mm se vraća u utorak, pa sam se pitala da li može toliko stajati.
    A inače, ja sam mislila da je tiramisu uvijek "sirov". Krema se moze raditi na pari?
    Dapače! Ja je uvijek obradim na pari, onda postane još pjenastija.

  31. #331
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Basmati riža - kako se priprema?

    Nikako je ne mogu procijeniti. Koliko se treba natapati, koje količine koristiti, uvijek mi je ispadne previše, ili je raskuhana ili pretvrda... Odajte mi tajnu
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 12.04.2014. at 09:35

  32. #332
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Basmati riža - kako se priprema?

    Nikako je ne mogu procijeniti. Koliko se treba natapati, koje količine koristiti, uvijek mi je ispadne previše, ili je raskuhana ili pretvrda... Odajte mi tajnu
    Nekako sam ju i zaboravila u zadnje vrijeme. Meni je normalno napraviti oko 250 g/4 osobe. Al ako netko dolazi tko više jede, pojačam količinu. Ja basmati rižu ne dinstam, nego samo kuham i to bez soli,, ne namačem prethodno, a ono što jedemo uz to, malo jače začinim. Kad je gotova - pa probam mrvu pa vidim.

    Ispričavam se ako je post preglup, pretpostavljam da si neki napredniji odgovor očekivala. Znam da je u Pakistanu riža kao kod nas kava - ako znaš dobro rižu skuhati, možeš se udati, al ne znam što oni točno cijene kod riže. Dok sam se družila s dvojicom, bila sam na Uncle B. riži pa su mi se oni smijali

  33. #333
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    E i ja sam probala tako, one slance koji liče na lisnato - samo ja najčešće ne mičem ništa, jer ne volim kad premijesim ostatke pa dođu tvrđi zbog dodanog brašna, a i previše mi je to posla
    nego samo tako narezano pečem, ono između pojedemo doma, a one ljepše čuvamo ako trebamo nekamo ponijeti

  34. #334
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Basmati riža - kako se priprema

    Nikako je ne mogu procijeniti. Koliko se treba natapati, koje količine koristiti, uvijek mi je ispadne previše, ili je raskuhana ili pretvrda... Odajte mi tajnu
    Ovako ja radim:

    Mjera mi je jedna manja zdjela, mislim da bude oko 200 grama. Za basmati rizu su kljucne dvije stvari: vrsta posude i temperatura na kojoj se kuha... Najbolje su one metalne, teske posude, ne znam tacno kako se zove materijal.
    Dakle, u posudu stavim komad maslaca i otopim da procvrci, niposto da pocne mijenjati boju i dodam rizu, dobro izmijesam, minut ili dva tako preprzim i dodam jednu i po mjeru kljucale vode, so i zacine po zelji.
    Nakon 3-4 minute promijesam (voda bi trebala do tada skoro sasvim ispariti, ovo je mijesanje vazno da se ne zalijepi za dno, a nakon ovog ne bi trebalo mijesati da se zrna ne raspadnu i ne gnjece), sasvim poklopim i ostavim jos 15-20 minuta na najnizoj temperaturi. Nije svaka riza ista za kuhanje, pa neke treba jos tokom kuhanja poskropiti sa 3-4 kasike vode.

    Ovo je za bijelu varijantu, obicnu, kakvu moji u BiH preferiraju. Druga verzija, vise istocnjacka jeste da na maslacu prvo zazutim luk i cesnjak, naribano malo mrkve i tikvice ili patlidzana, pa tek onda dodam rizu. Stavim malo kurkume za okus i boju, 1-2 klincica, grozdzica i sl... Imaju i posebne mjesavine zacina za rizu, ali to vam nije od koristi, tesko da cete ih naci u HR.

    Buduci da je MM ziveci u zemlji gdje se basmati jede svaki dan na nju naucio, nije mi bilo druge nego usavrsiti metod kuhanja

  35. #335
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    alef, puno hvala na ovome! Moram tako isprobati. Volimo rižu, a basmati mi je među boljima, međutim na vrećici piše da se dodaje voda u omjeru 1:6, pa mi nikako ne ispada kako treba. Moram ovo tvoje isprobati.

  36. #336
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj alef prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako ja radim:

    Mjera mi je jedna manja zdjela, mislim da bude oko 200 grama. Za basmati rizu su kljucne dvije stvari: vrsta posude i temperatura na kojoj se kuha... Najbolje su one metalne, teske posude, ne znam tacno kako se zove materijal.
    Dakle, u posudu stavim komad maslaca i otopim da procvrci, niposto da pocne mijenjati boju i dodam rizu, dobro izmijesam, minut ili dva tako preprzim i dodam jednu i po mjeru kljucale vode, so i zacine po zelji.
    Nakon 3-4 minute promijesam (voda bi trebala do tada skoro sasvim ispariti, ovo je mijesanje vazno da se ne zalijepi za dno, a nakon ovog ne bi trebalo mijesati da se zrna ne raspadnu i ne gnjece), sasvim poklopim i ostavim jos 15-20 minuta na najnizoj temperaturi. Nije svaka riza ista za kuhanje, pa neke treba jos tokom kuhanja poskropiti sa 3-4 kasike vode.

    Ovo je za bijelu varijantu, obicnu, kakvu moji u BiH preferiraju. Druga verzija, vise istocnjacka jeste da na maslacu prvo zazutim luk i cesnjak, naribano malo mrkve i tikvice ili patlidzana, pa tek onda dodam rizu. Stavim malo kurkume za okus i boju, 1-2 klincica, grozdzica i sl... Imaju i posebne mjesavine zacina za rizu, ali to vam nije od koristi, tesko da cete ih naci u HR.

    Buduci da je MM ziveci u zemlji gdje se basmati jede svaki dan na nju naucio, nije mi bilo druge nego usavrsiti metod kuhanja
    Hvala. Ja slično pripremam pilaw, kod basmati mi odgovara bezličnost, slično kao kineski, al nikad ne reci nikad

    Jednom mi je prijateljica vijetnamka objašnjavala što se sve u Europi prodaje pod basmati i da pazim što piše na kutiji. Zbilja često stoji da ima samo miris basmati riže. I ona odlično kuha, al mi je na žalost predaleko, rijetko smo u kontaktu.

    Ustvari, možda mi je baš ovo pitanje neki impuls da je pokušam kontaktirati nakon 2 godine pauze.

  37. #337
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Jednom mi je prijateljica vijetnamka objašnjavala što se sve u Europi prodaje pod basmati i da pazim što piše na kutiji. Zbilja često stoji da ima samo miris basmati riže. I ona odlično kuha, al mi je na žalost predaleko, rijetko smo u kontaktu.
    Zato ja rizu donosim s Bliskog Istoka, ovdje kupljena mi rijetko kad uspije...

  38. #338
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Imam fino crno i raženo brašno, inače sam malenom pekla samo za njega, no vrlo bih rado napravila za sve. Koje omjere da stavim, kako s kvascem? Mogu li napraviti no knead?

  39. #339
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Koliko dugo u frižderu može stajati domaće vrhnje? Kako znati da se vrhnje pokvarilo?

  40. #340
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    po mirisu i okusu
    ako miriše kiselo i po okusu je kiselo i čudno, ne valja jesti
    ili se može jesti, ali termički obrađeno

  41. #341
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    A koliko može stajati u frižderu (mislim u danima) ako se kupi svježe (znači, nije kod proizvođača stajalo dulje od dana)?

  42. #342
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to ti baš ne znam

    recimo, znam da je kod mojih na selu vrhnje stajalo u staklenki, jelo se i dopunjavalo svakodnevno
    tako da je sigurno pri dnu znalo biti i vrhnja koje stoji po 5 - 6 dana

    ali, kažem, nos i usta su najbolji indikator

  43. #343
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    I ja ga imam 5,6 dana ne više...

    Ali ako ga nemam uz što pojesti onda ga ispečem na tavi i dobijem tropac (tako to kod nas zovu) i s tim u staklenku i u frižider. Koristim kao preljev za knedle uz malo cimeta preefino i bolje od mrvica.

  44. #344
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kako mi je ovo promaklo
    to si moram sejvati

    a reci omjere čokolada/maslac
    i koliko treba biti za preliti tortu promjera 26 cm
    Krenes s 5 dag maslaca i vrećicom čokse u prahu. I onda dodaš još maslaca ako ti se učini da je pregusto.

  45. #345
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    radim krem juhu od tikvica i mrkve, i sad skuzim da nemam vrhnja za kuhanje u frizideru

    hoce biti grozno ako stavim malo biljnog vrhnja za slag?

  46. #346
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    radim krem juhu od tikvica i mrkve, i sad skuzim da nemam vrhnja za kuhanje u frizideru

    hoce biti grozno ako stavim malo biljnog vrhnja za slag?
    Probaj da nije slatko to vrhnje za šlag... Ako je - bjež od toga! Stavi žlicu mlijeka ili razmuti žličicu kiselog vrhnja.

    Ja za takve situacije koristim coffee creamer bez grižnje savjesti, ali ako nema - bolje ništa. Inače, taj mutni izgled dat će ti i žlica zobenih pahuljica.

  47. #347
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    tnx Peterlin
    razmutila sam na kraju zlicicu gustina u pola kiselog vrhnja
    i bilo je ok

  48. #348
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Ja nikad ne stavljam nikakvo vrhnje u krem juhu, moji stavljaju jogut i fino bude

  49. #349
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    dobro da nisi stavila, da sam vidila ranije napisala bih ti "da, bit će grozno"
    ta biljna vrhnja su uglavnom zaslađena, frendica ga je jednom probala stavit malo umjesto vrhnja za kuhanje i kaže da je bilo odvratno
    ja isto stavim žlicu kiselog vrhnja ako nemam za kuhanje, može i već u tanjurima, da rashladi malo

  50. #350
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nikad ne stavljam nikakvo vrhnje u krem juhu, moji stavljaju jogut i fino bude
    probala sam i varijante bez vrhnja (samo povrce i voda tj. juha) ali je s vrhnjem neusporedivo finije.

Stranica 7 od 74 PrviPrvi ... 567891757 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •