Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 313

Tema: Panično se bojim cijepiti dijete

  1. #51
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zanimljivo
    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    A za karcinome i druge autoimune bolesti nisam nikada našao dokaz da se iole povezuju sa cijepljenjem
    ...
    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Dadica, jedna lasta ne čini proljeće.
    Prvo nikad čuo, a onda jedna lasta - pa koliko lasta ti treba? Časkom ti nafatam desetine ovakvih lasta.

    Temeljem samo jednog krepanog labuda ste dali podaviti desetine tisuća (nevinih) kokoši po Hrvatskoj i to u pratnji specijalaca s pancirkama i mitraljezima. Valjda da ih lude kokoši ne iskljucaju na smrt?!

    Po tom istom ključu se cijelo vrijeme vozi slalom oko istine ne bi li se pod svaku cijenu održala svetost cjepiva. Jadno.

  2. #52
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Zelim Blizance prvotno napisa Vidi poruku
    Uostalom, ja sam nekako ovu temu shvatila kao temu podrske za majku koja ne zeli cijepiti, te savjete kako to izbjeci a ipak upisati dijete u vrtic, kako izaci na kraj sa zakonom i sta sve moze ocekivati.
    Ne, majka ne traži podršku za necijepljenje, nego traži da joj se pomogne u nastojanju da se ne treba bojati cijepljenja.

    Jer, tko bi dao ikome podršku da ne cijepi dijete. I da dijete kasnije oboli, pa mama na tog nekog svali krivnju. Preteška odluka samo radi podrške.

  3. #53
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo
    ...

    Prvo nikad čuo, a onda jedna lasta - pa koliko lasta ti treba?
    Da čitaš pažljivo, poštedio bi nas obojicu nekoliko postova.
    Članci postoje i naravno da za njih znam. (zahvalan sam ti na nekoliko njih, jer da mi nisi ukazao na njih, ne bih vjerojatno na njih naišao)
    Ali rekoh da nikad nisam čuo za "dokaze", jer sve te laste koje bi ti pohvatao su jako, jako sitne.
    Posljednje uređivanje od mujica : 22.12.2011. at 22:02

  4. #54
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Slobodno se izvlači.
    Ti kažeš nema dokaza, ja ti sasvim slučajnim odabirom kr'nem BMJ članak, a ti na to da hvatam sitne laste. Tvoja prva reakcija je bila da laste ne postoje.

    I onda očekuješ da ti povjerujem da postoji svinjska gripa ili da ne postoje nuspojave cijepljenja. Rekao bih da imaš nerealna očekivanja.

  5. #55
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I da dijete kasnije oboli, pa mama na tog nekog svali krivnju.
    Uz veliki napor ne mogu se sjetiti niti jednog primjera koji bi se našao uz bok nečeg ovako dubokog ... i potpuno promašenog.
    A! Sjetio sam se - onaj par u Njemačkoj koji se žalio da nakon više godina braka ne mogu imati djece pa im je savjetnik objasnio da bi se trebali početi seksati. To se kvalificira.

  6. #56
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Davore

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Koliko mi se cini, zena je vec nekoliko puta uspjesno izbjegla i sad ne bi ni razmisljala o tom postupku da ima para da upise dijete u privatni vrtic i sad ju je strah da ce zbog tog necijepljenja ostati bez mjesta u drzavnom vrticu, koji joj je jedina opcija, a to si ne moze dopustiti s obzirom na okolnosti.

    To potvrdjuje i njena reakcija na prijasnje cijepljenje djece.

    Kako god okrenes, sve dok postoje savremene i napredne zemlje u kojima je cijepljenje stvar izbora i odluke roditelja, ja cu se zalagati za takvu mogucnost i smatrati ovaj pritisak kod nas i primoravanje na razne nacine terorom i ucjenom.

    Niko ti nista ne garantuje u bilo kojem slucaju, cijepio ili ne, kao i u bilo kojem medicinskom postupku nad tobom ili tvojim djetetom, za sve ti sam moras odluciti i potpisati i onda sto ne dozvoliti da roditelj odluci i o ovome, jer na kraju odgovornost spada samo na njega.

    Garancije nema, ni s jedne ni s druge strane, pa nek se roditelji informisu i odluce. Po mom licnom izboru je previse stvari kontra vakcine, od samog nacina na koji vakcina treba djelovati, pa preko sastava, kombinacija virusa u vakcinama, nuspojava, do stava medicinskog osoblja kad trazis informacije...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Ovo gore bi odgovor na Betin post, zaboravila sam kvotati.

  9. #59
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Bebačić ima manje od 4 mjeseca. Mrvica mala!

  10. #60
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Slobodno se izvlači.
    1.... Ti kažeš nema dokaza, ja ti sasvim slučajnim odabirom kr'nem BMJ članak, a ti na to da hvatam sitne laste. Tvoja prva reakcija je bila da laste ne postoje.

    2.... I onda očekuješ da ti povjerujem da postoji svinjska gripa ili da ne postoje nuspojave cijepljenja. Rekao bih da imaš nerealna očekivanja.
    1.... Ne truckaj, dadica. U tom jakom članku opisuju jednog pacijenta koji je obolio od poliartritisa i to slučajno nakon cijepljenja, a ne prije cijepljenja kao večina ostalih pacijenata s tom bolešću. Jaki dokazi. Zar si ti nakon tolikih godina bavljenja tom tematikom stvarno još uvijek toliko neupućen, da takve prikaze slučaja smatraš dokazom?

    2... od tebe ne očekujem više ništa. Izgubio sam svaku nadu

  11. #61
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Inaće, kad ti se već tako jako sviđe taj članak, jesi li pročitao ovu rečenicu?

    A serum sickness-like illness due to circulating immune complexes occurs in 10-20% of patients with acute hepatitis B infection
    To je kudikamo veći zdravstveni problem nego to što je jedna osoba imala bolest uzrokovanu cirkulirajućim imunokompleksima, sasvim slučajno baš nakon cijepljenja.

  12. #62
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Šteta što djeca od ove jako dobre vijesti nemaju koristi.

    Malo sam potražio ima li još dokumentiranih slučajeva jednog ovako specifičnog stanja i ima. Sam si potraži članke ako te uopće zanimaju.

  13. #63
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Uopće nema smisla s tobom diskutirati. Imaš posve drukčije poimanje dokaza od mojeg poimanja dokaza.
    Kao da govorimo različitim jezicima.
    Korisdtimo iste izraze, a potpuno različite stvari pod njima podrazumijevamo.
    Prikazi slučajeva jednostavno ne mogu koristiti za ikakvo zaključivanje o uzročno-posljedičnoj povezanosti, a kamo li za dokazivanje te povezanosti.
    Možda mogu u informatici, to ne znam - ali u medicini ne mogu.
    Nego odakle tebi potreba toliko puno se baviti s nečime što uopće ne razumiješ?

  14. #64
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Rivendell, pročitaj ovo ako želiš, jedna stranica. Možda ti bude lakše odlučiti.

    http://cudaprirode.com/portal/iu/325...-o-cijepljenju

  15. #65
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    taman sam se malo počela hladiti, da bi za Božić došli kod staraca od MM i započnemo među ostalima i ovu temu, na što mi njegov očuh koji se cijeli život muči s dijabetesom reče da su njemu rekli kako mu je to najvjerojatnije od cjepiva...

    još jedan plus na protiv strani. I sigurno ne mislim na nekoga ovim putem prebacivati odluku ili krivnju o cijepljenju.

    I ako netko ima savjet kako dobiti potvrdu od pedijatra za vrtić bez cijepljenja neka podijeli....

  16. #66
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pa, onda pročitaš nešto ovakvo, pa ćeš se možda opet prikloniti cijepljenju...


    Darko Richter, dr. med.
    18.03.2010. 23:00

    Cijepljenje i dijabetes tipa 1 nemaju veze. Neki su pokušali nametnuti tu tezu, ali je ispalo da uz to žele prodati neke patente za pokuse na životinjama pomoću kojih su to, navodno, dokazali. A i kada su ti patenti otkupljeni, da bi se ponavljanjem pokusa teze potvrdile, ili opovrgnule, one su bile opovrgnute. A sav je interes nekoga da nešto dokaže, i da postane slavan (i bogat). ali, kada ne ide, ne ide. Tako da radi toga ne morate brinuti.
    Sklonost autoimunosti nije posljedica cijepljenja. Vaš se dijabetes supklinički valjao puno prije prvog cijepljenja, a antitireoidna protutijela su slučajno otkrivena, jer, nemate niti laboratorijsku a kamo li kliničku značajku bolesti štitnjače. S tim protutijelima, međutim, imate veći rizik dobiti hipotireozu. I to je sve. Ja bih se i dalje cijepio protiv onoga što mi je indicirano za cijepljenje, jer, dobijem li pravu bolest, tek onda, po vašim teorijama, mogu nadrapati glede dijabetesa, tireoiditisa i ostalih autoimunih bolesti.

  17. #67
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Znači priklanjaš se definitivno Richteru i sličnim pro-cjepiteljskim ekstremistima? Ja bih ipak između dva zla birao Kaića - barem povremeno kaže neku suvislu. A i nekako mi se doima ljudskije.

  18. #68
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne, ne priklanjam se, samo da pokažem da ima različitih mišljenja i da ne možemo nakon jednog (ma čije to mišljenje bilo), odmah stvoriti zaključak.

    Imamo glavu s kojom mislimo i odlučujemo. A ne slušajući samo jednu stranu.
    OK?

  19. #69
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    A ja sam danas pronašao dokaz da je voda inteligentna.
    Na Nivea sunny melon & oil gelu za tuširanje piše: HYDRA IQ.
    To je dokaz!

    Sretan Božić svima, pa i dadici.

  20. #70
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nešto kao homeopatska lobotomija? Baš si hrabar

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    I ako netko ima savjet kako dobiti potvrdu od pedijatra za vrtić bez cijepljenja neka podijeli....
    Pedijatar ti može na potvrdi napisati da je sistematski pregled obavio i napomenuti da dijete nije cijepljeno.

  22. #72
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mislim da ti niti jedan pedijatar ne smije dati potvrdu da je dijete cijepljeno ako nije- pa zamsili da da dijete dobije upravo tu bolest, a nitko ni ne posumnja jer lijepo vidi u kartonu da je dijete zaštićeno. Tko bi normalan tako nešto riskirao i zašto.

  23. #73
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    može li mi dati potvrdu da nije cijepljeno zbog neke alergije ili nešto takvo... Postoji li neka shema da se ne možemo cijepiti zbog vjerskih uvjerenja?

  24. #74
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A bolesti protiv kojih se cijepi, toga se ne bojiš?

  25. #75
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    može li mi dati potvrdu da nije cijepljeno zbog neke alergije ili nešto takvo... Postoji li neka shema da se ne možemo cijepiti zbog vjerskih uvjerenja?
    Može lagati.
    Ako želi.

  26. #76
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A bolesti protiv kojih se cijepi, toga se ne bojiš?

    Potpisujem od riječi do riječi. Ali tolike sam to već pitala da mi se više ne da. Čudi me da roditelji koji ne žele cijepiti uopće ne uzimaju u obzir bolesti. Ni njihove posljedice. Nevjerojatno.

  27. #77
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Pa realno gledajući, ako su svi ostali cijepljeni i ako je cjepivo 100% učinkovito, dijete mi se nema od koga zaraziti

  28. #78
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Pa realno gledajući, ako su svi ostali cijepljeni i ako je cjepivo 100% učinkovito, dijete mi se nema od koga zaraziti
    Od tetanusa i hripavca uvijek može jer oni ne spadaju u ove kombinacije .

  29. #79
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Isuse koliko nebuloza u zadnjih nekoliko postova

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A bolesti protiv kojih se cijepi, toga se ne bojiš?
    A kojih to?
    Eno ti živ mujica koji je lijepo pojasnio da ih je sve istrijebio. Pročitaj si izvještaj o nuspojavama cijepljenja u kojem je zorno prikazan pobol pa reci od čega te to prolaze žmarci.

    Pucanje ćorcima, zastrašivanje bez osnove, trkeljanje bez osjećaja za red veličine itd.
    Jadno.

  30. #80
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Pa realno gledajući, ako su svi ostali cijepljeni i ako je cjepivo 100% učinkovito, dijete mi se nema od koga zaraziti


    Ovo je sarkastično rečeno, zar ne?
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 27.12.2011. at 21:32

  31. #81
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    može li mi dati potvrdu da nije cijepljeno zbog neke alergije ili nešto takvo... Postoji li neka shema da se ne možemo cijepiti zbog vjerskih uvjerenja?
    A zbog ovoga ljude koj iimaju ozbiljne probleme s alergijama doktori tretiraju kao necijepiše iz uvjerenja. Ne peče te savijest da bi se neko dijete koje ima alergije moglo biti podvrgnuto nekom postupku koje je za njega opasno je procjenu zamagljuju lažni alergičari? Kad svi viču "vuk!" kako bi dr mogao razlikovati kome kako pristupiti?

  32. #82
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Pa realno gledajući, ako su svi ostali cijepljeni i ako je cjepivo 100% učinkovito, dijete mi se nema od koga zaraziti
    Pa da, super.

  33. #83
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    pikula, aj da te podsjetim na tvoju izjavu od prije par postova:
    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    ...zamsili da da dijete dobije upravo tu bolest, a nitko ni ne posumnja jer lijepo vidi u kartonu da je dijete zaštićeno...
    Rekao bih da imaš ozbiljnih problema s poimanjem savjesti, jer ti očito služi samo u svrhu moralne ucjene. Liječnici nisu potpuni kreteni da ne posumnjaju u bolest kad ju vide, a ni cjepiva nisu bez mane.
    Ucjena nije argument.

  34. #84
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Pa realno gledajući, ako su svi ostali cijepljeni i ako je cjepivo 100% učinkovito, dijete mi se nema od koga zaraziti
    Ovo je jedan od češćih "argumenata" provokatora iz pro-tabora i nije dobro nasjedati na takvu retoriku. Ista ta ekipa se diči i "argumentom" da će necijepljeni donijeti bolest cijepljenima. Obje ideje su potpuno promašene i najbolje ih se kloniti. Nemaju uporišta u stvarnosti i spadaju u domenu dječjih prepucavanja tipa: "Reci osam!" - "Osam." - "Nos ti posran!"
    Besmisleno i nepotrebno.
    Netko odlučan u namjeri da ne cijepi svoje dijete ovo sasvim sigurno neće prihvatiti kao dobar razlog.

  35. #85
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    može li mi dati potvrdu da nije cijepljeno zbog neke alergije ili nešto takvo... Postoji li neka shema da se ne možemo cijepiti zbog vjerskih uvjerenja?
    nadam se da se šališ
    jer ako ne, tražiš od liječnika da falsificira medicinsku dokumentaciju

    ako si odlučila ne cijepiti onda budi faca
    donesi odluku i stani iza nje
    i reci ja ne želim cijepiti dijete
    ne traži od drugih da lažu za tebe

  36. #86
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Ne razumijem, ako se tako panično bojiš cijepiti dijete, onda ga nemoj cijepiti.
    I potpisujem aleks za falsificiranje medicinske dokumentacije, nadam se da je ipak sarkastično, ne ozbiljno.

  37. #87
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    OK, kontekst je postavljen tako da Rivendell grčevito pokušava pronaći metodu za ne-cijepiti dijete, ali neka od pitanja isto tako mogu biti potpuno utemeljena. Nisam zapazio da je itko od upućenih pojasnio da stvarno postoje zdravstveni razlozi za ne-cijepljenje i da za takve razloge nitko ne treba lagati ili činiti išta nemoralno. Tko ne vjeruje neka si škicne Narodne Novine.

    S druge strane, volio bih vidjeti jednog jedinog pripadnika pro-klike koji takve zdravstvene razloge priznaje.

  38. #88
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Grčevito pronalaženje metode ne opravdava ideju o lažiranju medicinske dokumentacije. A vjerojatno sam propustila pročitati kakav zdravstveni razlog ima dijete pokretačice topica da može izbjeći cijepljenje.

  39. #89
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa ako postoje zdravstveni razlozi neka ih iskoristi (ali ja sam shvatila da je dijete, hvala Bogu, apsolutno zdravo, ako nije bilo kod pedijatra prva 2-3 mjeseca)

    ne kužim Davore što hoćeš reći
    ako netko ima opravdane razloge zašto ih Rivandel ne bi iskoristila mada ih ona odnosno njeno dijete nema?
    ako samohrani roditelj ima neke olakšice hoću li ja tražiti od službenika da mi upišu da sam samohrana da bi ostvarila te olakšice, tražiti potvrdu sa sam, ne daj Bože, 100% invalid da ostvarim neke olakšice samo zato jer to invalidne osobe mogu ostvariti?

  40. #90
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Primjeri sa samohranima i invalidima su ti malkicu tanki jer se radi o statusima koje je stalno potrebno nekome dokazivati. Barem jednom godišnje za svaku olakšicu posebno. Otprilike kao kriminalci na uvjetnoj slobodi. Nekoga je valjda frka da će kome narasti noga ili oko.

    Pitam se na što me to podsjeća

  41. #91
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    OK, kontekst je postavljen tako da Rivendell grčevito pokušava pronaći metodu za ne-cijepiti dijete, ali neka od pitanja isto tako mogu biti potpuno utemeljena. Nisam zapazio da je itko od upućenih pojasnio da stvarno postoje zdravstveni razlozi za ne-cijepljenje i da za takve razloge nitko ne treba lagati ili činiti išta nemoralno. Tko ne vjeruje neka si škicne Narodne Novine.

    S druge strane, volio bih vidjeti jednog jedinog pripadnika pro-klike koji takve zdravstvene razloge priznaje.
    Kaj je tebi Davore? Zar misliš da si ti otkrio da postoje kontraindikacije za cijepljenje i da "pro-klika" ne priznaje kontraindikacije za cijepljenje? Ne budi smiješan.
    Pa upravo "pro-klika" je ustanovila kontraindikacije za cijepljenje, a ne ovakvi poput tebe.

    A panični strah od cijepljenja, kakav Rivendell opisuje nije trajna kontraindikacija za cijepljenje. Ja bih ga, doduše, smatrao privremenom kontraindikacijom. Dok žena ne dođe k sebi.

    Jer uskratiti djetetu zaštitu zbog njezine fobije je nepošteno prema djetetu. A s druge strane, cijepiti dijete dok je ona u takvom stanju, je opasno jer njezin strah prenesen na dijete može "uzrokovati" nuspojave.

  42. #92
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Isuse koliko nebuloza u zadnjih nekoliko postova

    A kojih to?
    Eno ti živ mujica koji je lijepo pojasnio da ih je sve istrijebio. Pročitaj si izvještaj o nuspojavama cijepljenja u kojem je zorno prikazan pobol pa reci od čega te to prolaze žmarci.

    Pucanje ćorcima, zastrašivanje bez osnove, trkeljanje bez osjećaja za red veličine itd.
    Jadno.
    Joj, Davore, to da su cijepljenjem bolesti eliminirane ili značajno reducirane ne isključuje opasnost od bolesti za necijepljene.
    Te dvije činjenice nisu ni u kakvoj kontradikciji.

    Koliko god to tebi čudno zvučalo, istina je da nekih bolesti (npr. polija, difterije, tuberkuloznog meningitisa djece) više nema u rvata i istina je da ih necijepljeni mogu dobiti.

    Jer uvijek postoji mogućnost unosa iz inozemstva bolesti koje su kod nas eliminirane. Npr. 2004. godine je nakon unosa ospica iz Francuske, u RH oboljelo pedesetak osoba i jedna (necijepljena) je umrla. Za dobiti tuberkulozni meningitis, dijete ne mora nikamo putovati. Dovoljno je da u bude u bliskom kontaktu s dičnim hrvatom koji ne zna da ima plućnu tuberkulozu.
    A bolesti koje nisu eliminirane, već su reducirane, poput hripavca, su trajna prijetnja za necijepljenu djecu. I svake godine od hripavca oboli nekoliko desetaka necijepljene djece. To je puno bolje nego nekoliko tisuća, kao nekada, ali ne razumijem zašto bi netko namjerno dijete ostavio nezaštićeno, da bude jedno od tih nekoliko desetaka koji će oboljeti.

    Na žalost, sve dok te bolesti postoje bilo gdje u svijetu, treba se trajno održavati vrlo visoke cjepne obuhvate da bi se na razini populacije zadržalo povoljno stanje kakvo imamo.
    Istina da u takvom okruženju i necijepljeni profitiraju, jer je puno manja šansa da obole. Jer ako su svi oko njih cijepljeni, sporadični unos bolesti izvana neće dovesti do ozbiljnije epidemije. Ali ako dođe do unosa, a svako malo netko nešto donese, upravo ti necijepljeni će nepotrebno oboljeti. Da, da... i po koji cijepljeni, kojeg cijepljenje nije adekvatno zaštitilo.

    A akotakvih necijepljenih bude dovoljno velik broj, sve što je postignuto na suzbijanju bolesti protiv kojih se cijepi će lijepo otići vrit i imat ćemo trajnu cirkulaciju svih tih bolesti na koje smo sada praktički zaboravili.

  43. #93
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ne ide ti spin i gotovo.

    Onaj dio "dok žena ne dođe sebi" su već i brojni drugi prepoznali kao medicinski fašizam. Uzalud računaš da ćeš nekome takvim stavom, a bez primjene okrutnog nasilja, promijeniti stav.

    Ovaj umrli od ospica je bio odrasli i pao je kao žrtva iatrogene epidemije ospica? Vidiš kako se kule od karata fino sruše kad znaš i kontekst događaja, a ne samo selektirane mrvice. Tako ste lešinarili i "svinjsku gripu" jel' da? Ovo ti nije prvi put da prodaješ podvalu s iatrogenim epidemijama među odraslima. Zastrašivanje, zastrašivanje, zastrašivanje i još zastrašivanja.

    O adekvatnoj zaštiti si lijepo i sam napisao: ne postoji. Cirkulaciju bolesti cjepiva nisu ni poremetila. Radi se o sasvim drugim faktorima.

    Dobro si skužio da sam za tvoju retoriku izgubljen slučaj.

  44. #94
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Pa realno gledajući, ako su svi ostali cijepljeni i ako je cjepivo 100% učinkovito, dijete mi se nema od koga zaraziti
    Ponovo citiram isti post jer se Rivendell nije opet javila, pa pomišljam da ona stvarno misli da realno gleda kad ovo napiše. A od realnoga je daleko da dalje ne može biti.

    Ako ti se da, pročitaj što mujica piše, to je realno. (Davora preskoči, ako ti se da.)

  45. #95
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Netko odlučan u namjeri da ne cijepi svoje dijete ovo sasvim sigurno neće prihvatiti kao dobar razlog.
    ne, upravo obratno.
    sve sam više uvjerena da je upravo ovo debeli razlog odlučnosti necjepiša. koliko god to provokatorski zvučalo. to je nešto što jednostavno jedan roditelj ne može zanemariti. i točka.
    i sve sam više uvjerena da ti isti necjepiše da moraju sutra otputovati u npr. afriku da bi se odmah cjepili i s obaveznim i s neobaveznim cjepivima da zaštite i sebe i svoje dijete, bez obzira na moguće nuspojave cjepiva.
    rivendell, jel bi te onda bilo panično strah cjepiti svoje dijete protiv žute groznice npr?

  46. #96
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Trkeljaš bez veze i ne poznaješ necjepiše. Ostatak svijeta se ne vlada prema tvojim zamislima nego sasvim drukčije.

  47. #97
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ponovo citiram isti post jer se Rivendell nije opet javila...
    ...što je nevjerojatan propust jer si ti nekakva posebna veličina i ostatak svijeta, slično kao i cvijeti, mora u nevjerojatno kratkom roku trzati na tvoje hirove

  48. #98
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    U kojem si ti zločestom znaku rođen?

  49. #99
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Trkeljaš bez veze i ne poznaješ necjepiše. Ostatak svijeta se ne vlada prema tvojim zamislima nego sasvim drukčije.
    nek se jedan roditelj javi koji putuje u zemlju gdje je žarište neke bolesti za koju postoji cjepivo, a koji će isto odbiti radi straha od nuspojava, neučinkovitosti we. evo, ne znam dječja paraliza, npr. gdje se ono pojavljuje još, u nigeriji?
    da sutra moraš tamo s obitelji, što bi?

  50. #100
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Trkeljaš bez veze i ne poznaješ necjepiše. Ostatak svijeta se ne vlada prema tvojim zamislima nego sasvim drukčije.
    Onda lijepo objasni, nama neupućenima, kako se to vlada ostatak svijeta, bez vrijeđanja. Valjda si to u stanju učiniti. Ili?

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •