Vidi rezultate ankete: Jeste li za ulazak Hrvatske u EU?

Glasači
241. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • DA

    120 49.79%
  • NE

    121 50.21%
Stranica 34 od 34 PrviPrvi ... 24323334
Pokazuje rezultate 1,651 do 1,681 od 1681

Tema: i EU zaslužuje temu :)

  1. #1651
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    isto je nedavno neslavno propao projekt "srdela snack", fast food ribljih restorana. dobiješ cijeli ručak i čašu vina za 30-60 kn (ovisno o vrsti ribe).
    ideja je bila odlična, ali negdje je zapelo. zbog toga mi je baš žao.
    prejaka konkurencija, zato je i mcdonalds u hr na koljenima

    http://www.gastronomika.hr/novosti/b...la-na-svijetu/
    Posljednje uređivanje od prima : 28.02.2012. at 13:36

  2. #1652

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    pa, za mcdonalds mi uopće nije žao, čak štoviše.

  3. #1653
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    pa, za mcdonalds mi uopće nije žao, čak štoviše.
    X
    Uvijek mi je žao da ljudi ostanu bez posla, al za McDonaldsom stvarno ne bih suzu pustila. A i nisu iz EU
    Odoh ja u chat. Neću više, obećavam.

  4. #1654
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    prejaka konkurencija, zato je i mcdonalds u hr na koljenima

    http://www.gastronomika.hr/novosti/b...la-na-svijetu/
    sto se tice mcD, izvrsna vijest, s javnozdravstvenog aspekta, jel..

  5. #1655
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    čini mi se da me niste shvatile.

    kod nas postoji kultura odlične & super prihvaćene ulične hrane. burek i ćevapi.
    znam da je popularno pljuvati po tom gastro izboru, ali stoji da je daleko najpopularnji.
    nitko drugi nema šanse. i zato su propali srdela snackovi.
    svjedočila sam mnogim pokušajima tržišnog probijanja raznih snack barova/salad barova/falafel/ovo-ono/riba vaka -naka
    svi su ili propali ili počeli služiti burek i ćevape.
    koliko je god svaki od njih imao nešto vrijedno kupovanja, toliko su prosječni ulični jedači ipak neskloni eksperimentiranju,
    a mnogi i nakon isprobavanja novog opet najviše cijene burek i ćevape.
    malo drugačije od toga treba ipak tražiti u restoranu, nikako u kiosku.

    i ne, nije mi žao mcdonaldsa

  6. #1656
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ja nisam znala da je McD u HR na koljenima, ali ne mogu reći da mi je drago zbog toga.
    Rosti bacon, mcwrap shrimp i ostali, chicken wingsi, salata s vinskim preljevom, mljac.
    Sad mi recite da nitko ne dijeli moje mišljenje, ma da.

  7. #1657
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nisam niti ja, kad god idem tamo na ručak čekam toliko da jedva stignem pojesti u zadanih pola sata.
    Volim jedino mc wrap, ali njega jako volim.

  8. #1658
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam znala da je McD u HR na koljenima, ali ne mogu reći da mi je drago zbog toga.
    Rosti bacon, mcwrap shrimp i ostali, chicken wingsi, salata s vinskim preljevom, mljac.
    Sad mi recite da nitko ne dijeli moje mišljenje, ma da.
    jesu, sad komu drago komu krivo.
    u hr čak nisu uspjeli ono po čemu su nadaleko slavni-franšiza.
    sve su franšizere otkantali i sami uzeli spašavati što se spasiti da

    ja nikad nisam jela kod mcdonaldsa, ali može se reći da jesu oni neko vrijeme kod mene, surađivali smo dok sve nije otišlo u mcwrap

  9. #1659

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam znala da je McD u HR na koljenima, ali ne mogu reći da mi je drago zbog toga.
    Rosti bacon, mcwrap shrimp i ostali, chicken wingsi, salata s vinskim preljevom, mljac.
    Sad mi recite da nitko ne dijeli moje mišljenje, ma da.
    nisam nikad tamo jela, previše mi smrdi to ulje ili štaveć.
    ja sam karijeru hamburgera počela na hambiju u draškovićevoj.
    ko bi mogo poslije toga preći na mcd...

  10. #1660
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Rekao bih da velikoj većini proEU ekipe to ulje ne smrdi. Trans masne kiseline su im ljekovite - mirišu na blagodati Europe.

    Iskreno, ne čudi me previše da je srdela snack propao jer je ljude dosta teško uvjeriti da nešto na bazi trans masnih kiselina u sterilnom EU okruženju jestivo. Probaj zato skoknuti u zalogajnicu Modena u Koturaškoj petkom kad je riba i vidi koliko ćeš čekati na obrok, a potom se zaprepasti kad ćeš nakon dugog čekanja i uživanja u domaćem obroku shvatiti da ćeš za tjedan dana tamo biti opet. Radi se o obiteljskom obrtu i tamo dolaze jesti i ljudi iz udaljenih dijelova grada. Nekih stvari jednostavno nema u franšizama, a domaća hrana je jedna od njih.

  11. #1661
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Pojela sam barem 10 njihovih hamburgera u životu. Uopće mi nisu fini, ali u nekim situacijama u životu ne radiš dodatne probleme. McD mi uopće ne smeta zbog evidentno smrdljivog ulja, nego zbog sufinanciranja nekih sekti i najviše zbog toga mi njihov zalogaj teško klizi niz grlo.

    Na moju veliku žalost, srdelu uglavnom ne podnosim.
    Bila sam jako začuđena kad je propao Daily Freš. Imali su predobre sokove i sasvim pristojna jela. Na Trgu nikad nije bilo mjesta za sjesti. Sad držim fige onima na uglu Gajeve i Tesline.

    Kad odem na zapad u EU obavezno idem u neke nacionalne restorane - portugalske, vijetnamske, tailandske. Fast food je zadnja opcija bilo gdje.

  12. #1662
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam znala da je McD u HR na koljenima, ali ne mogu reći da mi je drago zbog toga.
    Rosti bacon, mcwrap shrimp i ostali, chicken wingsi, salata s vinskim preljevom, mljac.
    Sad mi recite da nitko ne dijeli moje mišljenje, ma da.
    Dijelim tvoje mišljenje. Jednom mjesečno otprilike McD mi je gušt. Samoj. U pauzi kupovanja. Pita, kapučino i neko od jela. Sve čisto, uredno, ljubazno i bez iznenađenja.

  13. #1663
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Teza s EU optimistima kao klijentelom McD potvrđena

  14. #1664
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Teza s EU optimistima kao klijentelom McD potvrđena

    i vjeruju da svizac mota čokoladu u EU.

  15. #1665
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Rekao bih da velikoj većini proEU ekipe to ulje ne smrdi. Trans masne kiseline su im ljekovite - mirišu na blagodati Europe.

    Iskreno, ne čudi me previše da je srdela snack propao jer je ljude dosta teško uvjeriti da nešto na bazi trans masnih kiselina u sterilnom EU okruženju jestivo. Probaj zato skoknuti u zalogajnicu Modena u Koturaškoj petkom kad je riba i vidi koliko ćeš čekati na obrok, a potom se zaprepasti kad ćeš nakon dugog čekanja i uživanja u domaćem obroku shvatiti da ćeš za tjedan dana tamo biti opet. Radi se o obiteljskom obrtu i tamo dolaze jesti i ljudi iz udaljenih dijelova grada. Nekih stvari jednostavno nema u franšizama, a domaća hrana je jedna od njih.
    ja ne znam za ta fast food riblja jela u Zg, ali znam da se kod nas, na Jugu 2 u Osijeku itekako jedu girice u svim prilikama, ne samo petkom
    isto kao i ćevapi, burek...
    ne znam, ja već dugo nisam takvo nešto jela vani jer sve to praivm sama kod kuće (uh, baš sam neki dan napravila sjajne ćevape sa somunom, lukom... sirnica nam je redovito na jelovniku, burek baš i ne volimo, a riba i tako dva puta tjedno), a i moram priznati da baš ne vjerujem previše tom mješanom mesu u ćevapima, bureku... mislim, vjerujem da je čisto i to, ali kakvo je meso..., no, da moram, ardije bih to nego u McD je mi je muka od tih njihovih kvazi sterilnih restorana pa onog jezivog klauna i cijele te kulture jedenja smeća (ok jednom mjesečno, ali i tada bih radije kod Joze Trovača http://www.youtube.com/watch?v=IhMb3HOL9AQ nego u McD), a da ne pričam o onim minijaturnim hamburgerima koje pojedeš u dva griza (da, jesam, jela sam par puta dok sam radila nedjeljom i nisam imala baš ništa u blizini)

  16. #1666

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Ja sam dva puta kao tinejdžer jela u MCdonaldsu i ba puta mi je cijelo popodne bilo toliko zlo od njigove hrane da bi morala biti danima bez hrane da nešto njihovo stavim u usta. Ne znam kakve kemikalije oni stavljaju u tu hranu, ali meni ona definitivno ima miris po nečemu neprirodnom i čudnom Hvala Bogu da propadaju.

  17. #1667

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    Moje dijete ne zna što je hamburger,uptrebljavamo riječ pljeskavica,tako da joj hamburger ne bi slučajno pao na pamet(mislim na MCd jer čuje povremeno priče u vrtiću)Uskoro će 5 g i nikada ju nisam odvela u MCd.
    Burek mi uvijek dođe kao nagrada nakon neke dijete.
    Burek treba izvoziti u EU!

  18. #1668
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj ivanas prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dva puta kao tinejdžer jela u MCdonaldsu i ba puta mi je cijelo popodne bilo toliko zlo od njigove hrane da bi morala biti danima bez hrane da nešto njihovo stavim u usta.
    I ja sam u McD jela svega par puta u životu i svaki put mi je bilo loše.

    Tu i tamo znam sjesti u McD na kavu (ovdje gdje živim imaju Jacobsovu, stvarno je fina i dvostruko jeftinija nego bilo gdje drugdje) ili eventualno ljeti uzmemo sladoled. To je početak i kraj mog druženja s tim lancem.

    Citiraj santana prvotno napisa Vidi poruku
    Burek treba izvoziti u EU!
    EU je prepuna bureka. Gdje ima Turaka, ima i njihove hrane.

  19. #1669
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    prima, šta nema gavrilović franšizu za mcdonalds u hrvatskoj?

  20. #1670

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    Šala ovo za burek,ali donijeli su Turci još nešto,moja sestrična u NL ubijala se s lubenicama kada je dolazila ovdje,tamo su bile jako skupe,ali od kada su se rašili turske tržnice lubenice dostupne.Tako da smo i tu bijedni zakasnili.Najviše me oko uvoza ubila u pojam PERUŠKA,uvezena iz Italije.To mi je sumrak Hr tržišta.
    Peruška-,ožda se negdje kaže drugačije,nekoliko guščjih/pačjih pera stegnuto trakicom za premaz kolača,mesa,moja mama to koristi ne četku i kada sam pogledala....

  21. #1671
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    santana, tako i ja svojoj M. za hamburger kažem da je sendvič
    a šta peruški ima kupiti u trgovini? ja sam svoje kupovala na pijaci, od žena koje ih same rade...
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 01.03.2012. at 02:29

  22. #1672
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ljute li se Irci jako kad ih zamijene s Englezima? Npr. ko nas sa Srbima? Nemojte zamjerit što pitam ovdje. Ne znam gdje bih.

  23. #1673
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ljute li se Irci jako kad ih zamijene s Englezima? Npr. ko nas sa Srbima? Nemojte zamjerit što pitam ovdje. Ne znam gdje bih.
    Da. Isto vrijedi i za Škote i Velšane.

  24. #1674
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jao, kako sam glupa.

  25. #1675
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jao, kako sam glupa.
    Ne kužim zašto...pa pitanje je legitimno. Englezi su vječito pokušavali podjarmiti ostale, a često im je i uspijevalo.

  26. #1676
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Svi su oni dosta nacionalno osvijesteni i ponosni na svoje korijene, povijest, podrijetlo.

    Irci, Skoti, Velsani svi bi se jako naljutili da ih nazoves Englezima, a i obratno da Engleza nazoves npr Ircem.

    To je posve normalno.

  27. #1677
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pisalo je da je čovjek iz Dublina, a ja krenem rečenicu "Svi vi iz Engleske..."

  28. #1678
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    aj aj aj ...bome si jako fulala al normalan čovjek neće zamjerit samo će te uz osmijeh ispraviti

    Meni su vani za Hrvatsku znali reć da sam iz Jugoslavije, Slovenije...svašta nešto, a ako bih rekla da sam podrijetlom iz BiH onda bi uredno zaključili da sam Muslimanka sve ove konstatacije sam čula isključivo u Francuskoj. Vrlo neupućeni su tada bili 2000-2001.

    ja ako nisam sigurna radije izbjegnem, pa prosurfam.

  29. #1679
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ma, bila sam premorena, pripita i ne znam koji mi je vrag da uopće idem išta komentirati. Nije da inače ne znam da je Dublin Irska, ali samo mi je bilo u glavi kako podjednako imaju loše zube i jedni i drugi, a England mi je daleko lakša riječ za pomisliti ili izgovoriti od Ireland, aaajjrrrRland. Kakva blamaža. Hoću u zemlju propast od srama.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 31.12.2020. at 19:47

  30. #1680
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, bila sam premorena, pripita i ne znam koji mi je vrag da uopće idem išta komentirati. Nije da inače ne znam da je Dublin Irska, ali samo mi je bilo u glavi kako podjednako imaju loše zube i jedni i drugi, a England mi je daleko lakša riječ za pomisliti ili izgovoriti od Ireland, aaajjrrrRland. Kakva blamaža. Hoću u zemlju propast od srama.
    Joj, bas te briga. Kolike gluposti drugi pisu po drustvenim mrezama ti si mala beba.

  31. #1681
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Baš. Tko im kriv šta se dure

Stranica 34 od 34 PrviPrvi ... 24323334

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •