Stranica 55 od 74 PrviPrvi ... 545535455565765 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,701 do 2,750 od 3678

Tema: Kuharske nedoumice

  1. #2701
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    emily, meni je znalo i do 3 dana stajati u frižideru, zapravo ne znam zašto ne bi, pa svježe je smrznuto.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    ispalo je ok, apsolutno nikakve razlike zbog toga sto je stajalo preko noci odmrznuto u frizideru

  2. #2702
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Stavila sam kuhati teletinu umjesto junetine za juhu i osjetim intenzivan miris iako mi je nos začepljen i ne osjetim gotovo ništa i sad se pitam kak li se to tek osjeti s normalnim njuhom i nije mi jasno jesam li pogriješila s mesom. Što sad?

  3. #2703
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Zasto ne? Puno povrca i fino bude.

  4. #2704
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Teletina ima karakterističan miris dok se kuha, ne znam kako to opisati, lagano kiselkast. Izlufta se to, meso je ok tj nije pokvareno, a kad je kuhano, jaaaako je fino i neusporedivo s junetinom. Moji vole telecu juhu običnu i dalmatinsku, s paradajzom.

  5. #2705
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Uzela sam teleći vrat i meso je bilo žilavo čak i nakon dva sata kuhanja. Nikad više.

    Sad radim džem od aronije. Držite mi palčeve. Mislim je kuhat dok se cijela ne raskuha. (Jel bi nju možda trebalo pasirati?) Valjda neću uništiti sve vitamine. Poslije toga bolognese.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 06.09.2020. at 18:22

  6. #2706
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Stavi koju zelenu jabuku,ja sam zmiksaka aroniju

  7. #2707
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Stavila sam taman sad, jednu. Mislim da ću zmiksat kad se prohladi. Valjda će biti ok.

  8. #2708
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzela sam teleći vrat i meso je bilo žilavo čak i nakon dva sata kuhanja. Nikad više.

    Sad radim džem od aronije. Držite mi palčeve. Mislim je kuhat dok se cijela ne raskuha. (Jel bi nju možda trebalo pasirati?) Valjda neću uništiti sve vitamine. Poslije toga bolognese.
    Za juhu trebaš ekspres lonac. Ja je nisam skuhala na klasičan način valjda više od trideset godina i nemam pojma kako bih uopće kuhala bez njega. Danas je vratina s grill tave ispala žilava, ali pet minuta u ekspres loncu sa malo vina i bilo je super.

  9. #2709
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Možda je do vina Peterlin?

  10. #2710
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je do vina Peterlin?
    Ma nije, mm je donio veeelike odreske od neke stare svinje. Stajalo je u pacu od senfa,ali nije pomoglo. Imam iskustva...rješenje je opisano u postu.

  11. #2711
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    moj tata radi divnu juhu s telećim vratom, ili repom, on doduše uvijek miješa meso, malo piletine bar doda.. a kuha minimalno 3 sata, meso onda bude mekano i super za jest
    Fino kuhano meso, pire i umak od rajčica su mi ultimativni comfort food

  12. #2712
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzela sam teleći vrat i meso je bilo žilavo čak i nakon dva sata kuhanja. Nikad više.

    Sad radim džem od aronije. Držite mi palčeve. Mislim je kuhat dok se cijela ne raskuha. (Jel bi nju možda trebalo pasirati?) Valjda neću uništiti sve vitamine. Poslije toga bolognese.
    Uostalom, neki ljudi ne vole teletinu uopće. Moja baka je bila sjajna kuharica, aliiii nije voljela teletinu, patku i ribu (pogotovo riječnu). Govorila je da joj to smrdi. Prema tome - junetina nije tak skupa, a ako vama bolje odgovara - bujrum !

  13. #2713
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja ne znam zašto imam takvu averziju prema ekspres loncu. Imale su ga i moja baka i mama. Imam osjećaj da će mi se sve raskuhati, da nemam kontrolu. Ja puno kuham (pečem) u poklopljenoj glinenoj posudi. Pred možda 2 tjedna sam stavila komad junetine da se peče, ali sam imala samo 2 sata na raspolaganju. Nije se moglo jesti, kako je bilo žilavo. Napravila sam finu paštetu na kraju. U subotu sam lijepo 3 sata pekla i bilo je prefino. Eto da sam onaj prvi komad ubacila u ekspres lonac, bilo bi dosta vremena. Još ga i imam, nekorištenog, na polici do koje ne mogu dokučiti nego sa stolcem

  14. #2714
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam zašto imam takvu averziju prema ekspres loncu. Imale su ga i moja baka i mama. Imam osjećaj da će mi se sve raskuhati, da nemam kontrolu. Ja puno kuham (pečem) u poklopljenoj glinenoj posudi. Pred možda 2 tjedna sam stavila komad junetine da se peče, ali sam imala samo 2 sata na raspolaganju. Nije se moglo jesti, kako je bilo žilavo. Napravila sam finu paštetu na kraju. U subotu sam lijepo 3 sata pekla i bilo je prefino. Eto da sam onaj prvi komad ubacila u ekspres lonac, bilo bi dosta vremena. Još ga i imam, nekorištenog, na polici do koje ne mogu dokučiti nego sa stolcem
    Moja baka je bila profesionalna kuharica i kad sam diplomirala, poklonila mi je ekspres lonac. Svekrva mi je kasnije poklonila neprežaljenu Lagostinu (koja je kod nje stajala 15 godina i skupljala prašinu, a kod mene se u deset godina doderala ).

    To je stvar navike... ekspres lonac ili onaj lonac za sporo kuhanje... Meni nije toliko bitno trajanje, koliko sloboda - da ne moram stražariti, miješati i nadzirati, nego napravim sve - namjestim vrijeme i čekam da bude gotovo, a u međuvremenu radim nešto drugo. Tvoja glinena posuda je ekvivalent lonca za sporo kuhanje, kojem isto ne treba nadzor. Tri sata i više za pripremu hrane su ok samo ako u međuvremenu možeš raditi nešto drugo.

  15. #2715
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Joooj meni je ekspres lonac najkorištenije pomagalo u cijeloj kuhinji bez njega ne kuham, zadrži mi sve hranjive sastojke i puno mi je ukusnija hrana kuhana u njemu.
    Jedan mi je na moru u apartmanu, drugi doma.

  16. #2716
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Kak recimo onda bolonjez u ekspres loncu? Nema onog pirjanja luka pa povrća pa mesa nego kaj sve strpam unutra i voila?

  17. #2717
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja u ekspress loncu kuham samo par jela, varivo od leće i umak od junetine ala pašticada
    Drugo se ne mogu sjetit da kuham u njemu, isto mi stvara nelagodu ta nemogućnost uvida, što ne mogu vidjet šta se događa na dnu, fali li vode.. a opet kao Peterlin, volim jela koja se stave da satima sami rade svoje, zato su mi najdraža ona koja staviš u pećnicu na laganiju temperaturu, ustvari bi taj slow cooker bio prava stvar za mene vjerojatno

  18. #2718
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Još ne shvaćam zašto se neki kunu u miris češnjaka pirjanog na ulju. Meni to nepodnošljivo smrdi. I sad sam zeznula bolonjez jer sam dodala češnjak skupa s lukom. Zapržilo se i ispustilo takav nepodnošljiv vonj.

  19. #2719
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    vjerojatno ti je zagorio, njemu treba jako malo samo da zamiriše, brzo počne gorit i onda zasmrdi. Ako ide i kapula, ja uvijek češnjak stavim kasnije kad je već omekšao luk, ali u bolonjez ga često dodam i nakon mesa

  20. #2720
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Još ne shvaćam zašto se neki kunu u miris češnjaka pirjanog na ulju. Meni to nepodnošljivo smrdi. I sad sam zeznula bolonjez jer sam dodala češnjak skupa s lukom. Zapržilo se i ispustilo takav nepodnošljiv vonj.
    Slažem se. Češnjak se nikad ne smije zapržiti jer smrdi i postane gorak. Ako ga se stavi na ulje, mora biti kratko (do 10 sekundi) samo da zapjeni. Sve dulje od toga je katastrofa. Bolje ga je dodati kasnije, da se samo prokuha, a ne da se zaprži.

    Osim toga, takva termička obrada uništi sve njegove korisne i zdrave sastojke.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.09.2020. at 14:51

  21. #2721
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Miris češnjaka, maslinova ulja i bijelog vina.. neprocjenjivo
    Posljednje uređivanje od Cubana : 07.09.2020. at 14:57

  22. #2722
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kak recimo onda bolonjez u ekspres loncu? Nema onog pirjanja luka pa povrća pa mesa nego kaj sve strpam unutra i voila?
    Ima, ali to je brzo gotovo i nema naknadnog miješanja ni zavirivanja je li zagorjelo.

    Ja sam lijena beštija. Za bolonjez na ulje stavim luk, celer (komad, da se može izvaditi), mrkvu (to ako ja kuham, a ne moj mlađi sin - on više voli bolonjez bez mrkve koja daje slatkast okus), kratko propirjam da postane luk staklast, pa frknem gore mljeveno meso i pirjam kratko uz miješanje dok meso ne izgubi crvenu boju. Na to frknem paradajz, dobro izmiješam, dodam sol, papar, češnjak, malo lovora (četvrt lista), bijelo vino, borovičku i po želji bosiljak. Za to mi sve skupa treba pet minuta, eventualno deset ako računam sjeckanje povrća. Natakarim poklopac, zakipim i kuham 20 minuta pod tlakom, što odgovara višesatnom kuhanju na klasičan način. Samo treba dobro paziti da se ne doda previše tekućine, da ne bude vodeno.

  23. #2723
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Miris češnjaka, maslinova ulja i bijelog vina.. neprocjenjivo
    daaaa, i malo peršina
    u to čizmu ako ubaciš, bit će fino

  24. #2724
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    daaaa, i malo peršina
    u to čizmu ako ubaciš, bit će fino
    Slažem se, ako nije predugo. Aliiii ako češnjak promijeni boju, nastaje užas. Treba dobro paziti da se to ne dogodi.

  25. #2725
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Ja sam se navukla na express lonac prije 10+ godina najvise me savjetovala jedna Rodica...svasta kuham u njemu, evo danas grah za pola sata gotov. Punjene paprike, sarme, juhe (kokosja, govedska, juneca...), varivo, meni je express zakon jedino tijesto i rizu ne kuham. Iako priznam tijesto sam probala ali nije bilo jestivo hehe

  26. #2726
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Koje tijesto za kolace radite kad hocete neku "figuru" za djecu napraviti? Ja sam mislila mramorni iskoristiti. Sto mislite?

  27. #2727
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Onako da moze podnijeti slaganje jedno na drugo.

  28. #2728
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Koje tijesto za kolace radite kad hocete neku "figuru" za djecu napraviti? Ja sam mislila mramorni iskoristiti. Sto mislite?
    Dugo nisam, ali dok su djeca bila mala radila sam im kućice - dvije vrste, jednu od biskvita, drugu od tijesta za medenjake - ta je bila božićna.

    Možeš iskoristiti mramorni kolač, dobro bi to bilo. Imaš ovdje ideju: https://www.coolinarika.com/recept/torta-kucica/

    Inače, kolegica je znala od tijesta za mramorni napraviti vlakić ili auto - sjećam se da je stavljala moto-kekse za kotače autu, a neke druge pusrle za vlak... To je lako napraviti. Evo jedne slike s Coolinarike: https://www.coolinarika.com/slika/920001/
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.09.2020. at 08:48

  29. #2729
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Možeš bilo koji biskvit, izrežiš slažeš,mislim da je u priči bitnija krema od biskvita ,bar u doba kad sam ja to radila,jer kad imaš alergičare onda je to sasvim drugačija nemoguća misija.
    U moje doba bilo je i vlakova,kuća, brodova svega... .

  30. #2730
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Hvala Peterlin. Mi smo vec dogovorili motive, imam ja ideje za dizajn
    Srecom, nemam alergicare u gostima.

  31. #2731
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Radit cu glazuru od bijele cokolade. Je l to isto kao od crne il ima neka fora. Imam onu neku Kandit od 200g.

  32. #2732
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Nisam od pomoci al prosurfaj. kazu da nije isto. nisam radila, ali kazu da je teze s bijelom. to sam vise puta procitala tako da svaki put ustuknem na ideju o glazuri od bijele cokolade.

  33. #2733
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Žene, jeste zamrzavale sirnicu? Ako da - jel čemu nakon odmrzavanja?
    ostalo mi je od jučer pola protvana, a već vidim da se ne bude pojelo danas ... žao mi je baciti

  34. #2734
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Sirnica to je kod tebe štrudla od sira?
    Ako da možeš zalediti

  35. #2735
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Žene, jeste zamrzavale sirnicu? Ako da - jel čemu nakon odmrzavanja?
    ostalo mi je od jučer pola protvana, a već vidim da se ne bude pojelo danas ... žao mi je baciti
    Možeš smrznuti. Nisam smrzavala savijaču od sira, pa ne znam kakva je kad se odmrzne, ali probaj. Alternativa je bacanje. To uvijek stigneš.

    Savjet - nemoj smrznuti u jednom paketu, nego podijeli u dva ili tri manja, tako da možeš odmrznuti količinu po potrebi.

    Evo tu je malo tuđe pameti https://we.tl/t-UfKth4bUpX

  36. #2736
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sirnica to je kod tebe štrudla od sira?
    Ako da možeš zalediti
    pod sirnicom mislim na burek od sira.
    samo ga ne motam, već slažem kore, pa se reže na četvrtine

  37. #2737
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš smrznuti. Nisam smrzavala savijaču od sira, pa ne znam kakva je kad se odmrzne, ali probaj. Alternativa je bacanje. To uvijek stigneš.

    Savjet - nemoj smrznuti u jednom paketu, nego podijeli u dva ili tri manja, tako da možeš odmrznuti količinu po potrebi.

    Evo tu je malo tuđe pameti https://we.tl/t-UfKth4bUpX
    narezat ću na komade i zamrznuti na tacni, pa onda u vrećicu, tako sam si ja to zamislila

    nisam baš ljubiteljica smrznutih (domaćih) gotovih jela, pa sam malo nepovjerljiva u konačni ishod ...

  38. #2738
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam od pomoci al prosurfaj. kazu da nije isto. nisam radila, ali kazu da je teze s bijelom. to sam vise puta procitala tako da svaki put ustuknem na ideju o glazuri od bijele cokolade.
    Bome si mi pomogla. Nisam ni mislila da bi to mogao biti takav problem, ne znam ni zašto sam pitala skoro . Pronašla sam i na rodi temu:
    http://forum.roda.hr/threads/68704-G...-%C4%8Dokolada

    Razmislit ću. Imam još dosta vremena

  39. #2739
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    narezat ću na komade i zamrznuti na tacni, pa onda u vrećicu, tako sam si ja to zamislila

    nisam baš ljubiteljica smrznutih (domaćih) gotovih jela, pa sam malo nepovjerljiva u konačni ishod ...
    Tako bih i ja napravila.

    Ni ja ne obožavam odmrznutu hranu, ali otkad su mi sinovi odrasli i dolaze kući u različito vrijeme, često nam je dobro došlo da ima nešto iz leda za svaki slučaj, ali u pravilu se ne hranimo tako.

  40. #2740
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Radit cu glazuru od bijele cokolade. Je l to isto kao od crne il ima neka fora. Imam onu neku Kandit od 200g.
    radila sam bijelu glazuru ali od bijele cokolade za kuhanje proizvodaca kojeg ne smijem imenovati na ovom forumu i bila mi je ok. od te kanditove mi nije lijepa ispala

  41. #2741

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ekspres lonac je zakon za juhe i variva. Za bolonjez i umake s mesom koristim ipak verziju dugog kuhanja u Ikeinom loncu od lijevanog zeljeza.
    Za rizota ide duboka debela tava, nemam pojma koji je materijal (gusana?) ali savrsena je, dobila sam ju na poklon.
    Za pohanje i przenje duboka celicna tava.

  42. #2742
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    narezat ću na komade i zamrznuti na tacni, pa onda u vrećicu, tako sam si ja to zamislila
    sve se pojelo danas , eksperiment sa zamrzavanjem će pričekati drugu priliku

  43. #2743
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    sve se pojelo danas , eksperiment sa zamrzavanjem će pričekati drugu priliku
    Bravo!

  44. #2744
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    radila sam bijelu glazuru ali od bijele cokolade za kuhanje proizvodaca kojeg ne smijem imenovati na ovom forumu i bila mi je ok. od te kanditove mi nije lijepa ispala
    Hvala

  45. #2745
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Koliko dana najranije mogu napraviti biskvit za tortu, klasičan i da stoji u frizideru?

  46. #2746
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko dana najranije mogu napraviti biskvit za tortu, klasičan i da stoji u frizideru?
    Paa, ja sam to obično do 3 dana unaprijed radila. Bilo je sve ok. To je pečeno - veći hazard je krema, koju ne bih pustila da stoji toliko...

  47. #2747
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Da se samo prijavim da sam riješila bijelu čokoladu. Kupila sam neke tabse čokolade. Na kraju sam zaista nekakav ganache napravila. Biskvit je bio od oraha, bez brašna. Zadovoljna.

  48. #2748
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Kupila sam hokaido tikvu. Čim zahladi, poželim jesti čarobnu narančastu juhu od bundeve

    Nedoumica - kuhati tikvu sirovu kao krumpir ili ju najprije ispeći... Isprobala sam oba načina i ne mogu se odlučiti koji je bolji.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.09.2020. at 14:28

  49. #2749
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    meni je jednostavnije kuhati

  50. #2750
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    I ja, brže mi je. Ubacim i mrkvu, celer, 1 krumpir, ovisi što imam pri ruci.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •