Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Heparin nakon poroda - koliko dugo ste ga jos uzimali?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno Heparin nakon poroda - koliko dugo ste ga jos uzimali?

    Znam da o heparinu ima ova tema gdje sam mogla postaviti svoje pitanje. Ipak, ono mi se cini dovoljno konkretnim i razlicitim od pitanja koja se postavljaju na linkanoj temi pa mislim da ce biti korisno budemo li imali odgovore na to pitanje na jednom mjestu.

    Ako sam dobro registrirala i upamtila onda znam da su neke uzimale heparin jos 6 tjedana nakon poroda, a neke samo 10 dana.

    Obzirom da sam ja na heparinu u trudnoci ponajvise zahvaljujuci svojoj inicijativi i da bas i nemam doktora koji tu moju terapiju strucno vodi, tako cu sigurno i odluku o tome kada prestati s heparinom morati donijeti sama. Zato bi mi puno znacilo vase iskustvo.

    Koliko dugo ste vi jos bili na heparinu nakon poroda? I tko vam je tako savjetovao? Hvala na svakom odgovoru!

  2. #2
    Miki76 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    586

    Početno

    Aurora*, meni je bolničko Povjerenstvo za lijekove još na početku trudnoće odobrilo terapiju fragminom do 6. tjedna iza poroda. Ne znam da li će mi nakon poroda raditi najsvježije nalaze pa eventualno korigirati Odluku ovisno o trenutnom stanju, no za sad je ovako kako mi piše.

    PS: Sjetim se često tebe i tvoje bebačice ovih dana i kako vam se opako bliži dan D. Želim vam što ljepši susret i nemoj nas zaboraviti obavijestiti o dolasku princeze.

  3. #3
    Miki76 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    586

    Početno

    A Povjerenstvo je Odluku donijelo na osnovu moje povijesti bolesti i nalaza koje im je na početku trudnoće poslao moj doktor koji mi prati trudnoću, a u svrhu dobivanja lijekova preko bolnice.

  4. #4
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Aurora - ne bi bilo loše da se obratiš za mišljenje dr. Đelmišu u njegovoj privatnoj ambulanti Pronatal

    http://www.pronatal.hr/djelatnici.htm

    To neka ti bude prvi korak, a dalje se možeš s njim dogovoriti o preuzimanju heparina preko Petrove te dolaska na njegov odjel i poroda tamo. Ima jedna forumašica dobro iskustvo upravo na takav način.

  5. #5
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Sorry ne da mi uredit poruku pa dodajem još nešto - vidjela sam da si iz Rijeke. Ako je dolazak u ZG nemoguć probaj pronaći hematologa s riječkog KBC-a i pitati ga za mišljenje. U svakom slučaju odluka o dužini terapije heparinom trebala bi doći od stručnjaka

  6. #6
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ja sam heparin (Clexan 0,4) koristila još dva tjedna tj 14 dana nakon poroda na preporuku dr. Đelmiša...on mi je vodio cijelu trudnoću
    koliko sam čula svim svojim pacijenticama to savjetuje...kaže da je to dovoljno

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Hvala vam na odgovorima. Pomogli su mi utoliko da cu se po svoj prilici barem 14 dana nakon poroda jos bockati, a za to vrijeme mozda dodjem jos do koje informacije tj. preporuke treba li i sta duze od toga. Nadam se da ce mi i u rodilistu takodjer savjetovati nesto u vezi toga...

    Takodjer se nadam da ce se jos tko javiti ovdje, to bi mi dodatno pomoglo.

  8. #8
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    meni su u st rodilištu doktori koji btw nisu priznavali moju dijagnozu jer nisam bila u hematologa rekli OBAVEZNO 6 tjedana nakon poroda.
    kad ti je termin?
    sretno!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Pinky tako mi je drago sto si se i ti javila! Znaci stvarno ima sanse da mi u rodilistu budu rekli kakva je njihova preporuka. Nego, jesi li onda i dalje dobivala injekcije od bolnice ili si ih svejedno morala kupovati sama?

    Termin mi je 4.1. Jos SAMO 15 dana (valjda nece jos i prije)! Frka mi totalna...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    koliko mi je poznato, ako je odobren heparin preko bolnice, onda ti to vrijedi do 6 tjedana iza poroda i cijelo to vrijeme ga nabavljaš kao i u trudnoći
    ja sam se toliko bockala, ali dr R. je isto zagovornik da je dovoljno 2 tjedna iza poroda

  11. #11
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Aurora*, ja sama kupujem fragmine. To je dogovor između mene i mog mpo dr-a. Pikat ću se još dva tjedna iza poroda.

  12. #12
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Pinky tako mi je drago sto si se i ti javila! Znaci stvarno ima sanse da mi u rodilistu budu rekli kakva je njihova preporuka. Nego, jesi li onda i dalje dobivala injekcije od bolnice ili si ih svejedno morala kupovati sama?

    Termin mi je 4.1. Jos SAMO 15 dana (valjda nece jos i prije)! Frka mi totalna...
    sve do kraja od bolnice!
    cmooooooooook i sretno draga moja!
    ja sam uglavnom preko moba na netu, ne stignem upaliti laptop, a ne znam zašto - ne mogu ništa pisati na ovom forumu sa operom mini na mobitelu, na svim drugim mogu, tako da ako se ne javim, znaj da mislim na tebe!

  13. #13
    LO avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    341

    Početno

    ja sam isto koristila clexane 0.4 i nakon poroda u Rijeci rekli mi još 6 tjedana.

  14. #14
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Ja sam po preporuci dr. R uzimala fragmin još 2 tjedna nakon poroda i tada prestala.

  15. #15
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    ja sam Fragmin koristila još 10 dana nakon poroda, preporuka dr. Đelmiša. Sretno

  16. #16
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ste prestale sa heparinom nakon poroda samo tak odjednom ili treba smanjivati postepeno. Pretpostavljam odjednom...nakon tolko pikanja,jučer mi je bilo tri tj nakon poroda i zadnja pikica fragmina. Sad se pitam dal da piknem i ovih par koje su mi ostale...

  17. #17
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Ste prestale sa heparinom nakon poroda samo tak odjednom ili treba smanjivati postepeno. Pretpostavljam odjednom...nakon tolko pikanja,jučer mi je bilo tri tj nakon poroda i zadnja pikica fragmina. Sad se pitam dal da piknem i ovih par koje su mi ostale...
    prestala odjednom, pikala se dva tjedna nakon poroda

  18. #18
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ja se pikala 4tj. Vadila koagulogram s ddimerima i onda prestala.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Pozz, ima li koja mama koja je radala u petrovoj a da je bila na clexanu (heparinu)?
    Znate li kakva im je praksa? Prakticiraju li prirodan porod ili ga dogovore unaprijed i induciraju? Svaka info je dobro dosla.

  20. #20
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz, ima li koja mama koja je radala u petrovoj a da je bila na clexanu (heparinu)?
    Znate li kakva im je praksa? Prakticiraju li prirodan porod ili ga dogovore unaprijed i induciraju? Svaka info je dobro dosla.
    Prakticiraju prirodni porod

  21. #21
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    A mene zanima slijedece, ako netko zna.
    Recimo, porod se zakomplicira, beba ne moze van i mora se hitni carski rez napraviti a recimo piknula sam se heparinom par sati prije?? Da li se za carski rez mora uzeti heparin odredjeni broj sati prije ili je nebitno??

  22. #22
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Ja nisam mogla dobiti epiduralnu jer nije prošlo 12sati od injekcije...e sad kad je hitno vjerujem da se radi bez obzira koliko je vremena prošlo od injekcije

  23. #23
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hvala Mona !

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hvalaaa!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •