Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: "Povlači se lijek za trudnice PrePar"

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    109

    Početno "Povlači se lijek za trudnice PrePar"

    LOV U MUTNOM Nejasno je zašto je Belupo godinu dana nakon što je obavijestio državnu agenciju da neće tražiti daljnju registraciju lijeka i dalje pacijentima prodavao lijek, znajući da je neučinkovit, i to sve do - pisanja "Slobodne Dalmacije" o PreParu! Samo lani je u Hrvatskoj prodano više od 25 tisuća kutija lijeka!

    Info:

    http://www.slobodnadalmacija.hr/20060208/novosti02.asp


    P.S. Mene su prije 5 godina držali 4 tjedna na tome ...

  2. #2
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Baš sam jučer čitala taj članak, to je strašno! Ne mogu vjerovati kako su neodgovorni, kao da se radi o kamenu, a ne ljudskim životima!!

  3. #3
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    U pitanju su tablete, ali ništa ne kažu o soluciji. Ja sam je primala IV skoro mjesec i pol dana.

  4. #4
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Prepar kao lijek koji se daje da bi se spriječilo prerano otvaranje? Ili neki drugi Prepar?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Ja sam ga pila cijelo vrijeme dok sam ležala u bolnici...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    Kad se samo sjetim da sam popila jedno četiri kutije...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ma meni je bilo žao i zbog mojih 10ak kapsula :/ i prije ovoga članka...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    A koliko sam ga ja popila

    Iako, tada sam sudjelovala u nekoj Matijevićevoj studiji o PreParu i on je već tada rekao da misli da nije učinkovit (prije 3 god), i da što se njega tiče više ga ne trebam piti, ali da se dogovorim sa svojim dr.
    Ali to se odnosilo samo na tablete, a i.v. je navodno bio učinkovit

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Još uvijek negdje čuvam arhivu članaka dok nam je to bilo jako važno i sjećam se da su u nekakvim studijama pokazali da je u stanju odgoditi prijevremeni porod za cca 3 tjedna.
    U usporedbi s drugim tokoliticima ispalo je da je mila majka i da zapravo nema neke ozbiljne alternative. BRRR gadno zvuči to kad nema alternative.
    Pretpostavljam da su onda zmislili nešto učinkovitije u međuvremenu (u zadnje 3 godine) ili možda nisu :?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Znam samo da su mi doktori rekli da pre-par nakon 34. ili 35. tjedna više nema nikakvog učinka.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    krk
    Postovi
    92

    Početno

    ja sam ga pila a u kriznim trenutcima dobivala intravenuzno puna tri mjeseca :? :? :?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    Ja sam ga pila od 26-38 tjedana. Rezultat zdrava, u terminu beba.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    13

    Početno

    Ja sam ga dobivala intravenozno 4 mjeseca :shock: .Dobila sam tahikardiju ali sa bebačem je ,hvala Bogu , sve u redu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    ja ne mogu otvoriti ovaj link od Slobodne. O čemu se radi ?

    I ja sam pila u ovoj trudnoći Prepar

  15. #15
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Ja sam ga dobila da pijem iako sam zatvorena (doktoru se ne sviđa to što nisko nosim). Išla sam na svoju dušu i nisam ga ni podignula u ljekarni (nije mi se sviđalo to što bi imala aritmiju s kojom i ovako imam problema) par dana poslije je osvanuo članak u 24.

    Ma mislim da previše kljukaju ginići trudnice sa tim smećem od "ljeka"

  16. #16
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    hm...sad ste mi dali misliti
    moj mi je doc spomenuo da bi mozda trebala na infuziju prepara :? :? :?

    pitat cu ga za ovo...


  17. #17
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Moja šogorica je u četvrtak dobila Pre-Par tablete od svoje doktorice.
    Kako je moguće da doktori i dalje pacijente truju tabletama od kojih nema koristi?

  18. #18
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    evo i ja spadam u one koje su bile na preparu. Sto na infuziji, sto na tabletama, i to dva mjeseca

  19. #19
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    Moja šogorica je u četvrtak dobila Pre-Par tablete od svoje doktorice.
    Kako je moguće da doktori i dalje pacijente truju tabletama od kojih nema koristi?
    Ja sam ih dobila prije dva, tri tjedna... Popila sam jednu jedinu od koje mi je srce užasno lupalo... Grozno

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Thalia, to ti je jedna od nuspojava pre-para. Nakon nekog vremena se navikneš, ali nije ugodno, znam.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pre-para ima na tržištu, i dalje je na Listi lijekova i u Registru, i što se službene strane tiče (tj. HZZO-a), nije povučen. Ta obavijest iz Belupa znači da ga više vjerojatno neće biti kad se potroši ova serija lijeka koja je na tržištu.

  22. #22
    chicca

    Početno

    65 dana i noći u bolnici privezana za krevet i skoro 3 tjedna/24h intravenozno na preparu, a ostatak do 37 tj. na tabletama. Otvorena sa jakim kontrahcijama i gubljenjem plodne vode, intrauterini zastoj u razvoju... Rodila sam u 40 tj.+5 dana curicu od 3250g, 49 cm dugu, APGAR 10, bez žutice i plavog svijetla treći dan po porodu smo došle kući.

    HVALA PRE-PAR-u i Belupu!!!

    ( normalno je da se malo "treseš", zato i piješ Ormidol. Cure, izgleda da je riječ o konkurenciji koja je daleko skuplja. Igra tržišta.)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Govori se o neučinkovitosti tableta a ne intravenoznog prepara!

  24. #24
    chicca

    Početno

    da ali sam ga malo duže pila stoga jako dobro znam o čemu je riječ s obzirom da sam rodila prije nepuna 3 mjeseca. I bila sam hospitalizirana u vrijeme kada je štetnost i neučinkovitost pre-para bila top tema u dnevnom tisku. Eto rodila sam zdravo dijete, bez ikakvih zastoja u razvoju, nemam nikakve poremečaje srčanoga ritma, ne poznajem ni jednu ženu sa Patologije trudnoće koja je imala ikakvu primjedbu dapače i dosta dugo smo razgovarali sa liječnicima u vrijeme terapija...

    Zato i ponavljam pre-par je zakon!!! Hvala Blupu!!! A također se nadam da će biti neučinkovit jedino njihov pokušaj da ponovno na istočnom tržištu plasiraju lijek za testiranje koji je duplo skuplji. Ja bih radije ponovno pre-par nego kakav drugi per-os jer nisam ničiji zamorac!!! Kao ni ove žene čije strahove razumijem u potpunosti. Cure, hrabro dalje!!! Ima i Belupo konja za trku!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ja sam dobila dojam da liječnici malo olako prepisuju pre-par. Ja sam imala samo bolove u trbuhu, bez kontrakcija i otvaranja, a prepisan mi je prepar. Nisam ga pila, samo sam mirovala i rodila u 39om tjednu. Sa Janom sam se počela otvarati i rodila u 36om tjednu unatom intravenoznom preparu.
    Ne kažem ni da je dobar ni da nije, ali oprosti... ja te uopće ne razumijem... Zvučiš mi kao plaćena reklama :?

  26. #26
    chicca

    Početno

    mislim da je neumjesno raspravljati o pojedinim reklamama.. Činjenica da sam rodila u 40tj.+5 dana govori dovoljno za sebe. A i postoji više razloga za raniji porođaj. U pravilu se prestaje sa tokolizom u 36. tjednu stoga nije u pitanju uzimanje prepara.

    Usput, bolničko liječenje je na teret HZZO-a, a meni je dovoljna reklama moja curica kao i velik broj beba rođenih u terminu čije majke su održavale trudnoću i pile pre-par.

    inače novca imam više nego dovoljno a stekla sam ga marljivim radom i stručnošću u svojoj branchi.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Nemoj shvaćati sve tako doslovno... Da me zanima tvoje imovinsko stanje pitala bih te na pp.
    Jako mi je drago zbog tebe i tvoje bebe ali ne razumijem tvoju potrebu za tolikom hvalom jer kao što rekoh

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Ja sam dobila dojam da liječnici malo olako prepisuju pre-par.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Chicca, opusti se.

  29. #29
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    ja sam pila pre-par, uz to isoptin radi lupanja srca, i mogu samo reci da mi je to bilo najgore razdoblje u zivotu . tako sam se lose osjecala, a pila sam ga isto 2 mjeseca i nesto malo vise. cak su mi davali duze nego sto su trebali, tako da sam D prenijela 10 dana :/ .

    vise puta se dogodi da trudnici daju bez nekog valjanog razloga ("za svaki slucaj"" mi nije dovoljno dobar razlog), protiv sam toga. a mislim i da bi trebalo dobro ispitati lijekove koji se daju (opcenito), a ne da se nakon xy vremena povuce lijek s trzista jer "nova su istrazivanja potvrdila da...", ili zato sto konkurencija ima bolji lijek (uvijek i skuplji).

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Ne slažem se da je neučinkovit. SiGURNO je da funkcionira. Jedino što je istina je da nakon nekog vremena dolazi do privikavanja organizma i počinje slabije djelovati, pa se prelazi na IV put. Sve su to neki drugi interesi i igre...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno pre par

    3x po cca 4 mjeseca sam uzimala tablete. sva djeca živa zdrava, prekrasna... a nuspojave, bljak.. no , ja na to gledam ovako: no pain, no gain...

  32. #32
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    doktori na PT1 u petrovoj ne prepisuju tablete, ali zato daju kad treba intravenozni. ja sam ga primila 2 puta u 3 mj. sto sam tamo lezala (2+1tjedan) i mislim da je svaki put bilo opravdano i vjerujem da je uz moje mirovanje pridonjelo da je moja L. od 25 tjedna dogurala do 39.
    no da opcenito lijecnici daju tablete olako- je! nacula sam se prica i prica zena koje su prosle kroz moju sobu. njihov moto je bolje sprijeciti nego lijeciti.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Mene jako zanima gdje su te majke koje su donjele svoju trudnocu na pre par,nadam se da ce se mnoge javiti ,jer meni osobno sada jako puno problema nedokazanih dolazi od aritmije srca do mnog cega

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Moja mama je koristila te tablete dok je bila trudna samnom. Ja sam rodena 2005. godinu dana prije nego sto su se tablete zabranile. Ja sam rodena sa rupicama na usima (ako vas vise zanima slobodno pogledajte na google o tome) i osjecam se kao pokusni kunic nakon sto sam cula to jer je moja mama mogla umrijeti dok je radala. >

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •