Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 79

Tema: Mjesecnica nakon poroda, kada?

  1. #1
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno Mjesecnica nakon poroda, kada?

    Drage moje zanima me da li ste i nakon koliko vremena dobile mjesecnicu nakon poroda, naravno uz dojenje.
    Ja je jos niti nakon 7 mjeseci nemam i posto me pere pms vec 3 mjeseca moram priznati da ju zeljno iscekujem. Luda sam na slatko, pocela sam se i debljati i ako je uskoro ne dobijem... ni ovi kratki dani ne pomazu. Jos mi pada napamet a sto ako sam trudna, ali bih vajlda imala kakav osjecaj ili?

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam vec i test radila iako se pazimo tako da te razumijem...
    4 i pol mjeseca i jos nisam dobila, dojim. S prvim sam dobila nakon 3 mjeseca, samo toliko sam i dojila, nazalost.
    Svako malo imam osjecaj da cu dobit, zna me i trbuh boljet, zelja za slatkim, ludilo od hormona...ma pravi PMS. Al zasad nista...Sta se mene tice ne mora ni dolazit, ljepse mi je ovako

  3. #3
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ja za koji dan punim 14 mj. od poroda i nema je... Nije da mi fali Bila sam na gin. pregledu, eto baš danas i sve je u savršenom redu!

  4. #4
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    koksy evo bas si mi stavila bubu u uho, morati cu napraviti test da budem sigurna.
    Lotta 14 mjeseci? uf ako bi se ovako stalno osjećala ja bih ipak da mi dođe ranije, ne fali meni mejsecnica nego mi je dosta pms-a

  5. #5
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    evo jucer mi bas frendica kaze da jos nije dobila, mala ce joj 2 godine za koji dan.

    ja sam s dark side, prvi put nakon 2 mjeseca, drugi nakon 3, treci nakon 4

    rado bi da nije dosla, zelja mi je bila da je nema bar godinu dana jer dugo traje, krvarim obilno i ciklus mi je kratak, pa se samo nerviram

  6. #6
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    prvi put sam dobila nakon 11,5 mjeseci, a drugi put nakon 22,5. tako da nemaš brige

  7. #7
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    prvi put nakon 9 drugi put nakon 13 i pol mjeseci od poroda, oba puta dojila

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    352

    Početno

    Meni je stigla 20 mjeseci nakon poroda. Uz dojenje, naravno.

  9. #9
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Meni stigla nakon 10 mjeseci, a od tada sam ju u 14 mjeseci imala 4 ili 5 puta.. još uvijek nije redovita.. PMS-ovi mi traju užasno dugo i svaki put mislim da sam trudna.. evo sad sam u nekoj čudnoj fazi, odgađam kupnju testa, kao možda dođe za koji dan, a zapravo se osjećam baš trudno )

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Svaki put točno 28 dana nakon zadnjeg dojenja ( znači u drugoj djetetovoj godini).

  11. #11
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Ja sam dobila nakon 3 mj. Samo sam dojila!!!

  12. #12
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Evo 01.12. došla 1.menstruacija, znači 11 i pol mj. od poroda, dojim još uvijek, kako će biti dalje s tim ciklusima nemam pojma...

  13. #13
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ima cijeli topik o tome, u biti 2. ovo je drugi dio, koji ima 4 stranice http://forum.roda.hr/threads/21126-P...ruacija-2.-dio
    prebacite se tamo

    naći ćete utjehu i očaj
    mene utješilo da ima gorih od mene (a dobila sam nakon cca 3 mjeseca - isključivo dojenja svakih pola sata )
    a bacile su me u očaj one koje 2 godine žive bez tih problema. totalna nepravda

  14. #14
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Prvi put dobila nakon 18,5 mjeseci, drugi put nakon 17,5 mjeseci. Ne bih se bunila da je još malo pričekala.

  15. #15
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ajme, žene, ništa drugo nego BLAGO VAM SE. Ja isto isključivo dojim, a dobila sam nakon 6 tjedana i to već drugi put poplave koje traju danima. Prije su mi bile jako oskudne i trajale max 3 dana, a sada....

  16. #16
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    6 mj, i još je nema ...nadam se da je još bar toliko neće biti...

  17. #17
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    18 mjeseci nakon poroda. Baš sam se fino odmorila.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    20 mjeseci nakon poroda ni najmanje mi nije nedostajala. inače zdrava sam i sve je okej. dojimo još uvijek pa valjda zato nije dolazila tako dugo iako vidim da nema pravila

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj Vala3 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje zanima me da li ste i nakon koliko vremena dobile mjesecnicu nakon poroda, naravno uz dojenje.
    Ja je jos niti nakon 7 mjeseci nemam i posto me pere pms vec 3 mjeseca moram priznati da ju zeljno iscekujem. Luda sam na slatko, pocela sam se i debljati i ako je uskoro ne dobijem... ni ovi kratki dani ne pomazu. Jos mi pada napamet a sto ako sam trudna, ali bih vajlda imala kakav osjecaj ili?
    ako će te malo utješiti ja sam 1. mjesečnicu nakon poroda dobila nakon 19 mjeseci!!! mališa mi je bio i još je žestoki cicač i maternica mi je bila laktozna ko netom nakon poroda i nakon godine i pol...to me je definitivno štitilo od trudnoće...znači stvar je u tome da beba PUNO I INTENZIVNO SISA, a on praktično nije jeo hranu (vrrrlo malo) do 13tak mjeseci...
    ne vjerujem da se debljaš od nedostatka menstruacije- mada nije loše skoknut do ginekologa ili napraviti testić ne mora se osjećati neke simptome (prema iskustvu mojih cura koje su uz dojenje ostale trudne)
    Posljednje uređivanje od faith7 : 16.12.2011. at 12:59

  20. #20
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    hvala cure, nije da meni ona fali iako zapravo nikad nisam imala obilne i problematicne tako da nebi bio bed da i dodje, ali zato mi je pms uvijek bio opasan i naporan i trenutno dugotrajan pa se sve nadam...
    napraviti cu test jer do gin bih se nacekala, posto nije privatnik pa dok me naruči, i kad se sjetim to mi je zapravo bilo najgore u trudnoci, ti pregledi odnosno cekanje od 2 do 3 sata svaki put u čekaonici, uf kad se toga sjetim....

  21. #21
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj faith7 prvotno napisa Vidi poruku
    ako će te malo utješiti ja sam 1. mjesečnicu nakon poroda dobila nakon 19 mjeseci!!! mališa mi je bio i još je žestoki cicač i maternica mi je bila laktozna ko netom nakon poroda i nakon godine i pol...to me je definitivno štitilo od trudnoće...znači stvar je u tome da beba PUNO I INTENZIVNO SISA, a on praktično nije jeo hranu (vrrrlo malo) do 13tak mjeseci...
    ne vjerujem da se debljaš od nedostatka menstruacije- mada nije loše skoknut do ginekologa ili napraviti testić ne mora se osjećati neke simptome (prema iskustvu mojih cura koje su uz dojenje ostale trudne)
    u sisanju je stvar samo kod nekih. moja k. se nije skidala sa sise prvih godinu dana, a ja sam dobila nakon 3 mjeseca.

    frendica je imala tandem blizanki i starije kceri, prakticki 24/7 sisanje, pa je dobila nakon 7 tjedana od poroda.

    mislim da to vise ovisi o sreci

  22. #22
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    u sisanju je stvar samo kod nekih. moja k. se nije skidala sa sise prvih godinu dana, a ja sam dobila nakon 3 mjeseca.

    frendica je imala tandem blizanki i starije kceri, prakticki 24/7 sisanje, pa je dobila nakon 7 tjedana od poroda.

    mislim da to vise ovisi o sreci
    ajme, opet si tu


    slažem se s tobom u potpunosti. Kad ćeš dobiti mjesečnicu nakon poroda ne ovisi o tome koliko dojiš, jer bih i ja, po tome, dobila nakon puuuuuuuuuno mjeseci, a ne nakon 3
    i to isključivog dojenja, 35 puta dnevno, nespavanja noću itd.

    nisam od onih sretnica kojima dođe nakon 17 mjeseci

  23. #23
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    da 17, nekima i nakon 30

  24. #24
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a jeli ikome dosla i trajala samo 1 dan?neznam mogu li to uopce nazvat mjesecnicom ali tako mi je bilo...bolili su me jajnici i onda sam 1 dan malo krvarila tamno,ono ko zadnji dan....a nisam znala da tako dugo prodje dok se ne ustale,citam da bi neke dobile pa ne bi imale po 2-3 mj pa onda opet...

  25. #25
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Dobila ju odmah drugi mjesec nakon poroda ( carski ), a krajem mjeseca punimo 2 godine i jos uvijek dojimo. Ja bih rado da nije dolazila koji mjesec, jer ovaj moj nije bas pri sebi kad trebam dobit, izgleda da i njega pere PMS, pa se nasisava ko blesav.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    46

    Početno

    6 i pol mjeseci nakon poroda, dojimo..... Nije mi falila!!!! Jedino pozitivno je to kaj me nije boljelo, a imala sam tako bolne menge da sam prvi dan hodala četveronoške i vikala ko da rađam!!!!

  27. #27
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    18 mj bez

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    u sisanju je stvar samo kod nekih. moja k. se nije skidala sa sise prvih godinu dana, a ja sam dobila nakon 3 mjeseca.

    frendica je imala tandem blizanki i starije kceri, prakticki 24/7 sisanje, pa je dobila nakon 7 tjedana od poroda.

    mislim da to vise ovisi o sreci

    vidiš vidiš- zanimljivo....ovo za sikanje mi je btw rekla moja dr, nakon pregleda, nekih godine dana neimanja mens. jer da "maternica vam je potpuno laktozna- kao netom nakon poroda. od tolikog dojenja"...reče ona meni

  29. #29
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    ja sam dobila 6.tjedan nakon poroda,isto dojim, pa sam bila skroz zbunjena,zar ne bi trebalo to još malo pričekati?istina, dosta slabo sam krvarila,pa čak nisam ni bila sigurna jel je ili ne,prošlo za 4 dana... evo sad čekam ovaj mjesec da vidim hoće se ponoviti.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Uz intenzivno dojenje dobila 11 mj.nakon poroda.

  31. #31
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    16 mjeseci i još ništa, ali dojenje bezbroj puta danu i noću....

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    49

    Početno

    6 i pol mjeseci nakon poroda, a malac je samo dojio jer je bio veliki odbijač dohrane.

  33. #33
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Prvi put nakon 5 tjedana, drugi put nakon 6 tjedana. Prvo dijete dojeno do 9 mjeseci, drugo do godinu i pol.

  34. #34
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    nakom 25 i po meseci drugi put, posle prvog poroda nakon 23

  35. #35
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kole blago ti se

    iako, da je proslo tolko vremena ne bi sad imala ksjuleta

  36. #36
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    I prvo i drugo dijete intezivno dojila a mengu dobila nakon 6 tjedana-šugava sreća
    Posljednje uređivanje od bodo : 18.01.2012. at 22:08

  37. #37
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    prvi put nakon godinu i pol, drugi put nešto ispod godinu dana. koristila sam kontracepciju , ali sam se ipak testirala svakih par mjeseci (malo suludo?).

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Dobila sam je nakon 3 mjeseca od poroda, dojila sam isključivo 6 mjeseci, a do 13 mjeseci uz dohranu. Čudim se ovim silnim mjesecima koji prođu ostalim curama dok ne dobiju.

  39. #39
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    dobila mengu 21mj nakon poroda.
    uopće mi nije falila :D

  40. #40
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja dobila nakon 6 mj. i to tako obilnu da sam krvarila vise nego nakon poroda. Prestrasno! Nadam se da je samo ta prva bila takva.

  41. #41
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    jel moguće nakon poroda dobiti mjesečnicu, pa onda neko vrijeme ne?prije sam uvijek imala redovite cikluse. već sam pisala da sam dobila "nešto" mjesec i po poslije poroda i onda ništa.mislim,jel normalno tako za vrijeme dojenja?

  42. #42
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    prvi put 23 mjeseca, za sad 17 mjeseci i jos nista.

  43. #43
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    jel moguće nakon poroda dobiti mjesečnicu, pa onda neko vrijeme ne?prije sam uvijek imala redovite cikluse. već sam pisala da sam dobila "nešto" mjesec i po poslije poroda i onda ništa.mislim,jel normalno tako za vrijeme dojenja?
    Mislim da je normalno. Ja sam ju dobila 10 mjeseci od poroda, a nakon toga svaka 2-3 mjeseca.

  44. #44
    paulina55 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    79

    Početno

    dobila sam 2 mj nakon poroda uz dojenje, kratko je trajala 2-3 dana, pa onda za 15 dana opet i treći puta sam dobila u normanlnom razmaku i trajale je 5 dana. I dalje dojim i dalje imam uredno mengu! Super ha!?

  45. #45
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    ma meni je ovo koma, ja volim neki red po tom pitanju,a i ovako imam osjećaj da sam non stop u pms-u, hormoni luduju
    a drugi nedostatak- strah od trudnoće

  46. #46
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Nakon prvoga poroda dobila sam nakon godinu dana.
    Nakon drugog poroda još je nisam dobila (isključivo dojim na zahtjev) i nadam se da neće tako skoro doći.

  47. #47
    Askia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    8

    Početno

    točno nakon 2 miseca... uz dojenje naravno.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj bodo prvotno napisa Vidi poruku
    I prvo i drugo dijete intezivno dojila a mengu dobila nakon 6 tjedana-šugava sreća
    A ja ravno nakon 30 dana. Koma...

  49. #49
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    9 mjeseci nakon poroda

  50. #50
    LaLzag avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    13

    Početno

    6 tjedana nakon poroda :s

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •