Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: Mjesecnica nakon poroda, kada?

  1. #51
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    nisam od onih sretnica kojima dođe nakon 17 mjeseci
    ovaj put se ne možeš žaliti

  2. #52
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj partyka prvotno napisa Vidi poruku
    ovaj put se ne možeš žaliti


    bome ne mogu više od 10 mjeseci mira

  3. #53
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Meni je došla nakon 6 mjeseci, nije da sam joj se obradovala
    A sad mi se i ciklus smanjio sa 28 na 26 dana

  4. #54
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Nakon 16 mj, vjerojatno jer je malena krenula u jaslice i naravno smanjio se broj podoja. Ciklus školski, 28 dana, nema bolova. Ajde, zadovoljna sam
    kako jest, kad je već morala doći..

  5. #55
    Platica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    82

    Početno

    Podizem temu curke. 14 mj.od poroda, jos mengu nisam dobila :D. Bila na pregledu sve ok jer bebac je veliki sisavac. Al zadnjih 10-tak dana bas osjecam jak pms, jajnici me bole i imam onaj bolni bljak osjecaj u stomaku, kao da cu dobit menzes a nista. Eto to me sad malo brine... imam sve simptome a nista se ne dogadja. Vasa iskustva?

  6. #56
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Doci ce, ne brini jer si bila kod dr.
    Kod mene je skroz drugacije: unazad 2 mjeseca dolazi svakih 16,17 dana. Sad kad je stigla, htjela sam ici gin.ali je otisao na odmor i nema ga.do polovine iduceg mjeseca. Vec me panika hvata. Bukvalno ne krvarim izmedu ciklusa 5 dana. Malenom je vise od 5,5 mjeseci i samo doji

  7. #57
    Platica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    82

    Početno

    Evo jucer dobila prvi menzes nakon poroda, tacno 2 godine od kako sam zatrudnila. I bas me boli i imam jace krvarenje nego prije, ne znam ni sama koliko sam ulozaka danas promijenila. Prije je trajao 3-4 dana uz jako malo krvarenja. Nadam se da je ovo obilato samo jer je prvi nakon poroda
    Inace nisam primjetila da bebo (16 i po mj.) ne zeli sikit, naprotiv, sisi danju, siki nocu...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Prva mjesečnica je bila nakon 22 mjeseca od poroda. No, moram priznati da sam tijekom svih navedenih mjeseci imala poprilično intenzivan PMS svaki mjesec, koji me čak pomalo izluđivao, a čak je i sisavac u te dane bio nekako nervozniji. Svaki mjesec PMS, a bez mjesečnice, tako da mi je čak i bilo drago kad sam je stvarno"dobila"!

  9. #59
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Imala sam i ja PMS barem 3 mjeseca prije nego sam dobila...dobila kad je mala imala 9mj. toliko obilnu da mi je željezo palo s 16 na 8 KOma...i sad su obilne ali uopće nisu bolne..o PMSu uopće ne želim pričati jer je prestrašan, nikad jači...

  10. #60
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    ajd da ne otvaram novu temu, mogu i ovdje...

    kod mene bi više bilo ciklus nakon poroda...

    ovako, prvu mjesečnicu nakon poroda sam dobila nakon 11 mjeseci...druga mi je kasnila 10 dana, dok su sljedeće 4 dolazile 30-32 dan ciklusa...eh od septembra-oktobra nemam pojma kad ću dobit...prvo se ciklus pomjerio na 25-28 dana, a onda i osjetim svaku ovulaciju...sluz se javi oko 9-10 dana ciklusa pa onda 2-3 dana od toga strašna bol u jajnicima...

    prije poroda ciklusi su bili na 32 dan redovni, bez da sam znala kad ovuliram...

    je l se to baš toliko premeti od poroda pa je ok, ili se trebam zabrinuti što se do sada nije uredovalo...inače još dojim, ali i napominjem da od rođenja N. nisam postigla punu proizvodnju pa je uz dojenje bilo i AD...

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Ja sam dobila za 5 mjeseci otprilike

  12. #62
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ma to je normalno kod vecine zena. Moja je frendica mengu dobila tek nakon 18 mjeseci i onda mengu svaka 2-3 mjeseca. Onda joj je menga bila redovna 3 mjeseca i ispalo da je ta tri mjeseca bila trudna i imala mengu...lol!
    Bolje i to nego kod mene, dosla nakon 3 mjeseca, bez obzira na to sto sam iskljucivo dojila, boljelo je kao da se poradjam, mlijeko mi bilo kiselo za vrijeme menge, pa me kcer grizla i pljuvala ga i tako svakih 28 dana...

  13. #63
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ja bi još o PMSu brbljala s vama...dakle, prije poroda samo nervoza i želja za slatkim, nakon poroda - mučnine, nervoza, tjeksoba, preznojavanja (valunzi) tj. udari toplo hladnog, čak pomalo i depresija, zadržavanje vode, zatvor,dekoncentracija,nezainteresiranost,blage vrtogalvice...ajme majko mila... i što je najgore počne cca 10ak dana prije mjesečnice i stvarno mi je loše

    Ima tko još slične simptome?
    Posljednje uređivanje od nanimira : 01.02.2015. at 20:10

  14. #64
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Znači yammy kad mi se ureduje mjesečnica da ja kupim test .

    Meni se čini da mi PMS počne odmah nakon mjesečnice ... I moj je drugačiji nakon poroda, puno sam osjetljivija, depresivnija i anksioznija. Nije mi ovako prije bilo. Možda se poslije drugog poroda vrati u normalu .

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Podižem!
    29.2.će bebo 14mj i još ni traga ni glasa. Za prva dva poroda se ne sjećam , ali nije ispod godine.

  16. #66
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Meni nije došla do jedno dva mjeseca nakon što sam sasvim prestala dojiti, što je skoro dvije godine od poroda. Ali meni je to bilo povezano s općenitim manjkom estrogena nakon poroda, koji mi je stvarao probleme i nakon prestanka dojenja, čak i kad mi se menstruacija vratila. Ja sam bila sasvim luda već od toga i rado bih da sam dobila menstruaciju i odmah nakon poroda, ako bi to značilo da mi se sve vratilo u ravnotežu.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Da li je tko imao slicnu situaciju sa precestim mjesecnicama poslije poroda a da jos dojite..Dobila sam ju nakon 6 mj.poslije poroda i prve dvije su ajmo reci bile normalne ali obilne jako,a od onda stalno dobivam ne prode ni 20-ak dana..jedan mj.sam imala dva puta po 8-9 dana a izmedu kad nisam imala bio je smedi iscjedak :/ Kazu mi da je to tako dok dojim ali da li je bas to normalno ili bi bio red da posjetim gin.

  18. #68
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Cure , ovako , cikimo vec godinu dana , M sam dobila prvi puta od poroda 1.5. Trajala je 4 dana. Danas je vec 3.6 i jos uvijek ju nemam. E sad da li je to normalno da ciklus jos nije redovit ili se trebam zabrinuti ? Jednom nam se omakao odnos bez zastite. Stvarno me frka , da pricekam jos koji dan ili da kupim test ?

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    Cure , ovako , cikimo vec godinu dana , M sam dobila prvi puta od poroda 1.5. Trajala je 4 dana. Danas je vec 3.6 i jos uvijek ju nemam. E sad da li je to normalno da ciklus jos nije redovit ili se trebam zabrinuti ? Jednom nam se omakao odnos bez zastite. Stvarno me frka , da pricekam jos koji dan ili da kupim test ?

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
    Dok dojiš velika je vjerojatnost da menstruacije ne budu redovite, ali uzmi test, nikad se ne zna. I razmisli o nekoj solidnoj zaštiti, posavjetuj se s ginekologom što bi ti najbolje odgovaralo.

  20. #70
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj mifija prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije došla do jedno dva mjeseca nakon što sam sasvim prestala dojiti, što je skoro dvije godine od poroda. Ali meni je to bilo povezano s općenitim manjkom estrogena nakon poroda, koji mi je stvarao probleme i nakon prestanka dojenja, čak i kad mi se menstruacija vratila. Ja sam bila sasvim luda već od toga i rado bih da sam dobila menstruaciju i odmah nakon poroda, ako bi to značilo da mi se sve vratilo u ravnotežu.
    Ja sam srecna jer sam dobila 6. meseci nakon 4. poroda jer se inace patim s manjkom estrogena i drago mi je da su mi jajnici proradili.

  21. #71
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Dobila sam 2 i pol mj nakon poroda. Od tad dobivam na cca 30-32 dana. Obilne i dugotrajne u odnosu na prije. PMS nisam imala ni prije ni sada. Dojim 3-4x po noći i 5-6x po danu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    prvi put nakon 7 mj drugi nakon 4 . oba puta dojila.

  23. #73
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Napravila sam test prekjucer , negativan je. A M jos nema. Vjerojatno je to tako dok se ciklusi ne ustale, ali ako ne dobijem za par dana idem kod ginica. Vec sam pricala s njim o kontracepciji , ali nisam pobornik nicega sto ima umjetnih hormona u sebi. Jednostavno - imam averziju prema tome i ne zelim to uzimati. Prije par god uzimala sam pilule , imala sam uzasne glavobolje , mucnine , debljala sam se.... Strasno. Trenutno smo na dobrom starom kondomu , a kad se ciklusi srede , pokusat cu sa prirodnom kontracepcijom. Znam da nije najpametnije rjesenje ali vidjet cemo kako ce funkcionirati.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  24. #74
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam dobila godinu i po nakon poroda. Mozda i nesto prije. Ciklusi mi nisu bili redoviti dok nisam prestala dojit jos 8-9 mjeseci kasnije. U medjuvremenu sam i zatrudnila (zadnji dan ciklusa po racunici od 28 dana), al ta trudnoca je nazalost jako rano zavrsila.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    M. stigla danas, 15mj i 10 dana nakon poroda. Bebač cica kao da neće nikad prestat . Osjetila sam ovulaciju i očekivala krvarenje.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Posle prvega poroda sem dobila po 6 mjesecih, sad kod druge bebe posle dvijeh mesecih još nema ništa.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Dobila mengu točno nakon tri mjeseca, a dojila i izdajala kao luda, ehhhh…baš sam se razočarala što je došla tako brzo:/

  28. #78
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Takve su sreće ili nesreće, zavisi o tebi

  29. #79
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    S prvim nakon 18mj., s drugim nakon god.dana, obojedojeni do 18mj. Nadam se da ce i s trecom bebom potrajati malo duže bez hehe

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •