Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: 7.razred u gradu na par sati. kud i kamo?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    dovoljno blizu
    Postovi
    162

    Početno 7.razred u gradu na par sati. kud i kamo?

    ...ajmo, žene, prijedloge. Vodim svoje sedmaše u grad u subotu. Idemo vlakom, pa imamo 1 sat vremena do kina (Koko i duhovi), pa poslije kina još 1.5 - 2 sata slobodnog do vlaka nazaj. Mislimo prošetati do trga i u katedralu/franjevce vidjeti jaslice, ali nemam neki vozni red...Kopam po netu, ok, advent u Zagrebu i sve to, ali niš konkretno... Molim ideje!

  2. #2
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    U koje kino idete? Bar pola sata prije morate biti tamo u svakom kinu.
    A poslije ti je sve blizu ako ste negdje u centru, najlakše vam je ako str u Kaptol centru a ako ste u Branimiru isto nije komplicirano?

  3. #3
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Da, trebaš doći dosta ranije u kino, pogotovo ako misle još i kupovati kokice, sokove, pa wc...
    Sve ti to traje, jer kad dođu ni sami ne znaju kaj bi uzeli

    Sami trg i onaj njihov sajam pod šatorima bi ja s grupom klinaca sigurno zaobišla. U koje kino idete? Računaj da ti dosta vremena ode i na hodanje (20ak minuta trg - GK).
    Katedrala, pa odete do Kamenitih vrata i svetog Jurja odmah do njih, uz Klovićeve dvore i preko Katarininog trga dođeš do Lotršćaka i uspinjačom dolje (ne znam točno koliko je karta).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    ovaj mjesec je vožnja uspinjačom besplatna ako planirate na gornji grad

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    dovoljno blizu
    Postovi
    162

    Početno

    Računam na uspinjaču, to mi je obavezno, ali ne vidim na Gornjem gradu neka dogadjanja za pogledati...Ono Gričevanje počinje kasnije...

    Idemo u Cinestar u Branimirovoj. Računam na tih pola sata prije, već i zbog karata, a i znam kako to ide s klincima...Rekla sam roditeljima da im ne daju puno novaca, jer su štandovi neizbježni, a totalno su papilova. Bilo bi idealno da naletimo na neki ulični performans, ili što slično, ali zapravo ne znam (ni ja nisam bila) kako to sve izgleda na Trgu i Zrinjevcu. Samo štandovi? Ili ima nešto i za vidjeti?

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ja svoje klince namjeravam povesti u muzej Marton (Katarinin trg, jako blizu gornje stanice uspinjače) ali nemam pojma kakve su cijene karata, ali za grupne posjete (najavljene) trebali bi imati popust.

    To nije velik prostor i trebalo bi biti moguće obići brzo: http://www.muzej-marton.hr/novosti_otvorenje.asp

    Drugo - Prirodoslovni muzej u Demetrovoj je raj za manju djecu, a ovim većima bi se možda sviđala novootvorena zbirka kristala i minerala (istinabog, nisam bila od veljače, ali nas se dojmilo). Usput dok idete onamo možete prijeći preko Markovog trga i pogledati zgrade Hrvatskog sabora i Vlade RH, a onda u muzej: http://www.hpm.hr/

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    bas sam dosla napisati za Gornji grad, pa vidim da me Peterlin pretekla
    ako nemate vremena za Prirodoslovni, samo prosetaje od uspinjace do Markovog trga, Jezuitski, Katarinin, spustite se kroz Kamenita vrata nazad na Trg
    ako ti se da, procitaj malo o znamenitostima na tom potezu, pa im prezentiraj, sigurno ce im biti zanimljivo

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    mislim da u tako malo vremena nemate baš vremena za muzeje iako bi bilo zgodno obići npr. tehnički muzej

    dok vi dođete do kina, pa kokicwe i sl. to je već početak
    poslije dok izađete, obučete se, prebrojite, krenete prema trgu to je već 30 minuta... malopo štandovima, krug po gornjem gradu i već morate nazad na vlak

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    dovoljno blizu
    Postovi
    162

    Početno

    Vrijeska, tako nekako i ja mislim...
    Hvala svima!
    (idemo mi u muzeje, obišli prirodoslovni i tehnički, i Grada Zagreba i učiteljski)
    Posljednje uređivanje od klu. : 09.12.2011. at 16:34

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    dovoljno blizu
    Postovi
    162

    Početno

    ...hoću reći, školski, (ne učiteljski) i arheološki )

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Zvjezdarnica?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    dovoljno blizu
    Postovi
    162

    Početno

    Hvala još jednom svima, bili smo jučer i bilo je odlično. Obišli smo Gornji grad (uspinjača, Strossmayerovo, Markov trg, Kamenita, pa dolje), Kaptol (katedrala, pa uz franjevce na igralište na Opatovini - je, igralište, a 7. razred!!! - pa dolje na trg), kino i bilo je zbilja dobro. Čak smo uspjeli naletjeti na službu u pravoslavnoj crkvi, pa sam ih uvela na trenutak, da i to dožive.
    Imali su, nažalost, i avanturu upakiranu u cijeli paket, jer je vlak kojim smo se vraćali stao u Dugom Selu zbog toga što je naprijed na pruzi bila nesreća (vlak kojim smo se trebali vraćati je naletio na auto na prijelazu ...
    Uglavnom, puni su doživljaja i sad očekuju da ih vodim, valjda, svaki vikend

  13. #13
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    gledali ste Koko i duhove u Cinestaru u Branimir centru, jelda? bila sam ja sa svojom curkom i moram ti reći da su djeca bila super, nisu galamili i stvarno su se lijepo ponašali.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    dovoljno blizu
    Postovi
    162

    Početno

    Vau, svijet je šarena, krasna mala loptica! Pusa laumi i hvala za kompliment, jaaako sam im zaprijetila da se imaju ponašat' kak spada, jer ih inače ne bum više vodila

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •