Stranica 41 od 74 PrviPrvi ... 31394041424351 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,050 od 3678

Tema: Kuharske nedoumice

  1. #2001
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Napravim smjesu od pola kile meljenog mesa, moja šaka riže, jedno jaje, sitno nasjeckani režanj češnjaka, sol, papar i žličica crvene paprike. Sve sirovo.
    U svaku papriku stavim lopticu smjese da napuni najviše dvije trećine paprike kako bi bilo smjesi mjesta za rasti.

    U padeli zagrijem ulje, stavim režanj nasjeckanog češnjaka i poslažem paprike. Ne smije biti prevruće ulje da
    ne zagori češnjak. Kad paprike počnu mirisati na pečene, podlijem sa pola litre paradajza i dolijem vode da prekrije paprike.
    Kuham po mirisu oko 40 min je dovoljno za ovu količinu. Lagana vatra i dolijevati vode po potrebi.

    Nikad kapulu u paprike. Ni u sarme. To su češnjak-jela.

  2. #2002
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    a vidiš, meni to baš nisu češnjak jela. češnjak u svježem mesu mi daje okus na friške kobasice. koji okus očekujem u kobasici, ali ne u sarmi i paprici.
    iako, ne sumnjam da kad se stavi umjereno ima svoju draž i da je fino.

    meni je češnjak, ako ćemo ugrubo neku podjelu raditi, veza sa suhim mesom. anaravno da se stavlja u još masu jela, bar ja, poput špinata, sataraša, šalše, pa recimo raštika, grah, kelj ... bez češnjaka i suhog mesa meni ta jela nisu kompletna. ali češnjak nikada ne stavljam u svježe meso, osim ako radim češnjovke. ali kažem, meni je sve fino i sve volim jesti. kuham onako kako sam naučila, zapravo kako se kuhalo kod nas doma.

  3. #2003
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nisam ja neko mjerilo, jer uopće ne volim stavljati kapulu u jela
    Meni se ne sviđa miris i okus dinstane ili kuhane kapule. Sirova i pečena može.
    Srećom pa više nemam susjeda koji već ujutro počinju s dinstanjem

  4. #2004
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    haha, a ja baš razmišljam kako ti ne stavljaš kapulu, posebno poprženu, a meni je TO miris, hebeš chanel
    ja sam dijete ćevapa i bureka, to su mirisi mog djetinjstva :D

  5. #2005
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam ja neko mjerilo, jer uopće ne volim stavljati kapulu u jela
    Meni se ne sviđa miris i okus dinstane ili kuhane kapule. Sirova i pečena može.
    Srećom pa više nemam susjeda koji već ujutro počinju s dinstanjem
    Sva sreća da ti žuta nije susjeda bar u zadnje vrijeme

  6. #2006
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ja ne dinstam luk ujutro. Imala sam potpis "stop dinstanom luku".

  7. #2007
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Je imala si ,ali si jednom poslije napisala da dinstaš

  8. #2008
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ujutro ne.

  9. #2009
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    može li se zamrzavat sataraš (bez jaja, samo kapula, paprika i rajčica)?

  10. #2010
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Da

  11. #2011
    Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    109

    Početno

    Kakvog vam je okusa bademovo mlijeko od dm-a? Prvi put kupili njihovo, sudim po ostalima isprobanima koja su mi onako slatkasto bademasta, a ovo kao užeglo. Fuj, bacila sam ga. Mislim da sam naletjela na pokvareno, nije moguće da je uvijek takvo?

  12. #2012
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    šta mislite dali se može raditi paneer od domaćeg mlijeka koje je prokuhano?
    evo recepta https://www.coolinarika.com/recept/p...-indijski-sir/

  13. #2013
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Zašto da ne!?
    Koliko vidim, recept je u osnovi sličan receptu za domaći ricotta sir, a on bez problema ide i sa prokuhanim, čak i dućanskim mlijekom.

  14. #2014
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Možda sam i pitala već, a krema od masnog sira i topljene čokolade ima mi blago, gotovo neprimjetno kiselo čudan okus, koji podsjeća na okus koji bi ispao kada bih sir kuhala sa čokoladom. Treba li to tako?

  15. #2015
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Može li se grah/leća koji se iskoriste za pečenje prhkog tijesta dopola (naslijepo) kasnije normalno kuhati?

  16. #2016
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Dulcinea prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvog vam je okusa bademovo mlijeko od dm-a? Prvi put kupili njihovo, sudim po ostalima isprobanima koja su mi onako slatkasto bademasta, a ovo kao užeglo. Fuj, bacila sam ga. Mislim da sam naletjela na pokvareno, nije moguće da je uvijek takvo?
    Moje je bilo gusto ko kiselo vrhnje. Mada je bilo u roku. Bit će da ga ne skladište u idealnim uvjetima.

  17. #2017
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja sam jednom vratila to mlijeko, ne znam koje, isto je bilo pokvareno, a u roku.

  18. #2018
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Može li se grah/leća koji se iskoriste za pečenje prhkog tijesta dopola (naslijepo) kasnije normalno kuhati?
    A fažol?

  19. #2019
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ako se netko sjeća iz Mak na konca, što bi bilo ovo gore lijevo https://igx.4sqi.net/img/general/wid...GLjcmFQOWo.jpg
    Pokušavam naći recept na internetu.
    Znam da je bilo od tikve.

  20. #2020
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Pita od bundeve, možda. Pečrna u malim kalupima

  21. #2021

  22. #2022
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je biop tart od bundeve, a ovo naprijed neprežaljeni tart od limuna

  23. #2023
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Gledala sam Fionu kako pece kolace i uglavnom uzima muscovado secer. 1 kg toga kosta 40kn. Je l ima tko iskustva utjece li to na ista i ako bih stavila bijeli rafinirani, kako da mijenjam recept. Na webu se nadje svakakvih rezultata pa me zanima iz prve ruke.

  24. #2024
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni taj muscovado ima neki karamelasti okus koji bijeli nema. Al nek se javi neki veći stručnjak od mene

  25. #2025
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ako stavljas bijeli, sta i ga manje i dodaj nesto da malo ovlazi. i racunaj da nece biti karamelastog okusa

  26. #2026
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Gledala sam Fionu kako pece kolace i uglavnom uzima muscovado secer. 1 kg toga kosta 40kn. Je l ima tko iskustva utjece li to na ista i ako bih stavila bijeli rafinirani, kako da mijenjam recept. Na webu se nadje svakakvih rezultata pa me zanima iz prve ruke.
    Pol kile toga košta 40 kn. I vrijedi svaku lipu. Ali to je samo moje mišljenje... Ja šećer koristim relativno malo, pa mi nije problem nabaviti vrećicu ovog i imati za npr. baklavu u kojoj ga mm obožava (inače nije ljubitelj drugih kolača). Smeđi šećer je kvalitetnija namirnica jer ima veći udio mikroelemenata (jer nije rafiniran), daje određenu ljepljivu kvalitetu.

    Aliii ima trik - staviš bijeli žećer i dodaš žlicu melase, ovoga: https://www.biobio.hr/melasa-secerne...roizvod-20345/

  27. #2027
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Hvala cure! Ja sam ovdje vidjela da je pola kg 20 kn, i tamni i svijetli.
    https://www.konzum.hr/klik/#!/produc...ni-secer-500-g

    Je l taj ne valja zbog nečega. Peterlin, koji kupuješ? Meni nešto za karamel treba pa mi se čini da ima smisla.

  28. #2028
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure! Ja sam ovdje vidjela da je pola kg 20 kn, i tamni i svijetli.
    https://www.konzum.hr/klik/#!/produc...ni-secer-500-g

    Je l taj ne valja zbog nečega. Peterlin, koji kupuješ? Meni nešto za karamel treba pa mi se čini da ima smisla.
    Kupujem koji nađem. Mislim da trenutno imam Encijanov. Ali čini mi se da sam ga više platila. Ili je popust na klik.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.09.2018. at 14:05

  29. #2029
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    nije, to je standardna cijena
    ja ga stalno kupujem za 20 kn/ 0,5 kg

  30. #2030

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Znate li neki trik za guljenje jabuka, nešto nalik onom za paradajz pofuriš-i-oguliš?

    Ove god imam neke mini mini jabuke, žao mi ih baciti ali oguliti ih je pakao, a tek očistiti... Palo mi na pamet da ih prokuham, ionako su za kolač, kompot i sl, u nadi da će im se korica odvojiti kao kod paradajza, ali jok, samo se smežurala i ostala čvrsto priljepljena ...

  31. #2031
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Speci rakiju, prodaj i kupi normalne jabuke.

  32. #2032

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Dobro zboriš

  33. #2033
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Znate li neki trik za guljenje jabuka, nešto nalik onom za paradajz pofuriš-i-oguliš?
    ovako nesto?
    https://www.youtube.com/watch?v=4guSPVpvyjM

  34. #2034

  35. #2035
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja sam preklani radila marmeladu od jabuka i dunja, nisam gulila, a bili smo jako zadovoljni rezultatom. MM i ja smo je najviše uz sireve jeli.

  36. #2036
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam preklani radila marmeladu od jabuka i dunja, nisam gulila, a bili smo jako zadovoljni rezultatom. MM i ja smo je najviše uz sireve jeli.
    Je li to onda i bez guljenja i čišćenja? Jer moja mama ima neke falše dunje koje se teško čiste, a dobar je džem od njih.

  37. #2037
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa skidala sam sredine i peteljke, i ako je plod negdje propao. Ali koru ne. Ispalo je baš super. Negdje sam ovdje i pisala, recept je bio s interneta, ali sam bila malo modificirala. Morala bih i zbog sebe naći...

  38. #2038
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Jako su grbave - reljefno diferencirane - pa se ubila čisteći i sad više ne želi

  39. #2039
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    To je recept, osim što ja nisam gulila voće: https://anjakuha.com/2012/11/09/dunj...nce-apple-jam/
    Čini mi se da drugo nisam dirala, ali ne mogu se zaklet.

  40. #2040
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Što bi preporučili od đumbira, a da je superbrzo, superjednostavno, i superfino?

  41. #2041
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Što bi preporučili od đumbira, a da je superbrzo, superjednostavno, i superfino?
    Ništa.

    Đumbir je začin. Mi volimo napitak od istog, zapravo limunadu s medom i đumbirom, ali ako pretjeram s količinom, nitko od mojih muških to ne želi piti jer je ljuto. Na litru vode ide pola limuna, 1 jušna žlica naribanog đumbirovog korijena i 1 jušna žlica meda (možda malo više). Med obično rastopim u čaši mlake vode, pa ulijem u ovo. Zimi znam raditi i s toplom, ali ne vrućom vodom.

  42. #2042
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ništa.

    Đumbir je začin. Mi volimo napitak od istog, zapravo limunadu s medom i đumbirom, ali ako pretjeram s količinom, nitko od mojih muških to ne želi piti jer je ljuto. Na litru vode ide pola limuna, 1 jušna žlica naribanog đumbirovog korijena i 1 jušna žlica meda (možda malo više). Med obično rastopim u čaši mlake vode, pa ulijem u ovo. Zimi znam raditi i s toplom, ali ne vrućom vodom.
    isto
    samo ne ribam đumbir, već ogulim koru i narežem na komadiće
    i ne stavljam tako puno (jušna žlica na litru vode - sigurna sam da je prilično ljuto)

    iscjedim limun (jedna, dva), par komadića đumbira i voda, zasladim medom po ukusu
    super osvježavajući napitak

  43. #2043
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ako umjesto obične vode, dodaš gaziranu mineralnu, to je ginger ale.

  44. #2044

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

  45. #2045

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Radila sam kao neke male pite od lisnatog tijesta punjene sa jabukama sto se prze u ulju, jako su fine no toliko su upile masnoce da ih je bilo tesko jesti tople...ni nakon sto su dugo stajale na papiru taj okus masnoce nije nestao...Ima li kakva caka da se to izbjegne osim preci na pecenje kao klasicne strudle?

  46. #2046
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Radila sam kao neke male pite od lisnatog tijesta punjene sa jabukama sto se prze u ulju, jako su fine no toliko su upile masnoce da ih je bilo tesko jesti tople...ni nakon sto su dugo stajale na papiru taj okus masnoce nije nestao...Ima li kakva caka da se to izbjegne osim preci na pecenje kao klasicne strudle?
    Nema šanse, jer masnoća u lisnatom nije masnoća od prženja, nego je sastavni dio tijesta.

    Osim toga, moraš jaaaako paziti na temperaturu ulja (kao i kad pržiš krafne) jer ako je ulje prevruće - izvana izgori, a iznutra ostane sirovo. Ako nije dovoljno vruće, dogodi se isto što i tebi - tijesto upije toliko ulja da je nejestivo.

    Kriterij za temperaturu ulja - seljački trik: dok ulje ugriješ koliko misliš da treba, uroniš kraj drvene kuhače. Moraju ići sitni mjehurići zraka oko drveta - tada je temperatura ok.

    Sretno!

  47. #2047
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Koristila sam par mjeseci sirovi umjesto prerađenog kakaa i nisam primijetila razlike.

  48. #2048
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    nije kuharska ali je nedoumica, je li zob dobra ili loša za probavu?
    pročitala sam svašta, od toga da je super, do toga da zatvara.

  49. #2049
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tash
    Pa koliko znam.svugdje piše da.zobene pahuljice otvaraju, e sad ne znam u kojem.obliku bi konzumirala zob.Moja mama kuha zob i pije je iz zdravst.razloga.

    Kod banana recimo banana koja je žuta i malo zelenkasta zatvara, a banana čija kora je već po sebi dobila crne točkice i tamni otvara probavu.

  50. #2050
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Sto se tice zobi i bilo cega integralnog ( sa omotom okolo, neljustenog) opcenita je preporuka da se ne uzima kod upalnih bolesti crijeva jer je agresivni za takva bolesna crijeva. Sto se tice zatvora, mislim da je to jako individualno. Hrana koja ima vlakna ne bi trebala zatvarati ako se uzima u normalnoj kolicini i uz drugu hranu u normalnim omjerima na dnevnoj bazi. Ali neke stvari su vrlo individualne, moja sogorica se zali da nju zatvara i mala porcija obicne rize.
    Ja jedem zobenu kasu ( kuhanu) 6 x tjedno za dorucak i nema govora o zatvoru.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •