Stranica 46 od 46 PrviPrvi ... 36444546
Pokazuje rezultate 2,251 do 2,257 od 2257

Tema: Kuharske nedoumice

rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006

Početno

Kompot sam radila.kao i za visnje:
    Prokuhala vodu i secer, dodala.malo konzervansa , tegle i poklopce u pecnici na 160 ugrijala cca 15min, punila tegle, odmah zatvorila i vratila u pecnicu i pustila jos 15min na 160, ugasila i evo, stoji sve skupa s đzemom jos u pecnici.

Je da nisam mogla izabrati gore vrijeme za paliti pecnicu,ali kad cu?

mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005

Početno

Kako dobiti bistru juhu? Koji je trik? Kuham vec godinama i rijetko mi je lijepa bistra. Da li je to zato jer ju kuham u express loncu ili nesto drugo?

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Obično ispadne lijepa bistra juha od flama koji je dooobro opran. Procijediš. A ima i trikova. Ubaciš snijeg od jednog bjelanjka na kraju, to izbistri juhu. Može se i krumpir staviti, oguljeni i nerazrezan. Tako Francuzi rade. Najbolje roza, onaj za salate, da se ne raspadne.
    Bio je svojevremeno cijeli topic o tome. Ne da mi se tražiti.

n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010

Početno

Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako dobiti bistru juhu? Koji je trik? Kuham vec godinama i rijetko mi je lijepa bistra. Da li je to zato jer ju kuham u express loncu ili nesto drugo?
    juhu nikad ne kuham u ekspres loncu i pazim da polagano zakipi, tad skinem pjenu i stalno je na tihoj vatri. kuham meso pola sata, onda dodam puno povrća i kuham još jedan sat. uvijek bude bistra.

mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005

Početno

Peterlin ajme ti se sjećaš teme iz 2005 hehehe...evo našla sam: http://forum.roda.hr/threads/5761-ka...tru-mesnu-juhu

Hvala!
    Posljednje uređivanje od mašnica : 11.07.2019. at 22:24

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin ajme ti se sjećaš teme iz 2005 hehehe...evo našla sam: http://forum.roda.hr/threads/5761-ka...tru-mesnu-juhu

Hvala!
    Nisam stara, ali duuuugo pamtim

Nekad sam puno više sudjelovala na tim kuharskim topicima. Sad puno manje. I dosta manje kuham, puno manje pečem kolače, ali juhu kuham redovito i uvijek u ekspres loncu. Slažem se s n.grace - bude bistrija ako se kuha polako i uz obiranje pjene, ali nemam ja vremena ni živaca za to.... Kod mene sve ide na brzinu ili nikako.

betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008

Početno

ja sam prije radila to sa skupljanjem pjene, ali više ne
    koristim ekspres lonac, nekad malo zapečem meso/kosti nekad ne, nekad malo zapečem povrće, a nekad ne, a kuha mi 2-3 sata (u ekspres loncu)
    uvijek bude bistra, sve mrvice potonu na dno

Stranica 46 od 46 PrviPrvi ... 36444546

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •