Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 133 od 133

Tema: Na sto paziti kod iznajmljivanja stana?

  1. #101
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Mixser ne. Ova mala pomagala ponekad da.

  2. #102
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Imam više manje sve što ste nabrojale. Kuhalo mi je stvarno nepotrebno, ako postoji indukcija i mikrovalna. Na indukciji voda zakipi doslovno za 10sek u džezvi. Plin u stanu nemam. Namjerno. Zatvorila sam ga i odjavila. Užasavam se plina, plinskih bojlera, vatre... I u stanu gdje živimo imamo sve na struju. Otvarač moram nabaviti...
    Mi smo nedavno bili u Istri s prijateljima u jednoj jako lijepo kući s bazenom, roštiljem i svim i svačim. Ali fena nije bilo! Oprala sam kosu navečer, pretražila svih 5 kupaonica i ništa. Nigdje! A još nije bilo tako toplo vani da se posuši na zraku. Na kraju sam sušila ispod klime

  3. #103
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Onda kupi neku posudu prikladnu za zakuhati vodu za čaj.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Iz nekog razloga svi vole kuhalo za vodu. Ja ga ne koristim i nemam ga doma (jer mi je indukcija dovoljna), ali kuhalo za vodu je definitivno prva stvar koja će gostima faliti.

  5. #105
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je kuhalo za vodu doma super jer kad kuham u njemu zagrijem vodu koju koristim za podlijevanje ili za ćušpajz + za čaj i kavu.

    U apartmanima baš i ne kuham ćušpajze ali mi je opet najzgodnije za skuhati čaj i kavu. Ne možeš vodu za čaj kuhati u džezvi, a obično nema neke prikladne posude.

    Što se tiče kamenca, pa može i džezva biti puna kamenca to je znak da vlasnici baš ne čiste kako treba.

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je kuhalo za vodu doma super jer kad kuham u njemu zagrijem vodu koju koristim za podlijevanje ili za ćušpajz + za čaj i kavu.

    U apartmanima baš i ne kuham ćušpajze ali mi je opet najzgodnije za skuhati čaj i kavu. Ne možeš vodu za čaj kuhati u džezvi, a obično nema neke prikladne posude.

    Što se tiče kamenca, pa može i džezva biti puna kamenca to je znak da vlasnici baš ne čiste kako treba.
    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Iz nekog razloga svi vole kuhalo za vodu. Ja ga ne koristim i nemam ga doma (jer mi je indukcija dovoljna), ali kuhalo za vodu je definitivno prva stvar koja će gostima faliti.
    Upravo tako.Slazem se s curama.
    Odmah se kuzi tko pije caj, a tko ne
    Ne mogu u dzezvi jednim potezom skuhat vodu za 3 salice čaja i jos muzu za kavu.S kuhalom da. Jedan klik i gotovo za minutu za sve 4oro.

    Kudri,
    Ja ne bi riskirala losije recenzije zbog jednog kuhala (barem nekog manjeg) kad si vec sve tako lijepo spicanila. Radi se o cca 60-70ak kn, nema smisla, a manje kuhalo stane svugdje u ormaric. Neka ga gosti vade po potrebi.
    Ja bi tako, a ti ces po svome.

  7. #107
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Bome i ja ne mogu bez kuhala na vodu.
    Imam ih na sve 3 lokacije koje koristimo.
    Mikrovalnu imam u stanu samo i koristim ju samo za ugrijati mlijeko za zobene.

    Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk

  8. #108
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Odmah se kuzi tko pije caj, a tko ne .
    Evo ja pijem hektolitre caja i nemam kuhalo. Dragi Lastane, sto nije u redu sa mnom?!

    Ako ti gost napise losu recenziju zato jer nema kuhala, onda blah…
    To mi ide u kategoriju losih recenzija zbog krep posteljine, a ne bijele ustirkane.

  9. #109
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A u čemu zakuhaš vodu za čaj?

    btw. uopće se nisu spominjale loše recenzije nego kudri pita što nam je važno u apartmanu da bi dobila ideje.

  10. #110
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Inače mikrovalnu koristim za odleđivanje i podgrijavanje hrane, ali opet - to mi baš i nije nužno u apartmanu za kraći boravak.

    Mikrovalna u apartmanu mi je važna radi podgrijavanja hrane za psa

  11. #111
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Lili spominje lose receznije.
    U dzezvi, loncicu s drskom…

  12. #112
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Džezva je premala, a lončić s drškom i 'kljunom' teško da će se naći u apartmanu. Tako da ja i dalje navijam za kuhalo.

  13. #113
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Bome i ja, otkako sam otkrila kuhalo, postalo mi je doslovno neophodno za život. Imam ga i u svom stanu i u apartmanu. Lako se ocisti, samo tu i tamo uspem alkoholni ocat, promuckam i izlijem

  14. #114
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kad trebam vruću vodu za 4 šalice za kavu ili čaj stavim 4 šalice s vodom u mikrovalnu i ugrijem. Da nema mikrovalne grijala bi vodu na štednjaku. Imam 3 lokacije gdje ponekad boravim i u sve 3 imam mikrovalnu. To mi je najčešće korišten kuhinjski uredjaj.

  15. #115
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Munkice, pa ajmo reci da tebi kuhalo ne treba za caj, al evo ocito vecini nas treba. Vjerojatno je tako i s potencijalnim turistima da ce vecina preferirat kuhanje vode u kuhalu jer piče dalje.

    Kuhalo je i brzo i ima kljun kako rece Mima. Dakle i dijete napravi caj bez prolijevanja.

    Pretpostavljam da je opravdana potreba za kuhalom i napravila to da ga svaki iznajmljivac ima u svom apartmanu (kao minimum standard), pogotovo za dnevni najam u gradovima gdje ljudi dolaze i prolaze ko na traci.

    Ne pamtim da sam igdje bila da ga nije bilo, od apartmana do mobilnih kucica, a cesto i u hotelima.Kome ne treba, ne koristi ponudjeno i voila.Al treba razmisljat o sirem dijapazonu turista.

    A kako rece silly sad je vec postalo uobicajeno imat i fensi uredjaje za kavu (doduse ja je ne pijem, ali MM da), sve sto ljudima olaksava i omogucava veci komfor.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.06.2022. at 17:37

  16. #116
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja bih rekla da gotovo svi koriste kuhalo, barem ovako turisti koji su negdje u smještaju. Ja ne znam jesam kod nas u apartmanu možda dva ili tri puta naišla iza gostiju na to da kuhalo nisu izvadili iz ormarića.. Tako da se slažem s Lili, to je mala investicija, a može podići vrijednost i ocjene.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Evo mogu sa svoje strane reći da smo godinama kuhali čaj tako da bi svaku šalicu s vodom zagrijali u mikrovalnoj i bilo nam je tako skroz normalno. I onda smo skužili da po apartmanima sve češće imaju kuhalo za vodu koje se pokazalo praktičnije i brže. Tako da smo ga na kraju nabavili i za doma

  18. #118
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I kad kuham tjesteninu, vodu zakuham u kuhalu, neusporedivo je brže.

  19. #119
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Eto meni prošle godine falil mali lonček za kuhanje jaja, bile samo neke velike rajngle i neka srednja. Slučajno bil neki dućan s metalnim posuđem pa sam kupila, sad ga i doma koristimo, i bude išo na put ponekad s nama

  20. #120

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Evo u kauflandu i pevexu ima kuhala na akciji po 70 kn. Možeš ih i pospremiti negdje u ormarić pa pratiti koliko ih često vade.
    Netko je spomenuo posteljinu, navodno da gosti na bookingu stvarno daju bolje ocjene ako je posteljina bijela, opeglana. Podsjeća ih na hotel. Ako još nisi kupila krevet, kupi onaj hotelski, tapicirani.

  21. #121
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ak je tapecirung onda je dobro i nadmadrac staviti, pred tjedan mi smo pod sobom imali baš nadnadrac

  22. #122
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ako ce pratit vadjenje kuhala iz ormarica, ono ce bit korišteno u 90% slucajeva.

    Sto se tice posteljine, meni je bitno da je cista i uredna,a za boju mi je svejedno, cak preferiram da nije bijela.
    Ni u hotelima vise nije naglasak iskljucivo na bijeloj, iako vecinom jos uvijek je prisutna.

  23. #123
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Joj moj muž daje sve za ljubičastu , pred tjedan je bio oduševljen s ljubičastim pločicama, a pred tri godine s zastorima

    Iduće na tapeti je svetlo plava kuhinja
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.06.2022. at 13:27

  24. #124

    Datum pristupanja
    Oct 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima. Prije svega, dopustite mi da se ispričam ako tema nije postavljena na ispravnom mjestu.

    Prijatelj, 27 g., se uselio u kuću s nekoliko podstanara. Ima svoju sobu, za koju također pošteno plaća najam, prijavio se i na adresi, dobio novu osobnu iskaznicu, isto i nije pušač. U kući živi i rođak iznajmljivača koji se brine za red u kući.

    Zanima me da li stanodavac i rođak stvarno imaju pravo ograničiti posjete na maksimalno 2 sata dnevno? Zabranjuje posjetima biti u sobi prijatelja, mogu biti samo u zajedničkim prostorijama - u kuhinji. Također ne dopuštaju posjete navečer, nema šanse da prespavaju, čak ni jednom ili dva puta mjesečno. Ne bih rekao da ima posjete svaki dan, ali možda samo jednom tjedno, vikendom. Stvarno ti se može zbranimi posjet u sobi, koju plaćaš?

    Ne bih rekao da bi moj prijatelj bio mirotvorac, on je stvarno mirna, uredna osoba.

    Ograničavanjem posjeta prijatelj se osjeća kao da mu je privatnost odsječena.

    Unaprijed hvala svima, Marcel

  25. #125
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    757

    Početno

    Uskoro selimo i stan ide u najam. Kako ste odredili cijenu najma? U oglasnicima nije velika ponuda za moj kvart, a cijene se kreću od 500 EUR manji stanovi u kući sa starudija namještajem do 1500 EUR nova gradnja, novi namještaj,nikakav luksuz. Stan je u urbanoj vili, 4 stana, naš je zadnji, dvoetažni, 2010.ta gradnja, 80 kvadrata,trosobni + dvije terase,svaka po 20 kvadrata, nije na glavnoj cesti,mir. Stan je namješten, namještaj je noviji, star 10 tak godina, svi uređaji, sušilica,perilica suđa i rublja itd, parking u dvorištu. Stan je u zoni busa, 3 km od Črnomerca prema sjeveru, 4 stanice od okretišta. Koja bi bila realna cijena, meni se čini da po oglasnicima vlada ludilo? Cijena mi je bitna jer plaćam kredit za kuću, ali ipak mi je bitnije koga primam u stan pa i za manju cijenu. Znam da je to lutrija, ali prvi put iznajmljujem, na što pripaziti ako imate kakav savjet?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,412

    Početno

    potpisati ugovor
    probati pronaći nekog stranog menadžera kome firma plaća stan, tj. vidjeti koje agencije za nekretnine se bave strancima
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 24.01.2024. at 18:27

  27. #127
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ovo nije loša ideja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #128
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    757

    Početno

    Da,dobra je ideja...imam upit i od poznanika,to mi je isto ok da bude netko koga poznajem

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,412

    Početno

    s poznatima isto budi oprezna

    ma s bilo kime treba biti oprezan

  30. #130
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    757

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    s poznatima isto budi oprezna

    ma s bilo kime treba biti oprezan
    Znam...jednostavno treba imati sreće. U stanu ispod nas je jedna obitelj u najmu već 10 g, baš krasni ljudi, uredno plaćaju,nikakvih problema, vlasniku se baš posrećilo

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Znam...jednostavno treba imati sreće. U stanu ispod nas je jedna obitelj u najmu već 10 g, baš krasni ljudi, uredno plaćaju,nikakvih problema, vlasniku se baš posrećilo
    Što više povjerenja, a manje sumnjičavosti, to će biti više sreće.

    Kaže vlasnica koja isto tako ima sreće s podstanarima

  32. #132
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Hmmmm.
    Ja sam vjerovala i požalila i zato je stan već 4 godine prazan.
    Ljudi su svakakvi i jako vole iskoristiti nečije povjerenje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #133
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    A evo kod mene kombinacija intuicije i povjerenja jako dobro funkiconira već godinama.

    Imala sam sumnjičave vlasnike kad smo mi bili podstanari, pa mi to nikako nije sjelo.
    A druga vlasnica je bila puna povjerenja, to me oduševilo i odlučila sam da ćemo slijediti njen primjer.

    Naravno ljudi imaju svakakva iskustva i svašta im se dogadja, al tako je uvijek u životu i u svemu, privatno i poslovno. To ne znači da zbog toga trebamo odmah u startu biti sumnjičavi prema svima.

    Ja sebi tako biram jer ne mogu i ne želim drugačije živjet.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.01.2024. at 10:16

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •