Vidi rezultate ankete: Jeste li za ulazak Hrvatske u EU?

Glasači
241. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • DA

    120 49.79%
  • NE

    121 50.21%
Stranica 2 od 34 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1681

Tema: i EU zaslužuje temu :)

  1. #51
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    bit će dossta i ovo:
    Postavljanje zastava Europske unije je nezakonito, ali nekome je to jako zgodno

    http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...no/384869.html

    već sam rekla, prestrašno
    i takvo što smatram propagandom, ako ne ispiranjem mozga i lobiranjem za za za

    koliko god nekom od vas to zvučalo kao histerija..nažalost, to je naša stvarnost.. to se događa i ak ja to izreknem, ne može se gledati histerijom kad već postoji

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Glasat ću za NE. No, to je neinformirani izbor.

    Onaj informirani dio zna da ćemo ući u EU po zacrtanom scenariju, neovisno o bilo kakvom referendumu, a isto tako i izaći, kad veliki igrači odluče suziti malo zajednicu, elitistički, pa opet neke držati malčice na rezervnoj klupi, ili kad se raspedne ovako ili onako.

    Prije par godina očekivanja su bila slijedeća - naši će se zakoni poboljašti, prisilit će nas i da ih poštivamo, smanjit će se korupcija,
    priznat će nam se diplome, djeca će nam moći raditi vani, gdje žele, to će pomoći turizmu, nećemo biti na šalterima aerodroma u skupini "others" itd. itd.

    Ovo NE bit će samo simboličan znak razočaranja što to nećemo dobiti u uniji, ništa više.

  3. #53
    minji otrok avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    191

    Početno

    Da. Tamo pripadamo (koliko god zvuci kao slogan).
    Samo- pametno. Netko je spomenuo Poljsku. Oni su dovoljno samosvjesni da su znali kako upravljati drzavom i u kriznim vremenima izbjeci krizu. Ne slijepo i ponizno slusati vece i mocnije. Uvijek promisljati o vlastitim interesima, i teziti ih ostvariti. Ni pred kim ustuknuti kada su u pitanju drzavni interesi. Za to nam trebaju mudri ljudi, domoljubi. Da nas ne utope, jer smo mali, relativno nevazni na svjetskoj/ evropskoj politickoj a pogotovo ekonomskoj sceni.
    Zato - da, mudro, otvorenih ociju, drzati do sebe. Jer je u toj uniji svatko pr enstveno radi svojih interesa.
    Kako bi rekao jedan moj bivsi profesor - izgubiti iluzije, zadrzati ideale.

  4. #54
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Uf, pogodila si me u sridu - meni su Poljaci ideal trenutno.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    71

    Početno

    definitivno NE

  6. #56
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    glasala sam NE. Ne sviđa mi se kako uvaljuju svjetonazorske zakone pod ucjenom.

  7. #57
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Tko zna-zna, (zna i sam), tko nezna, njemu Europska unija.

    Puno bi tu mogla objašnjavat zašto je dobro da uđemo u EU i zašto nije dobro da uđemo u EU, ali jedno je sigurno, kako god se izjasnimo na referendumu neće nam biti dobro, jer nažalost Hrvatska nema alternativu.

    Ako uđemo nije dobro iz milijun i jedan razlog, ako ne uđemo nije dobro jer će nas "ignorirat", "zabranjivat izvoz" itd. dok ne pristanemo.

    Meni samo nije jasno zašto mi uvijek uzimamo s zapada i istoka ,što je već isprobano loše,(ono od čega začetnici bježe i okreću se nećemu novome,boljeme) od školstva, zdravstva,hrane, načina života, ideala itd.itd.

    Dok svi bježe iz EU, mi hrlimo u nju, žalosno je što smo svjesni činjenice da nam neće biti bolje, već teže, (jer većina građana EU prosvjeduje na cestama zbog istih problema koje imamo i mi u RH, zašto mislimo da bi nam u EU bilo bolje?, ako iz priloženog vidimo da je njima jednako kao nama ili gore, i dok oni glavom bez obzira žele pobjeći iz EU, mi ko muhe bez glave letimo u nju)

    ...žao mi je samo što želja za ulaskom u EU, u RH, proizlazi iz vječne činjenice da mi želimo dokazati da smo oduvjek dio Europe a ne Balkana, a ne shvaćamo da ćemo za njih to i dalje ostati- mislite li da Rumunjska ima isti status kao Francuska, samo zato što je u EU, i da ih građani npr.Francuske ne gledaju kao "crne ovce" kad im dolaze u Državu?

    Ok, možda ne moraju imati vize, i dobivaju papuče na ulasku u avione tj. na aerodromima, dok mi kao građani drugoga reda gledamo s strane, ali zar je to razlog za ući u EU, osjećaj manje vrijednosti, kompleks maloga naroda?

    Ja bih stvarno željela da nas građane malo bolje informiraju o tome, što nas sve očekuje ulaskom u EU, ali ne onim "glupim" reklamama na TV, koji su stvarno uvreda za nečiju inteligenciju!

    Bilo bi stvarno lakše odlučiti kad bi znali što "gubimo i dobivamo", onako otvorene karte, da odvagnemo i vidimo jeli nam je bitije ono što gubimo ili dobivamo.

    Mislim da je tako u svakome biznisu- nema idealne poslovne prilike, već činjenica da li je ono što gubimo vrijedno onoga što ćemo dobiti i obrnuto, te isplatili se riskirati uopće!

  8. #58
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    upsss...htjela sam reć, je li ono što dobivamo, vrijedno (vrednije od onoga što ćemo izgubiti) onoga što gubimo

  9. #59
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Glasat ću za NE. No, to je neinformirani izbor.

    Onaj informirani dio zna da ćemo ući u EU po zacrtanom scenariju, neovisno o bilo kakvom referendumu, a isto tako i izaći, kad veliki igrači odluče suziti malo zajednicu, elitistički, pa opet neke držati malčice na rezervnoj klupi, ili kad se raspedne ovako ili onako.

    Prije par godina očekivanja su bila slijedeća - naši će se zakoni poboljašti, prisilit će nas i da ih poštivamo, smanjit će se korupcija,
    priznat će nam se diplome, djeca će nam moći raditi vani, gdje žele, to će pomoći turizmu, nećemo biti na šalterima aerodroma u skupini "others" itd. itd.

    Ovo NE bit će samo simboličan znak razočaranja što to nećemo dobiti u uniji, ništa više.
    X

    Nena je to tako dobro sažela da se nema što dodati.

    Ja bih samo rekla da jedini razlog zbog kojeg mi se ulazak u EU čini dobar je taj da na putu za Dojčland taman zaspem prije Slovenske granice pa me onda bude, moran obuvati čizme, cipele, jakete, vaditi kufere...ma živa tlaka. I ko za inat posli više ne mogu zaspati.

  10. #60
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    ovo ljeto me zaskočila na plaži jedna Amerikanka, i pričale smo o svemu i svačemu, od dojenja pa dalje, i došli na EU. I žena je postavila super pitanja, a što sa morem? Tko će i koliko smjeti tamo ribariti i kome će se moći prodati ta roba? Tko će moći raditi u Hrv. i gdje će Hrvati raditi? Koliko smo informirani o svemu što je VLada potpisala?r Kako je moguće da su brodogradilišta nelikvidna... itd. već sam neke stvari i pozaboravljala, ali ovaj način ulaska u EU bez imalo informiranja o tome u što ulazimo....ne bih hvala.

  11. #61
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Glasam za Da, i tu i na referendumu. Nadam se da se neće raspasti, mislim da bi to donijelo puno više lošega nego dobroga. Nije cijela EU u krizi i nije EU stvorila krizu, neće krizu nitko riješiti čarobnim štapićem, i nije podijela tamo samo na velike i male, stare i nove članice, zapad i istok. Jedna jaka Španjolska je u groznoj krizi, jedna Poljska prosperira. ovo je vrlo slojevito pitanje, a odlučivanje na temelju simpatiziranja zastave, pojedinih propisa, straha od gubitka neovisnosti je.... u najmanju ruku neozbiljno.
    Inače, iz EU se može i izaći, nije to uklesano u kamenu.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Glasam NE i potpisujem Nenu-Jabuku.

    I dodajem Državu moramo urediti sami a ne da se stalno nekom dodvoravamo i pokoravamo!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ne.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    morat ce se hr jako pozuriti da utrci na kratko u eu prije nego se sve raspadne

    u nl pricaju da ce sve puknuti u iducih 10-ak dana

  15. #65
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ne stignem sada vise, pa ću samo reci:
    Nadam se da će eu zemlje biti dovoljno pametne i pri sebi da učine sve da eu opstane.
    Jer će inače malim zemljama europe u globaliziranom svijetu biti vise nego teško, da ne kažem kriticno.
    Već samo to da 65 godina u europskoj zajednici nije bilo rata, je dovoljan razlog postojanja eu-a.

    Švicarska je posebna u mnogo pogleda i teško da može biti referentni model za Hrvatsku.

    Problemi Grčke i Irske i vjerojatno Španjolske nisu nastali zbog eu-a, nego uprkos eu-u.
    Nešto krivice da ne kažem, veliki dio je na njima samima, odnosno rezultat je financijske krize diljem svijeta.
    A sto se tiče Italije, ona je odličan primjer kuda vodi demagogija i populizam (dobro nam znan) "vođa" poput Berlusconija.

    Sto se tiče nas, nama predstoje godine suza, znoja i puno rada. Sto prije to shvatimo, to bolje.

  16. #66
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Seni naša pametna, potpisujem ti svaku.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Kome je to bilo bolje koliko ja znam sve su se susjedne zemlje žalile na ogromna poskupljenja nakon ulaska u EU, pao im je standard totalno, sjećam se da smo prije EU odlazili svakih mjesec dana po špeceraj u SLO i IT a onda je bio rez jer su cijene za duplo skočile gore, svi turisiti koji su dolazili na more su se žalili na to kako im je teže nego prije.
    Ovdje se miješa EU i eurozona. Ne mora se odmah po ulasku u EU uzeti euro. Štoviše ne može se i da želiš. Treba zadovoljiti određene uvjete prije toga. Za to vrijeme mogu se provesti neke prilagodbe, ali sami moramo za to bit sposobni. Činjenica je da je u dosta zemalja došlo do poskupljenja uvođenjem eura jer su to trgovci dobrano iskoristili što u biti nisu smjeli. Kako to spriječiti - ne znam. Pogotovo kod nas. Možda ova duboka recesija ipak navede neke da ne dižu cijene.

    Drugo, što mislite što bi se dogodilo da se tečaju eura desi isto što i tečaju švicarca? Nemojte misliti da je to nevjerojatan scenarij jer nije, HNB ne može vječno braniti kunu. I što bi onda bilo s inflacijom?

    Htjeli mi to ili ne, mi već jesmo ovisni o EU, duboko smo euroizirana ekonomija (tko od vas npr. dugoročno štedi u kunama?). Bilo to dobro ili loše, to je tako, i vrlo je to teško promijeniti, a u srednjem roku rekla bih i nemoguće.

  18. #68
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mene je strah i jednoga i drugoga.
    Jer ne mislim da nam EU, sama po sebi, može donijeti ni bolje ni lošije.
    Mi moramo pronaći način da ustabilimo sebe, bez obzira na članstvo.

    Otprilike sam u ovome kao dijete koje ne želi ići spavati da nešto ne propusti.
    Pa čovjek ne zna jel mu veća korist od sna ili od iskustva koje je steklo dok je propuštalo spavanje.

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Potpis pod apricot.

    S druge strane, kad vidim kakva je granica ("kineski zid") nekak mi se ta EU čini daleko. Najdalje je zapravo u našim glavama. Svi bi mi da bude bolje, a da ništ sami ne promijenimo i ne poduzmemo da tak i bude.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Mi u EU ulazimo, to je jasno.

    Tako da sad ovo naše jadikovanje ili tješenje ili obrana, to je kao odlazak djeteta u vrtić ujutro, roditelj je odlučio da ide, a jel' neki mališa oblači jaknu i kapu bez pogovora, cmolji ili ne cmolji, malo su mu prijatelji tamo pa bi išao, malo bi radije ostao doma, roditelj je odlučio - ideš jer ja idem na posao.
    Tako je svejedno što mi sad mislili o tome.
    Da smo jaki i pametni ne bi se trebali bojati ni ulaska ni ostanka.

    Netko je ranije spomenuo Norvešku, kako oni imaju prirodne resurse, a mi ne.

    Ma kakve resurse, ko da nama resursa fali, koje to imaju Luxemburg, Monte Carlo..., Švica nema ni njive ni mora ....
    Skandinavci su od fjorda i tuljanove masti sposobni napraviti čuda...

    a mi bi se gore smrzli jadikujući.

  21. #71
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj nena-jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    ma kakve resurse, ko da nama resursa fali, koje to imaju luxemburg, monte carlo..., švica nema ni njive ni mora ....
    Skandinavci su od fjorda i tuljanove masti sposobni napraviti čuda...

    A mi bi se gore smrzli jadikujući.
    loooooooool

  22. #72

  23. #73
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    I Nenu u sabor! Potpisujem te

  24. #74
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ne!

    Mi smo jadni, nas uvijek netko hebe i vrti oko malog prsta. Imamo sve a ne znamo to iskoristiti. Hrvatska je predivna zemlja, posebna po svemu i druge zemlje će sigurno to znati jako dobro iskoristiti. Sigurna sam da ćemo samo izgubiti a profitirati neće nitko, najmanje mali ljudi

  25. #75
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    glasovala sam naravno NE.

    Iako je do sada u svakoj anketi (barem koju sam ja pratila) vecina bila protiv ulaska u EU, mislim da ce referendum proci. to je samo predstava za narod. sve se vec zna i sve je unaprijed isplanirano. U EU ulazimo.

    A i moramo. jer smo u tako losoj situaciji da se sami vise nikako spasiti ne mozemo i moraju nas drugi. Političari to jako dobro znaju i zato su svi tako zagrijani za ulazak, a jako dobro znaju da vecina naroda nije! Iako nije Uniji do spasavanja nas nego sebe

    I trenutno u Hrvatskoj nemamo vođu. Nemamo osobu koja bi nas vodila niti samostalno niti kroz EU. Biti cemo izigrani u Uniji kao sto smo do sada bili izigrani u svakom savezu. Uostalom mi smo narod koji je naviknut biti potlacen i pod tuđom palicom. Mi niti ne znamo funkcionirati samostalno. Iako imamo sve uvjete da to mozemo.

    A Svicarska je prica za sebe. Nisu oni samostalni zato jer su tako jaki, vec zato jer su potrebni EU. Svakom zakonu treba rupa, ne?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Što vam uopće znači to "Spašavanje"?!?

    Konstantno slušam o spašavanju, te spasit će nas koalicija, te spasit će nas unija... pa vas molim objašnjenje...

  27. #77
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    DA

    Ako ni zbog cega drugog, onda zbog toga sto je puno jednostavnije potraziti osobnu srecu u nekoj od drugih EU zemalja... Nema radnih viza, boravisnih viza, otvorena vrata studiranja na njihovim sveucilistima pod prakticno istim uvjetima kao i njima, sloboda putovanja (nema viza - sjecate li se kako je bilo putovati i traziti ulazne vize za UK?) itd...

    I mozda sam jos uvijek preveliki optimist ali meni ovo gore za mene i nadam se za moju djecu vrijedi puno vise od nekakvih velikih nacionalnih tema koje ne "pusim" vise nimalo... Ako drzava ne zeli funkcionirati odosmo mi u neku drugu.

    Ne pitaj sto ti mozes uciniti za drzavu nego sto ona moze uciniti za tebe!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Nena moraš priznat da je nafta ipak nešto s čime se naši resursi ne mogu usporediti, pa se ne možemo ni mi s Norveškom. Nafta je nafta, dok je bude bilo i dok joj je cijena gore zemlje koje ju imaju nemaju brige.
    Švicarska je svjetsko financijsko središte od davnina, sa svojim tajnama itd. Mi nismo nikakvo financijsko središte, nego periferija.
    Monte Carlo je porezna oaza. Ne možemo se mi s tim uspoređivati a iskreno mislim da ne bi bilo ni dobro za našu ekonomiju da gradimo rast na tome.

    A s ovim drugim što si rekla za naš mentalitet se u potpunosti slažem. Imamo svojih problema i trebali bi ih znati sami riješiti i to je u biti jedino rješenje da si sami pomognemo jer pomoć neće doći s neba, samo što ja mislim da ćemo se ipak lakše nositi sa svime ako uđemo u EU. Nije EU neki instant spas za ekonomiju ali nam može pomoći.

  29. #79
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa Vidi poruku
    Što vam uopće znači to "Spašavanje"?!?

    Konstantno slušam o spašavanju, te spasit će nas koalicija, te spasit će nas unija... pa vas molim objašnjenje...
    vidis dobro pitanje... U biti ne mislim da ce Unija spasiti Hrvatsku nego ce nas spasiti od nas samih. Spasiti ce nas od odlucivanja, od prirodnih resursa i od svega sto imalo vrijedi...
    To je kao da vidis covjeka koji je toliko zaglibio u blatu da se vise ne moze izvuci pa ga spasis od njegovog novcanika, nakita, robe pa da bude laksi

    A ako je nama najvazniji kriterij ulaska u EU to sto cemo moci putovati bez vize....na to nemam komentara...

    i sada bas slusam na tv-u ovo potpisivanje i koji su to plitki govori. Samo ponavljaju kako cemo moci zadrzati svoj jezik i kako Hrvatski postaje jedan o sluzbenih jezika..blago nama!!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Nevjerojatno mi je da dosta ljudi EU doživljava kao neko dodvoravanje, gmizanje i gubitak nečega.
    To je najobičniji savez u kojem imaš neka prava i neke obaveze.
    Kako će nam biti nitko ne zna jer ni tamo nije svima isto, biti će nam kako si napravimo.
    I naravno da sve zemlje nisu jednake. Najjednakije među jednakima su one koje daju najviše para.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Potpisujem ovo: bit će nam kako si napravimo. Pretpristupni fondovi EU bili su nam dostupni u iznosu 1,2 mlrd eura, cca. Mi smo od toga iskoristili jedva 1/4. I pitanje je kamo su otišli ti novci. Uplatili smo dvostruko više. Tko nam je kriv. EU?

  32. #82
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ukratko:
    VREME: 23.7.1972. Oko 17 časova.
    ...
    "Pričaju o dugovima federacije. Kažu da smo u gadnom sosu. To će se odraziti i na naše poslove. Ima da bacimo kašiku."
    ...

  33. #83
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nevjerojatno mi je da dosta ljudi EU doživljava kao neko dodvoravanje, gmizanje i gubitak nečega.
    To je najobičniji savez u kojem imaš neka prava i neke obaveze.
    Kako će nam biti nitko ne zna jer ni tamo nije svima isto, biti će nam kako si napravimo.
    I naravno da sve zemlje nisu jednake. Najjednakije među jednakima su one koje daju najviše para.
    Potpis.
    Citirala bih predsjednika Josipovića iz dijela njegova današnjeg govora
    "Hrvatska svoju teško stečenu suverenost ne predaje uniji, nego je ulaže u EU",
    "S Europom je Hrvatska bogatija, s Hrvatskom je Europa bogatija"
    Naravno da je govor zbog specifičnosti trenutka možda malo prelirski, ali, kao što je netko rekao, nije ni članstvo u Uniji zapisano u kamenu i gotovo.
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 09.12.2011. at 11:00

  34. #84
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ni zbog cega drugog, onda zbog toga sto je puno jednostavnije potraziti osobnu srecu u nekoj od drugih EU zemalja... Nema radnih viza, boravisnih viza, otvorena vrata studiranja na njihovim sveucilistima pod prakticno istim uvjetima kao i njima, sloboda putovanja (nema viza - sjecate li se kako je bilo putovati i traziti ulazne vize za UK?) itd...
    Moraš ispuniti više uvjeta nego da dobiješ vizu, samo što ti to nije tako servirano pa misliš da ne trebaš.

    Po mom mišljenju, ući ćemo bez obzira što bi narod htio.
    I EU će biti bogatija našim ulaskom, Hr će biti s vremenom puno siromašnija.
    Ne u smislu da će ljudi biti siromašniji, nego će se sve raščerupati i više neće biti Hr kao zemlje, nego će malo otići jednima, malo drugima, malo trećima, vodu će nam dobiti tko zna tko,... ali očito ljudima nije stalo, ili nisu ništa naučili kroz povijest. A valjda su zaboravili i onu da se povijest ponavlja.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Charlie, zna ja šta tko ima, a šta nema i na čemu bazira svoju privredu i uspjeh.

    Na sposobnosti i pameti, a ne na prirodnim resursima.

    Još se mogu neke zemlje bliskog istoka držati za naftu, ali ove europske ne.

    Imamo i mi plin, a bogme i vodu, to je itekakav prirodni resurs budućnosti, (velik dio izvora nije u našoj zemlji, samo protok, ali svejedno), imamo obradive površine u svim klimatskim i reljefnim uvjetima, kakve poželiš, morsku obalu...

    Namjerno sam nevela ove majušne žemlje, pa te imaju dva pedlja ukupne površine države, ali ih to nije spriječilo da ekonomiju razviju na nečem drugom.
    Ili da se pravdaju kako nemaju prirodne resurse.
    Mi glede toga nemamo uopće opravdanja, imamo na čemu temeljiti gospodarstvo.

  36. #86
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    eu nije stvorena da bi nekoga spasavala, nije u njenim temeljima, ni dodvoravanje, ni puzenje, ni gmizanje.
    ona nije savrsena, niti bez problema, dapace. medutim tu se najmanje radi o dodvoravanju i "spasavanju".
    ona je savez zemalja koje su zakljucile da im takva vrsta saveza donosi prednosti i omogucava laksi opstanak i prosperitet u globalnom svijetu. takode je kod osnivanja bio vazan faktor sprecavanje situacija koje zavrsavaju ratom, kao sto je bio onaj drugi svjetski, s cijim uzasima smo nadamn se svi dobro upoznati.
    pa eto svi koji bi se informirali o eu, neka se potrude. vladamo jezicima, puno toga je online dostupno, od pametnih novina, a i knjige se mogu online naruciti. jasno mi je da ima argumenata i za i protiv, ali vecina ovoga sto se tu navodi, prvo nije tocno, a drugo je velikim dijelom demagogija i populizam.

  37. #87
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ne!

    Mi smo jadni, nas uvijek netko hebe i vrti oko malog prsta. Imamo sve a ne znamo to iskoristiti. Hrvatska je predivna zemlja, posebna po svemu i druge zemlje će sigurno to znati jako dobro iskoristiti. Sigurna sam da ćemo samo izgubiti a profitirati neće nitko, najmanje mali ljudi
    meni se čini da ćemo mi izgubiti u svakom slučaju
    jer smo jednostavno pokazali da smo nacionalizmom zaslijepljene budale koje se daju voditi od korumpiranih političara
    i nakon svega, koliko je samo ljudi i na ovim izborima ponovo glasalo za hdz
    ja bih recimo rado da smo kao Švedska, tada bi sigurno glasala protiv
    ovako... potpisujem apricot, mi moramo popraviti stanje unutar svoje zemlje, sa ili bez eu, to nam je najveća zadaća

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    zemlje, ne žemlje

  39. #89
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj ivanche prvotno napisa Vidi poruku
    Moraš ispuniti više uvjeta nego da dobiješ vizu, samo što ti to nije tako servirano pa misliš da ne trebaš.

    Po mom mišljenju, ući ćemo bez obzira što bi narod htio.
    I EU će biti bogatija našim ulaskom, Hr će biti s vremenom puno siromašnija.
    Ne u smislu da će ljudi biti siromašniji, nego će se sve raščerupati i više neće biti Hr kao zemlje, nego će malo otići jednima, malo drugima, malo trećima, vodu će nam dobiti tko zna tko,... ali očito ljudima nije stalo, ili nisu ništa naučili kroz povijest. A valjda su zaboravili i onu da se povijest ponavlja.
    S obzirom da upravo rjesavamo papire za EU mislim da sam ipak malo bolje upucena u problematiku narocito nakon ne znam koliko "...but if you are not from EU then .." uputa u kojima nakon tog famoznog then slijedi komplikacija na kvadrat.

    Za podcrtano - ne treba mi povijest, vise nego dovoljna mi je sadasnjost drzave u kojoj su pojedinci iz vrha trgovali benzinom i oruzjem s onima koji u isto vrijeme provode masakr nad njenim stanovnistvom... EU ili ne-EU bit ce vise-manje isto (lose) jer je vecina takva kakva je.

  40. #90
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj ivanche prvotno napisa Vidi poruku
    Ne u smislu da će ljudi biti siromašniji, nego će se sve raščerupati i više neće biti Hr kao zemlje, nego će malo otići jednima, malo drugima, malo trećima, vodu će nam dobiti tko zna tko,... ali očito ljudima nije stalo, ili nisu ništa naučili kroz povijest. A valjda su zaboravili i onu da se povijest ponavlja.
    upravo se pokusavam prisjetiti koja je to eu zemlja rascerupana i vise je nema kao zemlje, ali ne pronalazim ni jednu.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Nitko nama ne može uzeti našu sposobnost ni pamet. Dapače bit će lakše školovati se vani i stjecati radna iskustva pa ćemo si izbrusiti znanje.
    Niti će baš kao blesavi stranci pokupovati odjednom sve i svašta - a do sada nisu?!? I sada se može kupovati po našoj obali, zar niste primjetili, dovoljno je registrirati firmu. Koliko toga je već odavno prodano stranom kapitalu... Nisu mi to uvjerljivi argumenti.

    Ulazak u EU i ja vidim kao nešto vrlo izvjesno bez obzira na referendum. A na nama je kako ćemo to iskoristiti, na našoj sposobnosti i pameti, da.

  42. #92
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    upravo se pokusavam prisjetiti koja je to eu zemlja rascerupana i vise je nema kao zemlje, ali ne pronalazim ni jednu.
    Jako je tesko uopce u zapadnom svijetu pronaci "rascerupaniju" zemlju od Hrvatske kojoj za to postignuce EU nije trebala ni najmanje

  43. #93
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Netko je ranije spomenuo Norvešku, kako oni imaju prirodne resurse, a mi ne.

    Ma kakve resurse, ko da nama resursa fali, koje to imaju Luxemburg, Monte Carlo..., Švica nema ni njive ni mora ....
    Skandinavci su od fjorda i tuljanove masti sposobni napraviti čuda...

    a mi bi se gore smrzli jadikujući.
    Nije se spominjala Norveška u kontekstu prirodnih resursa. Nikad nije pitanje (samo) prirodnih resursa. Stvar je uvijek mentalnog sklopa i zrelosti sustava. Upravo ovo što i ti sama hajltajtaš u svojoj zadnjoj rečenici.

    Što manje emocija i žala, što više trezvenosti, i, ako tako pristupimo, mislim da ćemo bit OK, onoliko koliko se može u ovim okolnostima bit. Dobro, ja to mislim za skoro pa sva životna polja... da nam treba više razuma.

  44. #94
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    zakon su mi ova stalna opravdavanja lošeg stanja pojedinih zemalja
    svak od njih si je sam kriv...
    dok se nama prodaje spika kak smo već dovoljno jadni i da valjda jadnije ne'mre bit..i kak nam je EU potrebna..onda će pomalo sigurno bolje...
    pa da je tako onda bi pomalo i Grčkoj bilo bolje, i ITaliji, i Španjolskoj i .... a, gle čuda, nije
    a koliko su već dugo u EU....sam im je gore LOL

    dana u JL, str.18.
    Merkel & Sarkozy na Summitu spasa!! - Moramo mijenjati europske ugovore ako želimo da EU preživi..

    i domah se zapitah, u kojem smjeru bi to oni mijenjali zakone?? manje slobode narodima, a više slobode šašici ljudi koji vode tu tvorevinu??
    pa naravno!!

    i onda između ostalog jedna rečenica: "Najjasnija i s najvećim izostankom kompromisa je Njemačka; Merkel smatra da je jedini način da se povrati povjerenje u europsko tržište završavanje procesa ekonomske i monetarne unije započetog prije 20-ak godina takozvanim Maastrichtskim sporazumom kojim je utemeljen euro. Za 17 članica eurozone to bi značilo gubitak neovisnosti, nešto što ne prihvaćaju svi objeručke.
    U srijedu navečer postignut je dogovor dviju zemalja koje predstavljaju kićmu eurozone. Franscusko-njemački prijedlog...."

    znamo da svaki glas u EU nije jednak
    nas bi bilo manje od 1%
    što vi mislite da će Hr od toga profitirat??
    uostalo, svojoj Domovini želim da sama sebi bude kičma svog područja, a ne netko drugi koji će dijeliti packe ..
    želim da Hrvat u Hrvatskoj bude roditelj
    a ne da Hrvat bude dijete u EU

    i uvijek šeme kak mi ne možemo biti ko Švica
    ni ne moramo
    ko je rekao da moramo??
    mi trebamo biti mi.teškim al upornim korakom naprijed

    eto zemalja, Švicarska, Norveška, Turska, Kina...sve same, sve naprijed...

  45. #95
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    A propos Amerikanke... njima je ovo s oves trane Atlantika, najčešće, prosječnoj osobi, teško shvatiljvo... Opet, to je njihov način, tisuću konkretnih pitanja... neki još ni Aušvic ne mogu probaviti... ono... kako... zašto... to je ipak jedan sasvim drugačiji svijet i mentalni sklop, ne povlačim sad paralele, ali bila sam pristuna kad se čovjek napio (Amer) jer nikako to nije mogao shvatit.

    A propos tih "mačak u vreći" izraza... ne znam je li iko odlazio na te stranice i proučavao sve stvari... Naime, bojim se isto da je to jedan predefinirani stav... koji ne potiče uvijek nužno iz informiranosti, nego ono... ako se svi o tome slažu, meni to čudno itd. Nisu mi to neki argumenti.

    Evo, meni je konkretno drago da se naša politika, i lijeva i desna, makar oko 1 stvari uspjela složiti i prepoznati kao nacionalni interes. Super bi bilo da se i oko više toga napravi nacionalna politika, a ne jedni trve ovo, drugi trve ono do u beskaraj.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Kina, Turska i slicne velike zemlje nisu usporedive s nama. Mi se recimo trebamo usporedjivati sa Slovackom, Bosnom, znaci slicnim zemljama po velicini i nekim drugim odrednicama.

    Btw ja jesam spomenula Norvesku+nafta jer ju je netko ranije izdvojio za primjer uspjesne a neovisne male zemlje. I opet tvrdim da im imanje nafte to omogucuje, sto druge male zemlje nemaju. Ne samo nafta ali to je ogromna prednost.

  47. #97
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    clanci u jutarnjem, vecernjem i slicno nisu dobra baza za biti informiran, jos manje za suvislu argumentaciju. (ako je argumentacija, pa onda jos i suvisla, uopce cilj)

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    turska i kina su fakat za usporedit se s nama...
    a tek švicarska i norveška!

  49. #99
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Jako je tesko uopce u zapadnom svijetu pronaci "rascerupaniju" zemlju od Hrvatske kojoj za to postignuce EU nije trebala ni najmanje
    apsolutno. 200 familija su savrseno obavile taj posao. a rascerupanje ine i slicnih giganata je takode odlicno napravljeno, bez i najmanje pomoci eu-a. to sto odredenom broju ljudi to nije jasno ili im ne zeli biti jasno, je nazalost cinjenica. i bojim se da tu nema pomoci.

  50. #100
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    kina je upravo savrseno referentna za hrvatsku. a tek indija i brazil....te ostale takozvane "emergings countries".

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •