Stranica 48 od 74 PrviPrvi ... 38464748495058 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,351 do 2,400 od 3685

Tema: Kuharske nedoumice

  1. #2351
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Eda bili su slani pereci jos i jos nesto s sezamom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.09.2019. at 15:29

  2. #2352
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Eda bili su slani pereci jos i jos nesto s sezamom
    https://kutakpeciva.com/kiflice/kupu...unkom-i-sirom/

  3. #2353
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Hvala cure. Neće biti ništa slano, bit će mesine i salata prije...

  4. #2354
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

  5. #2355
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    peterlin zakaj je ovo tvoje kupus .....

  6. #2356
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin zakaj je ovo tvoje kupus .....
    Zato jer se lista kao glavica kupusa.

  7. #2357
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    je li

    ječmena kaša = ječam
    hajdinska (heljdina) kaša = heljda
    ?

  8. #2358
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Je

  9. #2359
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    je li

    ječmena kaša = ječam
    hajdinska (heljdina) kaša = heljda
    ?
    Da.

    Jela od ječmene kaše još zovu krupnik.

    Heljda se u Sloveniji zove hajda ili ajda https://maln.eu/ajda/ pa valjda zato na sjeveru Hrvatske tu žitaricu zovu hajdina, a jelo hajdinska kaša.

  10. #2360
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Jedino
    Zobena kasa se tu cesce radi o zobenih pahuljica
    Mada moze i od zrnja.alito je onda cesce ko caj

  11. #2361
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da.

    Jela od ječmene kaše još zovu krupnik.

    Heljda se u Sloveniji zove hajda ili ajda https://maln.eu/ajda/ pa valjda zato na sjeveru Hrvatske tu žitaricu zovu hajdina, a jelo hajdinska kaša.

    na vrecici proizvoda sa žitaricama ječmena kaša, odn. hajdinska kaša
    to me bunilo

    gotovo jelo i ja zovem ječmena kaša

  12. #2362
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ječam i heljda su dvije različite biljke. Ječam ima zrno slično pšenici, samo kraće i manje izduženo. Heljda ima zrna u obliku tetraedra. Nije ni slično ostalim žitaricama.

  13. #2363
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Luda sam više s vrtićkim knedlama. Probala sam recept gdje se gris i maslac, sir i jaja, odmah pomiješaju pa se kuha. Probala sam i recept gdje se gris prvo na mlijeku skuha, pa se dodaju jaja i sir.

    Ne mogu oblikovati kuglice, a da mi se cijela smjesa ne polijepi po rukama. Sve je ok kad se skuhaju. Fine su, ali nije to to. Jela sam nekad knedle koje su bile malo čvršće i potpuno okrugle.

  14. #2364
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    zuta probaj smesu staviti u frizider neko vreme pre oblikovanja kuglica.

  15. #2365
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Nisam sad pri kuharicama, ali moji su doma knedle od sira radili po Vuceticki i uvijek su bile cvrste. Mogu ti pogledati recept za tjedan dana kad se vratim s puta.
    Zapravo, to bi mogle biti ove https://www.coolinarika.com/recept/okrugljice-od-sira/

  16. #2366
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ječam i heljda su dvije različite biljke. Ječam ima zrno slično pšenici, samo kraće i manje izduženo. Heljda ima zrna u obliku tetraedra. Nije ni slično ostalim žitaricama.
    Uz to heljda spada u pseudo zitarice ko i proso qvinoa

  17. #2367

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Luda sam više s vrtićkim knedlama. Probala sam recept gdje se gris i maslac, sir i jaja, odmah pomiješaju pa se kuha. Probala sam i recept gdje se gris prvo na mlijeku skuha, pa se dodaju jaja i sir.

    Ne mogu oblikovati kuglice, a da mi se cijela smjesa ne polijepi po rukama. Sve je ok kad se skuhaju. Fine su, ali nije to to. Jela sam nekad knedle koje su bile malo čvršće i potpuno okrugle.
    Knedle su jedna od rijetkih kuhinjskih stvari koja mi uspijeva ljepljivost smjese ovisi i o količini jaja. Na jedno pakiranje sira (onaj Dukatov, Zagrebački sir, oko 400 g) stavljam 1 jaje, nikako ne više. I radim uvijek s pakiranim sirom, ne onim domaćim s placa jer je taj puno mekaniji i vodenastiji i knedle neće biti čvrste.
    I probaj ovo što ti kli-kli kaže, da staviš smjesu u frižider. Ja u zadnje vrijeme smjesu za knedle napravim navečer, stavim u frižider i skuham ih sutradan ujutro, kao ručak za taj dan.

  18. #2368
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Luda sam više s vrtićkim knedlama. Probala sam recept gdje se gris i maslac, sir i jaja, odmah pomiješaju pa se kuha. Probala sam i recept gdje se gris prvo na mlijeku skuha, pa se dodaju jaja i sir.

    Ne mogu oblikovati kuglice, a da mi se cijela smjesa ne polijepi po rukama. Sve je ok kad se skuhaju. Fine su, ali nije to to. Jela sam nekad knedle koje su bile malo čvršće i potpuno okrugle.
    Ja u austrijske knedle ne stavljam jaje, nego samo sir, oštro brašno, ulje i sol. Ovako nekako, ali s oštrim brašnom umjesto glatkog
    http://forum.roda.hr/threads/57470-b...e-s-marelicama
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.10.2019. at 14:46

  19. #2369
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Oh, ovo je toliko novih varijacija. Tko zna što će uspjet.

  20. #2370
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Oh, ovo je toliko novih varijacija. Tko zna što će uspjet.
    Garantirano je najjednostavnija varijanta najbolja.

  21. #2371
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ga
    Evo ti recept za čokoladne kocke bez brašna.

    200g čokolade otopiš sa 100g maslaca, ubaciš 1 žlicu kave, oš instant oš obične, 1 žlicu ruma, odložiš da se malo ohladi
    6 bjelanjaka istučeš s malo soli i 70g šećera
    6 zutanjaka ubaciš u čokoladu, izmiksaš
    sve zajedno umiješaš sa 140g mljevenih badema, lješnjaka, sta god.
    ispečeš po ure na 180.

    Ako hoćeš, na to navališ 200 grama čokse otopljene u 2 dl sl vrhnja, pa u to ohlađeno pola kg mascarponea.

    Ako nećeš, samo na biskvit izliješ glazuru od čokolade.
    Koliki mi kalup treba za ovu smjesu? Pravila bih u obliku torte.

  22. #2372
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Batat - djeca ga vole. A pojma nemam kak bih ga prioremala. Za sada sam ga samo pekla.

    I gulim ga. Gledam po bespućima interneta i vidim da ga ugkabnom ne gule. Savjeti

  23. #2373
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ak kuhas ili pomftiras onda gulis.ak peces ko pole ili uz rodtilj onda ner
    Super je ko dodatak juhi od bundeve

  24. #2374
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ja sam ga ovaj tjedan jela u nekoj ala restani krumpir verziji. On na kockice, poriluk(imala, lijepo se slaze), malo slanine na sitno moze, malo jaci zacini. Na malo vode prodinstam, kad voda ishlapi mrvu maslaca ako treba ...
    Moze se i drugog povrca dodati.
    I cesto ga ubacima u varivo od graska i mrkve, tako smo ga uveli dok je bio omrazen kod sina.

  25. #2375
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ja ga napravim kao krem juhu s tim da prvo 10min kuham mrkvu i krumpir i onda batat jer se brzo skuha. Dodam ga i u krem juhu od kelja, karfiola jako je fino. Nedavno sam radila varivo mahune i stavila ga na kockice umjesto krumpira djeci super fino... moze i u pire pola pola
    Posljednje uređivanje od mašnica : 21.10.2019. at 07:30

  26. #2376
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ga napravim kao krem juhu s tim da prvo 10min kuham mrkvu i krumpir i onda batat jer se brzo skuha. Dodam ga i u krem juhu od kelja, karfiola jako je fino. Nedavno sam radila varivo mahune i stavila ga na kockice umjesto krumpira djeci super fino... moze i u pire pola pola
    Ovo je fino i meni, ali imamo mrzitelja batata u obitelji, pa ne mogu u zajednički lonac stavljati i to. Kompromis - on dobije mahune s prezlima, a mi ostali ovdje opisano.

  27. #2377
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ma da, kod nas je problem MM, on ne voli lsatko povrće - dok mi ostali baš to volimo. I hvala na idejama.

    Ja sam čak onaj ljubičasti, koji je bijeli iznutra, stavila u bakalar na bijelo. Meni je bilo prefino, MM je rekao da mu je balkalar čudan. po boji nije mogao skužiti da sam stavila batat

  28. #2378
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ga isto samo pečem, i gulim ga. Volimo samo narančasti.

  29. #2379
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    JEdnom sam ga doduše stavila i u tortilje, i to je isto bilo jako fino.

  30. #2380
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Ovim pitanjem se kandidiram za najveću kuharsku neznalicu.
    Dakle, upravo sam odledila dva komada mesa od kojih je jedan za pečenje (pogodila) i jedan za juhu (nisam pogodila )
    Obzirom da je 11 sati i meni se ne da kuhati juhu, a ne bih čekala do sutra s odmrznutim komadom mesa, ja sam i taj komad ubacila u lim za pečenje. Pojma nemam kakvo će to ispasti, ali ako mi ne bude djelovalo posebno jestivo, mogu li ja taj komad ipak sutra ubaciti u juhu i skuhati?
    Hoće ispasti nešto od te juhe?

  31. #2381
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Baš i neće to biti neka juha. Ako ne bude jestivo, nareži na kockice i prodinstaj na kapuli i/ili s povrćem.

  32. #2382
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Izdubila sam bundevu onu za noć vještica ne znam koja je to sorta i sad me zanima može li se te koštice, koje nemaju ovojnicu, ispeći u pećnici, a meso možda isto negdje iskoristiti.

  33. #2383
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Izdubila sam bundevu onu za noć vještica ne znam koja je to sorta i sad me zanima može li se te koštice, koje nemaju ovojnicu, ispeći u pećnici, a meso možda isto negdje iskoristiti.
    Ako su to crne koštice s tankom vanjskom ljuskom, to je uljna buča. Ona je tigrasta - narančasto/zelena: https://rwa.hr/merkantil/uljana-tikva/

    Koštice izvadiš, staviš na cjedilo i ispereš, ocijediš (možeš na krpi ili papirnatom ručniku) pa frk u pećnicu. Stavi pek-papir u pleh i malo posoli. Preprži ih štajaznam desetak minuta na 180-200 oC. To je sva mudrost.

    Meso zrele uljne buče nisam koristila - obično je već tvrdo nije fino. Dok je mlada, dobro je za bučnicu (standardnu zagorsku sa sirom ili slatku podravsku s makom) i za varivo - ovakvo: https://www.coolinarika.com/recept/l...o-od-tikvica-/
    Možeš napraviti i varivo od tikvinog mesa s rajčicom. Meso naribaš kao jabuku. Na mrvici ulja zastakliš luk kozjak (veličine prve falange palca), baciš gore ribanu tikvicu (ako je mlada, ponekad ju treba posoliti i ocijediti, ali ako je starija - nema više tako puno vode, pa ne treba), dodaš prstohvat kima i malo sušenog lišća kopra, zaliješ umakom od rajčica (štajaznam, mala kocka od 2,5 dl bi bila dosta), dodaš sol i papar po želji i to je sva mudrost. Količina tikvinog mesa - paaa, iz rukava - pol kile za ovo varivo, možda i više - ovisi o udjelu vode. Teško mi je iz glave. Kad kuham to varivo od zucchino tikvica, dvije srednje su taman.

    Za one fine narančaste juhe i muffine bolja ti je butternut (muškatna) tikva - ovakva: https://www.agroklub.com/povrcarstvo...-uzitak/45869/

    Ja ju najviše volim prepeći u pećnici, a onda meso ogulim od zagorenih kora i taj pire koristim za - čarobnu juhu od bundeveili umak koji obično serviram uz pečenu puricu ili patku.
    Od sirove muškatne bundeve može se napraviti rižoto ili složenac. Ona je slatkasta, pa treba računati na to da ne paše svima taj okus.

    Btw. meso tikve koja je stajala izrezana nekoliko dana na balkonu je za baciti.


    Osim muškatne buče za pečenje je dobra i bugarka iliti turkinja - siva buča s finim narančastim mesom, ovakva: https://www.oglasnik.hr/prodaja-sadn...-oglas-3736075
    Takvu sam kao dijete obožavala jesti pečenu, bez ikakvih začina i dodataka. Mljac...

  34. #2384
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala Peterlin.

  35. #2385
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Nije kuharska nedoumica ali je hrana u pitanju. Trebam kvalitetne kompote sa sto manje secera po mogucnosti u staklenkama i malim pakiranjima.
    Gdje, koje?
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 01.11.2019. at 17:39

  36. #2386
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Joj, nisam to vidjela u trgovini dugo, dugo...
    Podravka sigurno ima kompot od višanja, nekad su imali i od šljiva, ali kako ja radim zimnicu sama, rijetko to kupujem. Možda ima bio&bio to što tražiš, ali ako je kompot s malo šećera, mora sadržavati konzervans ili barem limunsku kiselinu. Nadam se da ćeš dobiti info od drugih forumašica.

  37. #2387
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Vjerojatno u dućanima zdrave hrane, bio&bio, Tvornica zdrave hrane, možda DM ili Muller

  38. #2388
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

  39. #2389
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Mislim da nigdje nema bas malih, za jedan obrok.
    Hvala cure

  40. #2390
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Prepakiraj.

  41. #2391
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ako mislis duze to koristiti mozda bi trebalo pasterizirati

  42. #2392
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zagledavam u Sparu zapakiran sir Gligora. Oni su dobili nekakvu nagradu ove godine. Sir ispod plastike ima male točkice plijesni, a ne izgleda mi kao jedan od onih sireva koji trebaju biti pljesnivi. Što da si mislim o tom? Kako zapakiran i vakuumiran proizvod dobije plijesan?

  43. #2393
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ostecena ambalaza i loze skladistenje.

  44. #2394
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nigdje nema bas malih, za jedan obrok.
    Hvala cure
    Jesi li probala sama napraviti? Još ima voća kojekakvog... Nije to teško. Sad je sezona dunja i krušaka.

    Iz glave:
    Na 1 kg očišćenog voća (dunja, jabuka, kruška) ide 1 litra vode i 0,5-0,75 kg šećera. Mogu se dodavati začini po želji - kriška limuna, klinčić u zrnu, korica cimeta, vanilin šećer...
    Ako stavljaš manje šećera, trebalo bi dodati još malu najmanju žličicu limunske kiseline, koja djeluje kao konzervans.

    Sve ide u jedan lonac, zagriješ do vrenja i kuhaš najdulje desetak minuta (ne dulje, da se ne raspadne).

    Ranije si pripremiš male staklenke i poklopce (opereš u suđerici ili steriliziraš u mikrovalnoj, poklopce prokuhaš u vrućoj vodi ili ispereš rakijom/alkoholom). Gotov još vrući kompot puniš u staklenke, pokriješ ih stolnjakom ili dekom da se polako hlade. Gotovo je kad se uvuče poklopac. Ako se poklopci ne uvuku, možeš još dodatno pasterizirati, ali iz iskustva - kad se radi s vrućim sadržajem, to nije potrebno.

    Kompot od šljiva/višanja/trešanja - voće se ne kuha, nego ispere, očisti od koštica, ostavi na cjedilu (višnje - zna curiti sok) i zalije tekućinom koja je ista kao gore opisana (na litru vode ide pola do 3/4 kg šećera, ako je šećera manje - treba dodati acitron). Budući da voće nije kuhano, ovdje se nakon zatvaranja mora provesti postupak pasterizacije: u veliku posudu na dno se stavi kuhinjska krpa ili spužvasta krpa, da staklenke ne popucaju. Poredaju se staklenke, zalije vodom otprilike do pola visine. Pasterizira se na 80 oC oko 45 minuta. Vrijeme se počinje mjeriti kada iz vode počnu izlaziti sitni mjehurići. Tada se vatra smanji na minimum i ostavi tako 45 min. Nakon što prođe vrijeme, treba isključiti grijanje i ostaviti tako da se polako hladi u vodi preko noći ili nekoliko sati, da se poklopci uvuku. To je znak da se zimnica neće kvariti. Često treba i dulje od 24 sata da se ohladi do kraja, naročito ljeti dok je vruće.

  45. #2395
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Peterlin, dogovorili smo se što ću mu nositi. Kada sam u Zg skuhati svježe koju jabuku i odnijeti da taj tren pojede. Nadam se da zabrana svježeg voća neće dugo potrajati.

  46. #2396
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Cija zabrana?aha. Za muza pricas?
    To treba samo blansirati
    Tek toliko da malko mjehurici idu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.11.2019. at 08:15

  47. #2397
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, dogovorili smo se što ću mu nositi. Kada sam u Zg skuhati svježe koju jabuku i odnijeti da taj tren pojede. Nadam se da zabrana svježeg voća neće dugo potrajati.
    Bitno da ste našli rješenje.

  48. #2398
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Kosjenka
    Mozes napraviti muss od jabuka i staviti u staklenke, jedino sto se to nema sto zvakati pa moze biti iritantno.
    Karameliziras malo secera u rajnglici, stavis gore oguljene i otkostene jabuke (ja ih ogulim i načetvrtam i izdubim jamicu s kosticama), zalijes s malo soka od jabuke (na 2 kg jabuka cca 250 ml soka) i pustis kratko da vrije pod poklopcem. Piriraš. I tako vruce u flasice, odmah poklopi i iskreni naopako. To mozes stajati neko vrijeme.

  49. #2399
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zagledavam u Sparu zapakiran sir Gligora. Oni su dobili nekakvu nagradu ove godine. Sir ispod plastike ima male točkice plijesni, a ne izgleda mi kao jedan od onih sireva koji trebaju biti pljesnivi. Što da si mislim o tom? Kako zapakiran i vakuumiran proizvod dobije plijesan?
    Žuta, drago mi je da si napisala jer sam i ja primijetila u zadnje vrijeme da su im sirevi na akciji pljesnjivi. Sigurno ne kupujemo u istom ducanu. Bas u Sparu.

  50. #2400
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nije ni bila akcija. Regularni tvrdi sir, polovica.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •