Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 83 od 83

Tema: žučni kamenac...pomoć

  1. #51
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A tek kamencic koji je dobio za uspomenu isti je tableta pregnitala koju sam u to doba pila. Zeleni, okruglo jajasti

  2. #52
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    A tek kamencic koji je dobio za uspomenu isti je tableta pregnitala koju sam u to doba pila. Zeleni, okruglo jajasti

    Što je imao samo jednog ili mu nisu sve dali za uspomenu?
    Kod mene ih je toliko da bi ih imala za cijelu ogrlicu
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 04.02.2012. at 16:14

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene ih je toliko da bi ih imala za cijelu ogrlicu
    same here.....

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    S2000 kako si opisala da je kamenac izgledao kod tvog muzica...e bas takve sam ja vidjela na slikama kod ljudi koji su radili ciscenje po huldi clark.... :/

  5. #55
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Da, samo jedan, al na nezgodnom mjestu je zapeo. Nije bilo teorije da se sam izbaci....

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    koje je velicine bio S2000????

  7. #57
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Joj ne sjecam se tocno, a muz je sad u komi od temperature pa ga ne mogu pitati. Mislim oko 20ak mm po sjecanju. S tim da je bio jajast pa vjerojatno uzi od tog. Da je bio veci ne bi ni usao u kanal, da je bio manji prosao bi kroz kanal. On je jadan bas bio pehist. Na hitnoj su mu dali najjace sto su imali protiv bolova, a njega je i dalje bolilo.
    Sve se dogodilo tako brzo... U snu je dobio napadaj boli...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    ribica, ne bih se šalila na tvom mjestu.
    trudnoća sama povećava šansu za probleme sa žučnijm kamencima.
    ne treba ti žučni napad u trudnoći/ babainjama/ periodu dojenja i moguća hitna operacija. da o mogućnosti pankreatitisa ne pričam.

    možda bi bilo pametno da odeš u neki veći bolnički centar gdje imaju većeg iskustva sa laparoskopskom op. žuči, da možda ipak pokušaju lapšaroskopski.
    ako ne ide, naprave konverziju u klasičnu operaciju dok si na stolu.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    da,ja razmisljam o drugoj bebici,ali ipak necu...
    preveliki je to rizik...

    S2000 pa to je bas veliki kamen...i bas iz tog razloga je zapeo...tamo gdje je kanalic uži on nije mogao proci... i najgore mi je kad bi dobila napad u snu.... :/

  10. #60
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    A tek kamencic koji je dobio za uspomenu isti je tableta pregnitala koju sam u to doba pila. Zeleni, okruglo jajasti
    Moja baka je dobila crni kamen, veci od kostice breskve, ugljenaste strukture. Operirana pod upalom, uz ogromnu temperaturu i uz strasne bolove i povracanje. Klasican rez. Mogla je i ranije lijepo na laparoskopiju, ali nije se 'bezveze dala pod noz'.

    Dobro da joj nije palo na pamet vaditi ga sama kod kuce.

  11. #61
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    S nekim stvarima se ne treba zezati. Pogotovo kad je ishod izvjestan. Ako je zuc podlozna stvaranju kamenaca, sve i da kamenci "prirodno izadju" postoji velika sansa da ce se stvoriti novi. A zamisli da se to sve dogodi u trudnoci.
    Ne znam, ja bi isto slusala doktora...
    Evo muz mi je sad na infektologiji, apsces angina. Doktori se vec godinu dana dogovaraju je li za vadit ili nije. I evo sad u najgorem trenutku buknilo. Bit ce najmanje 7 dana u bolnici, a maleni mi ima upalu oba uha. Nemam nikog od svojih u blizini da pomognu, zameo ih snijeg... A ja moram radit. Uzas... Da ih je barem operirao prosli put
    Nevolja nikad ne dolazi u pravom trenutku.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    S2000 a sta mu je buknulo????
    jako mi je zao zbog tebe i tvojih malisana...

    bas te sve nesto lose snaslo...

  13. #63
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pa angina mu buknila, jedva da je ostala rupica za disanje u grlu...

    Al snaci cemo se, prolazili smo i gore..

    Zato ti kazem, dok si u prilici i prije eventualne trudnoce-bolje da to rijesis...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    prije druge trudnoce cu to sigurno rijesiti, na bilo koji nacin.... :/

  15. #65
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Evo, nažalost podižem temu.
    Kako sam pisala u ranijim postovima, napadi kamenaca mi nisu bili ni toliko česti, ni toliko bolni da nešto konkretno poduzmem. Međutim, nakon zadnja 2 napada u samo mjesec dana i radi jučerašnje dvije posjete hitnoj te provedene noći na internoj jer su sumljali na pankreatitis, te nakon prestrašnih bolova koje ni injekcije spasmexa u kombinaciji s voltarenom forte nisu mogle zaustaviti shvaćam da je vrijeme za pokret.
    Slijedi mi konzultacija s abdominalnim kirurgom u svezi zakazivanja operacije, ali mi je jučer liječnica na hitnoj stavila bubu u uho s nekim zahvatom koji se radi bez anestezije i navodno se kamenje vadi kroz usta.
    Obzirom da nisam bila sva svoja u trenutku dok mi je ona to govorila moguće je da sam što krivo shvatila, a i na googlu ne pronalazim ništa o tome, ipak bih molila one koji možda nešto znaju o tom zahvatu da me prosvijetle.

    Ukoliko je navedeno ipak bila moja halucinacija premda brijem da sam je sasvim dobro čula na kraju ipak idem pod nož ili štogod već i nadam se da ću preživjeti.

  16. #66
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    halucinacija? haha

    od boli covjek nije svoj...
    salim se,
    nisam nikada cula za tu metodu... morat ces opet pitati doktoricu, ovaj put nenatabletirana

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    1

    Početno Pozdrav, molim te za odgovor :)(

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, nažalost podižem temu.
    Kako sam pisala u ranijim postovima, napadi kamenaca mi nisu bili ni toliko česti, ni toliko bolni da nešto konkretno poduzmem. Međutim, nakon zadnja 2 napada u samo mjesec dana i radi jučerašnje dvije posjete hitnoj te provedene noći na internoj jer su sumljali na pankreatitis, te nakon prestrašnih bolova koje ni injekcije spasmexa u kombinaciji s voltarenom forte nisu mogle zaustaviti shvaćam da je vrijeme za pokret.
    Slijedi mi konzultacija s abdominalnim kirurgom u svezi zakazivanja operacije, ali mi je jučer liječnica na hitnoj stavila bubu u uho s nekim zahvatom koji se radi bez anestezije i navodno se kamenje vadi kroz usta.
    Obzirom da nisam bila sva svoja u trenutku dok mi je ona to govorila moguće je da sam što krivo shvatila, a i na googlu ne pronalazim ništa o tome, ipak bih molila one koji možda nešto znaju o tom zahvatu da me prosvijetle.

    Ukoliko je navedeno ipak bila moja halucinacija premda brijem da sam je sasvim dobro čula na kraju ipak idem pod nož ili štogod već i nadam se da ću preživjeti.
    Pozdrav, ušla sam danas na forum slučajno tragajući bilo za čim, s vezi žuči, i vidjela sam vas post, ako smijem biti slobodna da vas pitam, pomogne li kod napada spazmax, ja sam dobila tablete,ali nisu mi pomogle, u zadnje vrijeme pijem mg sulfat ili gorku sol,ali ne po dr,clark je je rizično zbog zucnih vodova,i kod akutni bolesti i hronični.ali je metoda dobra kad je covijek koliko toliko zdrav..neznam..ja se ne usudim jos,pomagao mi je i mg klorid,razni čajevi,,jedino sto mi je bas pomoglo je sirup od maka,ali nem to uvijek uzimati.ima li ista jos da moze pomoći ili zbilja OP jedino moguće..imam 28godina,i gastritis vjerujem od žuči,,žučna vrećica mi je popunjena..na dijeti sam 29 dan...ali ipak bolovi dodju sami..ili ako sam pod stresom..tad narocitio..moja dada je ima op al joj je ostavio dio zučne vrecice i formirao joj novu zuc,,i dan danas je dobro..hvala unaprijed pozdrav svima ako tko zna moj meil je sarabehic14@gmail.com

  18. #68
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Bogme ne znam kako su kako ljudi uspijevaju tako dugo trpjeti bolove od žuči... Osobno sam, nakon dva solidna žučna napadaja (jedan u ljeto 2008. (mislili smo da je gastritis, smirio se relativno brzo, a drugi opet u ljeto, ali godinu dana kasnije) završila na hitnoj operaciji - kamenci su bili maleni, postojala je ozbiljna opasnost od pankreatitisa... To su bili najgori bolovi koje sam ikada u životu iskusila, za posljednjeg napadaja nisam mogla doslovno niti stajati, niti sjediti, niti ležati, ništa, klečala sam na podu nafiksana od lijekova za smirenje i bila pred nesvjesticom... Nikakav Spasmex mi nije pomogao, na hitnoj u Makarskoj su mi bez pretraga uvalili infuziju Peptorana pretpostavljajući opet da je jak gastritis, smirilo se kad je valjda jedan od kamenčića uspio proći kroz žučovod bez posljedica. Srećom mi je brat liječnik pa sam odmah sutradan otišla u Zagreb i završila na stolu po kratkom postupku. I preporodila se, za 10 dana se vratila autobusom obitelji u Makarsku (muž mi je od tamo, pa je ostao kod svojih sa sinom...). Laparaskopska operacija žuči je brzopotezna, danas se ožiljci ni ne vide, a oporavak je izuzetno brz... S druge strane, opet mogu jesti sve (s time da sam naprosto s vremenom izgubila apetit za neku masnu i tešku hranu, odbija me sam miris). K tome sam odmah nakon oporavka ostala neplanirano trudna, srećom da više nisam pila lijekove... :D :D :D

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Pridružujemo se moji kamenci i ja !

    Sutra idem na konzultacije kod kirurga , pa ću vidjeti što će reći.

    Nisam ljubitelj operacija ( do sad 6 ) ali eto....

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Pridružujemo se moji kamenci i ja !

    Sutra idem na konzultacije kod kirurga , pa ću vidjeti što će reći.

    Nisam ljubitelj operacija ( do sad 6 ) ali eto....
    Suosjećam... Nadam se da će proći brzo i bezbolno. Sretno!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Prošla sam operaciju žući i nije strašno.
    Prestrašni su mi bili napadi, dvomjesečne infuzije i komplikacije koje su nastale zbog toga što na vrijeme nije prepoznat problem sa žući.
    Ti si inače šaljivđija i vedrog duha, koliko sam primijetila i lako ćeš to riješiti.
    Samo, ne dozvoli da se dovedeš do upala i gastritisa, jer ako žuć ne radi kako treba, žućni sokovi se zadržavaju u želucu i oštećuju ga, nego požuri polako i riješi to na vrijeme.

    Sretno!

  22. #72
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sretno Mare ❤️

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Krajem travnja idem na operaciju, do tada lešo . fuj .

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Krajem travnja idem na operaciju, do tada lešo . fuj .
    Pazi da ne prekuhaš, pa je podnošljivije...

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    isitna, što ču dijeta, pšetnja, možda koja kilica ode dolje

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Zna li tko koje sve pretrage moram obaviti prije operacije ?

  27. #77
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da ti treba vađenje krvi, ekg, rengen pluća i razgovor s anesteziologom.

  28. #78
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Krajem travnja idem na operaciju, do tada lešo . fuj .
    ajme, pa to su dva mjeseca cekanja!
    nisu mogli neki termin prije?
    drz se!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    thanks Ginger, ma dobro je sve <3

  30. #80
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Krajem travnja idem na operaciju, do tada lešo . fuj .
    Joooj, ja bih se morala vratiti na tu prehranu, jer kad sam tako jela (juhe i salate) imala sam 15 kg manje. Taman bi mi to sad dobro došlo, ali ne mogu na juhama i salatama prehraniti muža i dva srednjoškolca, a nisam karakter da ih samo gledam dok se oblizavaju, hehehe...

    Riba na lešo mi je zakon ili pečena "u škatocu", bez masnoće - ovako nešto: https://www.coolinarika.com/recept/riba-u-vrecici/ - tako možeš i druge vrste bijelih mesa pripremati (kunić, perad).

    Hladno prešana ulja smiješ u malim količinama (bučino, maslinovo)

    Korjenasto povrće smiješ - napraviš salatu od mrkve ili ribane cikle, dodaš jabuku i eto...

    Mislim da rižu smiješ. Morala bih pogledati kakve su još regule za prehranu kod žučnih kamenaca. Mislim da ne smiješ mahunarke i hranu koja napuhava (biljke kupusnjače) pa ti je ostala blitva, špinat, tikvice i bundeve...

    Ne znam za kuhani kukuruz. Baby klipovi bi prošli, a za šećerac nisam sigurna jer ima lupinu koja napuhava.

    Voće - vjerojatno bez kore. Kompoti bi svakako prošli.

    Ma, dalo bi se sastaviti suvisli jelovnik. Kad prođeš sve to (obzirom na dugo čekanje na operaciju) skupit ćeš dovoljno iskustva za knjigu.

    Ideja: zaviri malo na topice o dohrani, ima tamo svašta - batat, proso, amaranth i quinoa - puno toga bi se dalo iskoristiti i za razbijanje monotonije žučne dijete.

    Dobru zabavu! Možeš ti to! Hug!

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    <3 <3 <3 hvala ti na lijepim riječima

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Uspješno povadila šljunčaru.

    8 kamenčuga promjera od 1,5 d o 2 cm.
    Posljednje uređivanje od maria71 : 04.05.2017. at 21:11

  33. #83
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Uspješno povadila šljunčaru.

    8 kamenčuga promjera od 1,5 d o 2 cm.
    Bravo! Oporavi se brzo!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •