Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 204

Tema: NEljubitelji/ce kućnih ljubimaca

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno NEljubitelji/ce kućnih ljubimaca

    Moje najstarije dijete (8 g.) već nekoliko godina želi kućnog ljubimca (pas je broj jedan na listi želja, zadnje su ribe, između su zečevi, hrčci i sl.)....

    Ali ja nemam vremena s troje male djece baviti se životinjom, nemam ju gdje držati u stanu, NE ZNAM se baviti životinjama, ne želim da mi smrdi u stanu, ne želim dlake po kauču i podu itd.
    Uvjerena sam da bi sva briga nakon nekoliko dana euforije prešla na mene...

    Dakle, pitam one koji su bili protiv, pa su možda popustili u nekom trenutku i nabavili kućnog ljubimca kako je to prošlo?

    Ili ne bih trebala popustiti nego i dalje ostaviti mogućnost otvorenu za neke naredne godine (npr. kada dijete bude imalo 25 i neživjelo više samnom u stanu)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Moje najstarije dijete (8 g.) već nekoliko godina želi kućnog ljubimca (pas je broj jedan na listi želja, zadnje su ribe, između su zečevi, hrčci i sl.)....

    Ali ja nemam vremena s troje male djece baviti se životinjom, nemam ju gdje držati u stanu, NE ZNAM se baviti životinjama, ne želim da mi smrdi u stanu, ne želim dlake po kauču i podu itd.
    Uvjerena sam da bi sva briga nakon nekoliko dana euforije prešla na mene...

    Dakle, pitam one koji su bili protiv, pa su možda popustili u nekom trenutku i nabavili kućnog ljubimca kako je to prošlo?

    Ili ne bih trebala popustiti nego i dalje ostaviti mogućnost otvorenu za neke naredne godine (npr. kada dijete bude imalo 25 i neživjelo više samnom u stanu)
    Ne mogu ti pomoći, i dalje sam protiv i ne namjeravam popustiti.

  3. #3
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Evo mi smo ti friski primjer....
    Prije par mjeseci curuca (5g) izrazila želju za pesekom,.... Nekim....
    I ja sam već nekoliko vrijeme razmisljala o kupnji....
    Pao je dogovor na štene maltezera....
    Slatki, mali, ne puštaju dlaku, idealni za igru s djecom....

    Kupili smo ga prije mjesec dana, muško štene, staro 4mj i imali ga točno dva tjedna... Nažalost....
    Peseka smo zacas naučili na obavljanje nuzde vani (dotad je prijašnjim vlasnicima pisao na podloge za wc u kući), nije radio nikakvu štetu, imao je svoj krevetic di je provodio vrijeme, samo lezeci, ili je spavao....
    Nije lajao po noći, ma ni po danu....
    S moje i kcerine strane sve pet!
    Ali, mm nikako nije bio za imat psa unutra, pokušao se priviknuti ali nije mu išlo... Mada, nis nije govorio radi djeteta... Rekao je, zamagadit će....

    Ali, srednji sin nije htio ni blizu psu, samo se zatvarao u svoju sobu, a kad bi došao u dnevni, di je bio pas, nije hodao po podu već s dvosjeda skakao ma trosje pa na fotelju i tako do vrata... Nikako se nije mogao priviknuti na psa, stalno je tražio da ide baki jer tam nema pesa....
    I tak smo ga nažalost prodali dalje....

    A kućnog ćemo ljubimca nabaviti kad malo porastu..
    Zasad su nam dovoljne 4 robice i puz!

  4. #4
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    *ribice

  5. #5
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Moja ima skoro 7 god. i htjela je mačku.
    Ja sam bila za,- imala bi jednu prostoriju gdje nam je svaštara i tu bi spavala a ponekad bi naravno išla k nama u kuću da se s njom poigra i pomazi ALI tata nije dao ni pod kojim uslovima! Mi smo ipak mačku kupile ali nam je kod bake koja je tri kuće udaljena od nas, ona vodi brigu o njoj a moja E. se može kad god poželi otici poigrati s micom!
    I svi sretni i zadovoljni!

  6. #6
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ja sam odrastala uz pse. Jedan još uvijek živi s mojima kojeg sam ja donijela. Ali svojoj djeci nisam dala psa u kuću radi malog prostora. I popustila sam. Pas je izletio vani nakon dva tjedna. Vrhunac je bio govno puno glista na mom tapetu. Fuj, fuj, kad se sjetim povraća mi se. Koliko god sam voljela pse kad sam bila mama, a tu ljubav mogu usporediti s ovom ljubavlju koju sad imam prema vlastitoj djeci, toliko sad imam averziju prema psima u kući. I sad razumijem moju mater koja je stalno psovala i bila ljuta na mene radi pasa u kući. Imamo mačke redovito ali imamo i susjeda koji ih voli ubijati pa smo odustali. Ali mačke žive vani, hrane se gušterima, miševima i zmijama. U kuću nedam nikakvim beštijama.

    Da nebi bilo zabune, mi smo tog našeg psa odmah cijepili, dali sredstvo protiv glista, uredili po propisima....ali to je bilo strašno nešto. Sad živi vani

  7. #7
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam isto imala psa, kupila sam ga za prvu placu.....
    Samojeda.....
    Još uvijek je kod mojih, jer ga nisam mogla uzet nakon preseljenja k mm-u...
    Ali, ono je pas za vani, to je sasvim druga priča nego imati ga stalno unutra....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja sam odrasla sa dva psa. I obožavam životinje.
    Ali životinje traže prostor, negu i non stop brigu kao i mala deca. Ko to može i želi, svakako treba da ima psa.
    Ja se setim šta smo mi prolazili sa našima kad su ostareli i oboleli. Ta tuga što ne možeš da im pomogneš, pa tuga kad su uginuli.... ja to ne bih opet prolazila.
    Plus što stvarno mislim da mali stan kao naš nikako nije za psa. I što nigde u blizini nemam mesto gde bi pas mogao da trči, nego bismo morali svakodnevno kolima da odlazimo negde gde možemo da pustimo psa.
    I moje dete jako želi, i svi ovi moji argumenti njoj ništa ne znače. Ali nema šanse.

  9. #9
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja sam imala cijeli život peseke, sad imam toy pudlicu od 2,5 kg i ne bih imala pravog psa u stanu. Ona sve sluša, ne pušta dlaku, strpljiva je, pažljiva, ne divlja. Liejpo se igra s djecom, ali nije napasna. Ide na svoje mjesto, tamo spava. Mogu je odnjeti u torbi veterinaru, sve mi je s njom usput, rijetko tko je se boji ili mu uopće smeta.OBožavamo je svi i kvaliteta života nam je opasno porasla od kad je imamo- da ne pričam kako je ljepa Ali iako je klinci, šetaju i hrane, ona je moja briga i odgovornost, oni su samo mali pomoćnici.

  10. #10
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam imala cijeli život peseke, sad imam toy pudlicu od 2,5 kg i ne bih imala pravog psa u stanu.

    Nekuzim, kaj to nije pravi pas?

  11. #11
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    to je pas koji je zapravo nešto između plišane igračke i pametnog i poslušnog psa koji ti stane u džep
    a nije zanemarovo ni to da ako moraš pokupiti drekec iza svojeg psa da je ovo veličine pikule pa je ipak manje gadljivo od lopatanja za labradorom i tako sve
    Posljednje uređivanje od pikula : 05.12.2011. at 15:52

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ja sam imala psa. Moji bi rado imali psa. Ali...
    jednostavno ne mogu imati psa u stanu u kojem nikog nema od 8-17 sati. To bi bilo teško mučenje.
    Pa smo onda imali: zamorca, hrčka, papigu, zeca. Trenutno imamo dva zeca.
    Pas nije ljubimac za kojeg se mogu brinuti djeca i greška ga je kupiti djeci. Za djecu preporučam hrčke ili zamorce.
    Zec je isto zgodan ali to je već zahtjevnija životinja koja mora šetat po stanu.

  13. #13
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi smo imali maltezera, koji je imal 1,6kg.....
    Mama i tata su mu bili oko 2,5/2,8kg tak da ni on nebi bil veći....
    I od strane čistoće i urednosti je sve bilo ok....
    Jedino velim, mali se nije mogao priviknuti nikako...

    A mog samojeda od tridesetak kila obožava......
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 05.12.2011. at 15:56

  14. #14
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Nekuzim, kaj to nije pravi pas?
    I ovaj moj koji je ostao kod mojih je polupa, chiuaua, ima 3 kg, izgleda kao mini srna. Predivno nešto. Ali i taj sere po kući i kuća smrdi kao da je labrador tamo a ne minijatura od psa

  15. #15
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Vrijeska, ukoliko je tvoj otpor prema životinji i svemu što ona donosi u kuću takav kako si opisala, mislim da nikako ne bi trebala nabaviti ljubimca. Ljubimac je divan član obitelji ukoliko je planiran, voljen i željen, zahtijeva dosta vremena i truda (pas pogotovo, mace su manje zahtjevne ali doista ostavljaju dlake) i ako kao obitelj niste na to spremni niti će to biti sretna životinjica, niti ćete vi biti sretna obitelj vlasnik kućnog ljubimca.

  16. #16
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    chiuaua, ima 3 kg, izgleda kao mini srna

    Odlična asocijacija!




    Moji imaju zamorce.... Dva komada...
    Čiste im nastambu svakodnevno i prek ljeta je bilo ok...
    Al sad kak je počela sezona grijanja, i ne lufta se toliko dnevna soba, ostpjeti se miris kakice i mokrace.... Blj...

  17. #17
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Trina, zašto kaka po kući? Moj niti jedan pesek nije duže od prvih deset dana obavljao nuždu po stanu, to me čudi. Nema ga tko voditi van ili ima neke probavne probleme?

  18. #18
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    I da potpisujem macu papučaricu

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    to je pas koji je zapravo nešto između plišane igračke i pametnog i poslušnog psa koji ti stane u džep
    a nije zanemarovo ni to da ako moraš pokupiti drekec iza svojeg psa da je ovo veličine pikule pa je ipak manje gadljivo od lopatanja za labradorom i tako sve

  20. #20
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska, ukoliko je tvoj otpor prema životinji i svemu što ona donosi u kuću takav kako si opisala, mislim da nikako ne bi trebala nabaviti ljubimca. Ljubimac je divan član obitelji ukoliko je planiran, voljen i željen, zahtijeva dosta vremena i truda (pas pogotovo, mace su manje zahtjevne ali doista ostavljaju dlake) i ako kao obitelj niste na to spremni niti će to biti sretna životinjica, niti ćete vi biti sretna obitelj vlasnik kućnog ljubimca.
    Potpis

    Ipak je to velika briga. Ja koja sam em odrasla uz zivoti je, em ih uvijek imala, ba u trenucima podosta nervozna zbog konstantnog ciscenja uz dvoje male djece .

  21. #21
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    veliki potpis na macu papucaricu

    mi imamo trogodišnjeg pinča i 15 mjesečnu kćer. ljubav prevelika između njih dvoje, i meni oko srca toplo kad ih vidim kako on nju voli, brani, pazi na nju! i kako ga ona po stanu traži i kako mu baca lopticu za kojom on trči!

    briga je velika, i treba puno ljubavi za pse! kod nas u obitelji ja sam zadužena za jutarnje šetnje, a mm za večernje. vikendom smo po dva sata zajedno svi na nasipu!
    pinčevi su psi koji su odlični za stan jer imaju kratku dlaku, i stvarno su vrlo uredni!
    ali treba dobro promisliti prije nego se nabavi bilo kakvog psa!

    Cheerliee baš mi je žao za peseka, nisam pojma imala!

  22. #22
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Vrijeska nemoj
    I ja popustila bila djece radi, izdržali smo skoro godinu da a, trudili se, ali jok, još su premali, a ja hvala lijepa
    ne mogu usisavati bar sva puta dnevno mačje dlake po stanu.
    Djeca ne idu u vrtić pa je maca bila staalno zanimljiva.
    Možeš si misliti kad su potapkali sa čarapicama po dlakama i onda mi odjurili na krevet u spavaću sobu hopsat po madracu.
    Ili skočili sa čarapicama na dvosjed, ili se igrali sa mačkom i nosali je, sve puno dlaka.

    Prekipilo mi je kad mi je sušilica riknula pa sam veš morala na sušalu sušiti i gle, maca na sušalu!
    Ili prije peglanja uzela roler da maknem pokoju mačju dlaku.
    Toliko me to sve iscrpilo, bolje reći izludilo da sam ju morala prodati.
    Eto ti sad iskustva, a ti budi pametnija i odluči drugačije.
    Samo još da kažem da se klanjam svakome tko ima životinju u kući i malu djecu jer to je sve samo ne lako.

  23. #23
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja sam uvijek imala životinje. Baka mi je na selu i stalno sam bila kod nje. Doma smo imali kuću i uvijek mace, psa,...

    Kada smo mm i ja počeli živjeti zajedno nabavili smo macu lutalicu. Dolutala do nas, jako malena i ostala... Još me boli srca kad je se sjetim, poginula je...

    Nakon toga nismo nabavljali ništa, imamo kod dide samojeda, kojeg vole ali nije sa nama u stanu.

    Kako je mali klinac malo porastao, sve više me je mučilo to da mi djeca odrastaju bez životinja oko sebe. Kao da mi fali jedan dio u njihovom odrastanju, odgoju..Nekako nismo bili potpuni. Željeli smo nabaviti maleno štene, ali kod nas u azilu baš nema malenih, pa smo već skoro pa odlučili da uzmemo mopsa. Kad ono - jedan dan meni pukne, sjela sam sa klincima u auto i otišli smo do azila pa malenu macu (ajme, koliko maca ima tamo, slamalo mi se srce).

    I sada je s nama, mi presreti, maca isto . Ponoći nam se uvaljuje pod pokrivać, maleni je obožavaju, maze je stalno... To je baš ono što nam je falilo.

    Djeca (pogotovo najstarija) se jako brinu za nju, na meni je jedino čišćenje wc-a. A sa macama stvarno nema puno posla, pas je nešto drugo.

  24. #24
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Trina, zašto kaka po kući? Moj niti jedan pesek nije duže od prvih deset dana obavljao nuždu po stanu, to me čudi. Nema ga tko voditi van ili ima neke probavne probleme?
    Njega se vodi vani puuuno puta dnevno. Ali to je skoro 17-godišnji pas koji ima nekakve traume iz prošlih života pa sve emocionalne promjene ispoljava kroz guzicu. Znači kad je presretan od uzbuđenja se posere. Kad se uplaši, a grmljavina, petarde i sl su prepreviše za njega, on se opet posere. kad ja dođem kući opet ista stvar.

  25. #25
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Njega se vodi vani puuuno puta dnevno. Ali to je skoro 17-godišnji pas koji ima nekakve traume iz prošlih života pa sve emocionalne promjene ispoljava kroz guzicu. Znači kad je presretan od uzbuđenja se posere. Kad se uplaši, a grmljavina, petarde i sl su prepreviše za njega, on se opet posere. kad ja dođem kući opet ista stvar.
    Umirem...

  26. #26
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska, ukoliko je tvoj otpor prema životinji i svemu što ona donosi u kuću takav kako si opisala, mislim da nikako ne bi trebala nabaviti ljubimca. Ljubimac je divan član obitelji ukoliko je planiran, voljen i željen, zahtijeva dosta vremena i truda (pas pogotovo, mace su manje zahtjevne ali doista ostavljaju dlake) i ako kao obitelj niste na to spremni niti će to biti sretna životinjica, niti ćete vi biti sretna obitelj vlasnik kućnog ljubimca.
    I ja potpisujem macu papucaricu. Imamo zoološki vrt u kući i oko kuće, i također sam odrasla uz ljubimce, pse imam bez prekida 25 godina, ali još se sa knedlom u grlu sjetim svađa u kući radi moje prve kujice za koju baka nije bila da bude u kući, pa je jadan pas odlazio od nas i dolazio valjda 3-4 puta nakon mojih doslovnih štrajkova glađu . Ako ne prihvaćaju rado svi članovi, bolje ne imati životinju, ili bar za početak neku statičnu kao ribe, kornjačice, jer sa 8 god dijete se zapravo ne može samo brinuti za ljubimca.

  27. #27
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Vrijeska, bolje ti je ne.

  28. #28
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Moj je sin dovukao mačića iz škole,
    majku macu pregazio auto, pa su klinci spašavali mačiće.
    I ajde ti budi nemajka pa izbaci to mače na ulicu nek krepa.
    I tako smo ga mi uzeli, skoro pa i dojili,
    i ubrzo shvatili da nije mačak nego mačka,
    koja je ostala trudna netom prije zakazanog termina za sterilizaciju.
    Pa smo imali kućni porod
    i pet malih mačića,
    koji su SVI redom dobili Mikrosporozu,
    jedva smo ih izliječili i jednog po jednog udomili.
    Macu smo konačno sterilizirali i nadamo se sada mirnijoj kohabitaciji.
    Želim samo reći da i sa životinjama možemo imati sto nepredviđenih problema
    koje treba biti spreman sve u hodu odrađivati.

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Mi ljubav prema kućnim ljubimcima iskazujemo prema susjedovoj pesici i mačkama sa susjednog ulaza. Najbolji su moj sin i njegovi prijatelji iz kvarta koji znaju pozvoniti vlasnicima cucki i pitati da ih prošetaju.... Klinci su genijalni! Pozvone i pitaju "Teta XY, može li Bond ići van?" A cuco ih zna i veselo laje kad ih čuje na portafon.

    Nije nam palo na pamet doma imati ljubimca (imali papigu, ali smo je morali pokloniti - kraj astmaša i alergičara za tako nešto nema mjesta u stanu).

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    jednostavno ne mogu imati psa u stanu u kojem nikog nema od 8-17 sati. To bi bilo teško mučenje.
    Ovo je i moj argument u raspravama (da ne govorim o tome da bi MM ispalio na živce jer nikako ne voli pse, iako psi vole njega )

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Meni je ponekad jako jako žao što mi dete ne raste uz neku životinju. Imala sam priliku da gledam kako je to divno i podsticajno. A moja šmizla obožava životinje, nikad nije bila gruba prema njima, čak ni kao beba. Sve mačke u kraju mazi, svakom psu prilazi.
    Ali stan, svakodnevno višesatno odsustvo iz stana, udaljenost od zelene površine za istrčavanje definitivno nisu uslovi za držanje psa

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Njega se vodi vani puuuno puta dnevno. Ali to je skoro 17-godišnji pas koji ima nekakve traume iz prošlih života pa sve emocionalne promjene ispoljava kroz guzicu. Znači kad je presretan od uzbuđenja se posere. Kad se uplaši, a grmljavina, petarde i sl su prepreviše za njega, on se opet posere. kad ja dođem kući opet ista stvar.
    udavit ću se

  33. #33
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Čujem da su picajzle jako privržene.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    i ja se valjam radi Trininog posta

  35. #35
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Nikako ne nabavljati životinje radi djece ako ste svjesni da nemate dovoljno vremena, strpljenja, ljubavi i svega ostalog što je potrebno živom biću koji bi trebao biti punopravni član obitelji!!!

    Još se oporavljam nakon jučerašnjeg dana i potoka suza kojeg sam isplakala.

    Naime, šetajući u subotu svog psa susreli smo preslatkog pekinezera bez ogrlice koji nas je počeo pratiti u stopu. Neko vrijeme sam se osvrtala i pokušala vidjeti da li je vlasnik u blizini, ali očigledno je bilo da maleni luta potpuno sam.
    Pošto je vrijeme mirisalo na kišu dovela sam ga doma gdje sam ga nahranila, pošpricala sprejem protiv buha jer ih je imao i odmah nazvala lokalnu radio postaju da oglasim pronađenog psića. Tada mi je rečeno da moj poziv nije jedini jer su već neki građani dojavili kako luta.
    Nazvala sam i našeg veterinara da pokušamo doznati da li je pas čipiran te smo ugovorili pregled za sljedeći dan tj. nedjelju. Znači, cijelu subotu je pas bio s nama i to je jedno tako prekrasno i mirno stvorenje da vam to ne mogu ni opisati. Čak sam se bavila mišlju ukoliko ne pronađemo vlasnika zadržati ga. U stanu imam već psa i macu te ne mogu zamisliti život bez životinja, ali mi je realno bilo jasno da je to ipak možda previše za našu obitelj.
    Da skratim, veterinar je pregledom otkrio čip preko koga smo doznali za vlasnika, nazvao ga je i obavijestio da je njegov pas s nama u stanici i da čekamo da dođe po njega. Nakon skoro sat vremena čekanja pojavio se čovjek sa djevojčicom od 10-ak godina i stao se opravdavati kako je psa nabavio djetetu, kako on nema vremena ni mogućnosti stalno paziti na njega te da maleni bježi i ne mogu izaći s njim na kraj. Nisu se uopće veselili što je maleni pronađen i činilo mi se kao da im je samo teret. Ipak su ga preuzeli i otišli, a da ni zahvalili nisu.
    Malo mi je falilo da potrčim za njima i molim ih da ga ostave s nama. Veterinar je samo nažalost konstatirao da nisu jedini i da takvih neodgovornih vlasnika ima puno i previše.

    I zato vas stoga još jednom molim da dobro promislite i ne uzimate toliku obavezu ukoliko niste 100 posto sigurni da ćete to moći jer životinje NISU IGRAČKE i zabavljači djece!

    Napisala bih još svašta jer sam previše emotivna kad je o ovakvim stvarima riječ, ali mislim da sam dovoljno rekla.

  36. #36
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ili ne bih trebala popustiti nego i dalje ostaviti mogućnost otvorenu za neke naredne godine (npr. kada dijete bude imalo 25 i neživjelo više samnom u stanu)
    Ovako je i moja mama razmisljala i dobro je ispalo
    Nije da moja mama ne voli zivotinje, ali smatra da im nije mjesto u stanu.
    Sada kada dodje kod mene nasa 8,5 godisnja kujica joj odmah uvali glavu u krilo i htjela ne htjela mora ju maziti
    Svi sretni i zadovoljni

  37. #37
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako ne nabavljati životinje radi djece ako ste svjesni da nemate dovoljno vremena, strpljenja, ljubavi i svega ostalog što je potrebno živom biću koji bi trebao biti punopravni član obitelji!!!

    I zato vas stoga još jednom molim da dobro promislite i ne uzimate toliku obavezu ukoliko niste 100 posto sigurni da ćete to moći jer životinje NISU IGRAČKE i zabavljači djece!

    Napisala bih još svašta jer sam previše emotivna kad je o ovakvim stvarima riječ, ali mislim da sam dovoljno rekla.
    evo da potcrtam

  38. #38
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Trina, suosjećam. E to je izazov!

  39. #39
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi smo nedavno imali priliku nabaviti zlatnog retriveta starog 6 tjedana, curku, za jako malo novaca...
    Mene ponjelo, djeca vole peseke, ali sva sreća da imam razumnog muža....Obožava pese, ali je puno razumniji od mene....
    Kao prvo, pes bi bio sam cijeli dan doma, kao drugo, sva bi briga bila na nama, djeca su puno premala za to. Kao treće, mene živciraju mrvice od štapića, mislim da bi prošvikala od dlaka. A uostalom, imam jednu bebu koju treba naučiti na wc i slično...ne treba mi još jedna...I da...Meni to stvarno preveč smrdi...Slatki su mali, ali onaj njihov "miris" mene ubije! Nemrem...Imala sam jednog tog malog na rukama nekih 15 minuta, mazili smo se sve 5, ali poslije mi je taj njegov miris baš bio too much...
    Tak da ako nisi na čisto s tim...nemoj!

  40. #40
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Mi smo imali maltezericu skoro 10 g. (i samo jedno dijete) i onda je ukradena iz dvorišta usred zime taman prije nego sam rodila L. i nikad je nismo prežalili ni zaboravili...
    Nakon toga smo mm i ja odlučili da drugog psa ne želimo više imati. Sad imamo troje djece i ne pada mi uopće nikakav ljubimac na pamet, mm i ja smo zaključili da bi nam za kvalitetno držanje npr. psa bilo potrebno pažnje i energije/ljubavi kao da imamo i četvrto dijete, sorry ali to nam je sad neizvedivo.
    I da, pas nam nikad nije boravio u kući! Maltezerica je spavala u kućici koja je još pod krovom, smatram da je peseku mjesto vani.

  41. #41
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Da, dok još nisam bila trudna s Elom, razgovarali smo o peseku, muž mi je tada rekao "To ti je kao da imamo još jedno dijete". I bilo je teško odlučiti se...A onda sam ostala trudna! Kad sam ja ovo nedavno rekla da bi baš mogli tog peseka, dok je još iz mene progovarala opčinjenost tom malom pahuljicom, a muž davao minuse, jedan od argumenata protiv bio je i taj da u tom slučaju moramo nabaviti opet veći auto.

  42. #42
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    I da, pas nam nikad nije boravio u kući! Maltezerica je spavala u kućici koja je još pod krovom, smatram da je peseku mjesto vani.
    Sory, ali onda je i bolje da više ne nabavljate psa.

    I nadam se da su joj oni koji su je ukrali omogućili bolji život. (iako inače ne opravdavam krađu)

    Maltezeri sigurno nisu pasmina predviđena za boravak vani. Mislim, priviknut će se oni na sve ako moraju, ali to zaista nije neko sretno rješenje.

    Prvi put čujem da je netko tako malog psića stavio u dvorište, pa makar mu ta kućica bila apartman s 5 zvjezdica. Nadam se da sirotica nije bila još i na lancu.

  43. #43
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    ... ako ga ne želiš nabavii- nemoj... i bok... ja npr. nemogu zamisliti život bez pasa... i nevolim mačke... ali mačke iz meni nepoznatog razloga vole mene... a vole me i psi... ja sam uvijek imala jednog matičnog psa, i pokojeg priljepka... rekord su mi bili dva psa, mačak, papiga, hrčak i 13 ribica, i zekan... mislim da je to bilo to taj tren... ugl., ja volim pse, i činjenica je da su velika briga, dleke, šetnje, sve je to briga... ali opet, oni su meni užitak, pa samim time obavljam bez pogovora... mačke nevolim ali eto, nastanila mi se susjedova na terasu, i eno je vani živi već dvije godine, doma ode samo spavat... šta ću... susjed ju ne ferma, a meni smeta smrad mačaka... pa sam ja fino njega uzela jedan dan kod veterinara, kastrirala ga, i sada ne smrdi... sad nek bude na terasi kolko hoće... hrčak mi se gadio kad sam ga dobila jer mi je ko miš... ali sam ga zavoljela, jer sam se morala brinut o njemu... i kratkotrajni su, pa mu je to mana, odplakala sam ga... papiga- meni fora, mom mužu ide na živce, ako ga ne puštaš da leti, onda se krili u krletki i sve pobrše nekak van- pometi, posaugaj, opet svaki dan... ribice- tak.. od 13 kom. samo jedna je bila pametna- moja buljava, koja je dolazila gore da ju diram po leđima... i to je sve... svaka tri dana čisti, peri.. neznam... možda da imam onaj akvarij pravi s filterima i čistalima... e ali zeko.. ako baš želiš ljubimca za dijete, koji nije pre sve to, uzmi zekana, oni su zakon... ja imam dva, dobricu koji se mazi, i jednog koji je gazda...ne voli mog muža i mog psa, i napada ih... tak da uzmi ženkicu, i steriliziraj ju, nije skupo, a bila bu ti mirnija... oni su super, jedino kaj vole grickati kablove, ali i to se da spriječiti...
    Znači, nemoj uzet ako osječaš da je odluka kriva, jer bit će tvoja briga, a ljubimac ipak bude član obitelji kojih 15-ak god, ako je riječ o psima, tak da dooooobro promisli... ja nisam dana bila bez psa, i sad imam tri, mog, i dva susjedova vani jer preskoče ogradu i neidu doma... i neka je tako, sve ih volim, ali to sam ja... ja mrzim štakore, a neki ih imaju za ljubimce- meni se gade, bljuje mi se kad ih vidim, gadni su mi, i fuj... ja nebi uzela nešto što ne želim, zašto bi ti.. i taj ljubimac, ako ga ne voliš i ne baviš se njime, rune, i jadan je... mučenje živo... ja glasam za ne...u tvom slučaju... u mom UVIJEK PAS!!!

  44. #44
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Zec veliš? Hm.....

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    87

    Početno

    ja imam mačku, jednoipolgodišnjaka i uskoro četverogodišnjaka mačka je poluperzijska, jako dlakava, al ju češljam dva puta na dan pa dlaka po stanu nema (nema puno)
    neide van, jer smo na 7. katu pa nemože, jednom je imala mačiće (5 kom, koje smo othranili i proslijedili)pa smo je sterilizirali
    bila je kod nas prije nego su se klinci rodili, pa im i nije tako zanimljiva jer su skroz navikli na nju, tu i tamo ju znaju naganjati po stanu, al se baš ne obaziru previše
    maca ima svoju posudu s pijeskom u koju obavlja nuždu i koja se čisti svaki dan, a pijesak se mijenja jednom tjedno, tako da nema apsolutno nikakav miris
    jako je uredna, čista, tiha,mirna, nekad ju ne vidim po ckijele dane... spava gdje stigne,(naravno ne tamo gdje i djeca spavaju) a to joj dopustim jer je stvarno čista i ne otpadaju joj jako dlake (jer ju češljam)
    i to je jedina životinja koju bi ja u stanu dopustila, psa nikako jer mi je to prevelika briga

  46. #46
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je i moj argument u raspravama (da ne govorim o tome da bi MM ispalio na živce jer nikako ne voli pse, iako psi vole njega )
    Jako je čest argument taj da je mučenje držati psa u stanu ali pogledajte situaciju s druge strane:

    postoje stotine pasa koji se u ovom trenutku nalaze u azilima
    oni žive u kavezima i pušta ih se van 10-ak minuta dnevno
    Vani su i hladno im je
    nemaju nikog svog da ih zagrli i pomazi

    Tim psima je BLAŽENSTVO ako im daš mogućnost da borave u stanu na toplom cijeli dan (ionako ga prespavaju)
    Da imaju raznovrsnu hranu (jer u azilu većinom jedu stalno istu suhu hranu)
    Da imaju svoj dom koji čuvaju i svoj ljudski čopor (za to žive)

    Bolje im je i minimum minimuma u vašem domu od hladnog kaveza azila
    Posljednje uređivanje od Majuška : 06.12.2011. at 09:30

  47. #47
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    Vani su i hladno im je
    A mi često zaboravljamo da su psi životinje pa ispalimo ovakav biser

  48. #48
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    A mi često zaboravljamo da su psi životinje pa ispalimo ovakav biser
    i OK je da se smrzavaju?

    Postoje psi koji su "opremljeni" za boravak vani ali bome postoje i oni koji to nisu
    Osjećaju se recimo kao ti da stojiš vani na zimi u šuškavcu

  49. #49
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    da se razumijemo - nisam za nagovaranja nikoga da uzima bilo koju životinju ukoliko ne osjeća potrebu i ne želi. to je sasvim jasno
    želim samo potaknuti da neki razmisle o toj mitologiji da je boravak za psa u stanu - mučenje
    jer to nije

  50. #50
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kućni ljubimac je član obitelji. pas pogotovo. ako niste spremni za novog člana obitelji - ne nabavljajte ljubimca. simple as that.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •