Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: članak u jutarnjem

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno članak u jutarnjem

    Evo ću ovdje otvorit ovu temu. Na Betti sam je već komentirala. Upravo sam pročitala članak na temu MPO u jutarnjem i iznervirala se. O nama sude ljudi koji namaju pojma šta sve prolazimo. Crkva nikada, kažu nije prihvatila MPO. To je grijeh. Na ovome svijetu na kojem ima toliko grijeha, pokvarenosti, ostavljene, odbačene i zlostavljane djece. Naša teškom mukom dobivena djeca sigurno neće biti ni ništa od toga. Zar to Crkva ne bi trebala cijeniti. Ja mislim da naše udruge Roda i Beta trebaju reagirati i iznijeti naš stav, stav nas koje sve to prolazimo i najbolje znamo kako nam je. Joj, ljuta sam na njih,a svima Vama cure koje prolazite što i ja

  2. #2
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno Re: članak u jutarnjem

    Evo vam i link za članak (da ne trebate ići u trafiku):

    http://www.jutarnji.hr/kultura_i_ziv...odnja,30268.jl

    Nakon zadnjeg postupka časna, koja živi blizu nas, mi je došla dati Ovitrelle. Nakon uvodnog "trebate se opustiti" koje sam odmah sasjekla mojim i muževim dijagnozama, slijedio je čitav niz bisera. Od "kako ćeš ti znati što su ti gore zamiješali, tko zna čije je to dijete" :shock: (pa mislim, zamjena je moguća i u rodilištu, ali treba li o tome razmišljati) do problematike smrznutih (para da ja ne mislim na njih). I na kraju sam shvatila glavni problem - NEINFORMIRANOST. Neinformiranost je majka primitivizma s kojim se stalno susrećemo. Nakon jedno uru razgovora i upoznavanja s našim mukama i časna je otišla doma s malo drugačijim stavom i vjerujem da nas sada podržava u našim "grijesima".

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Na zalost Hrvatska je po mnogo cemu banana republika i apsolutno ne shvacam kako se dozvoljava da se politika i religija isprepletaju (u stvari znam: novci i moc). Uz duzno postovanje prema vjernimica ovome forumu, nije mi jasno kako se katolicka crkva USUDI govoriti o obiteljskim vrijednostima, braku i djeci kad oni ni ne znaju sto je to!

    Ja sam se davno prestala sekirati zbog ovakvih medijskih ispada, najbitnije je MM i meni da imamo to saznanje da cemo jednog dana drzati svoju MPO bebu u narucju i da ce biti najvise voljeno dijete na svijetu. Ako ti katolicko crkvi nije dovoljno, tko ih sisa

  4. #4

    Početno

    No sikiriki

  5. #5
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Ja se više ne nerviram zbog izjava crkve,mene nerviraju novinarke koje koriste termin "umjetna oplodnja"

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    106

    Početno

    ja se više ne nerviram zbog ničega ni nikoga......
    a onima koji nas vrijeđaju i misle da sve znaju o moralu i grijehu želim brz povratak tamo odakle su došli uz pjesmu:
    "Obriši suze majko i mahni sinu svom...."

    http://smileys.smileycentral.com/cat/15/15_3_38.gif

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno Božja volja

    Ma uopće ih ne treba slušati (niti čitati).

    Po pravilu ako je sve Božja volja - onda u to spadaju i naši doktori i biolozi i otkrivanje metoda potpomognute reprodukcije, lijekova koji nam za to trebaju i svega ostaloga što mi u svom životu koristimo.

    Drugim rječima:
    šta nas briga mi smo u potpunosti u skladu sa svim svijetovnim i crkvenim propisima, a za sve one koji misle drugačije nadam se da su čuli za onu da svaka guza prije ili kasnije dođe do toaleta.

    Također još nešto: ja imam već jedno čudesno dijete koje ide u vrtić i svima koji imaju išta protiv toga na znanje i ravnanje: MM i ja učiniti ćemo sve što je u našoj moći da dobijemo bar još jedno malo čudesno biće u našu kuću, a oni neka razmisle i o onoj - ima Boga!


    Svim mamama i tatama koji to jesu, i svim onima koji će to biti, a za to se bore svim svojim srcem - NAJTOPLIJA PODRŠKA S MOJE STRANE, a sirote neznalice ostavite po strani jer im nema pomoći.

  8. #8
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja se bome nerviram!
    Cure, sorry, necu zachatavati topic, ali moram izreci svoje nezadovoljstvo.
    Ocigledno u svemu tome interesna sfera (u svakom smislu) koju Crkva i dalje zeli zadrzati koci razvoj naseg drustva kao gradjanskog (iako je jos u 5.st. je sv.Augustin zagovarao potpuno sekularnu drzavu). Sve mi je to ponekad doista jako tesko priznat kao aktivnoj vjernici.
    I zato me to i toliko nervira.
    Sve je vise primjera da se religija mijesa u ostvarivanje nasih gradjanskih prava --> zabranjena je medicinski potpomognuta oplodnja, djeca koja ne idu na vjeronauk u skoli bivaju maltene izopcena..., a od svih zabrana u tom pogledu mogu jedino razumijeti onu o pobacaju.
    Doista nikog ne vrijedjam, jer bi u tom slucaju ja bila prva na toj listi, no neke stvari jeednostavno ne mogu razumijeti!
    Mislim da se cure s MPO uopce ne trebate opterecivati time, dok god je to samo religijska stvar, a ne gradjanska

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •