Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Moja Jana kaka u suzama!!

  1. #1

    Početno Moja Jana kaka u suzama!!

    Molim vas pomagajte! Jana ima jednu do dve stolice dnevno i kada kaka jako se napinje, boli je i plače, vrišti, a suze jedna drugu stižu. Meni i mužu je to strašno za gledati i slušati. Kad se pokaka, to je veliki komad, oblikovan, ali ne jako tvrd ni suh. To tako traje nekih 10ak dana. Pedijatrica mi je rekla da je patološki kakica normalna i da treba pripazit što joj dajem jesti. Ali ja nisam ništa promijenila u njenoj prehrani od prije 10ak dana! Pije dosta tekućine. Stvarno ne znam što da radim. Ako netko ima slična iskustva, zna za neki link ili stari post molim vas da mi javite. Hvala. Moju malenu stvarno buba.

  2. #2

    Početno

    Stvarno mi je žao.Pokušaj joj redovno svaki dan davati par šljiva ( može i suhe, skuhaš u malo vode pa joj daš i taj sok da popije).Javi kako je i ustraj pa da vidiš rezultat nakon 3-4 dana.

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Petra je imala nekoliko takvih faza kada su joj stolice (za njen anus) bile malo pretvrde pa ju je bolilo i onda je neko vrijeme i nakon sto su se stolice omeksale (suhe sljive i sl.) jos uvijek plakala ali vise od straha nego od bola.

    Mi smo u to vrijeme pruzali joj punu podrsku, sjedili bi pored nje, drzali ju za ruku, tjesili ju, a ponajvise objasnjavali sto se dogada. S vremenom je prestalo iako smo naviku drzanja za ruke dok se obavlja nuzda dugo povlacili.

    Nego, palo mi je na pamet, moguce je da je pri jednoj vrlo tvrdoj stolici doslo do malog deranja tkiva na anusu i to boli pri obavljanju nuzde dok se ne zacijeli.

    Kod odraslih znas da je u tome stvar, a ne u hemeroidima ako je bol prisutna samo pri obavljanju nuzde dok obicno sjedenje nije bolno (kod hemeroida je bol skoro stalno prisutna u sjedecem polozaju).

    Kod ovog problema nema druge nego pokusati omeksati stolicu sto vise mozes i probati objasniti joj da se ne napreze dok obavlja nuzdu nego da pusti da sve ide "svojim tokom". I puno TLC-a (tender loving care)

    Drzim vam fige da vam ovo sto prije prode.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    77

    Početno

    Meni se Ivan tako mucio kad je bio manji. Ja bi mu onda pomagala tako da na vrh toplomjera stavim kreme za guzu i lagano mu nadrazujem cmar. Ali vrlo njezno, da mu ne povrijedim sluznicu. Nikakvi cajevi nisu pomagali. A ovo bi ga nadrazilo, pa bi lakse krenulo.

  5. #5
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ona vec jede vocne kasice? daj joj one od kruske (kompot od kruske je zakon), sljiva i sl. a izbjebgavaj bananu. Probaj joj ne davati previse mrkvice, krompirica i sl. sto stvrdnjava stolicu. Ja sam za prirodne metode

  6. #6
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Koliko cesto je dojis i da li kaka stojecki ili sjedecki? Kad si pocela s dohranom? Da li kaka u pelenu?

  7. #7
    yawourkee

    Početno

    Moram priznati da mi sa Matejom nismo jos (kuc kuc u drvo :D ) imali takvih problema, ali mozda da stvarno par dana probas davati samo kasice koje meksaju stolicu (na svakoj staklenki pise kako djeluje) ima za djecu i sokic od sljiva...
    U medjuvremenu mozda da joj mazes podrucje oko anusa nekakvom kremicom (melem ili slicno), cesce, jer mozda joj je koza nadrazena pa je dodatno smeta...

    Nadam se da ce brzo proci, da se ne boji kakati i da je ne boli

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Sara inače nema problema sa stolicama, ali se par puta desilo da je stolica tvrda i onda vidim da se siroče sva zacrveni i jedva istisne.
    Davala sam joj sok od jabuke i mazala guzu sa kremom ili nekim uljem, ali onako malo dublje stavim sa prstom baš u čmarić pa lakše ide.

  9. #9
    VAGAx2

    Početno

    Kao što su cure već navele, kompot od šljiva ili jabuka, voćne kašice od šljiva, i sokići od šljiva ili gusti, npr. kruška, marelica ili multivitaminski (mislim dječjiji). To je mom Ivoru znalo pomoći, uz pravilnu prehranu naravno, tj iuhe, variva, i sl.! Kažu da još pomaže jako slatka kamilica, s time da se šećer ukuha u vodu.
    Ja bih joj isto namazala anus s kremicom, ne može škoditi!

    Držim fige da joj što prije bude bolje

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Kad Dz ima tvrdu stolicu, obavezno mu dam **** kasicu od sljive, a ako nemam onda dam sok od sljive, ako ni to nemam ide kamilica. Poslije sljive stolica se odmah poboljsa 8) . Sta mi jos radimo - vec dva mjeseca Dz kaki iskljucivo na tutu. Toliko je navikao na to da nas obavezno pogleda i da znak da ide i ja tu trcim i nosim tuticu... tako da sad i kad mu je tvrda stolica (a desi se svako malo) on to nekako lakse podnese jer mu je super sjediti na tuti i jako mu je smijesno dok sjedi. J mu dok sjedi malo rukom kruzim po stomacicu i to jako voli. Na kraju i zaboravi da mu je stolica bila tvrda!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Moj stariji sin je uz dojenje dobivao i formulu (koristili smo Humanu, ali u doba dok ju je radila Pliva - ne znam da li je skroz ista). Guza se "začepila" kad smo prešli s 1 na 2. Kako on baš nije od voća, problem smo riješili sa kuhanom ciklom u kašicama - meni je pomogla u trudnoći, čisto slučajno sam to otkrila, pa sam pokušala - stvara voluminoznu i mekanu ali ne proljevastu stolicu, što se može dogoditi sa šljivama ako pretjeraš. Za pokrivanje zemljanog okusa najbolji je maslac - a i on pomaže da kakica "sklizne".
    S mlađim sinom koji je samo dojen nisam imala tih problema.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •