Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 83

Tema: žučni kamenac...pomoć

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno žučni kamenac...pomoć

    unaprijed kažem ako postoji ovakva tema molim da me se uputi tamo.....nova sam na forumu i kad god nešto pokušavam naći ne izbaci mi teme koje tražim.... probat ću biti što kraća.... završila sam na hitnoj nakon 2 tjedna bolova....nije boljelo stalno...popijem tabletu i prestane...unazad 3-4 dana me boli konstantno....na hitnoj su utvrdili da se radi o žučnim kamencima....zapravo masi žuč.kamen. veličine 6-7 mm..... dali su mi infuziju i 2 inekcije protiv bolova.... prošlo me ,a evo ujutro opet boli.... sve što mi je doktor rekao je da se mora operirati...naravno da mislim na svoje zdravlje,ali imam doma malu bebicu od 4 mj za koju se treba paziti a nažalost nema mi tko uskočiti u pomoć....ugovorit ću operaciju poslije blagdana...tojest u 2012 god..... a dotad mi je doktor lijepo rekao nek se samo kljukam sa tabletama i proći će....
    mene jako boli kad bilo što jedem i u ovih 2 tjedna sam izgubila kojih 7 kg.... dali netko ima iskustva sa "čekanjem" do operacije? kako da preživim jer već polako ludim a to moja bebica osjeti...još smo same doma dok tatica radi.... kad tata dođe pomogne mi...postoji li neki učinkoviti pripravak da se barem smanje bolovi jer i dok ovo pišem grčim se za poludit.... svi savjeti su dobro došli.... kako da izdržim dok ne operiram????? hvala vam unaprijed.....

  2. #2
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    UF! Ja to odgađam već punih 15 godina! Imam periode kad me boli od pogleda, a imam periode kad mi nije ništa godinama (bez obzira na ishranu). Neznam zapravo koliko je od mene fer odgovarati te od operacije s obzirom da može doći i do prsnuća žučnjaka i komplikacija istog. Ja za to imam svoje razloge Uglavnom, žučnjak koji nije u akutnoj upali se uspješno operira laparoskopski, u bolnici si cca 3 dana i imaš na trbuhu 3-4 male rupice. Da te se operira kad je u akutnoj fazi treba napraviti klasičan zahvat, što uključuje rez desno subkostalno (ispod desnog rebrenog luka), a time i puno više šavova, te dulji oporavak i izbjegavanje tereta kroz malo dulji period. U svakom slučaju odluka je na tebi, barem dokle možeš izdržati.
    Meni pomaže žučna dijeta, nisam (hvala Bogu) imala problema već 4 god. (ne pazim na hranu), uočila sam da mi najviše štete tzv. mliječne masnoće (sir, namaz, vrhnje, šlag, krema i tsl.) i kad počne boljeti (makar malo) odmah pijem tbl. da se ne "razigra" bol, poslije je puuno puuno teže smirim. Kroz par dana sam uglavnom ko nova, za sad...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ja što god pojedem boli.... meni je jucer na hitnoj dok rekao da su polako krenuli "putovat" kamenci i da mi to stvara nesnosne bolove... zanima me kako preživjeti dok ne operiram? winnerica imas li kakvu metodu smirivanja boli osim tableta? posto vidim da se godinama vec "mucis".... jesi li imala dane kad nije prestajalo? npr. da traje 5 dana pa prestane....? jer ja ovome nevidim kraja.... jesi li probala neke alternativne metode?

  4. #4
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Post ti je jedina dijeta! Pij kamilicu i ništa drugo, ak možeš izdržati... Ja popijem tbl. protiv bolova. Jel dojiš? Pazi kakvu tbl. onda uzimaš!
    Naravno, ima dana kad se sjetim sva tri poroda i ta žuč nesretna boli jače i neugodnije... Stvar je u tome da kamenci se kotrljaju (putuju) unutar žučne vrećice, to te boli, nisu oni krenuli na cestu Odvagni, ako nemožeš izdržati, bojim se da ćeš ipak morati uskoro na op., posebno ak ti se dulje vrijeme ne smiri... Jel povraćaš?

  5. #5
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nemam problema sa tim, ali sam svašta čitala i našla, ne znam znate li, ali da vam kažem.
    Postoji jedan program koji se zove antiparazitni program u kojem se čisti jetra, žuč-kamenci...a ima i nekih drugih načina.
    Možete vidjeti na alternativa-za-vas.com, možete upisati u tražilicu žuč pa vam izbaci sve proizvode vezano uz to pa i taj antiparazitni program.
    Eto, možda Vam pomogne.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Post ti je jedina dijeta! Pij kamilicu i ništa drugo, ak možeš izdržati... Ja popijem tbl. protiv bolova. Jel dojiš? Pazi kakvu tbl. onda uzimaš!
    Naravno, ima dana kad se sjetim sva tri poroda i ta žuč nesretna boli jače i neugodnije... Stvar je u tome da kamenci se kotrljaju (putuju) unutar žučne vrećice, to te boli, nisu oni krenuli na cestu Odvagni, ako nemožeš izdržati, bojim se da ćeš ipak morati uskoro na op., posebno ak ti se dulje vrijeme ne smiri... Jel povraćaš?
    ne dojim ( nažalost) ,al to je neka druga priča.... čajevi mi odgovaraju...pijem koprivu i hibiskus.... kosristim i citrofit kapi.... ublaže malo bolove.... ništa u usta nesmijem staviti ( jer boli još jače)... da,povraćam...al unatoč svim simptomima dok kaže da nije jako hitno..... ako se bolovi nastave i budu još jači nego prije da tek onda dođem.... eh,treba to izdržat.... već sam vikala da bi išla 16 puta rodit samo da ovo neboli.....

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Mene je spasilo nakon godine i pol konstantnih bolova, onda zadnjih mjesec dana jako, pa tjedan dana užasno jakih, pod povraćanjem i mučninom, obično maslinovo ulje.
    Natašte ujutro jedna žlica sa par kapi limunovog sok.
    Tjedan dana je stolica bila češća ali iznimno zelena, to je bilo nevjerojatno za gledati
    Kažu da se s tim moja žuč očistila.
    Ali evo sad sam već mjesecima dobro, ne boli me zaista ništa.
    Winnerica zna kako je kod mene bilo , i ja sam s njom vodila razgovore o operaciji i strahu...
    Posljednje uređivanje od mamaLare : 11.12.2011. at 11:04

  8. #8
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    MamaLare, ispadam nadriliječnik ... :p tj. protivnik operacije žuči
    Ha je, jednostavno će i svaki pošteni kirurg priznati da nije svaka žuč za operaciju, tj. ljudi znaju imati i veće tegobe nakon operacije, a tek to moraju trpiti cijeli život. Žuč kao takva, makar i s kamencima, ipak ima svoju funkciju.

  9. #9
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Sa žućnim kamencima se bakćem evo skoro 16 godina, od druge trudnoće.
    Ima perioda kad jedem sve i ne osjećam nikakve tegobe, ali ima i perioda kad požalim što se nikako ne mogu odlučiti za operaciju.
    Uglavnom, živim s njima već dugo pa sam već naučila kada mi kreće napad koji uspješno zaustavim tabletom protiv bolova ukoliko je popijem na vrijeme. Srećom to nije toliko često.
    Veći mi je problem u zadnje vrijeme osjećaj težine ispod desnog rebra, napuhanost, mučnina i slični simptomi...
    Sve u svemu nije toliko strašno, ali me je strah komplikacija koje mogu uslijediti te stoga mislim da je kirurški zahvat najbolja opcija.
    Osobno se te operacije bojim ko samog vraga iako sam čula i čitala da nije ništa strašno, ali strah je još uvijek jači od razuma. A i ne boli me bogznakako pa odgađam...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    evo da se javim svima...... prije 6 dana sam zavrsila na hitnoj sa akutnom upalom žuči,jetre i gušterače...... jedva spasila živu glavu..... moj savjet svima..... nemojte se zekati.... ja sam prije 2 tjedna saznala da imam kamence a vec kojih 7-8 dana nakon toga zavrsila u bolnici na kirurgiji sa groznim problemima i bolovima...padala u nesvijest ,vristala ,plakala.... nezelim to nikome..... sad se smirilo iako sam jos uvijek pod terapijom ,a nakon nove godine idem vadit te male vragove van.......

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    i ja ih imam nekoliko, i to 12 mm...nedavno otkriveni na sistemackom... i nakon tog saznanja osjećala sam slabo probadanje ispod desnog rebra...ne znam dali sam si to umislila ili zbog probuđene svijesti, pa je probadanje bilo stvarno...
    na sreću nemam problema, za sada, ali ne bi to odugovlačila i ići ću na operaciju...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    ribici bi savjetovala da proba s maslinovim uljem i pripazi na prehranu...stvarno suosjećam i nadam se će ipak biti bolje

  13. #13
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam problema sa tim, ali sam svašta čitala i našla, ne znam znate li, ali da vam kažem.
    Postoji jedan program koji se zove antiparazitni program u kojem se čisti jetra, žuč-kamenci...a ima i nekih drugih načina.
    Možete vidjeti na alternativa-za-vas.com, možete upisati u tražilicu žuč pa vam izbaci sve proizvode vezano uz to pa i taj antiparazitni program.
    Eto, možda Vam pomogne.
    Isprobano ovaj antiparazitni program s čišćenjem jetre i žuči je ODLIČAN, skida jetrene i žučne kamence, tako da toplo preporučujem, zbilja se isplati napraviti ovo čišćenje.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa Vidi poruku
    Isprobano ovaj antiparazitni program s čišćenjem jetre i žuči je ODLIČAN, skida jetrene i žučne kamence, tako da toplo preporučujem, zbilja se isplati napraviti ovo čišćenje.
    reci mi jesi li i ti imala zucne kamence? ja jos uvijek nisam otisla na operaciju....malena mi je jos jako mala a zivimo sami...muzicu prijete otkazom pa se ne usudim jos...
    razmisaljam vec dulje vrijeme da napravim ciscenje po huldi clark,al me previse strah....jesi li se ti mozda rijesila kamenaca tako?

  15. #15
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    reci mi jesi li i ti imala zucne kamence? ja jos uvijek nisam otisla na operaciju....malena mi je jos jako mala a zivimo sami...muzicu prijete otkazom pa se ne usudim jos...
    razmisaljam vec dulje vrijeme da napravim ciscenje po huldi clark,al me previse strah....jesi li se ti mozda rijesila kamenaca tako?
    Nisam imala u pravilu nekih problema, homeopatica mi je rekla da imam i žučne i bubrežne kamence, te da mi je jetra i gušterača opterećena sa štetnim tvarima, MM je imao istu dijagnozu osim gušterače, plus imao je povišen kolesterol i lipide. E sad, to je bilo prije par godina, mi nismo baš obraćali pažnju puno na to, MM je prije par mjeseci saznao za ovu metodu i odlučili smo da nakon Nove godine krećemo s tim. Mene je isto bilo malo strah, ali prema iskazima svih koje znamo, program je siguran i bezbolan. Ok, osjećaš možda onak nešto kao koturanje po unutrašnjosti organa i možda malo onako kao probadanje, ali ništa jako bolno ili strašno. U noći čišćenja jetre sam jednom povraćala od onog ulja i grejpa koji se popije, ali nekih 3 sata kako sam to popila (popije se u 22h, a ja sam povraćala u 1h iza ponoći). Nisam nikog drugog čula da je povraćao, morat ću provjeriti na njihovom forumu zašto se to meni dogodilo. Čak sam pomislila da je možda ta količina ulja bila puno prevelika za moju konstituciju (jer nije isto netko tko ima 85 kg i 185 cm kao MM ili ja koja imam 50 kg i 163 cm) ali to ću još provjeriti do idućeg vikenda kad imamo drugo čišćenje jetre u sklopu tog programa. Ali čak i unatoč tome, izašlo je dosta onako zelenih kamenčića svih veličina, neki su bili veličine nokta na palcu, znači poprilično veliki. Ali to nije tvrdo kamenje, nego onak više spužvasto i mekano, tako da mu nije problem izaći i ne izaziva bol, mislim da su i pisali da je to više nešto kao kamenje od kolesterola ili tako nečeg. Nakon 10-ak odlazaka na WC ih je bilo sigurno za jednu manju šakicu punu tih kamenčića.
    Uglavnom, MM i ja smo oduševljeni, tako smo nekako pročišćeni, odlično se osjećamo, sad nam nekako ne odgovara teža hrana, nego više onako na lešo povrće, salate, variva i slično, prženo i slično izbjegavamo jer nas ne privlači, probava je savršena i nekako nam se trbuh istanjio. Ja sam nakon prvog čišćenja rekla da iduće čišćenje jetre neću napraviti, ali sad kad je prošlo tjedan dana i kad vidim kako se dobro osjećam, napravit ću sigurno jer vjerujem da ima još zaostalih kamenčića.

    Možda da se malo informiraš kod nekog ayurvedskog liječnika malo o tome ako te strah, pa da riješiš s njim sve nedoumice, ali u svakom slučaju, vjerujem da je i tebi bolje da napraviš ovo čišćenje nego da ideš na operaciju. Svi koje znam su imali odlično iskustvo s ovim čišćenjem ako se držih njihovih uputstava i termina koji su navedeni, jer se vrijeme ne smije pomicati jer uspjeh može izostati.
    Posljednje uređivanje od Nia_Zg : 04.02.2012. at 08:23

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    citala sam dosta o tome na alternativi.... bacila sam i koji post tamo... i moj muzic i ja se spremamo na to ,ali me uzasno strah... a i malo sam skepticna
    (moj kirurg je izjavio da nezna ni jednu osobu koja se rijesila kamenaca na bilo koji nacin osim operacije, i da svi mi "zucenjasi" dodemo njemu na stol kad-tad)....
    voljela bi vidjeti dokaze crno na bijelo,npr UZV prije i poslije... da se uvjerim da to stvarno ocisti kamence iz zuci... nisam na netu nasla nista slicno (prije i poslije)...
    pila sam neki caj koji navodno otapa zucne kamence ,ali mislim da od toga nema nista jer me ponovo zuc pocela boljeti...
    a na operaciju ne idem do daljneg..
    sto duze izdrzim to bolje...
    probat cu ovo ciscenje svakako...
    nemam sto izgubiti.. (osim kamenaca iz zuci ako uspije )

  17. #17
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj muz nije ni znao da ima kamenac. Jako ga bolilo, otisao u doktora. Doktor mu rekao da ima kamen... Nakon 2 dana dobio napadaj, zavrsio na hitnoj. Kamenac zapeo u kanalu. Nije bio dovoljno mali da izadje... Bio je taman da zapne. Zavrsio je na hitnoj operaciji.
    Sve to u isto vrijeme dok sam ja bila na mirovanju i cuvanju trudnoce. Bas smo bili ko dvoje invalida..

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    koliki mu je kamen bio?
    ja sam negdje citala da se sa gorkom soli i maslinovim uljem ti kanalici rasire ,pa mu mogu lakse izaci....

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    inace mislim da su kanalici oko 0,5 cm,a kad se koristi gorka sol i maslinovo da se rasire do 1 cm...tako da vece kamenje iz zuci ne bi moglo izaci...

  20. #20
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Mislim da MM ima u proljeće sistematski u firmi u kojoj radi, pa će provjeriti stanje kamenčića koje su mu napomenuli zadnji put, da li su nestali, pa vam javim što su mu rekli. Isto tako radit će i pretrage u kojima se vidi kolesterol i lipidi, te vrijednosti bi također trebale pasti nakon ovog čišćenja.

    Što se tiče izlaska kamenčića, shvatila sam da gorka sol omogućava da se tkiva rašire kako bi kamenčići mogli bezbolno izaći van. Iz našeg iskustva izašla je hrpa tih kamenčića i par ih je bilo poprilično velikih, znači cijela stvar funkcionira. Mi smo se podijelili tako da muž ide na čišćenje u petak na subotu, a ja subotu na nedjelju, tako da jedno od nas dvoje može hendlati malu kad je drugi u fazi čišćenja.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    hmmm,pametno ste se vi to raspodjelili... napravit cu i ja to....zajedno sa muzicem....
    problem je sto zivim u hebenoj selendri pa ne znam gdje cu si kupiti grejp....al vec cu se nekako snaci...

    Nia_Zg kad muzic tocno ide na sistematski?
    stvarno ce mi biti drago ako mi se javis sa dobrim vjestima.....

  22. #22
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    hmmm,pametno ste se vi to raspodjelili... napravit cu i ja to....zajedno sa muzicem....
    problem je sto zivim u hebenoj selendri pa ne znam gdje cu si kupiti grejp....al vec cu se nekako snaci...

    Nia_Zg kad muzic tocno ide na sistematski?
    stvarno ce mi biti drago ako mi se javis sa dobrim vjestima.....
    Pa da, moraš se podijeliti, ne samo zbog djece, nego i zbog WC-a , mi u malom stanu od 40 kvadrata imamo samo jedan WC, a jutro nakon čišćenja ideš poprilično puta na WC. I najzanimljivija stvar je da na kraju izlazi samo čista voda očito se i crijeva skroz pročiste sa ovim tretmanom.

    MM veli da još nisu imali obavijest o sistematskom, ali on nekako pretpostavlja da bude ovo proljeće. Mogu ga eventualno pitati da provjeri s doktoricom kad će točno krenuti s sistematskim pregledima.

    A da, gorku sol u apotekama baš i neće davati bez recepta, ali u biljnoj se može dobiti bez problema.
    Grejp nije teško pronaći, imaju i na placu i po voćarnama. Maslinovo ulje je najbolje kupiti neko kupovno ekološko hladno prešano (kupila sam u DM-u) ili istarsko. Mi koristimo doma samo dalmatinsko, ali je ono nekako "masnije" i jako aromatično i vjerujem da ga je puno teže popiti s tim grejpom.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    nego daj ti meni reci kako si ti uzela gorku sol?

    mi ovdje imamo samo "klasicnu" ljekarnu.. i kako to da gorku sol daju samo sa receptom?

  24. #24
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ribica ja se na tvom mjestu ne bi s tim igrala, da ti se ne bi dogodilo što i S2000 mužu
    tvoj žučni mjehur i žučni vodovi su vjerovatno već upalno promjenjeni
    još jedan pankreatitis ti ne bi trebao

  25. #25
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ja se nebih igrala s nekakvim otapanjima kamenaca i čišćenjima organizma (ma kako mi to zvučalo atraktivno i zdravo) upravo radi toga da kamenac ne zapne u žučnim vodovima. Tegobe (bol) koju osjećaš su tzv. bilijarne tegobe, odnosno pokreneš kamenčiće da se truse jedan o drugi (igraju bilijar ) u žučnoj vrećici. Nema treće alternative; s jedne strane post i spazmolitici, s druge strane operacija. Nakon posta, tj. kad se žučnjak smiri u potpunosti, ja niti neznam već godinama da sam imala kamence (evo od tada prošlo 17 god.!, izdržala još 2 trudnoće iza tog dijagnosticiranja). Do daljnjega, naravno, ako krene biti baš baš jako i neizdrživo onda pravac u bolnicu kirurgu...

  26. #26
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Aleksandra i ja pisale smo istu stvar u isto vrijeme...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    znam cure sve prednosti i mane ovakvih metoda...odlucila sam probati,samo da skupim hrabrosti....
    stvarno ne zelim tu hebenu operaciju...
    p.s. vec sam na zucnoj dijeti i 2 mj nisam imala ni jedan zucni napad....

  28. #28
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Pa drži onda i dalje dijetu, tu ti je manji rizik, osobito kad ti je situacija takva doma. A kaj ak te zgrabi napad, tj. kamen krene u žučne vodove, pa se sve iskomplicira nedaj Bože?! Ostala buš u bolnici puno dulje nego npr. ta 3 dana da odeš na laparoskopsku kolecistektomiju! Daj još promisli!

  29. #29
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa drži onda i dalje dijetu, tu ti je manji rizik, osobito kad ti je situacija takva doma. A kaj ak te zgrabi napad, tj. kamen krene u žučne vodove, pa se sve iskomplicira nedaj Bože?! Ostala buš u bolnici puno dulje nego npr. ta 3 dana da odeš na laparoskopsku kolecistektomiju! Daj još promisli!
    To sam i ja htjela reči.
    Ne mogu shvatiti da ćeš se radije odlučiti i skupiti hrabrost za neki postupak koji će se odvijati kod kuće u nekontroliranim uvjetima, na svoju ruku, a može imati gadne posljedice, nego za operaciju pod nadzorom dr.
    Gdje je tu sad briga za malo dijete? Što će biti, ako sve krene po zlu?

  30. #30
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ako ideš na "hladnu" operaciju to će se riješiti laparoskopski, kroz 4 rupice, 2. dan već šećeš ko velika
    ako ti se ponovi upala, zaglave kamenci, ako završiš na hitnoj operaciji to je klasična, sa klasičnim rezom, duži oporavak.....
    nemoj se igrati

  31. #31
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ako ideš na "hladnu" operaciju to će se riješiti laparoskopski, kroz 4 rupice, 2. dan već šećeš ko velika
    ako ti se ponovi upala, zaglave kamenci, ako završiš na hitnoj operaciji to je klasična, sa klasičnim rezom, duži oporavak.....
    nemoj se igrati
    I ovo sam taman mislila napisati. Susjeda je operirala laparoskopski i to je bio kao godišnji odmor naspram mamine klasične operacije "u napadu".

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ovako...vec sam imala komplikacije sa zuci (malo vislje gore je napisano)
    ove metode se ne bojim bas toliko jer je potpuno sigurna i vec oko 2 mjeseca istrazujem na tu temu tako da sam upoznata sa svim cimbenicima,al me i dalje strah...
    ja laparaskopski necu biti operirana ni da zelim....
    imala sam 2 abdominalne operacije koje su bile teske i zahtjevne i zbog priraslica mi dok ne preporuca laparaskopski...

    mislim da cu ipak napraviti to..... :/

  33. #33
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Ribica, ako te ova metoda zanima, savjetuj se sa nekim ayurvedskim liječnikom, on će ti reći da li je u tvojem slučaju nešto drugačije ili je isto kao kod nas ostalih. Malo posurfaj po netu, probaj i na onom forumu, vjerujem da i tamo dolaze ayurvedski liječnici koji će ti reći sve detalje koji te zanimaju ili npr. na ovom ayurvedskom site-u. Tako ćeš biti sigurnija i mirnija što se ovog čišćenja tiče.
    Meni je nekako logičnije da to izađe prirodnim putem van nego da to vade kirurški, ali kažem, najbolje da se prije posavjetuješ s ayurvedskim liječnikom.

  34. #34
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    E mom muzu su izvadili cijelu zuc, a ne samo kamen. Navodno je cijela bila upaljena.
    Sad mora pazit sto jede. Jedna porcija cevapa godisnje mu je poslastica koju probavlja 3 dana... Alkohol- 1 casa vina maximalno..

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Nia_Zg jel mi mozes reci kakve veze imaju ayurvedski lijecnici sa ovime?
    nisam bas upoznata sa time...
    nazalost nemam ni novaca a ni vremena za odlazak u toplice kod njih....
    probat cu na alternativi...
    iako sam tamo vec pisala,pa su mi svi preporucili bas metodu hulde clark...
    rekli su mi da je 100 % sigurna i ucinkovita... a imam i knjigu od hulde clark ...

  36. #36
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ribice, ti si očigledno već odlučila što ćeš... Sretno!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    E mom muzu su izvadili cijelu zuc, a ne samo kamen. Navodno je cijela bila upaljena.
    Sad mora pazit sto jede. Jedna porcija cevapa godisnje mu je poslastica koju probavlja 3 dana... Alkohol- 1 casa vina maximalno..
    svima i uvijek se vadi cijela zuc...

  38. #38
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    svima i uvijek se vadi cijela zuc...
    Krivo! NEKADA se davno vadio samo kamen Čak u Hipokratovoj zakletvi (nek me Aleksandra ispravi ako griješim) stoji rečenica u smislu "neću se dirati u žuč", no to je drugi par rukavica...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    winnerica nisam znala....
    ovo su rijeci mog kirurga...
    kad sam bila na pregledu bas sam ga pitala dali mozete izvaditi samo kamenje... i od toga ovo... svima i uvijek .. :/

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ima li mozda netko iskustva sa trudnocom i kamencima???
    ja razmisaljam o drugoj bebici...

  41. #41
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    To sam i ja htjela reči.
    Ne mogu shvatiti da ćeš se radije odlučiti i skupiti hrabrost za neki postupak koji će se odvijati kod kuće u nekontroliranim uvjetima, na svoju ruku, a može imati gadne posljedice, nego za operaciju pod nadzorom dr.
    Gdje je tu sad briga za malo dijete? Što će biti, ako sve krene po zlu?

    Teško za shvatiti, ha?

    Al eto ima nas i takvih koji bi sve napravili da izbjegnu operativni zahvat. I znam ja da si ti u pravu, a ja u krivu, ali u takvim nekim momentima logika ne pomaže puno. Meni je bio dovoljan primjer moje susjede koja je nakon laparoskopske operacije žući zaradila sepsu i jedva se izvukla. I džaba sad meni i statistika i zdravi razum kad je strah jači.

    Kod zubara idem kao na kavu, krv vadim pjevajući (osim što umirem od straha kad trebe predići nalaz) i općenito me nije strah ni fizičke boli ni samog zahvata već me frka anestezije i postoperativnih komplikacija.

  42. #42
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    koliko ja znam uvijek se vadi žučna vrećica
    a hipokrat je spominjao mokraćne kamence

    ribica, u trudnoći se kamenci znaju "pobuniti"
    ali ne mora biti, pogotovo ako ćeš se držati dijete

    sretno što god da odlučiš
    ja bih se na tvom mjestu svakako odlučila na operaciju, a strašna sam kukavica
    ali svatko odgovara za sebe
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 04.02.2012. at 14:37

  43. #43
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    ima li mozda netko iskustva sa trudnocom i kamencima???
    ja razmisaljam o drugoj bebici...
    Baš ne čitaš kaj ti pišemo! Pa napisala sam ti da imam kamenje već 17 g. i da sam iza toga imala još 2 trudnoće, bez problema ikakvih. Ali to sam ja, kaj je dobro za mene ne znači da je dobro i za tebe...

  44. #44
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    winnerica nisam znala....
    ovo su rijeci mog kirurga...
    kad sam bila na pregledu bas sam ga pitala dali mozete izvaditi samo kamenje... i od toga ovo... svima i uvijek .. :/
    Pa da, i ja sam napisala svima i uvijek, osim NEKADA DAVNO su se vadili samo kamenci; to mi je ispričao jedan postariji primarijus kirurg koji je radio samnom u jednoj Zg. bolnici.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    hvala vama na savjetima,ali ja sam odlucila ispprobati ama bas sve samo da ne moram na tu hebenu operaciju...
    zivot bez zuci i nije tako sjajan...mlada sam i stvarno si to ne bi htjela priusitit...
    imam i ja oko sebe ljudi koji su izvadili zuc i oni sami su mi rekli da probam to rijesiti bilo kako ,samo ne operacijom...

  46. #46
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    ima li mozda netko iskustva sa trudnocom i kamencima???
    ja razmisaljam o drugoj bebici...
    Meni su u drugoj trudnoći i dijagnosticirani kamenci jer sam tad i dobila prvi napad za kojeg sam u početku mislila da su trudovi, a kako sam bila trudna tek nekih 6 mj. više me je bilo strah prijevremenog poroda nego te dijagnoze.

    Inače, osim tog jednog (Ili dva...više se ne sjećam jer je bilo davno) napada trudnoća je prošla više nego dobro, a i sam porod mi je bio lakši i podnošljiviji od tog iskustva s kamencima.

    Ipak, na tvom mjestu bih se prije trudnoće prvo posavjetovala s liječnikom.

  47. #47
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    život nakon operacije žučne vrećice je život bez žučne vrečice, a ne život bez žuči
    žuč se i dalje stvara u jetri, i ide u dvanaestnik gdje pomaže u probavi
    samo nema neke zalihe u vrećici pa može teže podnositi "teža", masnija hrana

    moja mama je operirala prije 20 godina, klasično
    i baš joj ništa ne fali (ok, ona je oduvijek jela dijetno, sitnije obroke tako da se kod nje u prehrani nije baš ništa promjenilo)
    odnosno "fali" joj opasnost da se od stalne iritacije kamencima u toj žučnoj vrećici razvije karcinom
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 04.02.2012. at 15:08

  48. #48
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    i baš joj ništa ne fali (ok, ona je oduvijek jela dijetno, sitnije obroke tako da se kod nje u prehrani nije baš ništa promjenilo)
    odnosno "fali" joj opasnost da se od stalne iritacije kamencima u toj žučnoj vrećici razvije karcinom
    Evo, ovoga je mene najviše strah, ali opet ne toliko da se odlučim na tu f..king operaciju...

    Jednog dana ću se lupati po glavi, a dotad eto živim s glavom u pijesku.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Baš ne čitaš kaj ti pišemo! Pa napisala sam ti da imam kamenje već 17 g. i da sam iza toga imala još 2 trudnoće, bez problema ikakvih. Ali to sam ja, kaj je dobro za mene ne znači da je dobro i za tebe...
    joj.ma procitala sam ..
    mislila sam prikupit malo vise iskustava... znas i sama-nismo svi isti....

    malo mi je rano jos za drugu trudnocu... posavjetovat cu se sa lijecnikom svakako...

    ja cu probati ovu metodu i ako se ne uspijem rijesiti tih malih vragova ja odoh na operaciju bez razmisljanja jer je i mene strah stvaranja karcinoma ...

    prvo cu ovak probat,pa ak ne uspije odoh pod noz.... a sta drugo?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    život nakon operacije žučne vrećice je život bez žučne vrečice, a ne život bez žuči
    žuč se i dalje stvara u jetri, i ide u dvanaestnik gdje pomaže u probavi
    samo nema neke zalihe u vrećici pa može teže podnositi "teža", masnija hrana
    lijepo objasnjeno...hvala

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •